KVANDUK BENCE 2021.12.12 12:50 Frissítve: 2021.12.12 22:21

Nagyon bejöttek a félidei cserék a Szentlőrincnek

A labdarúgó NB II 20. fordulójában a Szentlőrinc Pécsen fogadta a Szolnoki MÁV-ot, s a megyei rivális pályája szerencsét hozott neki. A második játékrészben kifejezetten dinamikusan játszott a pályaválasztó, és ennek köszönhetően megtörte hatmeccses nyeretlenségi sorozatát (2–0).

Biben kínozta Szabó Alexéket a szolnoki védősorban (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–SZOLNOKI MÁV FC 2–0 (0–0)
Pécs,
PMFC Stadion, 50 néző. Vezette: Farkas Tibor (Kulman Tamás, Ország Péter)
Szentlőrinc: Prokok – Erdélyi, Hesz, Keresztes B., Nagy Zs. (Havas, 78.) – Török L., Cenaj (Ujvárosi, 90+1.) – Harsányi (Törőcsik, 85.), Kiss-Szemán, Biben (Bányai, a szünetben) – Kovács M. (Szinanovics, a szünetben). Vezetőedző: Marián Sluka
Szolnok: Kovács P. – Szabó A., Kovács O., Papp Sz., Tóth B. – Rokszin, Tisza, Földi (Gohér, 85.), Tóth L. (Tömösvári, 75.) – Irmes, Lakatos I. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Harsányi (66. – 11-esből), Bányai (70.)
Marián Sluka: – Sokáig vártunk a sikerre. Több párharcot kell megnyernünk, keményen kell dolgoznunk a tavasszal.
Csábi József: – Az őszünk leképezése volt ez a találkozó. Az első félidőben három gólt is szerezhettünk volna, a másodikban aztán mi kaptunk kettőt.

Nem kezdődött kifejezetten eseménydúsan a Szentlőrinc és a Szolnok találkozója. Az első játékrészben elvétve láthattak csak a hidegben is kilátogató nézők helyzeteket, azok is többnyire a vendégekhez kötődtek. Igaz, Nagy Zsombornak már az első percekben volt egy átlövése, de azt követően lelassult a játék. A hazaiak hálóőrének, Prokopnak is csak a 34. percben kellett igazán izgulnia, de akkor is bravúrral védte Irmes emelését.

A második játékrészben aztán felpörögtek az események a Szentlőrinc két cseréjének köszönhetően. Több veszélyes hazai támadásnak is örülhetett a közönség, s a 66. percben meg is született az első gól, Harsányi tizenegyesből volt eredményes. Nem sokkal később pedig egy érdekes szituációt követően ismét ő vezethette az ellenfél kapusára a labdát, aki, bár védett, Bányai ismétlését már nem érhette el (2–0), így a Szentlőrinc gyakorlatilag öt perc leforgása alatt megnyerte a meccset.

20. Tiszakécske20431320–39–19 15

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, 2–0 ra nyert a házigazda Szentlőrinc. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2 perc: Tömösvári sárgult be.

90+1. perc: Cenaj helyén Ujvárosi folytatja a Lőrincben.

85. perc: Mindkét csapat cserélt. Gohér érkezett Földi helyére a Szolnoknál, míg Harsányi helyett Törőcsik folytatja a Lőrincben.

80. perc: Tóth Bence kapott sárga lapot a felezőnél elkövetett szabálytalanságért.

78. perc: Havas érkezett Nagy Zsombor helyére a hazaiaknál.

75. perc: Tömösvári érkezett Tóth László helyére a Szolnokba.

70. perc: GÓÓÓÓL! Kettővel megy a Szentlőrinc! Harsányit engedte vissza úgy a pályára a játékvezető, hogy épp labdát szerzett a Lőrinc, és így az előre vágott labdával teljesen egyedül rohanhatott végig az ellenfél térfelén a támadó. A kirohanó Kovács Péter előle még el tudta rúgni a labdát, de Bányai lecsapott rá, és a bal alsóba gurított tizennégyről jobbról. Bár egy védő ott volt, ügyetlenül akart menteni. 2–0

66. perc: Góóóól! Harsányi magabiztosan lőtte a kapu jobb oldalába a tizenegyest! 1–0

65. perc: Szinanovics indult el a bal szélen, beadásába kézzel ütött bele Tisza, büntető jön!

60. perc: Harsányi szögletét követően ketten is a labda mellé rúgtak.

58. perc: Szinanovics indult el, egy cselt követően lőtt, de nagyon elmérte a kaput.

52. perc: Nagy Zsombor fejelte kapura a visszapattanó labdát, de Kovács Péter kitolta a léc alól.

50. perc: Szinanovics indult meg a saját térfeléről, átlóba vezette a labdát, amikor a tizenhatos előterében az utolsó védő felrúgta. Szabadrúgással jöhetnek a piros-feketék.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés! Kettőt cseréltek a szünetben a hazaiak. Biben helyére Bányai, Kovács Mátééra Szinanovics érkezett.

Vége az első félidőnek!

Kovács Olivér áthámozta magát a lőrinci védőkön (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

44. perc: Újabb veszélyes kontrát vezetett a Szolnok, de a végén Tóth László lövésébe bele vetődött egy hazai védő, majd a kirohanó Prokopot szabálytalanul állították meg a támadók.

34. perc: Irmes kapott fantasztikus labdát, majd hat méterről próbálta jobb belsővel átemelni Porokopot, de a szentlőrinci kapus bravúrral védeni tudott.

Nem kímélték egymást a csapatok a mezőnyben (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

30. perc: Kiegyenlítődött a játék, leginkább a mezőnyben csatáznak egymással a csapatok.

23. perc: Biben indult volna be a védő vonal mögé, de a partjelző szerint lesről indult a fellőtt labdáért.

Erdélyi több veszélyes indítást is adott mélységből (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

14. perc: Egy mélységből, a jobb oldalról érkező labdára érkezett volna Irmes, de a vetődő csatár nem érte el a passzt az ötösön.

5. perc: Megvolt az első vendég lövés is, Rokszin húsz méterről tűzte rá, de Prokop védett.

A Szolnok is nagyon akarja a pontokat (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

3. perc: Nagy Zsombor száguldott el a bal szélen, de tíz méterről elengedett erős, rövidre tartó lövését védte Kovács Péter.

1. perc: Elkezdődött a találkozó. A piros-feketében játszó Szentlőrinc indította útjára a labdát, a Szolnok tiszta fehérben van.

Felkészült már a Szentlőrinc a Szolnokra (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző hat meccsén mindössze egy pontot gyűjtő Szentlőrinc a tíz forduló óta nyeretlen és a kieső zónától már csak egy pozícióra lévő Szolnoki MÁV ellen.

2022.12.11 01:01:13

Labdarúgó NB II nemzetisport.hu

Az első félidő döntött: a fővárosiak a 33. percben már 3–0-ra vezettek az őszi szezon utolsó meccsén.

2022.12.11 00:42:38

A DVTK-ból Eppel és Lukács Dániel is eredményes volt, a vendégeknél Nikházi alighogy beállt, máris gólt szerzett.

2022.12.11 01:09:05

Kirchner góljával vezetett a baranyai együttes, de Hegyi egyenlített a mérkőzés hajrájában.