NB II: Tóth Lászlóból szakmai igazgató lehet Kövesden

2015.03.22. 10:33
A Nemzeti Sport értesülései szerint az eddig vezetőedzőként dolgozó Tóth László szakmai igazgatóként folytathatja a munkát a labdarúgó NB II-ben a feljutást megcélzó, de a szombati, Szolnok elleni vereség után csak a 4. helyen álló Mezőkövesdnél.

Erről a lehetőségről a klub elnöke, Tállai András tájékoztatta a Nemzeti Sportot a tegnapi meccs után, de mai megkeresésünkkor már türelmet kért.

A vezetőedző Tóth László is úgy nyilatkozott, végleges döntés még nem született, egyeztetnie kell a klub vezetőivel.

Mint ismeretes, a Mezőkövesd hazai pályán szenvedett 3–2-es vereséget a közvetlen riválisának számító Szolnoktól. Tóth László a meccs után azt mondta, inkább nem nyilatkozik, mert akkor örökre eltiltanák…

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

MEZŐKÖVESD ZSÓRY–SZOLNOKI MÁV FC 2–3
(1–0)
Mezőkövesd, 1700
néző. Vezette: Molnár Attila (Tőkés Róbert, Máyer Gábor)
MEZŐKÖVESD: Kunsági – Hegedűs Cs., Dvorschák, Gengeliczki, Sváb – Molnár G., Kulcsár K. (Tajthy, 85.), Takács P., Szeles – Máté J. (Lukács R., 75.), Medgyes (Balajti, 67.)
SZOLNOK: Pokorni – Vári, Antal G., Papucsek, Fritz (Zsolnai R., 73.) – Mile, Kenderes (Lengyel B., 57.), Zvara – Nagy I. (Rokszin, 60.), Tóth B. – B. Tóth
GÓLSZERZŐ: Molnár G. (1–0) a 23., Máté J. (2–0) a 49., B. Tóth (2–1) az 54., Zvara (2–2) a 81., Antal G. (2–3) a 84. percben
KIÁLLÍTVA: Hegedűs Cs. (második sárga lap után) a 76., Gengeliczki (második sárga lap után) a 87. percben
TÓTH LÁSZLÓ
, a Mezőkövesd vezetőedzője: – Inkább nem nyilatkozom, mert ha ezt teszem, örökre eltiltanak…
KIS KÁROLY, a Szolnok vezetőedzője: – Az első félidőben a hazaiak jobban játszottak, sőt kettő-nulla után eldönthették volna a mérkőzést. Utána azonban csapatom jobban futballozott, remek játékkal bravúros győzelmet aratott a jó hazai együttes ellen.

1. Vasas FC 20 13 2 5 39–20 +19 41
2. Gyirmót FC Győr 20 11 7 2 33–17 +16 40
3. Békéscsaba Előre 20 12 3 5 28–20 +8 39
4. Mezőkövesd Zsóry FC 20 10 6 4 39–22 +17 36
5. Szolnoki MÁV FC 20 10 6 4 37–30 +7 36
6. Szeged 2011 20 10 3 7 26–20 +6 33
7. Soproni VSE-GYSEV 20 7 7 6 32–30 +2 28
8. ZTE FC 20 6 8 6 25–28 –3 26