Nem bírt egymással a Nyíregyháza és a Soroksár

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2021.01.31. 12:50
Nem bírt egymással a Spartacus és a Soroksár (Fotó: Pusztai Sándor/Kelet-Magyarország)
A labdarúgó NB II 22. fordulójában a Nyíregyháza Spartacus a Soroksárt fogadta. Ugyan mindkét fél alakított ki helyzeteket, a csapatoknak be kellett érniük a gól nélküli döntetlennel.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SOROKSÁR SC 00
Nyíregyháza, Városi Stadion, zárt kapuk mögött.Vezette: Ducsai József (Punyi Gyula, Tőkés Róbert)
NYÍREGYHÁZA:Fadgyas – Szokol, Fodor F., Papucsek, Jánvári – Paku, Végső (Györgyi, 74.), Márkus (Farkas A., 90+2.) – Kalocsai (Starosta, 56.), Hamed, Gresó (Galambos, 90+2.). Vezetőedző: Gálhidi György
SOROKSÁR:Varga Á. – Gárdos, Gengeliczki (Takács Zs., 21.), Valencsik, Pászka – Derekas, Csernik (Tóth D., 71.) – Hudák, Korozmán (Erdélyi, 87.), Ramadan (Szerető, 71.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gálhidi György:
– Két jól felkészített csapat színvonalas mérkőzésén a nagy küzdelem mellett futballt is láthattunk. A lehetőségeink megvoltak, hogy az őszihez hasonlóan legyőzzük a Soroksárt, igaz, az ellenfélnek is, ezért a döntetlen igazságosnak mondható.
Lipcsei Péter: – Úgy készültünk, hogy ikszes mérkőzés lesz, amelyen egy gól is dönthet. A pályaviszonyok miatt az egyszerű játékra törekedtünk. Pozitívum, hogy nem kaptunk gólt, és Nyíregyházán azért nem sok csapat szerez majd pontot a szezonban.

A Nyíregyháza és a Soroksár is a sűrű középmezőnyből várta a tavaszi folytatást.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, mindkét kapusnak résen kellett lennie egy-két alkalommal, talán a Soroksár előtt adódott a nagyobb helyzet.

A második játékrészre kezdeményezőbben jöttek ki a hazaiak. A nyíregyháziak egyik új igazolása, Márkus Attila közel járt a gólhoz, de Varga Ádám nagyot védett, mint ahogy Yasin Hamed próbálkozását is bravúrral tolta fölé. Az utolsó tíz perchez érve Papucsek Barna és Fodor Ferenc is veszélyeztetett.

A hajrában Korozmán Kevint buktatta egy Szpari-védő, Ducsai József játékvezető le is fújta a szabálytalanságot, de a vendégek nem voltak elégedettek a döntéssel, ők úgy látták, hogy a támadó a tizenhatoson belül esett el. A szabadrúgás mindenesetre a büntetőterületen kívülről, szinte annak a vonaláról jöhetett – a sorfalról lepattant a lövés. Az utolsó másodpercekben ismét a Spartacus előtt adódtak nagy helyzetek, de Varga védte Starosta Dávid ziccerét, majd a kipattanóra érkező Hamed lövésébe is belekapott.

Összességében a Nyíregyháza alakított ki nagyobb helyzeteket, de igazságosnak mondható a döntetlen.

Véget ért a mérkőzés!

90+2. perc: Márkus helyett Farkas érkezett, Gresót Galambos váltotta.

90+1. perc: előbb Starosta, majd Hamed ziccerét védte Varga. Óriási helyzetek voltak.

Két perc a ráadás.

87. perc: közben Korozmán helyett Erdélyi érkezett.

87. perc: Korozmánt hátulról buktatták, gyanús, hogy a 16-oson belül, mindenesetre a büntetőterület vonalától néhány centire rúghatott szabadrúgást a Soroksár. Derekas szabadrúgása lepattant a sorfalról.

83. perc: Korozmán távoli, lapos lövése középre érkezett, Fadgyas fogta.

79. perc: Papucsek a jobb oldali kapufánál fejelte, a labda egy védőről továbbpattant, a hosszún Fodor lövése egy soroksári játékos érintésével pattant az alapvonalon túlra. Talán a mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete volt.

74. perc: Végsőt Györgyi váltotta.

74. perc: előbb Fadgyas védett nagyot, kicsivel később már a Spartacus vezetett szép kontrát: Márkus szépen ível Starostához, aki a második hullámban érkező Hamedhez passzolt, de a támadó nagy helyzetben fölé lőtt.

A nyíregyháziak egy-két támadásában volt lehetőség (Fotó: Pusztai Sándor/Kelet-Magyarország)

71. perc: kettőt cserélt a Soroksár. Ramadan helyett Szerető, Csernik helyett Tóth érkezett.

66. perc: Paku szöktette Hamedet, aki visszahúzta a labdát Takács mellett és 12 méterről, balról lőtt. Próbálkozását bravúrral védte Varga. A szöglet után megint a Sori kapusa védett, ezúttal már egy gyengébb lövésre kellett rávetődnie.

Lovrencsics Balázs már apukaként kezdte meg a tavaszi idényt. A Soroksár támadójánaka napokban született meg az első gyermeke.

58. perc: Paku készített elő Márkusnak, akit jó ütemben ért a passz, óriási erejű lövését Varga tolta fölé. A lövés és a védés is szép volt.

56. perc:Kalocsai helyett Starosta érkezett.

50. perc: a második félidőben eddig a Spartacus birtokolja többet a labdát, de helyzetig még nem jutottak a hazaiak.

A Soroksár idegenbeli mérlege alapján a 12. (325) a bajnokságban, aSzpari hazai pályán 13. legtöbb pontot gyűjtötte (343).

Elkezdődött a második játékrész!

