Németország: magyar gól a Bayernnek, Marozsán remekelt

2015.01.17. 22:57
Meglepetésre a Bayer Leverkusen sikerét hozta az 1994 óta minden évben megrendezett, 21. alkalommal kiírt német női teremlabdarúgó-bajnokság. A viadal legjobbjának az elődöntőben búcsúzó Frankfurt klasszisát, Marozsán Dzsenifert választották meg, míg a két gólt szerző Zeller Dórát foglalkoztató Hoffenheim a nyolc között búcsúzott. Jakabfi Zsanett nem kapott helyet a Wolfsburg keretében.

A Magdeburgban rendezett tornán a női Bundesliga tizenkét csapata vett részt, a négyes csoportokat az együttesek bajnokságban elfoglalt helyezése alapján alakították ki. A három kvartettből az első két helyezett mellett a két legjobb harmadik jutott tovább. A rendezvényt – melyet a Német Labdarúgó-szövetség hivatalos honlapja élőben közvetített – a helyszínen 4634 néző tekintette meg. A tizenkét perces meccsekre műfüvön került sor, a csapatok ötször kettes kapukra játszottak.

A Jakabfi Zsanettet és 2014 legjobbját, a sérült Nadine Kesslert is nélkülöző Wolfsburg az A-csoportban kapott helyet és a harmadik helyen zárt, de négy ponttal továbbjutott. Arra azonban aligha számíthattak a „farkasok” szurkolói, hogy kedvenceik a harmadik fordulóban 6–1-re kikapnak a csoport negyedik helyén végző Sandtól.

Zeller Dóra csapata, a Hoffenheim a B jelű négyesben másodikként végzett. Az év magyar játékosának megválasztott csatár a Bayern Münchentől elszenvedett 2–1-es vereség során betalált, míg a címvédő – de ezúttal már a csoportban búcsúzó – Turbine Potsdam elleni 2–2-es döntetlen alkalmával gólt és gólpasszt jegyzett, tehát főszerepet játszott a TSG továbbjutásában.

A Marozsán Dzseniferrel felálló Frankfurt hibátlan teljesítménnyel nyerte meg a C-csoportot. A magyar származású, de német válogatott futballista a Duisburg kapuját egyszer (3–0), míg a Freiburgét (4–1) és a Herfordét (4–1) kétszer-kétszer vette be, vagyis öt góllal zárta a csoportküzdelmeket.

A negyeddöntőben Marozsánék a valós erőviszonyoknak megfelelően 4–1-re megverték Zelleréket, a legjobb négy között azonban a későbbi győztes Leverkusen megálljt parancsolt nekik. A Bayer három másodperccel a játékidő letelte előtt Anna Gasper góljával nyerte meg a meccset. A fináléban – akárcsak a torna nyitó mérkőzésén – a „gyógyszergyáriak” megszerezték a vezetést a Wolfsburggal szemben, ám ezúttal meg is őrizték előnyüket, ezzel történetük során először megnyerték a tornát, mely az ezt megelőző tíz évben mindig a Turbine Potsdam, Frankfurt kettős egyikének sikerével végződött.

Az egynapos viadal legjobb játékosának járó elismerést – akárcsak tavaly – a gólkirályi címet is begyűjtő Marozsán Dzsenifer érdemelte ki.

Legfrissebb hírek

Csiszár Henrietta: Az Internazionaléhez képest is szintet léptem

Légiósok
2026.08.03. 07:48

A női olasz élvonalba igazolt a magyar válogatott középpályás

Olasz labdarúgás
2026.07.29. 19:01

Kerkez Milost édesapja tockosai tartják a földön

Légiósok
2026.07.28. 16:11

Németh Hanna: Részese szeretnék lenni egy klubtörténeti sikernek

Angol labdarúgás
2026.07.11. 10:58

Magyar védőt igazolt a Newcastle női csapata

Légiósok
2026.07.10. 13:03

A Pogon Szczecin többéves szerződést kötött Szalai Attilával

Légiósok
2026.07.09. 22:50

Londonba igazolt a kétszeres aranylabdás Alexia Putellas

Angol labdarúgás
2026.07.08. 18:45

Bejelentette visszavonulását Marozsán Dzsenifer

Minden más foci
2026.07.07. 16:03