Otthon győzte le a Soroksár a Budafokot, már hetedik a tabellán

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2022.04.24. 16:50
A labdarúgó NB II 34. fordulójában a játéknap előtt 9. helyezett Soroksár a 14. pozícióban álló Budafokot fogadta, és 3–0-ra legyőzve sorozatban negyedszer nyert.

A kiegyenlített első félidő után magabiztos hazai siker született (Fotó: Meder István)

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–BUDAFOKI MTE 3–0 (1–0)
Budapest,
Haraszti út, 300 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Punyi Gyula, Nagy Viktor)
SOROKSÁR:
Varga Á – Katona, Kékesi A., Gyömbér, Valencsik – Csernik (Magyari Sz., 82.), Hudák – Redzic (Csontos, 82.), Lőrinczy (Ladányi, 90.), Korozmán (Szerető, 76.) – Lovrencsics B. (Kovác, 77.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
BUDAFOK: Horváth A. – Horgosi, Vacsiszku, Jagodics M. – Takács R. (Györgyi A., 70.), Csonka A., Soltész (Nádori, 62.), Adorján, Kalmár O. (Beke P., 70.), – Zuigéber (László D., 70.), Szabó L. (Margitics, 82.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Lőrinczy (45+2. – 11-esből), Kékesi (66.), Lovrencsics B. (71.)

Lipcsei Péter:
– A fiúk jól futballoztak, tudtuk, hogy az első félidő nehéz lesz, hiszen öt védővel álltak fel, és ők is jó formában érkeztek. Nagyon jókor jött az első félidő végén a tizenegyes. Mondtam a srácoknak, hogy ki fognak nyílni, és lehetőségünk lesz kontrázni. Ez sikerült is, nagyon szép gólokat rúgtunk.
Csizmadia Csaba:
– Az első félidőben a stabilitáson volt a hangsúly, picit tompábbak voltak a játékosaim. Taktikai játék folyt, a tizenegyesre inkább nem mondok semmit, de nagyban befolyásolta a játékot, az tény. Mondtam a srácoknak, hogy felejtsék el, a második játékrészt jól is kezdtük, de a kapott második gól eldöntötte a mérkőzést.

Az első félidő szinte egésze a mezőnyben zajlott, kiegyenlített játék volt jellemző. A 45. percben a Soroksár kiharcolt egy büntetőt, amelyet Lőrinczy magabiztosan értékesített (1–0), így előnnyel vonulhattak pihenni a hazaiak.

A második játékrészben a Budafok tartotta magát, de egy szögletet követően a kapusról kipattanó labda Kékesi előtt landolt, aki közeli lövéssel be tudta venni Horváth kapuját, növelve a hazai előnyt. (2–0). Ezután már a Soroksár uralta a játékot, egy kontra során Korozmán indult meg a bal oldalon, a beadására Lovrencsics érkezett, és beállította a végeredményt (3–0). A Soroksár ezzel a győzelemmel megőrizte remek sorozatát, és már a hetedik a tabellán.

20. III. Kerületi TVE347101730–53–2331

90+1. perc: Véget ért a mérkőzés!

90. perc: Egy percet hosszabbít a játékvezető.

90. perc: Utolsó cserelehetőségét is kihasználja Lipcsei Péter, Ladányi kap pár percet, Lőrinczy helyét veszi át.

86. perc: Györgyi kap sárga lapot.

82. perc: Ismét cserék, ezúttal mindkét oldalon. A Budafoknál véget ér a mérkőzés Szabó számára, Margitics érkezik a helyére. A Soroksár kettőt is változtat, lejön Cserik és Redzic, a pályán Magyari és Csontos.

76. perc: Kettőt cserél a Soroksár. Lejön Lovrencsics és Korozmán, beáll Kovác és Szerető.

71. perc: GÓÓÓÓL! Tovább növeli az előnyét a hazai csapat, egy kontrát követően Korozmán tette középre a labdát a bal oldalról, amit Lovrencsics ért el és bevetődve megszerezte a Soroksár harmadik találatát. 3–0

70. perc: Hármat cserélnek a vendégek, elhagyja a pályát Kalmár, Zuigéber és Takács, a helyükön Beke, László és Györgyi folytatják.

Sokszor utolérték a soroksáriak a budafoki labdarúgókat (Fotó: Meder István)

69. perc: Remek támadást vezet a bal oldalon a Soroksár, Valencsik teszi középre a labdát, amire Redzic érkezik és lő, de a labdát Jagodics a gólvonalról menti meg és tisztáz.

67. perc: Redzic buktatta ellenfelét, a játékvezető sárga lapot mutat fel neki.

66. perc: GÓÓÓL! Egy szöglet után növelni tudja az előnyét a Soroksár. Lőrinczy beadását követően érkezett egy fejes, amit Horváth még hárítani tudott, de a kipattanó Kékesi elé került, aki nem hibázott és közelről a kapuba talált. 2–0.

