Nem tudott gólt szerezni a Szentlőrinc a DEAC ellen

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2021.04.25. 16:50
Székely Dávid (labdával) nem járt túl Nagy Barnabás eszén (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 34. fordulójában a 15. helyezett Szentlőrinc a sereghajtó, már biztos kieső DEAC-ot fogadta. A hazai csapat mindössze egyszer találta el a kaput, de ebből nem sikerült betalálnia, így gól nélküli döntetlennel zárult a találkozó.

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–DEBRECENI EAC 0–0
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Antal Péter (Becséri Gergely, Rózsa Dávid)
Szentlőrinc: Hajagos – Molnár R., Dulló, Keresztes B., Nagy B. – Havas, Ujvárosi (Fröhlich, a szünetben) – Torvund (Harsányi, 68.), Cenaj (Kovács D., 86.), Törőcsik (Kapronczai, 68.) – Matics (Mervó, a szünetben).Vezetőedző: Marián Sluka
Debreceni EAC: Zöldesi –Székely D., Nagy Z., Papp F., Zachán – Spitzmüller (Sigér Á., 90+1.) – Nikitscher, Nagy K. (Sidibe, 75.), Sándor T. – Kundrák, Kiss B. (Sármány, 86.).Vezetőedző: Sándor Tamás
Marián Sluka: – Sajnos, nem sikerült feltenni a pontot az i-re, pedig amit megbeszéltünk, viszontláttam a pályán. Nem tudtuk feltörni a DEAC védelmét, igaz, a vendégek sem alakítottak ki nagy helyzetet. Fölényben voltunk, de a kreativitás hiányzott a játékunkból.
Sándor Tamás: – Nem túl magas színvonalú mérkőzésen megérdemelten szereztünk pontot. Ebben az idényben ez az első idegenbeli pontunk, ezért örülök, hogy nem csak vereséggel zártuk vendégként a bajnokságot. Talán, ha higgadtabbak vagyunk a kapu előtt, több is lehetett volna ebben a mérkőzésben.

Nem túl nagy iramú mérkőzés végén be kell érnie az egy ponttal a már biztos kieső DEAC-nak és a még menekülő Szentlőrincnek. Bár mindkét csapat igyekezett megtörni a jeget, játékban egyik sem tudott a másik fölé kerekedni, és a kisebb-nagyobb helyzetekből is csak egyetlen kaput eltaláló lövést sikerült összehozniuk. Azt pedig a vendégek kapusa, Zöldesi könnyedén hárította.0–0

Vége a mérkőzésnek!

90+1. perc: Sigér Ákos érkezett Spitzmüller helyére.

87. perc:Nagy Zoltán kapott sárga lapot.

86. perc: Cserélt mindkét csapat. Sármány jött a DEAC-ba Kiss Bence helyett, míg Kovács Dávid Cenaj helyére a hazaiakhoz.

80. perc:Spitzmüller kapott sárga lapot Mervó buktatásáért.

75. perc:Sidibe beállt a sérült Nagy Krisztián helyére, majd szövegelésért azonnal sárgát kapott.

74. perc:Fröhlich kapott sárga lapot.

68. perc: A mérkőzés első szögletét nem tudta gólra váltani a Szentlőrinc.

68. perc: Újabb kettős csere a hazaiaknál.Torvund helyett Harsányi, Törőcsik helyett Kapronczai érkezett.

64. perc: Ismét Nagy Krisztián próbálkozhatott, de a kapu fölé lőtt.

63. perc: Nagy Krisztián húsz méteres lövése messze a kapu mellé szállt.

60. perc: A másik oldalon egy nagy bedobás után Dulló lőhetett kapura, de Zöldesi rajta volt a labdán.

60. perc: Nagy Krisztián hasalt el Dulló mellett a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem látta szabálytalannak a hazai védőt.

59. perc: Törőcsik 30 méterről eleresztett lövése mellé ment.

52. perc:Marián Sluka, a hazai csapat edzője kapott sárga lapot reklamálásért.

46. perc: A Szentlőrinc kettőt cserélt. Fröhlich és Mervó jött Matics és Ujvárosi helyére.

46. perc: Folytatódott a találkozó!

Vége az első félidőnek!

39. perc: Kundrák tört be a szentlőrinci büntetőterületre a kaputól balra, de az oldalhálót lőtte ki.

34. perc:Matics kapott sárga lapot. A felezővonalnál csúszott rá hátulról Székely Dávidra.

32. perc: Kiss Bence kapott labdát a hazai tizenhatoson belül, de kiszorított helyzetéből nem találta el a kaput.

30. perc: Torvund elé pattant a labda tizenöt méterre a vendég kaputól, de rosszul találta el.

24. perc:Dulló kapott sárgát, miután elkaszálta hátulról a megiramodó Sándor Tamás lábát a szentlőrinci alapvonal előtt. A szöglettel felérő szabadrúgással nem tudott mit kezdeni a DEAC.

Nikitscher (feketében) és Ujvárosi nagy csatákat vívtak a mezőnyben (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

19. perc: Nikitscher két szép csellel lerázta a védőit, majd a bal szélen beinduló Sándor Tamás elé tette a labdát, a társ beadása viszont a szögletzászló mellett ment ki.

15. perc: Cenaj távoli szabadrúgása tökéletesen esett a lesen álló Keresztes Bence lábára, aki kapásból kilőtte az oldalhálót.

13. perc: Matics indult meg befelé a bal szélről, a tizenhatos előterébe érve pedig jobbal laposan a rövid kapufa mellé lőtt. A jobb oldalon üresen maradt Torvund nehezményezte, hogy nem kapta meg a társtól a labdát.

10. perc: A széleken próbálják megtalálni a rést a csapatok egymás védelmén, de veszélyes helyzetet eddig nem tudtak kialakítani.

1. perc:Elkezdődött a találkozó. A feketében játszó vendég csapat indította útjára a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az öt forduló óta veretlen Szentlőrinc a nyolc bajnoki óta nyeretlen, már biztos kieső DEAC-al szemben.