Szokásos forgatókönyv a Hidegkutiban: vendég vezetés után sima MTK-győzelem

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2022.08.21. 18:50
Bognár István (fehérben) az első félidőben két MTK-gól előtt is főszerepet vállalt (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 5. fordulójában a tabellát a játéknap előtt vezető MTK az utolsó helyen álló Budafokot látta vendégül. A vendégek Beke Péter gyors góljával meglepték a hazaiakat, de Bognár György együttese folytatta gólerős sorozatát és a szerdai Békéscsaba elleni győzelmet követően ismét négy gólt tudott szerezni. Az MTK legjobbja Kovács Mátyás volt, aki két góllal vette ki a részét a 4–1-es sikerből.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–BUDAFOKI MTE 4–1 (3–1)
Budapest,
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 700 néző. Vezette: Farkas Ádám (Horváth Zoltán, Aradi József)
MTK: Somodi – Varju (Medgyes S., a szünetben), Poór P., Szépe, Nagy Zs. – Kata – Mezei (Horváth A., a szünetben), Bognár I. (Kovácsréti, 59.), Kovács Mátyás (Lehoczky R., 74.) – Németh K., Futács (Stieber Z., 51.).Szakmai igazgató: Bognár György
BUDAFOK: Gundel-Takács – Jagodics M., Vaszicsku, Fótyik – Szűcs Zs. (Sós M., 55.), Csonka A. (Soltész I., a szünetben), Adorján, Németh M. (Nándori, 55.), Horváth O. – Beke P. (Tischler, 67.), Kovács D. (Horgosi, a szünetben).Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Nagy Zs. (26.), Kovács Mátyás (29., 52.), Németh K. (45.), ill. Beke (10.)
Bognár György:

 Csizmadia Csaba:– Nehéz mit mondani a vereség után. Nagyon jól kezdtük a meccset, gólt szereztünk, helyzeteink voltak. Sajnos ezt követően három rögzített helyzetből is gólt kaptunk. Az MTK ellen egy-négy után már nem nagyon lehet visszajönni a mérkőzésbe.

Az már a 10. percben eldőlt, hogy nem ismétlődik meg a két csapat legutóbbi bajnoki mérkőzésének eredménye, hiszen a 2021 áprilisában lejátszott élvonalbeli találkozó 0–0-ra végződött. Most azonban a Budafok korán megszerezte a vezetést Beke Péter találatával (0–1).

A szakadó esőben zajló összecsapáson a vizes fű gyakran megtréfálta a csapatokat, mégsem ezen múlt az MTK egyenlítő találata, melyet egy szögletet követően Nagy Zsombor szerzett a 26. percben (1–1). A 29. percben már az MTK-nál volt az előny, Kovács Mátyásremek szóló végén lőtte a labdát a bal alsó sarokba (2–1). Az első félidei gólzápornak itt még nem volt vége, hiszen Németh Krisztián a 45. percben megszerezte a harmadik hazai gólt is, így a kék-fehérek magabiztos előnnyel vonulhattak öltözőbe a szünetben (3–1).

A második félidőt mindkét szakvezető két cserével indította, Csizmadia Csaba igyekezett a védelmet erősíteni, hogy csapata ne szaladjon bele egy csúnya pofonba a magasabb sebességi fokozatban játszó ellenfél ellen. A cserék sem tudták azonban megakadályozni, hogy az 52. percben újabb gólt szerezzen az MTK, a gólszerző ismét Kovács Mátyás volt, aki ezen a napon a hazaiak egyik legjobbja volt (4–1).

A folytatásban mindkét csapat előtt adódott még gólszerzési lehetőség, de a kapuba már egyik gárda sem talált be. Az MTK folytatta gólokban gazdag győzelmi sorozatát, a Budafok öt fordulót követően is nyeretlen maradt.

Augusztus 22.
17.45: Pécsi MFC–Diósgyőri VTK (Tv: M4 Sport)

20. Budafoki MTE5234–11 –7 2

90+3. perc: Egy Gundel-Takács védéssel zárult a mérkőzés, az MTK 4–1-re győzte le a Budafok csapatát. Köszönjük figyelmüket!

