Ihrig-Farkas vezérletével kiütötte a Vasas a Békéscsabát

Patai GergelyPatai Gergely
2022.04.03. 16:50
Hatot lőtt a listavezető Vasas a Békéscsabának (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 30. fordulójában a Vasas már negyedóra elteltével kétgólos előnyre tett szert a bennmaradásért harcoló Békéscsaba ellen, majd a szünet után sem lassított, és 6–0-s győzelmet aratott.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

VASAS–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 6–0 (2–0)
Budapest,Illovszky Rudolf Stadion,980 néző.Vezette: Zierkelbach Péter (Szécsényi István, Bertalan Dávid)
VASAS: Jova – Szivacski, Litauszki, Iyinbor (Szilágyi Sz., 80.), Silye – Berecz, Pátkai (Márkvárt, 83.), Hinora (Szilágyi Z., 80.) – Radó (Cipf, 66.), Feczesin (Zimonyi, 66.), Ihrig-Farkas.Vezetőedző:Kuttor Attila
BÉKÉSCSABA: Winter – Hodonicki, Farkas M., Bora (Fazekas L., 57.), Bor (Mikló, 57.) – Puskás G. (Máris, a szünetben), Sipos G. (Varga Sz., 71.), Váradi, Pantovics – Horváth P., Tóth D. (Ilyés T., 57.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző:Ihrig-Farkas (12., 53., 87.), Feczesin (15.), Zimonyi (77.), Szilágyi Sz. (90.)
Kiállítva:Mikló (82.)
Kuttor Attila:– Újabb értékes győzelmet arattunk, a végeredmény nem tükrözi, hogy milyen nehéz dolgunk volt. Régóta vártam már, hogy kiszakadjon a gólzsák, ezúttal jó százalékban sikerült kihasználnunk a helyzeteket, ráadásul hátul ismét jól zárt a retesz.
Schindler Szabolcs:– Nagyon bátortalanul kezdtünk, talán túlságosan tiszteltük az ellenfelet, az első negyedóra pedig rányomta a bélyegét az egész mérkőzésre. Innen már nehéz volt visszajönni, ráadásul hiányzott az átütőerő a játékunkból, s bár a különbséget túlzónak tartom, a Vasas teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

Nem jött jókor a válogatott szünet a Vasasnak és a Békéscsabának sem, a listavezető ugyanis hibátlan mérleggel zárta a márciust, míg a viharsarkiak az Ajkát és a Diósgyőrt is gólzáporos mérkőzésen múlták felül. Schindler Szabolcs a hazai helyett immár a vendégkispadon foglalt helyet az Illovszky Rudolf Stadionban, s bár a csabaiakkal más célokért küzd, mint korábban Angyalföldön, játékosai nem feltartott kézzel léptek pályára az éllovas otthonában.

A bátor kezdés a visszájára sült el, gyors ellentámadások végén ugyanis már az első negyedórában kétgólos előnybe került a Vasas, Ihrig-Farkas Sebestyén előbb két védőt lerázva tekert a hosszúba, majd három percre rá Feczesin Róbertet hozta kihagyhatatlan helyzetbe. A korai gólok alapjaiban meghatározták a mérkőzés képét, a Békéscsaba olykor hosszú perceken át járatta a labdát a Vasas térfelén, míg az angyalföldiek néhány húzásból igyekeztek megbontani a vendégek védelmét. A szélről mindkét oldalon veszélyes beadások érkeztek, de a kapusoknak a szünetig már nem kellett bravúrt bemutatniuk (2–0).

A fordulás után sebességet váltott a listavezető, amely szépségdíjas találattal növelte előnyét, Ihrig-Farkas pimasz cselsorozat után köszönt be, Schindler Szabolcs pedig hármas cserével jelezte elégedetlenségét. Kollégája, Kuttor Attila is változtatott, ráadásul igencsak jó érzékkel, Cipf Dominik és Zimonyi Dávid is remekül szállt be a mérkőzésbe, utóbbi góllal és gólpasszal hálálta meg a szakvezető bizalmát. Az angyalföldiek nem kegyelmeztek a hajrára megfogyatkozó Békéscsabának, Ihrig-Farkas mesterhármast jegyzett, a 6–0-s végeredményt pedig Szilágyi Szabolcs állította be.

