A két kiállítás között potyogtak a gólok a PMFC–DVTK meccsen

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2022.08.22. 17:40
Az évad eddigi legjobb (?) meccsét vívták egymással a csapatok (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
Kaotikus körülmények között gyűjtötte be a három pontot a Pécsi MFC a Diósgyőr ellen a labdarúgó NB II 5. fordulójának kiemelt találkozóján. A mérkőzésen a vendégek szerezték meg a vezetést, de nem sokkal később emberhátrányba kerültek. Ennek ellenére mindkét oldalon potyogtak a gólok, amíg még egy diósgyőri játékos ki nem állíttatta magát.

LABDARÚGÓ NB II

5. FORDULÓ

HÉTFŐ

PÉCSI MFC–DIÓSGYŐRI VTK 4–3 (3–2)
Pécs,
PMFC Stadion, 1800 néző. Vezette: Antal Péter (Bornemissza Norbert, Huszár Balázs)
PMFC: Helesfay – Mayer J., Rácz L., Takács Zs., Katona L. – Futó (Kocsis B., a szünetben), Kesztyűs – Makrai (Kónya D., 84.), Nikitscher (Svedyuk, 90+5.), Harsányi I. (Kövesdi, 78.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
DIÓSGYŐR: Danilovics – Farkas D. (Csirmaz, 58.), Viczián, Szatmári Cs., Bárdos – Holdampf (Radics M., 71.), Bényei (Jurek, 71.) – Vajda B. (Eppel, a szünetben), Szőke A. (Oláh B., 71.), Bertus – Lukács D. Vezetőedző: Dragan Vukmir.
Gólszerző:Tóth-Gábor (21. – 11-esből, 36.), Harsányi I. (24., 69.), ill. Farkas D. (5.), Szőke A. (26.), Lukács D. (49.)
Kiállítva: Szatmári Cs. (19.), Oláh B. (74.)

Ennél esemény dúsabb első félidőt nem is kívánhattak volna hétfő estére a labdarúgás szerelmesei, mint amilyet a PMFC és a Diósgyőr összecsapása hozott, azonban a két tábornak így is maradhatott kívánnivalója.

A találkozó a diósgyőrieknek indult jobban, hiszen gyakorlatilag az első lövésből megszerezték a vezetést. Egy szögletet követően került Farkas Dániel elé a labda, aki 17 méterre a kaputól eresztette el a lábát, s Takács Zsomborról a kapuba pördült a labda.

Ezt követően Szatmári Csaba követett el óriási butaságot. Hátulról, nyakmagasságban kapaszkodott bele Tóth-Gábor Kristófba a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig gondolkodás nélkül kiállította és büntetőt ítélt. A sértett állt a labda mögé, s egyenlített.

A megfogyatkozott Diósgyőr meg is zavarodott, s egy nagybedobást követően nem sokkal később már hátrányban is volt. A röviden kifejelt labdát Harsányi István lőtte 17 méterről a bal alsóba. Gyönyörűen szorította le a labdát a pécsi szélső.

A PMFC azonban nem lélegezhetett fel, hiszen egy védelmi rövidzárlat után Szőke Adrián egy csukafejessel egyenlített egy baloldali beadásból.

A pécsiek azonban nem érték be azzal, hogy döntetlennel menjenek a szünetre, s ismét kamatoztatták emberfölényüket a 36. percben. Kesztyűs jobb oldali szabadrúgását Tóth-Gábor Kristóf bólintotta a bal alsóba. Ezt nehezen is viselte a Diósgyőr, s kisebb tömegjelent alakult ki a gólöröm közben.

A második játékrész hasonlóan eseménydúsnak ígérkezett, hiszen már a 49. percben ismét egálban volt a két csapat. Helesfay hozta kellemetlen helyzetbe Kesztyűst, akitől Szőke elvette a labdát, majd Lukács Dániel elé tálalt, akinek az üres kapuba kellett csak gurítania.

A támadók azonban javították a hátul elkövetett hibákat. A 69. percben Katona adta be laposan a labdát, amin Harsányi István kettőt tolt, majd a bal felsőbe lőtt.

Ezt követően Oláh Bálint nehezítette tovább a DVTK dolgát, aki három perccel becserélését követően kiállíttatta magát, talpalt a mezőnyben.

A pécsiek már a 84. percben le is zárhatták volna a mérkőzést, de Makrai nagy ziccert hibázott, jobbal akart a kapuba külsőzni. Ezt követően Danilovicsnak Nikitscher lövései után kellett bravúrt bemutatnia.

Vége a találkozónak!

90+5. perc: Cserélt a PMFC! Nikitscher helyén Svedyuk.

90+4. perc: Kitart a Diósgyőr, Jurek lövése pattogott mellé egy védőről!