Varga előzte meg Papucseket (Fotó: Pusztai Sándor/Kelet-Magyarország)

Véget ért az első félidő!

45+1. perc:Derekas 20 méteres, középre tartó szabadrúgását Fadgyas ütötte ki a mezőnybe.

Egy perc a ráadás.

42. perc: előbb Derekas pontatlan lövését rúgta el Papucsek, kicsivel később Gárdos próbálkozásába is belelépett a védőt, de azt már Fadgyasnak is fognia kellett.

36. perc: Csernik vezette rá a labdát Jánvárira, a védőről szögletre pattant a labda. A jobb oldali korner átpattant a hosszúra, Valencsik az oldalhálóba bombázott.

35. perc: ezúttal Kalocsai passzolt volna jobbról, élesen középre. Ez a beadás is elakadt.

31. perc: az előrehúzódó Szokoltól elpattant a labda, Hamed lecsapott rá, lövése szögletre pattant. Másodpercekkel később, a soroksári előtt pattogott veszélyesen a labda, de résen voltak a védők.

Egyelőre a küzdelem dominál (Fotó: Pusztai Sándor/kelet-Magyarország)

26. perc: a Spartacus az elmúlt percekben többször kísérletezett bal oldali beadással, de Gresó és Jánvári próbálkozásait is tisztázták a védők.

21. perc: Gengeliczki megsérült, ápolás után sem tudta folytatni, Takács Zsolt Zsombor váltotta őt.

21. perc: Paku a labdaátvételével átverte Korozmánt, aki csak sárga lapot érően tudta őt buktatni.

19. perc: Korozmán ment el jobb oldalon, de beadása a kapu felett az alapvonalon túlra tekeredett.

15. perc: a játék kiegyenlített. A Szpari többször jutott el az ellenfele tizenhatosáig, de a Soroksárnak volt nagyobb helyzete.

9. perc: Gengeliczki érkezett jól a Soroksár bal oldali szögletére, közeli lövése a kapu közepe felé ment, ahol Fadgyasról kipattant a labda.

5. perc: a nyíregyháziak rövid időn belül másodszor jutottak el az ellenfelük tizenhatosáig, utóbbi támadást Gresó fejezte be, 12 méterről félfordulatból eleresztett lövése fölé szállt.

A téli szünetben veszteség érte a Spartacust, elhunyt a klub törzsszurkolója, Szabó Lajos. A nyíregyházi klub asaját halottjának tekintia szurkolóját.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés!

A csapatok már a pályán.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

A nyíregyháziak hazai pályán szakítanák meg nyeretlenségi sorozatukat (Fotó: Pusztai Sándor/Kelet-Magyarország)

ELŐZMÉNYEK

A nyíregyházi csapat őszi szezonjának második felét igencsak megnehezítette a koronavírus, ennek is betudható, hogy a téli szünetre a 11. helyig csúszott vissza, valamint az, hogy ötmérkőzéses nyeretlenségi sorozatban van.

Négy játékos érkezett – őketsajtótájékoztatókeretein belül mutatta be a klub –, négyen távoztak a csapattól, valamint a kölcsönben a nyírségieknél futballozó Fejér Béla kapusthárom mérkőzésre visszarendelte klubja,a Sepsiszentgyörgy.

Noha a felkészülési mérkőzéseken az eredmény másodlagos, érdemes megemlíteni, hogy a Szpari egyiken sem kapott ki: a Kazincbarcika ellen döntetlent játszott (0–0), legyőzte a Paksot (4–3), a DVSC-t (2–0), a Sényőt (2–1), a Gesztelyt (4–0) és a Tiszakécskét (2–0) is.

– Kicsit sötétben tapogatódzás az első forduló, nem tudjuk, hogy mire számíthatunk az ellenféltől – mondta aKelet-Magyarországnaka Nyíregyháza Spartacus vezetőedzője, Gálhidi György, aki a héten töltötte be a 67. életévét. – A Soroksár jó csapat jó játékosokkal, és nem szeretnénk semmit sem a véletlenre bízni. Nyolcvan százalékban már megvan a csapat, ilyen arányban jól vannak a játékosaink, elsősorban erre koncentrálunk. Az utolsó hetekben mi is csináltunk egy kis szerkezeti módosítást, bízunk magunkban. Természetesen elsősorban a győzelemmel lennék elégedett vasárnap, emellett nincs semmi extra kívánságom. Nagyon fontos a jó rajt, így a győzelem az elsődleges.

A Soroksár a 7. helyről várja a folytatást. A fővárosiak nem igazoltak új játékost, egyetlen távozójuk a Spartacusszal 2014-ben NB II-es bajnoki címet nyert Huszák Tamás, aki 32 évesen úgy döntött, befejezi a pályafutását.

A Sori a felkészülési időszakban megverte a Dorogot (1–0), kikapott a Pécstől (4–0), a Vasastól (2–1) és az Ajkától (4–1).

A Spartacus és a Soroksár augusztus 9-én találkozott egymással, akkor a Nyíregyháza a csereként beállt Yasin Hamed találatával1–0-ra győzöttidegenben.

TÉLI
JÁTÉKOSMOZGÁS A NYÍREGYHÁZA SPARTACUSNÁL
Érkezők:Gresó Mátyás(Eger),Márkus Attila Márk(Baerum SK – Norvégia),Paku Roland(Nafta Lendva – Szlovénia),Szokol Zsolt(Sényő)

Távozók:Fejér Béla(Sepsi OSK – Románia, három meccsre kölcsönből vissza),Gyurján Bence(?),Kártik Bálint(Puskás Akadémia, onnan Csákvár – kölcsönbe),Magyar Gábor(Sényő – kölcsönbe),Ötvös Bence(Kisvárda – kölcsönbe)