62. perc: Csizmadia Csaba egy cserével próbálja felfrissíteni a játékot, Soltész hagyja el a pályát, a helyén Nádori folytatja.

49. perc: Hatalmas helyzet marad ki! Kalmár adja be a bal oldalról a labdát, ami Csonka elé pattan. A középpályás át is tudja venni, de nem tud túljárni Varga eszén, hatalmasat ment a hazai kapus.

47. perc: Katona és Kalmár ütköznek össze a levegőben, a Soroksár játékosát ápolni kell.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész, nincs változtatás egyik oldalon sem.

45+2. perc: Nem hosszabbít tovább a játékvezető, mehetnek pihenni a csapatok.

45+2. perc: GÓÓL! Lőrinczy végzi el higgadtan a tizenegyest, ezzel megszerzi a vezetést a Soroksár. 1–0.

45+1. perc: Háromszor is felmutatja a játékvezető a sárgát, Horgosi a szabálytalanságért, Vaszicsku és Csizmadia Csaba vezetőedző pedig reklamálásért kapott lapot.

45. perc: Tizenegyeshez jut a Soroksár. Horgosi szabálytalankodott a büntetőterületen belül, a játékvezető pedig a tizenegyespontra mutatott. Hevesek az indulatok az ítélet kapcsán, főleg a vendég oldalon.

Nehéz dolga van a budafoki védőknek Lovrencsiccsel (Fotó: Meder István)

44. perc: Kicsiben végzett el egy szabadrúgást a Soroksár a jobb oldali szögletzászló mellett. Redzic beadását Lovrencsics fejelte a kapu mellé.

41. perc: Jagodicsnak mutatja fel a játékvezető a sárga lapot.

40. perc: Redzic indult meg a jobb oldalon, előbb Horgosit, majd Adorjánt is ki tudta cselezni, a beadását viszont kifejelték. A kipattanóra Lőrinczy csapott le, de csak kézzel sikerült megszelídítenie a labdát, így szabadrúgás kifelé.

35. perc: Szabó próbálkozik nagyjából 23 méterről, a bal lábas lökete viszont méterekkel Varga kapuja mellett hagyja el a pályát.

32. perc: Katona indítja Lovrencsicset a jobb oldalon, aki visszapasszol a második hullámban érkező Korozmánnak, de mielőtt lőne Csonka közbe tud lépni és felszabadít.

30. perc: Gyömbér passzolja fel a labdát Lőrinczynek, akiről Korozmán elé pattan. Ő befelé cselez és 20 méterről próbálkozik, de a labda magasan a kapu felett száll el.

26. perc: Lovrencsics ugratja ki Redzicet, aki egy az egyben viheti kapura, de mielőtt lőne a partjelző emeli a zászlóját les miatt.

23. perc: Lovrencsics kemény belépőjét már nem hagyta szó nélkül a játékvezető, villan a mérkőzés első sárga lapja.

19. perc: Valencsik a félpálya magasságából ívelte előre a labdát, Lovrencsics a védője mellett fejelni tudott, de a próbálkozása elkerüli a kaput.

Varga Ádám magabiztosan őrizte a kapuját az első félidőben (Fotó: Meder István)

17. perc: Egy szép adogatás után Lőrinczy elé kerül a labda a bal szélen, amit középre is tud tenni. Redzic érkezik jó ütemben, de a védője bele tud érni a lövésébe. A játékvezető kirúgást ítél.

14. perc: Lőrinczy tekeri középre a Soroksár szögletét. A labda jól kanyarodik és Lovrencsics kapura is tudja tenni, de a jobb kapufa mellett elgurul a lövése.

12. perc: A jobb oldalról Adorján ível be egy szabadrúgást, de a labda túl hosszú, Vaszicsku össze tudja ugyan szedni, de a támadás elhal.

7. perc: Lőrinczy ezúttal Korozmánnak ad egy jó labdát a bal szélre, a szélső ezt megpróbálja középre tenni, de a védők blokkolni tudnak.

6. perc: Lőrinczy ugratta ki Lovrencsicset, aki a védője mellett esett el a tizenhatoson belül. A játékvezető nem fúj a sípjába, aminek a hazai szurkolók nem örülnek.

Pár perccel a kezdés után a labda a mezőnyben jár és az eső is elállt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A piros-feketében játszó vendég Budafok indította útjára a labdát. A hazai Soroksár talpig fehérben lép pályára.

A kezdés előtti köszöntés (Fotó: Meder István)

Szakad az eső a Haraszti úton, nehéz mérkőzés vár mindkét együttesre.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző három bajnokiját megnyerő Soroksár a kiesés ellen küzdő Budafokkal szemben.