A feljutásra pályázó Vasas sorozatban hatodik győzelmét aratta a bajnokságban, Kuttor Attila együttese ebben a szezonban először szerzett hat gólt, míg a csabaiak idei legsúlyosabb vereségüket szenvedték el, s továbbra is a kiesés elől menekülnek.

20. Szolnoki MÁV FC305101525–44–1925

90. perc: A játékvezető nem hosszabbított, véget ért a mérkőzés. A Vasas a triplázó Ihrig-Farkas Sebestyén vezérletével kiütéses, hatgólos győzelmet aratott a kiesés elől menekülő Békéscsaba felett. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: GÓL, EZ IS BENT VAN! A csereként pályára lépő Szilágyi Szabolcs tíz méterről bombázott a keresztléc alá.6–0!

87. perc: GÓL, MESTERHÁRMAS! Zimonyi tálalt jó ütemben Ihrig-Farkas elé, aki két védő gyűrűjéből kilépve, Winter hóna alatt a kapuba gurított.5–0!

83. perc:Kihasználta utolsó cserelehetőségét is a Vasas, Pátkai helyére Márkvárt érkezett.

82. perc: KIÁLLÍTÁS!A csereként beállt Mikló megkapta második sárga lapját, ezzel együtt a pirosat is. Emberhátrányban a Békéscsaba.

80. perc:Kettőt cserélt Kuttor Attila, Iyinbor helyére Szilágyi érkezett, Hinorát Szilágyi váltotta.

Hátul jól zárt az angyalföldi retesz, elöl pedig jöttek a gólok (Fotó: Földi Imre)

77. perc: GÓL, MÁR A NEGYEDIK! Pátkai indította a felezőtől a leshatárról kilépő Zimonyit, aki nyolc méterről, jobbal a hosszú alsóba lőtt.4–0!

74. perc: Pantovicsvállalkozott lövésre tizennyolc méterről, de nem talált kaput.

72. perc: Váradi is sárga lapot kapott elkésett belépőjéért.

71. perc:Újabb csabai változtatás, Sipos le, Varga be.

70. perc:Silyelövése Farkas hátán irányt változtatva vált veszélyessé, de végül elkerülte a kaput.

69. perc: Sipos félmagas lövését Iyinborcsúsztatta ki szögletre.

67. perc: Újabb sárga lapos figyelmeztetés, ezúttal Szivacskinak, reklamálásért.

66. perc:Kettős csere angyalföldi oldalon, Radót Cipf, míg Feczesint Zimonyiváltotta.

65. perc:A mérkőzés első sárga lapjátMiklókapta.

62. perc: Pantovicsbeadását könnyedén húzta le Jova.

57. perc: Hármas cserével reagált a harmadik kapott gólra Schindler Szabolcs, Bora, Bor és Tóth is elhagyta a pályát, a helyükre Fazekas, Mikló és Ilyés érkezett.

53. perc: GÓL, MICSODA GÓL! A mezőny legjobbja,Ihrig-Farkas ismét villant, a jobbösszekötő helyéről indulva megforgatta Borát, majd tíz méterről, ballal kilőtte a jobb alsó sarkot.3–0!

48. perc: Silyeéles szögből leadott lövése elkerülte a kaput.

46. perc:A szünetben cserélt a Békéscsaba, Puskás helyén Márisfolytatja.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a Vasas kezdte a második félidőt.

Magabiztos előnyben mehetett pihenőre a házigazda Vasas (piros-kékben) (Fotó: Földi Imre)

Mindeközben a többi pályán...

45. perc: Hosszabbítás nélkül ért véget az első félidő, a szünetben2–0-ra vezet a Vasas a Békéscsaba ellen.

43. perc: Radó lekészítéséből Hinora lőtt a keresztléc fölé.

41. perc: Berecztávoli lövése nem jelentett veszélyt a békéscsabai kapura.

37. perc: Szivacskilecsúszott beadását tolta ki a léc alól Winter.

34. perc:Pantovics szöglete után Horváthlapos átlövését fogta könnyedén Jova.

30. perc: Hinoraszabadrúgását könnyen kifejelték a védők.

26. perc:Feczesin kiugratásából Radó lőhetett kapura, ám a bevetődő Farkas hatalmasat mentett.

