A Soroksár hazai pályán veretlen, a Siófok idegenben nyeretlen maradt

2022.09.04. 15:50
A fehér mezes soroksáriak négy hónapja őrzik veretlenségüket hazai pályán (Fotó: Földi Imre)<br />
Lezárta négymeccses nyeretlenségi sorozatát a Soroksár SC, amely a labdarúgó NB II 7. fordulójában 2–1-re győzött a BFC Siófok ellen. A fővárosiak továbbra is veretlenek hazai pályán, míg a balatoniak harmadik idegenbeli meccsükön is pont nélkül maradtak.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–BFC SIÓFOK 2–1 (1–0)
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 300 néző. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Király Zsolt)
SOROKSÁR:
Holczer Á. – Vági (Ternován, 58.), Króner, Ikonomou, Csontos – Haris, Hudák M. – Lisztes (Kovác, 76.), Lőrinczy (Nagy O., 76.), Korozmán (Hajdú R., 76.) – Lovrencsics B. (Varga S., 85.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
SIÓFOK:
Hutvágner – Polényi, Vágó, Debreceni Á., Varga B. (Farkas B., 81.) – Krausz, Szakály A. (Varjas Z., 68.) – Major (Makrai, a szünetben), Eördögh (Nyári, 33.), Girsik (Balogh B., 68.) – Horváth P. Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Korozmán (14.), Hudák M. (81.), ill. Balogh B. (90+3.)
Lipcsei Péter:
– Gratulálok a csapatomnak a három ponthoz. Egész héten azt beszéltük, hogy nagyon nehéz ellenféllel fogunk játszani. A játék képét nézve tényleg döntetlenszagú mérkőzés volt, de nekünk most az volt a célunk, hogy próbáljuk meg itthon tartani a három pontot. Ugyanilyen fontos lesz majd a hazai, Szeged elleni mérkőzés is. Most viszont örülök, hogy a mi oldalunkra billent a mérleg nyelve.
Domján Attila: – Az első negyedórában, a hazai vezetőgólig nem találtuk a játékunkat, onnantól viszont átvettük a mérkőzés irányítását. A második félidő alapján agyonnyert találkozót játszottunk. Kapufákat rúgtunk, ziccereket alakítottunk ki, az első hat fordulóban nem volt ennyi lehetőségünk, mint most. A végjátékokban sokat hibáztunk.

Négy nyeretlen bajnoki után a soroksáriak nem titkoltan arra készültek, hogy a tópartiak ellen visszatérnek a győzelem útjára. Ha csak a számadatokat vesszük alapul, akkor erre minden esélyük megvolt, hiszen Lipcsei Péter együttese pályaválasztóként még nem kapott ki, ellenben Domján Attila csapata idegenben egyelőre nem szerzett pontot. A variációs lehetőségeiket a napokban tovább bővítő siófokiak ezen mindenképpen változtatni szerettek volna, amire nekik is minden sanszuk megvolt, ha át tudják menteni az előző két fordulóban hazai pályán mutatott játékukat.

Az első szeptemberi bajnokit a házigazdák aktívabban, a vendégek pedig visszafogottabban kezdték, ennek eredményeként a 14. percben Korozmán Kevin egy hibát kihasználva előnyhöz juttatta a Soroksárt (1–0). Az első negyedóra után fokozatosan átvette az irányítást a Siófok, amely több ziccert is kidolgozott, sőt, a 40. percben Major Gergő a lécet is eltalálta, de az egyenlítés nem jött össze.

Jó tempójú, de sok hibával tarkított mérkőzést vívtak a csapatok (Fotó: Földi Imre)

A térfélcserét követően ott folytatódott minden, ahol abbamaradt, a 48. percben Girsik lövése jött ki a jobb kapufáról. Egyre jobban érett tehát a vendégek gólja, akik nagyobbnál nagyobb lehetőségeket alakítottak ki, de egyikből sem tudták bevenni Holczer kapuját.

Ahogy az ilyenkor lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, a 81. percben kontratámadás végén Hudák Martin megduplázta a sárga-feketék előnyét (2–0), így a lényegi kérdések tulajdonképpen ekkor eldőltek. A tempós, de sok hibával tarkított találkozó utolsó pillanatában szerzett Balogh Bence Benitó-gól csak szépségtapaszt jelentett a siófokiaknak, akik összességében rászolgáltak volna az egy pontra. 2–1

20. Budafoki MTE7435–12–74

90+4. perc: A jelzett hosszabbításból végül három helyett négy perc lett, de véget ért a mérkőzés: a Soroksár SC 2–1-re győzött a BFC Siófok ellen, így négy nyeretlen bajnoki után ismét három pontnak örülhetett. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: GÓL! SZÉPÍTETT A BFC SIÓFOK! Debreceni bal oldali beadásásra Balogh Bence Benitó érkezett az ötösön belül, majd közelről a kapu bal alsó sarkába pörgette a labdát. 2–1!

