NB II, Nyugat: a Sopron három góllal küldte haza a Tatabányát

2013.05.01. 17:55
A Sopron 3–0-ra győzött a Tatabánya ellen hazai pályán a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 30., előrehozott  fordulójában.

A soproniak már a kilencedik percben kétgólos előnybe kerültek: Laczkovich Donát az ötödik percben vezetést szerzett, majd négy perccel később Szabó László is betalált. A végeredményt Horváth András állította be a 85. percben. A vendégektől Almási László a 90. percben piros lapot kapott.

LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI CSOPORT
30. (ELŐREHOZOTT) FORDULÓ

SOPRONI VSE–TATABÁNYA 3–0 (2–0)
Sopron, 3500 néző. Vezette: Szabó Zs. (Tóth II V., Farkas B.)
SOPRON: Sásdi – Vadas, Baranyai, Fazekas, Pintér A. – Horváth A., Deme, Varga G. (Seper, 67.), Laczkovich (Balázs R., a szünetben) – Szabó L. (Pados, 58.), Bali. Vezetőedző: Bücs Zsolt
TATABÁNYA: Dombai – Almási, Hegedűs N., Djuric, Törtei – Bakos Sz. (Skriba, 60.), Oláh G., Kovács I., Ferkó (Szekér D., 67.) – Weitner, Huszák (Covic, 78.). Vezetőedző: P. Nagy László
Gólszerző: Laczkovich (1–0) a 5., Szabó L. (2–0) a 9., Horváth A. (3–0) a 85. percben
Kiállítva: Almási (két sárga lap után) a 88. percben
Bücs Zsolt: – A mérkőzés előtt megnéztük az ellenfelet, tudtuk, hogy a széleken sebezhető, ezt szerencsésen sikerült kihasználnunk. Ha a befejezésekre jobban odafigyelünk, fölényesebb is lehetett volna a győzelmünk.
P. Nagy László: – Hibát hibára halmoztunk a védekezésben, nagyon fáradtak voltunk, hiszen tíz nap alatt négy mérkőzést kellett játszanunk. Megérdemelt a hazaiak sikere.

16. MVM Paksi FC II* 25 2 4 19 19–53 –34 10
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.