Kétgólos soroksári vereségével tovább sodródik a kiesés felé a Szentlőrinc

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.04.27. 16:50
Lovrencsics (balról a második fekete) ma is a Soroksár egyik legveszélyesebb játékosa volt (Fotó: Koncz Márton)
A labdarúgó NB II 34. fordulójában a forduló előtt 8. helyezett Soroksár a mérkőzést megelőzően 19. helyen álló Szentlőrincet fogadta. A gól nélküli első félidőt követően a Soroksár a második játékrészben kétszer is betalált, és 2–0-s győzelmet aratott.

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–SZENTLŐRINC 2–0 (0–0)
Budapest,
Szamosi Mihály Sporttelep, 300 néző. Vezette: Farkas Tibor (Baghy Csaba, Ring Kevin)
SOROKSÁR: Kovács M. – Nagy O., Króner, Valencsik, Pintér D. – Németh E., Hudák M. (Varga I., 80.) – Halmai Á. (Dobos Á., 68.), Köböl (Redzic, a szünetben), Hajdú R. (Vass Á., 68.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi B., Török K. (Papp G. B., 63.), Keresztes B., Nagy Zs., Kiss-Szemán (László D., a szünetben) – Rétyi R., Múcska (Mervó, 73.), Kesztyűs M., Daróczi (Farkas M., 54.) – Novák Zs. (Grumics, 54.).Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Halmai Á. (53.), Nagy O. (90+2.)

Kieső helyen állva várta a találkozó kezdetét a legutóbbi négy mérkőzésén nyeretlen Szentlőrinc. Domján Attila együttese Soroksáron sem számított a találkozó esélyesének, hiszen a fővárosiak négy veretlen mérkőzéssel a hátuk mögött futhattak ki a Szamosi Mihály Sporttelep gyepére. Ráadásul a hétfői, MTK elleni siker minden bizonnyal hatalmas adrenalinlöketet adhatott Lovrencsicséknek.

Hazai lehetőségekkel indult a találkozó, azonban egy-egy kontra végén a Szentlőrinc is helyzetbe tudott kerülni, de a befejezésekbe mindkét oldalon hiba csúszott, így az első félidő gól nélkül ért véget.

A második játékrész elején hamar megszerezte a vezetést a Soroksár, az 53. percben Lovrencsics Balázs passzából Halmai Ádám talált a kapuba. A gól ébresztőt fújt a vendégeknek is, akik sokszor percekig letáboroztak a hazai 16-os előtt, és több alkalommal is megdolgoztatták Kovács Marcel kapust. Egészen az utolsó percekig úgy tűnt, már nem változik az eredmény, de a hosszabbítás második percében egy labdaszerzést követően Nagy Olivér is betalált, magabiztossá téve a hazai győzelmet. 2–0

20. Dorogi FC346101829–51–2228
Idénybeli 13. sikerét aratta a Soroksár a bajnokságban (Fotó: Koncz Márton)

90+4. perc: VÉGE! A Soroksár magabiztos győzelmet aratott az erőtlen Szentlőrinc ellen.

90+2. perc: GÓÓÓL! ELDŐLT! Nagy Olivér szerzett labdát a pálya közepén, majd betört a 16-oson belülre és 13 méterről a jobb alsó sarokba gurított.

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

82. perc: Szépen járatta a labdát a Soroksár, majd Redzic 17 méteres lövése egy védőn megpattanva szállt a kapu mellé.

80. perc: Cserélt a Soroksár, Hudák helyére Varga érkezett.

76. perc: Hudák egy pattanás után lőtt kapura 22 méterről, Prokop kicsit kint állt a kapujából, de nagyot nyújtózva a léc fölé tolta a labdát.

Kesztyűsék (jobbra) hiába küzdöttek, nem tudtak betalálni (Fotó: Koncz Márton)

73. perc: Cserélt a Szentlőrinc, Múcska helyére Mervó érkezett.

73. perc: Pintér ívelése után Dobos ugrott neki Prokopnak, a hazaiak frissen beállt játékosa sárga lapot kapott.