90+3. perc: Varga Stefan rúgta el a labdát sípszó után egy sárga lapért cserébe.

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Gaál Ákos három percet hosszabbít.

85. perc: Lipcsei Péter is kihasználta utolsó cserelehetőségét: Lovrencsics Balázs helyére Varga Stefan érkezett.

83. perc: A házigazdák második gólját szerző Hudák Martin kapta a mérkőzés ötödik sárga lapját, miután buktatta Krausz Rault.

81. perc: Az utolsó balatoni csere alkalmával Varga Bence jött le, Farkas Balázs pedig be.

81. perc: GÓL! MEGDUPLÁZTA ELŐNYÉT A SOROKSÁR SC! Négy a kettőben futott végig a házigazdák kontrája, melyet aztán végletekig kijátszottak: Hajdú passzolt az üresen érkező Hudák elé, aki 5 méterről a bal alsó sarokba továbbította a labdát. 2–0!

78. perc: Ternován fejelte haza rosszul a labdát, amivel így Makrai került helyzetbe. A siófokiak friss igazolása 10 méterről kapura lőtt, de a ziccert Holczer lábbal védeni tudta.

Érdekesség, hogy a Soroksár SC akkor kapott ki utoljára pályaválasztóként, amikor a BFC Siófok legutóbb idegenben győzött: a sárga–feketék saját közönségük előtt még az előző idényben, május 1-jén maradtak alul az FC Ajkával szemben (1–3), míg a sárga–kékek ekkor 2–0-ra nyertek a Tiszakécsei LC otthonában. Mindez 126 napja történt.

76. perc: Lipcsei Péter hármas cserét hajtott végre: Lőrinczy Attila, Lisztes Krisztián és Korozmán Kevin le – Nagy Olivér, Kovác Alan és Hajdú Roland be.

70. perc: Varga Bence vitte el a labdát Lisztes Krisztián mellett, majd a házigazdák játékosa egy rossz ütemű becsúszással tudta csak megállítani – sárga lap.

67. perc: Kettős csere a siófokiak oldalán: Girsik Áron helyett Balogh Bence Benitó a pályán, Szakály Attilát pedig Varjas Zoltán váltotta.

A két együttesben közös volt, hogy az előző hat fordulóban egyaránt egy–egy meccsen nem találtak be az ellenfél kapujába, ám a mögöttünk hagyott találkozók közül a siófokiak kettőt, míg a soroksáriak egyet hoztak le kapott gól nélkül.

63. perc: Girsik szépen cselezte tisztára magát középen, majd 20 méterről kapura lőtte a labdát, Holczer magabiztosan ölelte magához.

58. perc: Az első soroksári csere alkalmával Vági András adta át a helyét Ternován Patriknak.

A Soroksár SC legutóbb augusztus 8-án a Diósgyőri VTK otthonában hagyta el győztesen a pályát (1–2), az azóta eltelt időszakban három döntetlen, s egy vereség a mérlege Lipcsei Péter tanítványainak. A hazaiak hat mérkőzésen szerzett tíz gólja a negyedik legtöbbnek számít a mezőnyben.

48. perc: Mi kell még a siófokiak egyenlítéshez?! Nyári passzát követően Girsik 15 méterről lövésre szánta el magát, labdája a jobb kapufáról pattant ki!

46. perc: A szünetben ismét cserélt a vendégek szakmai stábja: Major Gergő nem jött ki a folytatásra, helyette az a Makrai Gábor a pályán, akit a napokban szereztek meg a siófokiak a Pécsi MFC-től.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: A jelzett hosszabbítást követően véget ért az első félidő, a Soroksár SC Korozmán Kevin 14. percben szerzett góljával 1–0-ra vezet. Hamarosan jövünk a második felvonással!

45+1. perc: Krausz indításával Girsik lépett ki, majd a 12 méteres lövését Holczer ütötte szögletre. Ebből nem alakult ki veszély, így az első felvonás utolsó eseményét láthattuk.

Egy perc ráadás lesz az első félidő végén.

45. perc: Vági András kapta a találkozó harmadik sárga lapját, miután buktatta a megiramodó Girsiket.

