Orosz bombagóllal biztosította be a Soroksár győzelmét

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2020.10.25. 13:20
Az első félidőben ugyan ráijesztett vendéglátójára a Szolnok, ám legnagyobb helyzeteit is kihagyta, és ez megbosszulta magát. Lovrencsics Balázs a szünet előtti utolsó másodpercben megszerezte a vezetést – már középkezdésre sem maradt idő –, majd a szünet után Orosz Márk élete gólját lőve biztosította be a Soroksár 2–0-s győzelmét a labdarúgó NB II 13. fordulójában.
A Soroksár legyőzte a Szolnokot (Fotó: Micheller Szilvia) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ
SOROKSÁR SC–SZOLNOKI MÁV FC 2–0 (1–0)

Szamosi Mihály Sporttelep, 400 néző. Vezette: Berényi Tamás (Kis Zoltán, Máyer Gábor)
SOROKSÁR: Varga Á. – Bene, Gengeliczki, Valencsik, Gárdos (Tóth D., 87.) – Gyömbér, Derekas – Orosz M. (Hudák, 75.), Csernik (Lipcsei K., 92.), Magyari (Pászka, 75.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
SZOLNOK: Molnár F. T.– Csirmaz (Tajti, 80.), Horgosi, Kovács O., Bárdosi, Kotula – Tisza K., Kónya (Szabó B., 67.), Rokszin (Tóth B., 80.) – Novák, Kurdics. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Lovrencsics B (45.), Orosz M. (61.)

A két azonos pontszámmal álló együttes összecsapását a hazai gárda várhatta nagyobb önbizalommal, hiszen amíg a Soroksár az elmúlt fordulókban elkapta a ritmust, és szépen gyűjtögette a pontokat, addig a vendég Szolnok utolsó két meccsén még gólt sem szerzett.

Az első félidő ennek ellenére inkább a Tisza-partiak elképzelése szerint zajlott. A hazaiaknak nagyon nem ízlett a kék-fehérek agresszív letámadása, nem egyszer már a pálya közepén labdát szereztek, és azonnal megpróbálták megjátszani gyors szélsőiket, illetve a hórihorgas Novák Csanádot. Több kecsegtető helyzetet is kidolgoztak a vendégek, de Kurdics, Novák és Csirmaz is elhibázta a ziccert. Ahogy pedig ilyenkor lenni szokott, a kimaradt lehetőségek nem maradtak büntetlenül, Lovrencsics Balázsnak először sikerült leráznia a védőjét, és közvetlenül a szünet előtt előnyhöz juttatta csapatát.

A térfélcserét követően szigorúbb lett a Soroksár védekezése, a szolnokiak már nem jelentettek különösebb veszélyt a sárga-feketék kapujára. Mi több, Orosz Márk bombagólját, illetve Novák Csanád kimaradt ziccerét követően mintha hitüket is veszítették volna a vendégek, akik ugyan mentek előre becsülettel, de érezni lehetett, ezúttal, ha holnap reggelig játszanak, akkor sem rúgnak gólt.

A Soroksár második félidei játéka alapján rászolgált a három pontra (2–0).

A játékvezető lefújta a találkozót.

90+2. perc: Soroksári csere: Cserniket Lipcsei Krisztián váltja

A negyedik játékvezető 4 perc hosszabbítást jelzett.

87. perc: Elhagyta a pályát Gárdos András, helyére Tóth Dominik érkezik.

83. perc: Ezúttal Tisza Kálmán csalta elő a sárgát a játékvezető zsebéből.

82. perc:Hudák Martin kapott sárga lapot.

80. perc: Kettőt cserélnek a vendégek: Rokszin helyére Tóth Benjamin, Csirmaz helyére pedig Tajti érkezik.

75. perc: Kettős hazai csere: Magyari és Orosz le, Hudák és Pászka be.

73. perc: Rokszin remek tempóban ugratta ki Novákot, aki egyedül vezethette kapura a labdát, de 10 méterről erőtlenül lőtt, Varga pedig lábbal hárított.

67. perc: Cserél a Szolnok: Kónya helyére Szabó Balázs érkezett.

61. perc: GÓÓÓL!!! Orosz Márk a jobbösszekötő helyéről, 25 méterről óriási gólt lőtt a hosszú felsőbe, 2–0.

