Korai góllal nyert a Kazincbarcika az újoncnál

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2020.10.18. 14:20
Torvund (piros mezben) nagy csatát vívott a barcikai védőkkel (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a kieső helyen álló Szentlőrinc a Kazincbarcikát fogadta. A vendégek hamar megszerezték a vezetést, és mivel a hazai támadók elpuskázták a helyzeteiket, ezt az előnyt a végéig meg is tartotta a borsodi együttes, amely sorrendben negyedik győzelmét aratta a második vonalban.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 0–1 (0–1)
Kozármisleny,
400 néző. Vezette: Sipos Tamás (Kis Zoltán, Vörös Dániel)
Szentlőrinc: Hajagos – Havas, Dulló, Keresztes – Harsányi, Fröhlich (Lehoczky, 71.), Nikics (Kovács D., 62.), Kapronczai, Nagy B. – Kondor (Vajda, 62.), Torvund. Vezetőedző: Marián Sluka
Kazincbarcika: Horváth L. –Iszák, Fótyik, Dávid Z., Mikló (Bereczki, a szünetben) – Farkas A., Olteán (Borbély, 57.), Tóth B., Tóth L. (Korbély, 69.) – Kovác (Kelemen M, 83.), Oldal.Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Gólszerző: Tóth L. (4.)

Marián Sluka:
– Már a második szögletből vezetést szerzett a Kazincbarcika, pedig készültünk a sarokrúgásokra. A második félidőben az ellenfél csak kontrából veszélyeztetett, de támadásaink végén mindig hiányzott egy erőteljes, jó megoldás. Érdemtelenül kaptunk ki.
Vitelki Zoltán: – Sok volt a pontatlanság a játékunkban, inkább brusztoltunk, mint futballoztunk, de egy jó csapat így is kiharcolja a győzelmet. Nekünk ez sikerült.

Az újonc és a kieső zónában lévő Szentlőrinc azzal a céllal lépett pályára a Kazincbarcika ellen, hogy a győri bravúr után – ezúttal pályaválasztóként – ismét pontokat szerezzen, és a vonal fölé kerüljön. A baranyaiak stratégiáját azonban gyorsan újra kellett tervezni, mivel a vendégek már a 4. percben megszerezték a vezetést. A teljesen egyedül maradt Tóth László egy szögletet követően továbbította a labdát elegánsan a hazaiak kapujába. Marián Sluka jól hallhatóan kérdőre is vonta Kondort a rossz helyezkedése miatt.

Ezt követően "megérkezett a meccsbe" a szentlőrinci alakulat is, de a rengeteg szabadrúgással megszakított játék során nem tudott igazán veszélyes lenni. Harsányi, Kondor, Torvund és Fröhlich is csak 20-25 méterről tudott tüzelni Horváth László kapuja felé, de ezek a próbálkozások zömében pontatlanok voltak. Igaz, a másik oldalon Hajagos kapusnak sem nagyon akadt már dolga a szünetig.

A fordulás után formációt és tempót is váltott a Szentlőrinc. Ez viszont gólban, gólokban nem mutatkozott meg, mivel a legnagyobb helyzetekben is hiba csúszott a befejezésekbe. A legnagyobb lehetőséget Kondor szalasztotta el, aki teljesen üresen maradt a Kazincbarcika büntetőterületén belül, de keresztbe ellőtte a labdát a kapu előtt. Ráadásul a vendégek később csak azért nem duplázták meg előnyüket, mert Kovácék addig tologattak egymás között, amíg a barcikai védők visszaértek. Pedig hárman álltak szemben Hajagossal... Így már nem változott az eredmény, és 1–0-s vendégsikerrel ért véget a mérkőzés.

20. FC Csákvár124815–31–164

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, 1–0-ra nyert a vendég Kazincbarcika.

90+2. perc:Borbély kapott sárgát Dulló buktatásáért.

90. perc: Nagy Barnabás helyén Molnár Róbert folytatja a hazaiaknál. Közben három perc hosszabbítást mutat a játékvezető.