40. perc: Egy bal oldalról érkező siófoki szabadrúgás után a kipattanó labda Major elé került, aki 15 méterről jobb belsővel a felső lécet találta telibe!

A néhány perccel ezelőtti gondolatmenet folytatásaként megemlíthetjük, hogy a pályaválasztóként aratott egyetlen soroksári győzelemig 2016. szeptember 25-ig kell visszapörgetnünk, amikor a sárga–feketék 6–1-re győzték le a tópartiakat. A két együttesre egyébként jellemző, hogy az egymás elleni bajnokikon nem fukarkodnak a találatokkal, többször előfordult, hogy kiszakították a gólzsákot.

33. perc: Sérülés miatt cserélt a siófokiak szakmai stábja: Eördögh András helyére Nyári Patrik érkezett.

33. perc: Lisztes jobb oldali beadására Korozmán érkezett, aki nagy helyzetbe került, s azonnal lőtt is, de az 5 méteres kísérletét Hutvágner ezúttal magabiztosan hárította.

A két klub ezen a délutánon egymás ellen a 18. alkalommal szállt harcba a győzelemért, közös történelmük 2006 óta íródik. Az azóta eltelt tizenhat évben hat siófoki győzelem és hét döntetlen mellett négy soroksári siker született, a gólkülönbség pedig a hazaiaknak kedvezett (24–23). A Szamosi Mihály Sporttelepen lejátszott nyolc bajnokin egyetlen hazai, valamint három vendéggyőzelmen kívül négy döntetlen született; tizenkettő soroksári és siófoki góllal.

20. perc: Haris Attila a felezővonal közelében hátulról buktatta Eördöghöt, amiért szintén sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

Alig tizenhárom percet kellett várni a házigazdák vezető góljára (Fotó: Földi Imre)

15. perc: Varga Bence buktatta a bal oldalon Lisztes Krisztiánt, majd megkapta a mérkőzés első sárga lapját.

14. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A SOROKSÁR SC! Haris passzát követően Csontos tekert középre a bal oldalról. Hutvágnernek nem volt szerencséje, hiszen éppen Korozmánra ütötte a labdát, aki köszönte szépen a lehetőséget, s közelről a kapu jobb oldalába lőtte. 1–0!

10. perc: Egy hosszan előrevágott labdát Horváth Péter csúsztatott fejjel Eördögh elé, aki így száz százalékos ziccerbe került, de 16 méterről a bal alsó sarok mellé lőtt.

8. perc: Girsik vezette a labdát balról befelé, majd mintegy 20 méterről lövésre szánta el magát, próbálkozását Holczer ütötte szögletre.

5. perc: Lisztes indítását Lovrencsics vette át, majd 14 méterről laposan kapura lőtt, Hutvágner lábbal mentett szögletre.

A találkozót Gaál Ákos vezeti, munkáját Huszár Balázs és Király Zsolt segíti. A 33 esztendős szentgotthárdi játékvezető pályafutása 71. másodosztályú bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 320 sárga mellett 18 piros lap a mérlege. Gaál Ákos a BFC Siófoknak és a Soroksár SC-nek eddig egyaránt tíz bajnokit vezetett – ezeken a fellépéseken a házigazdák 17, míg a balatoniak 15 pontot gyűjtöttek. A szentgotthárdi játékvezető pályafutása során másodszor dirigálja a két csapat egymás elleni bajnokiját: 2021. augusztus 1-jén Siófokon gól nélküli döntetlenre végeztek a felek.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Soroksár SC indította kilencvenperces útjára a labdát.

Érkeznek a csapatok! A házigazdák tiszta fehérben szerepelnek a mai napon, míg a vendégek tetőtől talpig kékben lépnek pályára. A hazaiak hálóőre, Holczer Ádám zöld dresszben áll a gólvonal elé, míg a vendégek részéről Hutvágner Gergely piros szerelésben véd.

A csapatokat napos-gomolyfelhős időjárás, s 22 Celsius-fok fogadta a XXIII. kerületi helyszínen, ahol javában tartanak már az előkészületek. Maradjanak velünk, hiszen hamarosan kezdődik a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Szamosi Mihály Sporttelepről! Nemsokára kiderül, hogy mire megy az előző négy fordulóban nyeretlen és csak három pontot gyűjtő Soroksár SC az eddig hullámzóan teljesítő BFC Siófokkal szemben. A házigazdák kilenc ponttal a 10. helyen, míg a tópartiak tíz egységgel a 8. pozícióban állomásozva készültek az egymás elleni bajnokira.