Bravúros békéscsabai győzelem Angyalföldön

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2020.12.13. 19:35
A Békéscsaba három ponttal távozott Angyalföldről (Fotó: Tumbász Hédi)
A labdarúgó NB II 21. fordulójában a játéknap előtt negyedik Vasas a 11. Békéscsabát látta vendégül. A hazaiak hiába szerezték meg hamar a vezetést, a bátran játszó Békéscsaba három gólt szerzett és mivel csak kettőt kapott, meglepetésre győztesen távozott Angyalföldről.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

VASAS FC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–3(1–1)
Illovszky Rudolf Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette:Berke Balázs (ifj. Varga Gábor, Punyi Gyula)
VASAS: Jova – Szivacski, Otigba, Szilágyi Z., Silye – Hidi M. S., Pátkai – Radó (Pekár, 85.), Kovács M. (Szatmári L., a szünetben), Balajti (Hinora, 64.) – Feczesin. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
BÉKÉSCSABA: Uram – Nagy S. (Hursán, 85.), Farkas M., Bora, Mészáros M. – Babinyecz (Gránicz, 53.) – Szabó P., Kitl M. (Máris, 53.), Király P., Horváth P. – Lukács R. (Paudits, 67.).Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerzők: Radó (12.), Feczesin (74.), ill. Lukács R. (45.), Mészáros M. (69.), Szabó P. (80.)
Schindler Szabolcs– Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, hiszen szervezett csapat ellen játszottunk. Nem voltunk élesek, védekezésben sokat hibáztunk. Megvoltak a lehetőségeink arra, hogy megnyerjük a mérkőzést, de kihagytuk őket. Rossz periódusokban kaptuk a gólokat, de nincs mit szépíteni ezen, a csapat nem úgy játszott, ahogyan ma elterveztük.
Preisinger SándorAzt gondolom, hogy taktikailag megoldottuk azt, amit elterveztünk, mindezt magas színvonalon, hiszen a mérkőzésnek komoly tempója volt. Kell még egy kis idő, hogy összeálljunk, a jövőben még egy kicsit pontosabbnak kell lennünk támadásban és nyugodtabbnak lenni védekezésben.

A Vasas abban a tudatban léphetett pályára a Békéscsaba ellen, hogy a Budaörs botlását követően már egy pontszerzéssel is a dobogón zárhatja az évet. A hazaiak ennek megfelelően hamar megszerezték a vezetést, a 12. percben Pátkai remek kiugratását követően Radó gurított 13 méterről a kapuba,1–0. A kapott gólt követően a Békéscsaba nem omlott össze és sorra dolgozta ki a jobbnál jobb helyzeteket Jova kapuja előtt. Míg a Vasas egyedül Radó révén veszélyeztetett, addig a vendégek részéről Lukács, Szabó és Horváth is megdolgoztatta Jovát. A Békéscsaba harcos játéka a 45. percben meghozta jutalmát, mikor egy szögletet követően Farkas csúsztatása Lukácsot találta meg, aki 2 méterről a kapuba lőtt,1–1.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, továbbra is a Békéscsaba támadott többet, míg a Vasas alig-alig veszélyeztetett. Az újabb gólra a 69. percig kellett várni, és talán nem is volt meglepő, hogy a vendégek szerezték. A csereként beállt Paudits parádés mozdulattal, sarokkal továbbította a labdát Mészáros Márknak, a vendégek védője pedig nem gondolkodott és 12 méterről a kapuba lőtt,1–2.A kapott gól felpaprikázta a hazaiakat, akik öt percen belül egyenlítettek. A 74. percben Pátkai lövését még bravúrral védte Uram, s a kipattanót Feczesin már nem hibázta el, 2–2.A slusszpoén a 80. percre maradt, amikor a Békéscsaba egy remek támadás végén Szabó Péter fejesével megszerezte a harmadik gólját is, és így győztesen távozott Angyalföldről:2–3.

Jovát rendesen megdolgoztatták a békéscsabai támadók (Fotó: Tumbász Hédi)

Hétfő, 20.00: :
PMFC–Nyíregyháza Spartacus (Tv: M4 Sport)

PERCRŐL-PERCRE

90+3. perc: Véget ért a találkozó, a Békéscsaba óriási meglepetésre elvitte a három pontot Angyalföldről! Vasas-Békéscsaba2–3.

90. perc: 3 percet hosszabbít a játékvezető.

87. perc:Pekár egy cselt követően 12 méterről lőtt kapura, Uram nagy bravúrral védett.

85. perc: Mindkét csapat cserélt, a hazaiaknál Radó helyett Pekár, a vendégeknél Nagy S. helyett Hursán lépett pályára.

83. perc: Gránicz lőtt kapura 10 méterről, Jova magabiztosan hárított.

A fehér mezes Békéscsaba mindössze 12 percig bírta kapott gól nélkül, de a második félidőben nagyot fordult a meccs (Fotó: Tumbász Hédi)

80. perc: Újra vezet a Békéscsaba!! Egy vendég támadás végén Gránicz 15 méterről a felső lécet találta el, a kipattanó labdát a berobbanó Szabó Péter fejelte 7 méterről a kapuba,2–3.

78. perc:Király Patrik buktatta Szatmárit, sárga lap.

77. perc:Radó kapott sárga lapot.