90. perc: Torvund centerezett pontatlanul Vajda elé, újra próbálkozhatott, de a társ fejese Horváth László kezébe került.

89. perc: Kovács Dávid cselezett befele baloldalról egy látványos támadás végén, de laposan mellé lőtt.

87. perc: Bereczki kapott sárgát, mert feldobta magát a Szentlőrinc tizenhatosán belül.

83. perc: Szöglet után lőhetett Kovács Dávid, de fölé ment a próbálkozása.

83. perc:Kelemen Marko érkezett Kovác helyére a Kazincbarcikába.

82. perc: Lehoczky 25 méterről tüzelt, de lövése fölé pattant Fótyikról.

Mindkét oldalon nagy csaták alakultak ki a szögletek után (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

81. perc:Horváth László kapott sárga lapot időhúzásért.

77. perc: Veszélyesen kanyarodott középre a hazai szöglet, de Fótyikék fel tudtak szabadítani.

71. perc: Fröhlich helyén Lehoczky folytatja a Szentlőrincben.

69. perc: Tóth László helyett Korbély folytatja a Kazincbarcikában.

67. perc: Fröhlich balról cselezett befele, de lapos lövését könnyedén fogta Horváth László a rövidnél.

62. perc: Kettőt cserélt a Szentlőrinc. Vajda és Kovács Dávid érkezett Nikics és Kondor helyére.

59. perc: Kapronczai tüzelt a vendégek kapujára 23 méterről, de lövése a felső kapufát felülről súrolta.

57. perc: Ismét változtatott a Kazincbarcika, Olteán helyett Borbély érkezett.

55. perc: Villámgyors kontrát vezetett a Kazincbarcika, de a csak a kapussal szemben álló három támadója (Kovác, Oldal és Farkas) olyan önzetlen volt és addig adogatott a tizenhatoson belül, hogy menteni tudtak a védők.

Se Kovác, se Harsányi nem került veszélyes helyzetbe (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

54. perc:Oldal kapott sárga lapot Harsányi buktatásáért.

53. perc: A becsúszó Tóth Boriszt kell ápolni, miután a feje találkozott Havas térdével.

52. perc: Torvund tette vissza sarokkal a labdát Kondor elé, aki 15 métere a kaputól teljesen üresen maradt, de balosa elszállt keresztben a kapu előtt.

48. perc: Olteán lőhetett 17 méterről egy gyors vendég támadás végén, de a bal kapufánál álló Hajagost találta telibe.

47. perc: Torvund léphetett ki a Fröhlichtől kapott remek labdával, de Horváth László bravúrral blokkolta a hazai támadó lövését.

46. perc: A szünetben változtatott a Kazincbarcika. Mikló helyén Bereczki folytatja.

46. perc: Folytatjuk!

Vége az első félidőnek. A Kazincbarcika 1–0-s vezetése mellett pihenhetnek a játékosok.

43. perc: Kondor és Iszák csapott össze a rosszul sikerült szöglet után, majd a földön is egymásba gabalyodtak az alapvonal mellett.

A hazai középpályások nehezen érvényesültek a kazincbarcikaiak szorításában (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

42. perc: Harsányi esett el Farkas András mellett a tizenhatos sarkánál. A játékvezető szabadrúgást ítélt a hazaiaknak. Horváth László kirohant a kapujából a beadásra, szögletre öklözött.

41. perc:Fröhlich kapott sárgát miután Kovácot buktatta 30 méterre a Szentlőrinc kapujától. Tóth László laposan lőtt a kiérdemelt szabadrúgásból, de Hajagos fogta a pattogó labdát.

39. perc: Fröhlich és Mikló is becsúszva próbálta elérni a labdát, ami mindegyikőjüket elkerülte. A Kazincbarcika végezhetett el ez után egy gyenge szabadrúgást, amiből kontrázhatott a Lőrinc. Torvund fejezte be az akciót, fölé lőtt.