21. perc:Horváth tálalt jó ütemben a bal szélen felfutó Pantovics elé, aki túl sokat várt a lövéssel, így a becsúszó Hinoramenteni tudott.

Negyedóra alatt két gólt szerzett az éllovas (Fotó: Földi Imre)

Békéscsabai szögletből indult a Vasas ellentámadása...

15. perc: GÓL, OTT A MÁSODIK! Radó keresztlabdáját Ihrig-Farkas kapásból középre tette, a hosszún érkező Feczesin pedig közelről a hálóba lőtt.2–0!

14. perc: Horváth Péterlövése Szivacski lábáról pattant szögletre.

12. perc: GÓL, VEZET A VASAS! Pátkai indítását Ihrig-Farkas két védő között vette át, majd egy csel után, a tizenhatos sarkáról a hosszúba tekert.1–0!

7. perc: Radó lekészítését követően Bereczlőtt a tizenhatos előteréből a jobb alsó mellé.

3. perc:Radó lépett volna ki középen, de a keresztező Hodonickinagyot mentett előle.

Piros-kék szerelésben a házigazda, tiszta fehérben a vendégek.

1. perc: Útjára indult a labda az Illovszky Rudolf Stadionban!

ELŐZMÉNYEK

A kezdőrúgás előtt megható összeállítással emlékeztek a Vasas örökös tiszteletbeli elnökére, a március 21-én elhunyt Raduly Józsefre.

Az élvonalban 51, a másodosztályban 13 alkalommal találkozott eddig a két csapat, 32 angyalföldi és 14 csabai győzelem mellett 18 döntetlen született. Legutóbb tavaly októberben mérkőztek meg egymással a felek, akkorBobál Gergely, Radó András és Pátkai Máté góljával 3–0-ra nyert a Vasas Békéscsabán.

A Békéscsabavezetőedzőjeként tér vissza az Illovszky Rudolf Stadionba Schindler Szabolcs, aki a 2020/21-es szezonban 34 mérkőzésen irányította a Vasast. A szakember a lila-fehérekkel más célokért küzd, a csabaiak ugyanis a 14. helyről várhatják a fővárosi túrát, mindössze négy pontra a már kieső helyen található Budaörstől. A viharsarkiak szeretnének eltávolodni a veszélyzónától, ennek érdekében a legutóbbi három mérkőzésükön hét pontot szereztek, az Ajkát otthon, a Diósgyőrt idegenben múlták felül. Ennek ellenére ezúttal nem lesz könnyű dolguk, hiszen a listavezető az ellenfél, ráadásulLukács Raymond, Szabó Péter és Király Patrik eltiltás miatt nem léphet pályára a fővárosban.

A válogatott szünet előtt jó formában volt a csapat, ezért bízom benne, hogy tudjuk folytatni a megkezdett utat – nyilatkozta a találkozót megelőzően Pátkai Máté a Vasas honlapjának. – A Békéscsaba vezetőedzője az a Schindler Szabolcs, aki nagyon jól ismeri a csapatunkat, ezzel mindenkinek számolnia kell. A játékosok nagy részének stílusjegyeivel pontosan tisztában van, így ez némi könnyebbséget jelenthet neki, de elemeztük a játékukat, alaposan felkészültünk belőlük, ezért bízom benne, hogy az edzésen gyakoroltakat képesek leszünk átvinni a mérkőzésre is. Hazai pályán nem lehet más célunk, csak a győzelem.”

November óta nem talál legyőzőre a Vasas, a Tiszakécske elleni fiaskót sorozatban tizennégy veretlenül megvívott mérkőzés követte. Az angyalföldiek a tabella éléről várhatják a fordulót, előnyük jelenleg négy pont a második Diósgyőrrel szemben. Kuttor Attila együttese legutóbbi öt mérkőzését egyaránt megnyerte, ebben a szezonban pedig a DVTK és a Kécske mellett csak a Győrtől szenvedett vereséget. Hazai pályán legutóbb 2020 decemberében maradt alul a Vasas, akkor éppen a Békéscsaba győzte le 3–2-re vendéglátóját. Ezúttal ketten hiányoznak a fővárosiaktól,Molnár ZsomborésOtigba Kennethkisebb izomsérülés miatt nem léphet pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a listavezető Vasas a korábbi edzője, Schindler Szabolcs dirigálta, idén a kiesés ellen küzdő Békéscsaba ellen.