A bíró és a 3 büntetőt összehozó védő volt a főszereplő Siófokon

2014.09.26. 15:24
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a Siófok 2–2-es döntetlent játszott hazai pályán a Zalaegerszeggel. Szilasi Szabolcs játékvezető öt tizenegyest ítélt meg – a csapatok hármat használtak ki – és kiosztott két piros lapot is.

1. FÉLIDŐ1. FÉLIDŐ

Előzetesen a zalaegerszegiek tűntek esélyesebbnek, mivel a Siófok ebben a szezonban még nem nyert, igaz a Zalaegerszeg idegenben nem tudta egyszer sem begyűjteni a három pontot.

Ennek ellenére a hazaiak voltak aktívabbak, különösen Daru Bence volt elemében, az ellene elkövetett szabálytalanság miatt (Farkas Norbert volt a tettes) a 11. percben büntetőhöz jutott Horváth Károly csapata, az ítélet-végrehajtó Ivancsics Gellért volt, aki nem hibázott. (1–0)

„GYAKOROLNUNK KELL AZ ÜNNEPLÉST”
„Rutintalanságunk miatt nem nyertük meg a mérkőzést. Ezt bizonyítja a feleslegesen kapott tizenegyes és Daru kiállítása. Taktikánk része lesz a következőkben a gól megünneplése, ezt is gyakorolnunk kell" – mondta a meccs után Horváth Károly, a Siófok vezetőedzője.

„A fiúkkal úgy készültünk, hogy nyerni fogunk ezen a mérkőzésen, de görcsösen fociztunk, ezért rengeteg pontatlanság volt a játékunkban. Sajnos hátul a hiba bennünk volt ma is" – értékelt Lőrincz Emil, a ZTE vezetőedzője.

A Siófok a vezető gól után visszaállt, már nem erőltette a támadásokat annyira, mint előtte. A ZTE játéka igencsak egysíkú volt, egyedül Délczeg Gergelyben bíztak, az egyetlen előretolt center azonban önmagában kevésnek tűnt, nem kapott elég támogatást a társaktól.

A 44. percben volt először helyzetük a vendégeknek, Szöllősi Ferenc lőhetett 17 méterről, de a labda elkerülte a kaput. Egy perccel később Farkas már a második büntetőt hozta össze, ismét Ivancsics állt a labda mögé, ezúttal azonban hárított Szappanos Péter, aki az első félidőben a zalaegerszegiek legjobbja volt.

2. FÉLIDŐ

A második játékrészt a ZTE kezdte jobban, és a 49. percben büntetőhöz jutott, miután Fülöp Noel fellökte Délczeget. A sértett végezhette el a tizenegyest, de ő is kihagyta!

Az 55. percben Szöllősi ívelte fel a labdát szabadrúgásból, Simonfalvi Gábor mindenkit megelőzött, csúsztatása pedig a kapufáról a hálóba gurult. (1–1)

Hihetetlen, de a játékvezető negyedszer is büntetőt ítélt – ez alkalommal nem tűnt jogosnak – ráadásul ismét Farkas volt a tettes! A tizenegyest ugyan Daru értékesítette, de a találat után – Szilasi szerint – sportszerűtlenül ünnepelte találatát (a vendégszurkolók előtt örült), a játékvezető második sárgával kiállította a támadót! (2–1)

A mérkőzés utolsó fél órájában tíz emberrel „beparkolta buszát” a Siófok, továbbra is csak a kontra lehetőségét kereste, de felesleges kockázatot nem vállalt.

A 88. percben – a változatosság kedvéért – a játékvezető tizenegyest ítélt! Délczeg állt ismét a labda mögé, most azonban nem hibázott. (2–2)

Őrült találkozón 2–2-es végeredmény született.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

SIÓFOK–ZTE2–2 (1–0)
SiófokV: Szilasi (Takács G., Horváth Z.)
SIÓFOK: Tajti – Gárdos, Kovács J., Baranyai, Gubicza – Fülöp, Ivancsics (Eisenberger 81.) – Kirchner (Kozma, 79.), Peszmeg, Papp M. (Papp Sz., 90.) – Daru. Vezetőedző: Horváth Károly
ZTE: Szappanos – Króner, Fodor, Forgács A. Farkas N. – Bailo (Bíró, 75.), Horváth A. (Vittman, 62.), Szöllősi, Babati, Simonfalvi – Délczeg. Vezetőedző: Lőrincz Emil
G: Ivancsics (12. – 11-esből), Daru (59. – 11-esből), ill. Szöllősi (55.), Délczeg (88. – 11-esből)

16. Balmazújváros5235–12–72

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc: Papp Máté helyett Papp Szilárd érkezett.

Kettős emberhátrányban a Siófok.

88. perc: Délczeg középre lő, bent van! MEGINT EGYENLÍT A ZTE!2–2!
87. perc: Újabb TIZENEGYES!Kovács Jánost kiállítja a játékvezető!
84. perc: Tajti trükközik, a fején táncoltatja a labdát, ezzel is megy az idő…
83. perc: Peszmeg lövése fölé szállt.
82. perc: Kozmát buktatta Króner. Szabadrúgás 18 méterről.
81. perc:Ivancsics GellértetEisenberger Tamás váltja.
79. perc: Először cserél a Siófok, a jól futballozó Kirchner KrisztiántKozma Richárd váltja.

Tíz emberrel „beparkolta buszát” a Siófok, továbbra is csak a kontra lehetőségét keresi, de felesleges kockázatot nem vállal.