74. perc: Szinte azonnal egyenlített a Vasas! Egy jobb oldali támadás végén Pátkai lőtt kapura 10 méterről, Uram ezt még bravúrral védte, azonban a kipattanót Feczesin középről, az ötösről a kapuba lőtte, 2–2

72. perc: Békéscsabai kontra végén Szabó ugratta ki Horváthot, aki 16 méterről a kapu mellé lőtt.

A Békéscsaba vezetőedzője, Preisinger Sándor büszke lehet csapatára, amely egyenrangú ellenfele a Vasasnak (Fotó: Tumbász Hédi)

69. perc: Vezet a Békéscsaba!! Paudits sarokkal továbbította a labdát Mészároshoz, aki egy átvelt követően 12 méterről a kapuba lőtt,1–2

67. perc: A Békéscsaba is cserélt, a gólszerző Lukácsot Paudits váltotta.

64. perc: Újabb hazai csere, Balajti helyett Hinora érkezett a pályára.

64. perc: Egy hazai szögletet követően Szilágyi csúsztatta a labdát Szatmárihoz, aki 3 méterről a kapu fölé fejelte azt.

62. perc: Lukács éles szögből leadott lövése szögletre pattant a hazai védőkről.

61. perc: Szatmári szerzett labdát a bizonytalan vendég védők között, majd Feczesinhez passzolt, azonban a hazai támadó elhibázta az adódó lehetőséget.

58. perc: Radó kapott labdát a kaputól 16 méterre, azonban Uram remek ütemben mozdult ki és tisztázni tudott.

53. perc: Kettős csere a Békéscsabánál, Kitl helyett Máris, Babinyecz helyett Gránicz lépett pályára.

52. perc: Szabó ugratta ki remekül Horváthot, azonban a vendég játékos bizonytalan volt, így a hazai védők tisztázni tudtak.

46. perc: A szünetben cserélt a Vasas, Kovács Milán helyére Szatmári Lóránd érkezett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: Véget ért az első játékrész, Vasas-Békéscsaba1–1.

Lukács (9) a hetedik gólját szerezte a bajnokságban (Fotó: Tumbász Hédi)

45. perc: Egyenlített a Békéscsaba! Egy jobboldali szögletet követően Farkas csúsztatta a labdát Lukács elé, aki 2 méterről a kapuba pofozta azt,1–1.

43. perc: Jobboldali beadást követően a berobbanó Lukács elől mentettek szögletre a hazai védők.

36. perc: Balajti gáncsolta el a kilépő Kitlt, sárga lap.

31. perc: Király lépett ki a bal szélen, majd az alapvonal közeléből középre próbált passzolni, azonban a labda Jova kezeiben landolt.

30. perc: Radó cselezte be magát a 16-oson belülre, azonban rossz megoldást választott és 11 méterről Uram kezébe emelte a labdát.

26. perc:Bora rúgta meg csúnyán Radót, sárga lap.

23. perc:Szabó Péter lőtt kapura 22 méterről, Jova fogta a labdát.

18. perc: Egy békéscsabai támadás végén előbb Horváth Péter lövését védte Jova, majd a kipattanót Mészáros Márk bombázta a jobb kapufára.

13. perc: Centiken múlt a békéscsabai egyenlítés! Szabó Péter törhetett egyedül Jova kapujára, azonban emelése a kapu fölé szállt.

Itt pedig a Vasas csatára fogadja a társak gratulációit (Fotó: Tumbász Hédi)

... majd Radó lövése utat talál a vendégek kapujába (Fotó: Tumbász Hédi)

Radó Uram mellett kapura gurít... (Fotó: Tumbász Hédi)

12. perc: Vezet a Vasas! Pátkai kapott labdát a pálya közepén, jó ütemben ugratta ki Radót, aki betört a 16-oson belülre, majd 13 méterről a kilépő kapus mellett a kapuba gurított,1–0.

4. perc: Jobb oldali békéscsabai támadás után a kapu elé ívelt labda Lukácsot találta meg, azonban Otigba sikeresen szabadított fel. A kivágott labdából ismét a vendégek veszélyeztettek, de Horváth Péter 14 méteres lövését Jova hárította.

2. perc: Szivacski jobb oldali beadása után Bora majdnem a saját kapujába emelte a labdát, azonban Uram bravúrral szögletre mentett.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés, a Vasas piroskékben, a Békéscsaba tiszta fehérben játszik.

A találkozónak külön pikantériát adhat az a tény, hogy Schindler Szabolcs, a Vasas vezetőedzője szeptemberben épp a Békéscsaba kispadjáról érkezett a fővárosi csapathoz.

A két csapat fordított pályaválasztás mellett, augusztusban játszott már egymással ebben a bajnoki szezonban, annak a találkozónak a végeredménye 1–1 lett. Az Illovszky Rudolf Stadionban legutóbb februárban találkoztak bajnoki mérkőzésen, akkor gólnélküli döntetlen született.

A 21. fordulóból 8 mérkőzést már lejátszottak, a Siófok 2–1 arányban legyőzte a Budaörsöt, így biztossá volt, hogy pontszerzés esetén a Vasas dobogón zárja az évet.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az előző 11 fordulóban veretlen, és közben csak egy döntetlent játszó Vasas az elmúlt héten magára talált és a Szeged-Csanádnak négyet vágó Békéscsaba 1912 Előre ellen. Győzelme esetén – ha közben a Budaörs és a Pécs botlik – feljutó helyre ugorhat a fővárosi együttes.