Ismét hatot vágott az MTK, amely ezúttal a Kozármislenyt ütötte ki

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2022.09.04. 16:50
Már a tizedik percben megszerezte a vezetést az MTK – kiütés lett a vége (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a veretlenül élen álló MTK a játéknap előtt 17. újonc Kozármislenyt fogadta. A kék-fehérek ott folytatták, ahol egy héttel korábban abbahagyták: ismét hatszor vették be ellenfelük kapuját, ezúttal 6–1-re nyertek.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–HR-RENT KOZÁRMISLENY 6–1 (3–0)
Budapest,Új Hidegkuti Nándor Stadion, 800 néző.Vezette: Hanyecz Bence (Csatári Tibor, Szilágyi Norbert)
MTK: Csenterics – Poór, Szépe, Nagy Zs., Medgyes – Kata, Mezei (Stieber Z., 60.), Bognár I. (Zsóri, 72.) – Kovácsréti (Lehoczky, 60.), Németh K. (Kovács Máté, 72.), Kovács Mátyás (Zuigéber, 80.). Szakmai igazgató: Bognár György
KOZÁRMISLENY:
Varasdi – Gajág, Gál Sz., Turi – Guth, Bartha L., Kosznovszky, Tölgyesi (Horváth D., a szünetben), Kirchner (Tóth Z., a szünetben) – Vajda R., Hampuk (Osei, a szünetben; Szabó D., 60.). Megbízott edző: Tomin Milán
Gólszerző: Kovácsréti (10.), Bognár I. (23., 54.), Németh K. (36., 49.), Stieber Z. (68.), ill. Szabó D. (71.)

Bognár György: –
Tomin Milán: – Nehéz napokon vagyunk túl, de így is szerettük volna nagyobb csatára késztetni a bajnokság legerősebb csapatát. Az első öt és az utolsó húsz perc kivételével nem nőttünk fel az MTK-hoz, sok egyéni hibát követtünk el, amit a hazaiak jól használtak ki.

Esélyesként vágott neki a találkozónak az eddig veretlen MTK, Bognár György fiai érvényesítették is a papírformát a Kozármisleny ellen. Már a tizedik percben megzörrent Varasdi Dániel hálója, Kovácsréti Márk egy szögletet követő beadásba fejelt bele. Nem sokkal később Bognár István elé pattant ki a labda a kapusról, a hazaiak középpályása pedig nem hibázott. Még az első félidőben eljutottak háromig a kék-fehérek, Németh Krisztián érkezett tökéletesen Medgyes Sinan beadására.

A második játékrészben sem állt le az MTK, négy perccel a kezdő sípszó után Németh ismét villant, ezúttal Varasdit emelte át. Az 53. percben Bognár is feliratkozott a duplázók listájára, ezzel már 5–0 volt az állás. Negyedórával később a csereként beálló Stieber Zoltán következett, remek összjátékot követően mattolva a vendégvédelmet. A gól után kihagyott az MTK védelme, egy beadásba Csenterics Adrián csak bele tudott pöckölni, a labda pont Szabó Dominik elé került, aki berúgta a százszázalékos helyzetet, és kialakította a végeredményt. 6–1

20. Budafoki MTE7435–12–74

90+2. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! Köszönjük megtisztelő figyelmüket.

90+1. perc: Kettő perc lesz a ráadás.

90. perc: Egy szögletet követően ott pattog a labda a vendégek ötösén, azonban az MTK ezt nem használja ki, a lövés magasan a kapu felett zúg el.

88. perc: Közben Guth maradt lent, akit le is kell cserélni, Kotroczó folytatja a helyén.

87. perc: Kovács Máté indult meg befelé a tizenhatos magasságában, tekerése nem sokkal ment el Varasdi kapuja felett.

Érződik a fáradtság a csapatokon, egyre több a pontatlan passz.

83. perc: Katát buktatták, ígéretes helyről jöhet hazai szabadrúgás. Stieber és Kovács Máté állt oda. Utóbbi lőtt, de csak a sorfalat találta el.

80. perc: Utolsó cseréjét is végrehajtja az MTK, Kovács Mátyást váltja Zuigéber.

78. perc: Csentericsnek kell védenie, Kosznovszky próbálkozott a tizenhatos jobb sarkából.

75. perc: Stieber végezte el a hazaiak bal oldali szabadrúgását, a fejes azonban a kapu mellett ment el.

72. perc: Ismét cserél az MTK. Elhagyta a pályát Németh Krisztián és Bognár István, Kovács Máté és Zsóri Dániel kapja meg a lehetőséget.

71. perc: GÓÓÓL! Szépít a Kozármisleny! A bal oldali beadásba még bele tudott nyúlni Csenterics, a labda Szabó Dominik elé pattant, aki nem hibázta el a százszázalékos helyzetet. 6–1

68. perc: GÓÓÓL!! Micsoda játék! Stieber is gólt szerez, tőle indult az akció, majd remek összjáték után visszakerült a labda a korábbi magyar válogatott játékos elé, aki 13 méterről lőtte ki a jobb alsót. 6–0

66. perc: Nagy Zsombor próbálkozott távolról, a lövését azonban blokkolták.