75. perc: Bailo Dávid helyén Bíró András folytatja a ZTE-ben.
74. perc:
Wittman lapos beadása tűnt veszélyesnek, a siófoki védők azonban felszabadítottak.

Ismét leült egy kicsit a találkozó. Vagy csak vihar előtti a csend?

68. perc: Szöllősi állította meg szabálytalanul a Siófok kontráját, sárga lap.
66. perc: Fülöp lőne 18 méterről, de a játékvezető zavarja, a korábbi FTC-játékos így rosszul találja el a labdát.
62. perc:Horváth AttilátVittman Ádám váltja a Zalaegerszegnél.

Ritkán lát ilyen találkozót az ember…

60. perc:KIÁLLÍTÁS! Darut második sárgával kiállítja a játékvezető! A gólszerző – Szilasi Szabolcs szerint – sportszerűtlenül ünnepelte találatát.
59. perc: Daru belőtte!
58. perc:TIZENEGYES! Harmadszor is büntetőhöz jutott a Siófok! Hihetetlen, de ismét Farkas volt a tettes!
55. perc:GÓL! Szöllősi ívelte fel a labdát szabadrúgásból, Simonfalvi mindenkit megelőzött, csúsztatása pedig a kapufáról a hálóba gurult. EGYENLÍTETT A ZALAEGERSZEG!
54. perc: Daru kapott sárga lapot.
53. perc: Ismét Kirchner ment el jól a jobb szélen, középre passzolt labdája azonban pontatlan volt, így nem jutott el Daruhoz.
49. perc: KIHAGYTA! Délczeg is elrontotta a büntetőt!
48.perc: TIZENEGYES! Fülöp Noel lökte fel Délczeget, egyenlíthet a ZTE!
46. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

A Siófok megérdemelten vezet, miután Farkas két tizenegyest is összehozott az első játékrészben,Ivancsics az elsőt belőtte, a másodikkal – talán – eldönthette volna a találkozót, de nem tette meg, így a második félidő is érdekes lehet.

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!
45. perc: Ivancsics most kihagyta! A jobb alsóba tartó kísérletét Szappanos ütötte ki. MARAD AZ 1–0!
45. perc: Farkas a második büntetőjét hozta össze, Peszmeget buktatta!
44. perc: Szép támadás végén Szöllősi lőtt 17 méterről, a labda egy méterrel ment el a kapu mellett.
41. perc: Szappanos és Kirchner ütközött, a siófoki szélső volt szabálytalan, szabadrúgás kifelé.

Leült a mérkőzés, mezőnyjáték folyik, amit néha megszakít egy-egy szabálytalanság.

35. perc: Babatit hat perc alatt harmadszor állították meg lesen.

32. perc: HELYZET MINDKÉT OLDALON! Eladta a labdát a siófoki védelem, így Délczeg lőhetett, a kísérletet azonban blokkolták. A hazai csapat kontrája végén Kirchner került helyzetbe, de lövés helyett passzolt, a védők kivágták a labdát.
29. perc: Babati kapott jó labdát a bal oldalon, de lesen volt.

A Siófok a vezető gól után visszaállt, már nem erőlteti a támadásokat annyira, mint előtte. A ZTE egyelőre csak Délczegben bízik, az egyetlen előretolt center azonban önmagában kevésnek tűnik.

26. perc: Ismét Déczeg kapott jó labdát, de nagyon egyedül volt, és megint csak egy szögletet tudott kiharcolni, ami újra veszélytelen volt.
23. perc: Délczeg fordult le Baranyairól, a védő azonban javított és blokkolt. A szögletet követően tisztázott a siófoki védelem.
22. perc: Daru maradt üresen, 12 méterről lőhetett, a labda azonban a szomszéd ház tetején kötött ki.
19. perc: Gárdos szabálytalankodott 20 méterre saját kapujától, Szöllősi gyorsan elvégezte a szabadrúgást, de Tajti figyelt és könnyedén megkaparintotta a labdát.

18. perc: Babati lőtte el sípszó után a labdát, sárga lap.
16. perc: Farkas bátor kísérlete, a félpályáról lőtt kapura, de jócskán fölé ment.
15. perc: Babati indította Délczeget, csak kicsit volt hosszú az átadás, Tajti így könnyedén megszerezte a labdát.
14. perc: Kirchner lőhetett szabadon nyolc méterről, kísérlete azonban középre ment, Szappanos könnyen védett.
12. perc: GÓL! Ivancsics büntetőgóljával vezet a Siófok! 1–0!
11. perc: Farkas Norbert szabálytalankodott a tizenhatoson belül Daruval szemben, TIZENEGYES!
9. perc: Kirchner beadása kereste Darut, de a védők kivágták a labdát.
8. perc: Daru kapott jó labdát, a védők mögé beívelt labdára Daru indult meg, Szappanos azonban remekül jött ki kapujából, és 20 méterről kivágta a labdát.
5. perc: Hosszú indítás érkezett Délczeg felé, a siófoki védelem felszabadított.
3. perc: Bailo beadását Tajti húzta le.
1. perc: Ivancsics szabadrúgása 16 méterről a sorfalban elakadt.

Kékben a Zalaegerszeg, sárgában a Siófok.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A zalaegerszegiek szurkolói buszt indítottak Siófokra, a jelentkezések alapján már tegnap megtelt a jármű, így a vendégek is számíthatnak buzdításra.

A Siófok egyelőre nem tudott nyerni ebben a szezonban, öt mérkőzésen három döntetlen és két vereség a mérlege, míg a Zalaegerszeg hat meccs után három győzelemmel és három vereséggel áll.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ SIÓFOK–ZTE LABDARÚGÓ NB II-ES MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!