A Szentlőrinc a hajrában egyenlített az Óvár ellen

2022.09.04. 15:50
Csúsztak-másztak a vendégek, meg is lett az eredménye (Fotó: Löffler Péter)<br />
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a mosonmagyaróvári Végh Bence kiállítása után pörögtek fel az események Szentlőrincen. A baranyai csapat kapujához szegezte a vendégeket, de csak az egyenlítésre futotta erejéből, így kénytelen volt beérni a döntetlennel a nagyot küzdő Mosonmagyaróvárral szemben (1–1).

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–1 (0–1)
Szentlőrinc, 400 néző. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Márkus Péter)
SZENTLŐRINC: Prokop – Lénárt (Vidnyánszky M., 75.), Nagy Zs. (Bányai, 81.), Keresztes, Erdélyi – Németh E., Török – Csörgő (Rétyi, 66.), Daróczi (Kiss-Szemán, 75.), Szabó M. – Mervó (Filipovics, 66.). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Czingráber, Debreceni, Jasarevic (Simita, 58.), Horváth K. – Gáncs (Buglyó, 75.), Deák, Végh, Illés (Tóth L., 58.) – Szalka (Múcska, 66.), Nagy Z. (Boros, 66.). Vezetőedző: Varga László
Gólszerző
: Végh (0–1) a 31., Vidnyánszky M. (1–1) a 84. percben
Kiállítva: Végh a 76. percben
Jeremiás Gergő
: – Sajnálom, hogy három pont helyett eggyel kellett beérnünk, pedig mindent megtettünk a győzelem érdekében. Szomorú vagyok a játékosaim helyett, akik nem örülhettek felszabadultan a lefújást követően.
Varga László: – A meccs előtt mondtam egy példabeszédet a fiúknak, de úgy tűnik, „süketek” voltunk. Mégis felmászni a hegyre, mindez egy pontot eredményezett.

Bekezdett a hazai csapat, kapujához szegezte ellenfelét, melynek eredményeként kétszer is kellett védenie Heinrichnek, egyszer lábbal, egyszer pedig fejjel. Ezután még nyomás alá helyezte a baranyai gárda a fehér mezeseket, de innentől helyzetei már nemigen adódtak. Kiegyenlítettebb lett a párharc, melyből, szinte a semmiből szereztek vezetést a vendégek. Végh Bence szép mozdulattal, de szerencsésen Prokop kapujába talált, hideg zuhanyt okozva a hazai publikumnak és a piros-feketéknek.

A második félidőben nem tudta feltörni ellenfele kemény védekezését a baranyai csapat, sőt, mondhatni, egálban voltak a vendégek a hazaiakkal. A piros lap váratlanul jött, a gólszerző Végh Bence belekapott kapujától húsz méterre a labdába, második sárgával mehetett zuhanyozni. Ezek után mindent egy lapra tett fel a Szentlőrinc, ki is egyenlített Vidnyánszky Mátyás révén. A maradék időben a hazai csapat kapujához szegezte az MTE-t, de meg kellett elégednie az egy ponttal. 1–1

20. Budafoki MTE7435–12–74

90+3: Vége a mérkőzésnek. 1–1 lett a vége. Köszönöm megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Három perc hosszabbítás.

87. perc:
Bányai közeli lövése a jobb kapufa mellett suhant el.

86. Perc: Török kapott sárgát.

84. perc: GÓÓÓÓL, egyenlített a Lőrinc. Jobb oldali szöglet után Vidnyánszky M. fejjel egy flipperezés után nyolc méterről a kapu bal oldalába fejelt. 1–1

82. perc: Németh középre tartó lövését védte a vendég kapus, szögletre mentett.

81. perc: Nagy Zsombor helyett Bányai folytatja.

78. perc: A szabadrúgást Filipovics húszról alig rúgta fölé.

76. perc: Kezezés miatt sárgát kap Végh Bence, de már volt neki egy, ezért a játékvezető kiállította.

75. perc: Daróczi helyett Kiss-Szemán és Lénárt helyett Vidnyánszky, míg a vendégeknél Gáncs helyett Buglyó a pályán.

73. perc:
Rétyi cselezte ki magát ziccerből, nagy helyzet volt.

66. perc: Jönnek a cserék. Vendég, Szalka és Nagy Z. helyett Múcska és Boros folytatja. Hazaiaknál Csörgő és Mervó helyett Rétyi és Filipovic a pályán.

65. perc: Végh Bence sárgát kapott, Daróczit buktatta.

58. perc: Kettőt cserélnek a vendégek. Jasarevic és Illés helyett Simita és Tóth László folytatja.

Olykor többen is kergették a hazai játékosokat (Fotó: Löffler Péter)

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Cserék nem voltak.

45+1. perc: Vége az első félidőnek, vezet az MTE.

Küzdelmes meccset játszottak a csapatok (Fotó: Löffler Péter)

45. perc: Egy perc a ráadás.

38. perc: Újabb sárga. Németh Erik kapott lapot, Czingrábert buktatta a felezőnél.

35. perc: Nagy Zsombor kapott lapot buktatásért.

31. perc: GÓÓÓÓL, vezet az MTE. Végh Bence jobb lábbal, félfordulatból 17-ről, középről egyből lőtte a felpörgőlabdát, mely egy játékos hátán megpattant és védhetetlenül csapódott a kapu bal oldalába, 0–1.

30. perc: S
zabó Máté kapott figyelmeztetést, mert csibészségből berúgta a tartalék labdát a játéktérre, hogy ezzel megzavarja az ellenféltámadását.

26.perc: Sárga lap, Nagy Z. kapott lapot, Keresztest buktatta.

17. perc:
Vendég lövés ment a jobb kapufa mellé kicsivel. Nagy Z. balról lekészítette laposan a labdát Szalkának, aki 17-ről laposan mellé lőtt.

15. perc:
A játékot a hazaiak irányítják, de nagy helyzet nélkül.

4. perc:
Hatalmas hazai helyzet maradt ki. Szabó Máté szép cselekkel ment el a bal oldalon, Németh Erik Kapta a labdát középen, és 14 méterről lőtt, Heinrich nagyot védett lábbal, majd a kipattanót Mervó hét méterről az elvetődő vendég kapust fejbe rúgta, óriási bravúr volt a kapus részéről.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a piros mezes hazaiak végezték el a kezdőrúgást.

Sarkos hazai vélemény, nyerni kell (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Jelenleg a tabella hátsó részében tanyázócsapatok párharcának az esélyese az a Szentlőrinc,amely még nem kapott ki hazai pályán, igaz győzni is csak egyszer tudtak. Jeremiás Gergő, a hazaiak mestere egy kulturáltan játszó csapatot ismert meg a vendégségbe érkező MTE csapatában, melynek legyőzéséhez alázatos és tudatos játékot kell játszaniuk.

A Mosonmagyaróvár három ponttal szerénykedik a tabellán, így mi másban gondolkodhatnának, mint a győzelemben,hiszen, ha ez nem sikerülne nekik ma, akkor az önbizalmuk mellett még a hitüket is elveszíthetik. Nem véletlen nyilatkozta Varga László edző az MTK elleni hazai vereség után, hogy a következő két mérkőzés sorsdöntő lesz számukra.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hatpontos Szentlőrinc a mindössze egy győzelemmel és öt vereséggel álló, utolsó előtti Mosonmagyaróvár ellen.