35. perc: Távoli szabadrúgást végzett el veszélyesen a Kazincbarcika. Hajagos kissé a labda alá szaladt, de még bele tudott ütni a labdába, így szöglet következhetett. Havas a sarokrúgás után felszabadított.

33. perc: Veszélyes helyről végezhetett szabadrúgást a Szentlőrinc, Kapronczait lökte fel egy vendég védő. Fröhlich kapura lőtt a jó húsz méterre lévő pontrúgásból, labdája nagyon szépen kanyarodott a jobb felső felé, de Horváth László résen volt, és lehúzta.

31. perc: Harsányi próbálkozott huszonötről, de a Kazincbarcika kapuja nem forgott veszélyben.

28. perc: Torvundot látta szabálytalannak a játékvezető, miután a Szentlőrinc támadója elrúgta a labdát Tóth Borisz elől, utóbbi pedig elesett.

27. perc: Kovác és Nikics ugrott össze a levegőben, ami miatt Szentlőrinc szabadrúgás következhetett közel a felezőhöz, de a hazaiak gyorsan elvesztették a labdát.

Keresztes atletikus mentésekkel állította meg a Kazincbarcika támadásait (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

24. perc: Fröhlich csípett el egy vendég bedobást, így került Kondorhoz a labda, de a hazai támadó 22 méterről eleresztett lövése gyenge és pontatlan is volt.

21. perc: Oldal Fröhlichet húzta vissza a nyakát átkarolva, de mivel a hazai középpályásnál maradt a labda, előny szabályt ítélt a játékvezető.

19. perc: Farkas Andrást figyelmeztette a játékvezető miután összeesett Torvund mellett. A Szentlőrinc ezután veszélyes szögletet végzett el, de ki tudták fejelni a vendégek az ötösről a labdát, az Kondorhoz került, azonban a hazai támadó fölé lőtt.

17. perc: Dávid Zoltán a nyakánál fogva húzta vissza Torvundot, majd Fótyik lába akadt fent az alacsony Szentlőrinci támadó vállán. Ezt követően kifelé, a Kazincbarcikának ítélt szabadrúgást a játékvezető, miután Olteán hasra esett Kapronczai mellett.

16. perc: Farkas András kapott sárga lapot Harsányi buktatásáért.

14. perc: Először lőhetett kapura a Szentlőrinc. Fröhlich próbálkozhatott 16 méterről, de lövése fölé szállt.

11. perc: Mikló löbbölt a Szentlőrinc büntetőterületén belülre, de Kovác lesen volt.

10. perc: Hasonló pozícióból lőhet szabadrúgást a Kazincbarcika, most Oldal került földre egy párharc után.

8. perc: Kovác maradt lent a földön 25 méterre a Szentlőrinc kapujától. A nagyjából 400 fős nézőtábor elégedetlenségének adott hangot miután a játékvezető szabadrúgást adott a vendégeknek. A pontrúgás veszélytelen volt.

4. perc: GÓÓÓÓL! Vezet a Kazincbarcika!A mérkőzés első szögletét a Kazincbarcika végezhette el, de Kapronczait találta meg a labda, így a rögtön újra próbálkozhattak a vendégek. A sarokrúgás után Tóth Lászlóhoz került a labda, amit 17 méterről jobb belsővel a jobb felsőbe lőtt.0–1

A Kazincbarcika gyorsan felpörgött a mérkőzésre (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

3. perc: Kirúgással jött a Szentlőrinc, miután Kovácot szabályosan szerelte Keresztes.

2. perc: Elakadt a Szentlőrinc első támadása, miután Kondor Fröhlich mögé tette vissza a labdát a tizenhatos előterében.

1. perc:
Elkezdődött a meccs! A Kazincbarcika indította útjára a labdát.
A Szentlőrinc eltökélten melegített a meccs előtt (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)
Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, mire jut a kieső helyen tanyázó újonc Szentlőrinc az előző három bajnokiján hibátlan Kazincbarcikával.