Király Gábor jövő nyárig hosszabbított

Vágólapra másolva!
2011.02.16. 18:26
null
Király marad Münchenben (Fotó: tsv1860.de)
Király Gábor 2012. június 30-ig meghosszabbította szerződését az 1860 Münchennél, és ha a felek úgy akarják, a megállapodás további egy esztendőre kiterjeszthető – jelentette be hivatalos honlapján a német labdarúgó-bajnokság másodosztályában szereplő klub.

Igaznak bizonyultak a német internetes források információi, amit a Nemzeti Sport Online is megírt, miszerint Király Gábor meghosszabbítja szerződését a német másodosztályban szereplő 1860 Münchennél.

A klub ma hivatalosan is bejelentette, hogy 2012 nyaráig szóló megállapodást kötött a magyar kapussal, amelyben szerepel egy opciós jog is: ha mindkét fél úgy akarja, további egy évvel meghosszabbítható a szerződés.

„Megtaláltuk azt a megoldást, ami egyaránt a legjobb számomra és a klub számára is. Az arany középutat választottuk. Boldog vagyok, hogy továbbra is az 1860 München játékosa lehetek. Ez volt a célom" – mondta Király a szerződéshosszabbítást követően.

Ez az „arany középút" minden bizonnyal azt jelenti, hogy Király belement abba, hogy csökkentsék fizetését. Legalábbis Filipovics Vladan, a játékos menedzsere korábban erről tájékoztatta a Nemzeti Sport Online-t.

„Gábor fizetése valóban csökken az új megállapodás értelmében, de ez változhat is, ha a csapat feljut az élvonalba, mert ebben az esetben új szponzorok megjelenésére számítanak a klubvezetők" – mondta.

Természetesen a német klubnál is elégedettek azzal, hogy marad a kapus.

„Gábor az ő képességeivel és tapasztalatával központi szerepet játszik a csapatban. Igazi példakép a fiatalok számára. Ezzel a megállapodással megmutatta, hogy nemcsak a pályán vállalja felelősséget, hanem a klub sorsát is a szívén viseli" – vélekedett Robert Schäfer klubelnök.

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: az ifi BL-ben sem tartoznak az elithez a magyar csapatok

Utánpótlássport
9 órája

Football Forum Hungary: „Már csak a válogatott futballban győzheti le Dávid Góliátot”

Labdarúgó NB I
Tegnap, 16:04

Football Forum Hungary: A számok azt mutatják, változtatni kell a magyar utánpótláson – Csepregi György

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:17

Football Forum Hungary: Játékosmegfigyelők nélkül ma már nem működhet egy klub – Balogh Tamás

Labdarúgó NB I
Tegnap, 11:54

Football Forum Hungary – szakmai találkozó a Groupama Arénában

Labdarúgó NB I
Tegnap, 10:48

Labdarúgás: több mint ezer fiatalperc az NB I 29. fordulójában

Utánpótlássport
2025.04.28. 19:47

Dudás Hunor: A Football Forum Hungary globálisan is jelentős esemény lett

Minden más foci
2025.04.28. 08:18

Labdarúgás: megy a szekér Pakson, a fiatalok is tolják

Utánpótlássport
2025.04.24. 09:00
Ezek is érdekelhetik