Két góllal legyőzte otthon a Haladás a Tiszakécskét

TÓTH GÁBORTÓTH GÁBOR
2023.03.05. 13:50
Két góllal legyőzte a Haladás a Kécskét (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 26. fordulójában az előző fordulókban gyengélkedő Haladás ezúttal jól, gólerősen, szervezetten futballozott, s az irányítást végig kézben tartva verte meg 3–1-re a Tiszakécskét.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–TISZAKÉCSKEI LC 3–1(1–0)
Szombathely,
Haladás Sportkomplexum, 617 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szécsényi István, Szalai Dániel)
HALADÁS:
Verpecz – Nyíri, Csató, Devecseri, Doktorics – Derekas (Tóth M., 65.), Rácz B., Zvekanov, Horváth R. (Simut, 73.) – Csernik (Csilus T., 90.), Molnár R. Vezetőedző: Michal Hipp
TISZAKÉCSKE:
Baráth B. – Balázs B., Végső, Máté Zs., Farkas N. (Csáki, 75.) – Erdei (Vajda B., a szünetben), Biben, Kiss N. (Vólent, 65.), Szekér, Pongrácz (Zamostny, a szünetben) – Geiger (Gyurján B., a szünetben). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző:
Molnár R. (13., 88.), Horváth R. (69.), ill. Zamostny (82.)
Michal Hipp
: – Nagyon jól játszott a csapat, és sokat volt támadásban. Kellemetlen ellenféllel szemben sikerült győzni.
Klausz László: – Futottunk az eredmény után… Nem tudtuk felvenni a harcot a jól kontrázó Haladással szemben.

Hiába küzdöttek a tiszakécskeiek (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Kifejezetten remek első félidő produkált a Haladás, veszélyesen, gyorsan futballozott, de sok helyzete közül csak egyet váltott gólra. Így a szünetben csak 1–0-s hazai előnyt mutatott az eredményjelző – meccsben maradt a Tiszakécske. A fordulás után viszont agresszívabb Tiszakécske lépett pályára, sok párharcot nyert, többet birtokolta a labdát, de kapura kevés veszélyt jelentett. A házigazda szervezetten védekezett, próbált kontrázni, és 2–0 után úgy tűnt, hogy el is dőlt a meccs – igaz, a vendégcsapat 11-est is hibázott. De nem adta fel a Tiszakécske, szépített, így izgalmassá tette a hajrát, ám a harmadik Haladás-gól pontot tett a meccs végére.

Jobb volt ellenfelénél, így megérdemelten nyert a szervezettebben, gyorsabban, kapura veszélyesebben játszó Haladás. 3–1

20. Kozármisleny26561529–49–2021
Csúszott-mászott a Haladás (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
Lejárt a 2 perc hosszabbítás – megnyerte a meccset a Haladás!
90. perc: Csilus is pályára lép.
88. perc: Eldönti a Haladás a meccset! Doktorics előrevágott labdájáért harcolt meg Molnár Rajmund. Tisztára játszotta magát, majd 17 méterről, balról kilőtte a kapu bal oldalát (31)!
82. perc: Egy szép színészi teljesítményre szabadrúgást ítélt a játékvezető. Vajda ívelt be balról, a hosszún érkezett Zamostny, és szépen a kapu jobb oldalába visszafejelte a labdát (21).
78. perc: Tóth Máté elhibázott becsúszása ért sárga lapot, majd pillanatokkal később Vólent is besárgult.
Nagy küzdelmet hozott a meccs (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
75. perc: Csáki az utolsó csere a vendégeknél.
617 a hivatalos nézőszám.
73. perc: Simut áll be a Haladásba.
Kapura teljesen veszélytelen a Tiszakécske – eldőlni látszik a meccs.
69. perc: Növelte előnyét a Haladás! Ezúttal jobb oldalon futott végig egy hazai kontra. Horváth Rajmund cselezte be magát a 16-oson belülre, befelé húzott, kapura lőtt, a menteni igyekvő, becsúszó Vajda lápán megpattant a labda, és a kapu bal oldalában kötött ki (20).

Molnár Rajmund gólöröme (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
65. perc: Mindkét csapat cserél, hazai oldalon Tóth Máté, a vendégeknél Vólent kap lehetőséget.
62. perc: Van veszély a Haladás kontráiban! Molnár Rajmund húzta meg a bal szélen, kicselezte a védőjét, a jobb alsóba tartó löketére azonban odaért Baráth kapus.
58. perc: Doktorics kapott sárga lapot.
56. perc: Egy ártatlan szituációban Csernik kezét érintette a labda a hazai 16-oson belül – a játékvezető 11-est ítélt. Zamostny jobb alsóba tartó büntetőjét azonban kivédte Verpecz kapus.
Nagyon akar, nagyot harcol Tiszakécske – nehezen tartja meg a labdát a Haladás.
46. perc: Hármat cserélt a vendég: Klausz László vezetőedző Zamostnyt, Vajdát és Gyurjánt is pályára küldte.
Elkezdődött a második félidő.

Véget ért az első félidő – a játék képe, a helyzetek száma alapján a Haladás akár több góllal is vezethetne.

41. perc: Pongrácz harcol ki magának egy sárga lapot.

31. perc: Ismét Derakas került helyzetbe, ismét fejjel veszélyeztetett, Baráth azonban fölé tolta a léc alá tartó labdát.

Végső Béla próbálja szerelni Molbár Rajmundot (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

28. perc: Rácz szögletét Derekas fejelte 6 méterről, középről kapura, Baráth azonban kiöklözte a labdát – nagy hazai helyzet maradt ki.

Átvette az irányítást a Haladás. A vendégcsapat csak küszködik.

21. perc: Szekér sárgul be a vendégektől.

13. perc:Rácz játszotta tisztára magát ügyes cselekkel, jobbról középre húzott, 17 méterről kapura lőtt, a labda leperdült a menteni igyekvő védők lábáról, éppen az akciót középen követő Molnár elé, aki 9 méterről higgadtan a kapu bal oldalába helyezett (10).

11. perc: Erdei lépett ki lesgyanús helyzetben. Jobbról kapura tört, de elkapkodta a helyzetet, a lövést, 17 méterről az oldalhálóba küldte a labdát.

A Hali egy lépéssel a Kécske előtt járt (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Nem áll vissza a vendég, egyenrangú felek csatáznak.

6. perc: Szép, gyors akció végén Zvekanov lőtt kapura kissé jobbról, 17 méterről. A labda a jobb kapufa töve mellett hagyta el a pályát – a tiszakécskei kapus szerencséjére.

Alaposan egymásnak estek a csapatok, rögtön az elején kemény belépők tördelik a játékot.

Elkezdődött a mérkőzés.

A mérkőzés előtt Németh Milánt köszöntötte a Haladás klubvezetése – a Hali csapatkapitánya az előző fordulóban 150. bajnoki meccsén lépett pályára a Haladás-mezben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző három fordulóban mindössze egy pontot összekaparó Haladás az ezalatt négy pontot gyűjtő Tiszakécske ellen. A 6. fogadja a 12. helyezettet – mindkét gárdának égető szüksége van a pontokra. A vendégek Gyurján Bence, Winkler András, Zamostny Balázs és Szekér Ádám személyében több volt szombathelyi játékost is felvonultatnak.