90+2. perc: Kónya szerzett meg egy labdát az ellenfél tizenhatosának közelében, Tóth-Gábor elé tálalt, aki takarásból mellé gurított.

89. perc: Újabb Nikitscher lövés, újabb Danilovics bravúr!

86. perc: Danilovics bravúrral tolta a kapufára Nikitscher megpattanó lövését.

84. perc:Makrai került óriási helyzetbe, de jobb külsős lövését védte a vendég kapus. Le is cserélte Weitner Ádám, Kónya Dávid érkezett a helyére.

78. perc: Kényszerű csere a PMFC-nél: a duplázó Harsányi helyén Kövesdi folytatja.

74. perc: Oláhtól máris búcsúzik a közönség, talpalásért kiállította a játékvezető! Kettős emberelőnyben a Pécs.

71. perc: Hármas csere a vendégeknél Bényei helyére Jurek, Holdampféra Radics, Szőkéére Oláh Bálint állt be.

69. perc: GÓÓÓÓÓL! Újra vezet a PMFC! Katona adta be laposan Harsányinak a labdát, aki kettőt tolt rajta, majd ballal a jobb felsőbe lőtt 14 méterről. 4–3

68. perc: Eppel kihagyta a meccs ziccerét. Lukács volt nagyon önzetlen és szép szóló után passzolt a társ elé, aki rosszul találta el 3 méterre a kaputól a labdát.

66. perc: Katona beadásába lépett bele a vendégek egyik védője, így Danilovicsnak kellett óriásit nyújtóznia, hogy a kapu fölé üsse a labdát.

64. perc: Harsányi tört befelé a labdával, 18 méterről lőtt, de nagyon eltörte a labdát.

58. perc: Csere a vendégeknél! Farkas Dániel helyett Csirmaz folytatja.

49. perc: GÓÓÓÓL! Ismét egyenlít a Diósgyőr! Helesfay nagyon kellemetlen helyzetbe hozta Kesztyűst, akitől megszerezte a labdát Szőke, majd tökéletes helyzet behozta Lukács Dánielt, aki az üres kapuba passzolt. 3–3

47. perc: Szőke eresztett el egy lövést tizenhatról, de messze fölé ment labdája.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. Mindkét csapat cserélt, Vajda Botond helyett Eppel érkezett a Diósgyőrbe, míg a Pécsben Futó helyett Kocsis Bence lépett pályára. A PMFC ma jelentette be a paksi támadó középpályás kölcsönvételét, így rögtön debütálhatott is.

Vége az első félidőnek!

36. perc: A gólt követő szóváltás után Katona Levente és Danilovics kapott sárgát.

36. perc: GÓÓÓÓL! Kesztyűs jobb oldali szabadrúgása tökéletesen tekeredett Tóth-Gábor fejére, aki a bal alsóba fejelt! Ismét vezet a PMFC! 3–2

32. perc: Katona beadása jött jól Tóth-Gábornak, de védője szorításában nem talált kaput kapáslövésével.

28. perc: Takács Zsombor kapott sárga lapot.

26. perc: GÓÓÓÓÓL! Egyenlít a DVTK! A balról érkező beadást Szőke fejelt előre vetődve a hazai kapuba.2–2

24. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet a PMFC! Futó óriási bedobását kifejelte az egyik védő a tizenhatos előterébe, ott érkezett Harsányi és a bal alsóba bombázott.2–1

21. perc: GÓÓÓÓÓL! Tóth-Gábor megtorpant a lövés előtt, majd a jobb alsóba gurította a büntetőt a balra ugró kapus mellett. 1–1

19. perc:Szatmári Csaba lerántotta a tizenhatoson belül Tóth-Gábor Kristófot, a játékvezető kiállította, és büntetőt ítélt.

A mérkőzés előtt Hadaró Valentin jelezte, hogy fájdalmat érez a lábában, így nem vállalta a játékot. Helyette Takács Zsombor kezdett a Pécsben.

10. perc: Rácz László kapott sárga lapot.

8. perc: Mayer János beadása elszállt Harsányi felett, Katona elé került így a labda, aki egy igazítás után lőtt a tizenhatos sarkáról, azonban elmérte a célt.

5. perc: GÓÓÓÓL! Vezet a Diósgyőr! Farkas Dániel a szögletet követő kavarodásban kaparintotta meg a labdát, lövése megpattant Takács Zsomboron, így védhetetlenül pattant a bal alsóba.0–1

1. perc:Kezdődik a találkozó! A labdát a szokásos piros-fekete mezében pályára lépő PMFC indította útjára. A Diósgyőr fehérben játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig még veretlen Pécs a legutóbbi két meccsét megnyerő DVTK ellen.