52. perc: Molnár kapus kirúgását Novák csúsztatta le Kurdics elé, aki 14 méterrő, középről lőtt, Varga vetődve hárított.

49. perc: Lovrencsics Balázs csapta be védőjét a jobb oldali szögletzászlónál, keményen középre lőtte a labdát, Molnár F. Tamás azonban kivetődve hárított a berobbanó Csernik elől.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, egyik csapat sem cserélt.

45+1. perc: Már középkezdésre sem maradt idő, Berényi Tamás lefújta az első félidőt.

Lovrencsics Balázs (balra) örül a Soroksár első találatának

45. perc: GÓÓÓLL!!! Orosz a jobb oldali alapvonalról pontosan gurított keresztbe, a hosszún érkezett Lovrencsics Balázs és két lépésről a hálóba helyezett, 1–0.

42. perc: Most a soroksári lábakban maradt a gól ... Lovrencsics a jobb oldali vonal mellől jól tekert középre, a tizenhatos vonalán Csernik elengedte a labdát, ezzel megzavarta a kapujából kilépő Molnárt, Magyari a hosszún még át is vehette, de rosszul tette, kisodródott és oda lett a ziccer.

36. perc: Mit hagyott ki a Szolnok ... Novák remekül mozdult be a balösszekötő helyén az üres területbe, kapta is a labdát Kotulától. Ugyan Gengeliczki blokkolta lövését, de a labda visszapattant elé, melyet azonnal keresztbe gurított a hosszún egyedül érkező Csirmaznak. A fiatal szélső azonban 5 méterről, ajtó-ablak helyzetben gyengén Varga kezébe gurított.

35. perc: Rokszin 25 méteres bal lábas lövése a jobb felső sarok mellett zúgott el.

33. perc: Novák fordult le Valencsikről a soroksári térfél közepén, 27 méterről, jobbal lőtt, egy méterrel a jobb kapufa mellé.

27. perc:Novák vágta fel Oroszt a szolnoki térfél közepén, jogosan villant a sárga.

24. perc: Soroksári szöglet után Molnár húzta le a labdát a kaputól 8 méterre, majd azzal a lendülettel azonnal kirúgta a meglóduló Rokszin felé. Varga kapus rosszul jött ki kapujából, így nem tudott tisztázni, de szerencséjére a vendégek szélsője túlzottan kisodródott és a bal oldali alapvonalról már nem jelentett veszély.

21. perc: Csernik és Orosz bolondította meg a szolnoki védelem bal oldalát, ám Csernik visszagurítását végül szögletre mentették a védők.

18. perc: Újabb kecsegtető vendég lehetőség, ám Rokszin 5 méterről, ballal a léc fölé bombázott.

5. perc: Novák verekedte be magát az ötös bal sarkára, Gengeliczki szorításában elesett, a labda éppen Kurdics elé került, aki nagy helyzetben, 8 méterről a bal sarok mellé lőtt.

2. perc: Csernik kényszerítázött Lovrencsiccsel a szolnoki tizenhatoson belül, mielőtt azonban az ötös bal sarkáról lőhetett volna, Csirmaz szögletre sodorta előle a labdát.

1. perc:A vendégek kezdték a mérkőzést: a Soroksár tiszta fehérben, a Szolnok tiszta kékben lépett pályára.

Jó formában várta a Soroksár az előző két bajnokiját elvesztő Szolnokot (Fotó: Micheller Szilvia)

Bár a két együttes azonos pontszámmal áll a forduló előtt a táblázaton, a formájukat tekintve éppen ellentétes utat járnak be. Míg a soroksáriak gyengébb szezonkezdet után elkapták a fonalat és az utolsó öt fordulóban 10 pontot szereztek, addig a Tisza-partiak a jó rajtot követően visszaestek, és szeptember közepe óta mindössze négy pontot gyűjtöttek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, mire jut egymással a két 18 pontos csapat, amely ugyanannyi győzelmet és döntetlent tud felmutatni, csupán annyi a különbség köztük, hogy a Soroksár öttel több gólt rúgott, illetve a Szolnoknak eggyel rosszabb a gólkülönbsége.