60. perc: Csere mindkét oldalon. A hazaiaknál lemegy Kovácsréti és Mezei, a helyükön Lehoczky és Stieber folytatja. A vendégeknél Osei nem tudja folytatni, Szabó Dominik váltja.

55. perc: Németh rúgta le ellenfelét, a játékvezető felmutatja neki a sárgát.

Bognár István (középen, 10-esben) nagyon aktív volt, a 23. és az 54. percben be is talált (Fotó: Szabó Miklós)

54. perc: GÓÓÓL! Ott folytatja az MTK, ahol az első félidőben abbahagyta. Bognár is duplázni tud, 17 méterről emelt nagyon szépen, ezzel már 5–0.

51. perc: Csentericsnek kellett nagyot vetődnie, a tizenhatos sarkáról lőtte kapura a szabadot Horváth.

50. perc: Csenterics jött ki veszélyesen a kapujából és tarolta le Oseit, a vendégek frissen becserélt csatárát kellett ápolni. A kapus sárgát kapott.

49. perc: GÓÓÓÓL! Egy vendég kontrát követően indultak meg a hazaiak, Bognár adta le Némethnek, aki a kapusba rúgta a labdát, ami visszapattant rá, majd becsorgott a kapuba. 4–0.

46. perc: Hármat cseréltek a vendégek, lement Hampuk, Tölgyesi és Kirchner, őket Osei Clinton, Horváth Dániel és Tóth Zoltán váltotta.

46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

Több csere is készülődik a vendég oldalon.

14 lövése volt az MTK-nak az első félidőben, ebből 7 talált kaput, míg a Kozármisleny négyszer próbálkozott, ebből egy találta el a kaput.

45. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45. perc: Vajda került át a bal oldalra, beadására Hampuk érkezett, de a védője gyorsabb volt, vendég szöglet jöhet.

Hampuk Ádámhoz (bordóban) nem sok labda jutott el (Fotó: Szabó Miklós)

43. perc: Kosznovszky indította Turit, aki a balról, élesen lőtt, a próbálkozás nem okozott komolyabb gondot Csentericsnek.

40. perc: Kovács indult meg a bal oldalon, pár csel után Mezeinek tette vissza, aki viszont fölé lőtt.

36. perc: GÓÓÓÓL! Már három! Medgyes gyorsaságára nem volt ellenszere a Kozármisleny védőinek, az MTK hátvédje szélsebesen futott el a bal oldalon, beadására Németh Krisztián érkezett tökéletesen! 3–0.

35. perc: Villan az első sárga, Kirchner rántotta vissza Kovács Mátyást, aki az első vendég szöglet után vezetett volna kontrát.

32. perc: Kis híján ott a harmadik. Németh lépett ki, még a kapuson is túljutott, azonban Gál a gólvonalról menteni tudott.

31. perc: Kovácsréti megint akcióban, a jobb szélről adta be a labdát, az érkezők elől sikerült a védőknek tisztázni.

A gól után leült a játék, egyik csapatnak sem sikerül a másik védelmét feltörni.

23. perc: GÓÓÓÓL! Már 2–0-ra vezet az MTK! Bognár veszi be a Misleny kapuját. Kovácsréti csinált meg egy remek cselt a jobb oldalon, majd élesen lőtt, a labda kipattant Varasdiról, pont a hazaiak középpályása elé, aki 9 méterről nem hibázott.

21. perc: Kovácsréti ívelte veszélyesen jobbról középre a labdát, amiről Mezei maradt le nem sokkal.

Mezőnyben zajlik a játék, a vendégek próbálnak támadást építeni.

15. perc: Nagy helyzet maradt ki! Előbb Németh vette át a labdát két védő szorításába, ami Kovácsréti elé került, aki ballal, 8 méterről lőtt, Varasdi azonban védeni tudott. A labda visszakerült az MTK-hoz, Bognár viszont nem találta el a kaput, kirúgással jöhet a Kozármisleny.

14. perc: Kirchner tört be balról, lövését azonban blokkolták.

10. perc: GÓÓÓÓL! Megszerzi a vezetést az MTK! Kovácsréti bólintott bele Bognár bal oldalról érkező beadásába, a labda pedig a védők és a kapus között egy pattanás után utat talált a hálóba. 1–0

8. perc: Ismét Bognár próbálkozott, ezúttal 18 méterről, bal lábas lövése messze elkerülte a kaput.

7. perc: Bognár próbálkozása akad el a sorfalban.

6. perc: Mezei passzolt Némethnek a tizenhatos előterében, a őt felrúgták, hazai szabadrúgás jöhet ígéretes helyről.

3. perc: Vajda lőtt kapura a jobb oldalról, Csenterics azonban magabiztosan hárított.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Érkeznek a játékosok, az MTK kék-fehérben, a Kozármisleny bordóban lép pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a szentlőrinci döntetlent kivéve minden mérkőzését eddig megnyerő MTK a már nem Tóth László által irányított újonc Kozármisleny ellen.