Folytatódott a Szentlőrinc veretlenségi sorozata

SZ. L.SZ. L.
2021.09.26. 16:58
Csak a képen voltak fölényben a hazaiak, a három pontot a Szentlőrinc szerezte (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)
A labdarúgó NB II 9. fordulójában a sereghajtó Tiszakécske a 7. helyen álló Szentlőrincet fogadta. Az eddig nyeretlen házigazda az első félidőben Szalay góljával szerzett vezetést, a vendégeket azonban nem fogta meg a kapott találat, és a második félidőben két gólt szerezve megfordították a találkozót. A győztes gólt Mervó Bence szerezte, aki első labdaérintéséből talált be a 88. percben.

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–SZENTLŐRINC 1–2 (1–0)
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
TISZAKÉCSKE: Holczer– Uzoma, Kiprich D. (Pál A., 82.), Csáki, Oláh M. – Gyurján (Vachtler Cs., 65.), Pongrácz (Albert Á., 65.), Heffler N., Erdei C.– Kovács B., Szalay Sz. (Kalmár F., 72.). Vezetőedző: Visinka Ede
SZENTLŐRINC: Prokop– Erdélyi B., Keresztes, Tamás L., Németh M. – Harsányi I. (Cenaj, 74.), Havas, Biben (Kiss-Szemán, 74.), Szinanovics (Kovács M., a szünetben) – Törőcsik P. (Jancsó A., a szünetben), Grumics (Mervó, 87.).Vezetőedző: Marian Sluka
Gólszerző: Szalay Sz. (34.), ill. Grumics (51.), Mervó (88.)
Visinka Ede
: – Sajnálom, hogy kikaptunk, mert szerintem nem volt benne a mérkőzésben. Tudtuk, hogy a Szentlőrinc nagyon kemény ellenfél, hasonló módon nyerte meg az eddigi meccseiket. A mai napon mi akartunk futballozni, kezdeményeztünk, és nem érdemeltünk vereséget, az biztos. Ha azt mondom, hogy győzelemszagú volt, akkor keveset mondok. Sokkal bátrabban kell bizonyos szituációkban reagálnunk elöl is és hátul is, akkor tudunk majd elindulni felfelé a tabellán. Egy pozitív eredmény sokat segítene.
Marian Sluka
: – Az első félidőben egyértelműen a hazai csapat uralta a játékot, nem ismertem fel a csapatomat. Nem az az akarat volt a pályán, amely az elmúlt fordulókban mindig jellemzett minket. Nem tudtunk labdát tartani, nem voltunk agresszívak. A kapott gól aztán felébresztett bennünket, és magunkra találtunk. Onnantól kezdtünk játszani, úgy érzem, megérdemelten fordítottuk meg a mérkőzést. Ennek a csapatnak van tartása, megérdemelten győztük le a feljavuló Tiszakécskét.

Jól kezdődött a mérkőzés a hazai csapat számára, hiszen bátor játékával a Tiszakécske meglepte ellenfelét. A fölény a 34. percben érett góllá, amikor Szalay Szabolcs a hálóba lőtte a labdát egy jobb oldali beadást követően. Tovább támadott a hazai csapat,Heffler Norbert Szalay Szabolcs jobb oldali beadása után majdnem megduplázta a Kécske előnyét.

A második félidőben már egy támadóbb Szentlőrinc lépett a pályára. Az 51. percben Miroszlav Grumics érkezett ellentmondást nem tűrően a kécskei kapu elé, és Holczer kapujába fejelt (1–1). A hazai csapat már nem tudta megismételni az első félidőben nyújtott játékát. A mérkőzés csattanóját Mervó Bence szolgáltatta, aki csereként beszállva, az első labdaérintéséből gólt fejelt a 88. percben. A Szentlőrinc ezzel a góllal megnyerte a mérkőzést, és továbbra is őrzi veretlenségét, a Tiszakécske első győzelme pedig még várat magára. 1–2

20. Tiszakécske9279–19–102

93. perc: Véget ért a mérkőzés.

88. perc: Mervó kapott sárga lapot, miután a gólöröme során levetette a mezét.

88. perc: GÓÓÓLL! Mervó az első labdaérintéséből gólt fejelt, 1–2.

87. perc: Grumic helyére Mervó érkezett a Szentlőrincben.

82. perc:Kiprich helyére Pál érkezett.

74. perc: Kettős csere a Szentlőrincben: Harsányi és Biben ment le, Cenaj és Kiss-Szemánlépett a pályára.

71. perc:Kalmár Ferenc a pályán Szalay Szabolcs helyett.

65. perc: Cserélt a hazai csapat: Gyurján és Pongrácz ment le, Vachtler és Albert érkezett a pályára.

Remek formában a Szentlőrinc, a fehér mezes Kécskét is legyőzték (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

58. perc: Keresztes Bence kapott sárga lapott Heffler lerántásáért.

52. perc: Grumic a gólörömében levette a mezét. Sárga lapot kapott.

51. perc: GÓÓLL! Egy bal oldali beadást követően Grumic fejelt Holczer kapujába, 1–1.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

45. perc: Véget ért az első félidő.

34. perc: GÓÓÓÓL!!!Szalay Szabolcs a gólszerző! Egy jobb oldali beadást követően lecsapott a labdára és a kapu bal oldalába lőtt, 1–0.

29. perc: Kovács Barnabás pörgetett kapura Gyurján beadása után, a kapufa mentett.

11. perc: Az első tíz perc hazai fölényt hozott.

7. perc: A mérkőzés első lehetősége a Tiszakécske előtt adódott. Csáki fejelt a szentlőrinci kapu mellé.

Igazi őszi futballidőben kezdődött el a bajnoki a Tisza partján.

A hazaiak fehér mezben, míg a vendégcsapat piros-feketében kezdi a játékot.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a sereghajtó, újonc Tiszakécske a meglepetésre még mindig veretlen Szentlőrinc ellen. A hazaiak az első győzelmüket szeretnék megszerezni.