Elhasalt a Szeged a szentlőrinci havon

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2021.01.31. 12:50
Torvundék sítalpakon is játszhattak volna akár (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)
A labdarúgó NB II 22. fordulójában a forduló előtt 16. Szentlőrinc az egy ponttal előtte álló, 14. Szeged-Csanádot látta vendégül. Már a találkozó elején egycentis hótakaró borította a pályát, amely alaposan megnehezítette a csapatok dolgát. Végül az újonc saját pályáján behúzta a meccset.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–SZEGED-CSANÁD GA 2–1 (2–1)
Szentlőrinc,
Szentlőrinci stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Derdák Marcell (Király Zsolt, Vörös Dániel)
Szentlőrinc: Hajagos – Molnár R., Dulló, Hesz, Nagy B. – Hleba, Nikics (Ujvárosi, 62.) – Kapronczai, Frőhlich (Cenaj, 62.), Harsányi (Forgács, 79.) – Torvund (Sili, 72.).Vezetőedző:Marián Sluka
Szeged: Takács J. – Ódor, Pejovics, Simon Á., Mohl – Deák, Oláh G. – Dobos (Gréczi, 74.), Germán, Gajdos – Grumics (Varga Sz., 85.). Vezetőedző: Vukmir Dragan
Gólszerző: Kapronczai (9.), Frőhlich (34.), ill. Grumics (28.)
Marián Sluka, a Szentlőrinc vezetőedzője: – Erre készültünk a tavaszi kezdésnél. Tudtuk, hogy ilyen pályán fogunk játszani. Fizikálisan már ott tartunk, amilyen formában az ősszel voltunk. Hatalmas gratuláció a csapatnak, mert ez a mai egy nagy csapatsiker volt. Remélem, ez az összetartás megmarad a jövőben is.
Vukmir Dragan, a Szeged vezetőedzője: – Kitettük a szívünket a pályára, de az egyenlítő gólt nem tudtuk megszerezni.

Kemény csatát hozott a Szentlőrinc és a Szeged találkozója. Habár nem igazán egymással, inkább az téli körülményekkel álltak csatában a játékosok. A már kezdésre is egy-másfél centis hótakaró a labdát fékezte, míg a labdarúgókat felgyorsította. Olykor annyira, hogy még a labdaátvételtől is elcsúsztak.

Bár a körülmények nem engedték, hogy túl sok futballt lássanak azok, akik még a hóesésben is a kerítésen kívülről lesték a mérkőzést, gólokat bőven láthattak az első félidőben. Először Harsányi kaparta ki a "gesztenyét" Kapronczainak, akinek már csak annyi dolga volt, hogy Takács mellett a szegedi kapuba helyezze a labdát, majd bő negyedórával később a másik oldalon egy szögletet követően Grumics juttatta a labdát a gólvonalon túlra. Ezzel viszont nem volt még vége a játékrésznek, ugyanis Frőhlich egy átlövéssel ismét előnyhöz juttatta a hazaiakat.

A fordulás után becsülettel próbálkoztak tovább a csapatok, és Dobos akár egyenlíthetett is volna, de már nem változott az eredmény, a Szentlőrincé lett a három pont.

20. Debreceni EAC2241818–43–2512

Vége a találkozónak! Nyert a Szentlőrinc!

90. perc:Oláh forgácsolta szét a Szentlőrinc felső kapufáját.

85. perc:Varga Szabolcs érkezett Grumics helyére a Szegedbe.

83. perc:Kapronczai 15 méterről lőtt fölé egy nagyon ígéretes helyzetet.

79. perc: Újabb csere a hazaiaknál. Harsányi helyére Forgács érkezett.

74. perc: Dobos helyén Gréczi folytatja a Szegednél.

72. perc: Torvund helyére Sili érkezett a Szentlőrincbe.

69. perc:Dobos remekül lépett ki Hesz mögül, de Hajagos bravúrral hárította 14 méterről eleresztett lövését.

65. perc:Hajagos kapott sárga lapot időhúzásért.

Kapronczai is közelebbről megtapasztalhatta, milyen a hó borította pálya (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

62. perc: Kettőt cserél a Szentlőrinc. Fröhlich helyén Cenaj, Nikics helyén Ujvárosi folytatja.

58. perc: Inkább a Szentlőrinc próbálkozik most, de az utolsó átadások mindig pontatlanok.

52. perc: Jobb oldali szöglet után Gajdos passzolt a Szentlőrinc kapuja mellé.

Takács majdnem nagy problémát okozott a védőinek (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

46. perc:Elkezdődött a második félidő!

45. perc: Vége az első félidőnek!

41. perc: Gyors, a levegőben végigvitt támadás végén Dobos lőtt a Szentlőrinc kapuja mellé.

39. perc: Baloldali Szeged szabadrúgás után Hajagosnak kellett fölé tolnia Grumics fejesét.

A levegőben volt a legegyszerűbb dolga a játékosoknak (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

34. perc: GÓÓÓÓL! Ismét vezet a Szentlőrinc!Frőhlich 18 méterről jobbal kilőtte a jobb felsőt. 2–1

28. perc: GÓÓÓÓL! Egyenlített a Szeged! Egybaloldali szögletet követően a nagy kavarodásbanGrumicslőtt jobbal a jobb alsóba. Hajagos nem érhette el a labdát.1–1

18. perc: A mezőnyben zajlik nagy csata, a játékosoknak leginkább az elemekkel kell megküzdeniük.

Kapronczai góljának örülhetett először a Szentlőrinc (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

9. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet a Szentlőrinc!Harsányi nagyon erőszakosan vitt végig egy támadást a balszélen, két védő is elcsúszott mellette a havon, így pedig még Kapronczaielé tudott tállalni, aki 11 méterről a jobb alsóba lőtt.1–0

7. perc: Hleba felezőről a tizenegyespont környékére ívelt szabadrúgása kicsúszott Takács János kezéből, de Pejovics kikísérte a labdát az alapvonalon túlra. Ezt követően a Szeged jöhetett kirúgással.

Dullóéknak a pálya minősége is komolyan feladja a leckét (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

3. perc: Dulló mentett röviden, de Hajagos a Szentlőrinc kapuja fölé ütötte a labdát.

1. perc:Elkezdődött a találkozó! A hazai csapat indította útjára a labdát!

A szentlőrincieknek ezúttal komolyan meg kellett dolgoztatni magukat, hogy bemelegedjenek a meccsre (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy a három forduló óta veretlen Szentlőrinc az új edző, a télen kinevezett egykori ferencvárosi és debreceni labdarúgó, Vukmir Dragan által irányított Szeged-Csanád ellen. Ha a baranyai csapat nyerni tud, megelőzi Tisza-parti ellenfelét.