90+2. perc: Horváth Artúr egy szép testcsellel megverte védőjét, majd 12 méterről kapura tekert, Gundel-Takács bravúrral szögletre ütötte a labdát.

90. perc: Kettő perc a hosszabbítás.

84. perc: Lehoczky tartott rá Horváth lábára, sárga lap.

80. perc: Gyors hazai kontra végén Kovácsréti lőtte kapu mellé a labdát 15 méterről.

78. perc: Egy szabadrúgás kombináció végén Horváth Artúr lőtt kapura 17 méterről, de Gundel-Takács Bence könnyedén megfogta a középre tartó labdát.

74. perc: Soltész tartott rá Nagy lábára, sárga lap.

74. perc: Cserélt az MTK, a duplázó Kovácsot Lehoczky váltotta.

73. perc: Kovács ismét remek szólót mutatott be, majd elegáns passzát követően Németh tekert 16 méterről a bal felső fölé.

70. perc: Tischler talált be egy budafoki támadás végén Somodi kapujába, apró szépséghiba, hogy a lövés pillanatában lesen állt, így a játékvezető érvénytelenített a találatot.

68. perc: A frissen beállt Tischler szabadrúgását követően Somodi tolta szögletre a bal alsóba tartó labdát. A szögletet követően Nándori lőtt 11 méterről a kapu mellé.

67. perc: Cserélt a Budafok, Tischler érkezett Beke helyére.

66. perc: Stieber két szép cselt követően kapura lőtt 16 méterről, de Gundel-Takács védeni tudta a lövést.

65. perc: KAPUFA! Kovács Mátyás passzolt Stieberhez, akinek közeli lövését védeni tudta Gundel-Takács, a kipattanó Kovács elé került, aki 14 méterről a felső lécet találta telibe.

61. perc: Horgosi rúgta meg Katát, sárga lap.

59. perc: Cserélt az MTK, Kovácsréti érkezett Bognár helyére.

56. perc: Horváth Olivér lőtt 15 méterről a kapu fölé.

55. perc: Kettőt cserélt a Budafok, Szűcs helyére Sós, Németh helyére Nándori érkezett.

52. perc: GÓÓÓÓL! Egy bal oldali szögletet követően Nagy Zsombor fejesét követően még nagyott védett Gundel-Takács, majd Kovács Mátyás elé került a labda, aki 13 méterről remek mozdulattal lőtt a jobb felső sarokba. 4–1!

51. perc: Újabb hazai csere, Futács helyére Stieber érkezett.

Kovács Dávid (piros-feketében) mindössze egy félidőt töltött a pályán (Fotó: Árvai Károly)

A szünetben mindkét csapat kettőt cserélt. Az MTK-ban Varju helyett Medgyes míg Mezei helyett Horváth állt be. A Budafoknál Csonka helyett Soltész, míg Kovács helyett Horgosi érkezett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: A találatot követően a játékvezető véget is vetett az első játékrésznek.

45. perc: GÓÓÓÓL! A szögletet Bognár tekerte a kapu elé, középen Poór tovább passzolta a labdát, a hosszún érkező Németh Krisztián pedig 2 méterről a kapuba lőtt. 3–1!

44. perc: Jobb oldali budafoki szögletet követően Jagodics fejelt a kapu fölé. A kontrából Futács került ziccerbe, de bal alsóba tartó lövését Gundel-Takács szögletre tolta.

43. perc: Bizonytalankodott a budafoki védelem, de végül Gundel-Takács el tudta csenni Futács orra elől a labdát.

34. perc: Németh Márió kapu elé ívelt labdáját Csonka András fejelte centikkel a bal kapufa mellé.

32. perc: Szépe harcolt meg a labdáért, majd Futács lőtt kapura 14 méterről, de Gundel-Takács ezúttal védeni tudott.

29. perc: GÓÓÓL! Kovács Mátyás egy szép szólót követően betört a 16-oson belülre, majd 12 méterről a bal alsóba lőtte a labdát. 2–1!

26. perc: GÓÓÓL! Bognár István bal oldali szögletét követően Nagy Zsombor fejelte a labdát 6 méterről a budafoki kapu jobb alsó sarkába. 1–1!