68. perc: Kettőt cserélt a Soroksár, Halmai helyére Dobos, Hajdú helyére Vass érkezett.

67. perc: Erdélyi vállalkozott lövésre 22 méterről, Kovács nagy bravúrral ütötte ki a jobb alsóba tartó labdát.

67. perc: László harcolt ki lövőhelyzetet, de 17 méteres löketét Kovács könnyedén hárította.

64. perc: Egy szabadrúgás után Nagy Zsombor fejelte vissza középre a labdát, a kilépő Kovács Marcel azonban jó ütemben érkezett és tisztázni tudott.

63. perc: Cserélt a Szentlőrinc, Török Kevin helyére Papp G. Benedek állt be.

Lovrencsics (jobbra) gólpasszt jegyezhetett a második félidő elején (Fotó: Koncz Márton)

61. perc: Hudák remekül ugratta ki Lovrencsicset, aki bevezette a 16-oson belülre a labdát, majd az üresen érkező Halmait célozta meg, de Prokop jól lépett ki a kapujából és megszerezte a labdát.

58. perc: Redzic vezette fel a jobb szélen a labdát, majd a 16-os sarkától kapura lőtt, de Prokop védeni tudott.

54. perc: Cserélt a Szentlőrinc, Novák helyére Grumics, Daróczi helyére Farkas állt be.

Halmai találata után örülhettek a soroksári játékosok (Fotó: Koncz Márton)

53. perc: GÓÓÓÓÓL! Gyorsan elvégzett hazai szabadrúgást követően Lovrencsics az alapvonal közeléből passzolt Halmaihoz, aki 3 méterről a kapuba lőtt. 1–0!

46. perc: Nagy rúgta felRedzicset, sárga lap.

Kiss-Szemán (labdával) 45 percet töltött a pályán (Fotó: Koncz Márton)

A szünetben cserélt a Szentlőrinc is, Kiss-Szemán helyére László állt be.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

A szünetben cserélni fog a Soroksár, Redzic érkezik majd Köböl helyére.

45. perc: Hosszabbítás nélkül vége az első félidőnek.

44. perc: Egy röviden kifejelt labdát Lovrencsics kapásból, félfordulatból lőtt 16 méterről centikkel a bal kapufa mellé.

40. perc: Veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást a Szentlőrinc, de Daróczi 19 méterről, középről a kapu fölé lőtte a labdát.

33. perc: Egy vendégkontra végén Kiss-Szemán lőtte be a kapu elé a labdát, az érkező Novák csak centikkel maradt le.

30. perc: Törökkapott sárga lapot kezezésért.

Kesztyűs (labdával) nem tudott kibontakozni a soroksári játékosok szorításában (Fotó: Koncz Márton)

28. perc: Kiss-Szemán rántotta le Nagyot, sárga lap.

25. perc: Egy jobb oldali beadás után Novák fejelt a kapu mellé.

23. perc: Hudák szerzett labdát a szentlőrinci térfél közepén, majd 20 méterről a kapu mellé lőtt.

8. perc: Nem sikerült tisztázni a hazai védőknek, így Múcska elé került a labda, aki 15 méterről a kapu fölé lőtt.

7. perc: Bal oldali szöglet után Valencsik 5 méterről fejelt a kapu mellé.

6. perc: Halmai passza után Hajdú lövése egy védő hátán megpattant, a labda a léc fölé szállt.

3. perc: Nagy szerzett labdát az oldalvonal közelében, majd az ötösön belülre lőtte a labdát, a hosszú oldalon érkező Hajdú csak centikkel maradt le.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Szentlőrinc indította a játékot.

Érkeznek a csapatok, a Soroksár tiszta feketében, a Szentlőrinc fehér-feketében játszik majd.

A két csapat eddig öt alkalommal mérkőzött egymással a másodosztályban. Négy soroksári siker mellett egy alkalommal a Szentlőrinc is tudott diadalmaskodni.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző négy meccsén tíz pontot szerző, legutóbb az MTK-t legyőző Soroksár az elmúlt négy bajnokiján nyerni képtelen, így a kieső helyen álló Szentlőrinc ellen.