23. perc: Bognár végzett el szabadrúgást 21 méterről, a gyenge lövést Gundel-Takács nem tudta megfogni, azonban a lecsorgóra érkező Kovács nem tudta kapuba juttatni a labdát.

16. perc: Adorján ma elemében van, újabb lövésre válalkozott 17 méterről, de a labda ezúttal is a kapu fölé szállt.

14. perc: Gyors hazai kontra végén Futács forgatta meg védőjét, majd Németh elé passzolt, azonban a hazaiak támadójának lövését Fótyik blokkolni tudta.

Beke kapuba ívelt labdáját hiába igyekeztek kirúgni a hazai védők, nem jártak sikerrel (Fotó: Árvai Károly)
10. perc: GÓÓÓÓL! Németh Márió jó ütemben ívelte be a labdát a hazai 16-oson belülre, ahol Beke Péter érkezett, majd 12 méterről a kilépő Somodi Bence feje fölött a kapuba emelte a labdát. A menteni igyekvő Szépe János már csak beljebb segíteni tudta a labdát. 0–1!

6. perc: Bognár lőtt távolról kapura, Gundel-Takács szögletre tolta a léc alá tartó labdát.

Somodi gyors vetődéssel védte Adorján lövését a negyedik percben (Fotó: Árvai Károly)

4. perc: Egy szöglet után Adorján elé került a labda, aki 17 méterről a jobb alsót célozta meg, de Somodi gyors vetődéssel szögletre tolta a labdát.

2. perc: Egy legurított labdát Adorján lőtt 18 méterről a kapu fölé.

1. perc: Rögtön felért a Budafok kapuja elé az MTK, de Kovács Mihály rossz megoldást választott, a labda elszállt a kapu fölött.

Az MTK kék-fehérben, a Budafok piros-feketében lépett pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Budafok indította útjára a labdát.

Kiadós eső áztatja az Új Hidegkuti Nándor Stadion talaját a kezdés előtt, biztosan nem lesz könnyű dolga ma a csapatoknak.

A két csapat amagyarfutball.hu adatbázisa szerinttíz alkalommal találkozott egymással. A tíz alkalomból öt első-, öt másodosztályú mérkőzés volt. Legutóbb a 2020–2021-es idényben találkoztak egymással a csapatok, akkor az élvonalban háromszor is megmérkőztek egymással. A három alkalomból kétszer döntetlen született, egyszer pedig a Budafok tudott nyerni éppen az MTK otthonában. Az mindenképpen az MTK mellett szólhata a mai mérkőzésen, hogy az öt másodosztályú mérkőzésükön mind az ötször MTK győzelem született.

Az MTK esélyeshez méltóan az élen áll négy fordulót követően a bajnokságban. Bognár György együttese hétközben, Békéscsabán aratott 4–1-es győzelmet. A kék-fehérek az eddigi négy mérkőzésen 14 gólt szereztek, az öt találatot jegyző Futács Márkó jelenleg a góllövőlistán is az élen áll. A támadó ma tovább gyarapíthatja góljainak számát, hiszen ismét a kezdőben kapott helyet.

„Semmivel sem készültünk másképp, mint bármely más rivális ellen, tisztában vagyunk a kék-fehérek erősségeivel és gyengeségeivel egyaránt. Szó sincs arról, hogy feltett kézzel mennénk a Hidegkuti Nándor Stadionba, szeretnénk meglepetést okozni és elhozni a három pontot az éllovas otthonából. Mondanom sem kell, mekkora lökést jelentene a csapatnak, ha sikerülne, márpedig bízom annyira a fiúkban és a játékunkban, hogy ez összejöhet!” – árulta ela Budafoki MTE honlapjának adott nyilatkozatábanCsizmadia Csaba vezetőedző. A Budafok rendkívül gyengén kezte a szezont, a gárda az eddig lejátszott négy mérkőzésen mindössze két pontot szerzett, igaz szerdán épp a szezont jó formában kezdő Gyirmót ellen sikerült pontot szerezniük.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tabellát pontelőnnyel vezető, még veretlen MTK a mezőny egyetlen nyeretlen csapata, a sereghajtó Budafoki MTE ellen.