NB II: megállíthatatlan az ismét nyerő Szigetszentmiklós

2013.04.07. 18:21
A labdarúgó NB II 21. fordulójában a vasárnapi játéknapon a Nyugati csoportban kettő, a Keletiben egy mérkőzést játszottak. Nyugaton folytatódott a Szigetszentmiklós jó sorozata, Zoran Kuntics együttese a Kaposvár II-t győzte le 3–0-ra, míg a sereghajtók csatájában a Baja idegenben győzte le a Paks II-t. Keleten a Loki második csapata nem bírt a Putnokkal.

Az újabb hazai szigetszentmiklósi győzelem azt jelenti, hogy a csapat mind a négy tavaszi mérkőzését megnyerte, gólkülönbsége ezeken imponáló, 10–3. Ezzel a sikerrel a zöld-fehérek felléptek a táblázat 4. helyére. Rossz hír azonban a Pest-megyeiek számára, hogy támadójukat, Fekete Ádámot a mentők vitték el agyrázkódás gyanújával, miután védekezés közben, egy szöglet utáni kavarodásnál fejbe rúgták. Először úgy nézett ki, megússza sérülés nélkül, de a második félidőre rosszul lett, nem tudott felállni és hordágyon vitték le a pályáról.

A Baja paksi győzelme azt jelenti, hogy a Sugovica-partiak helyet cseréltek mai legyőzöttjükkel a táblázat végén; ez volt egyébként az első tavaszi bajai siker.

A Keleti csoport mai egyetlen mérkőzésén a Putnok végig mezőnyfölényben futballozott a kis Loki otthonában, de a hajrában végül kapusa, Efendic Faris nagy védése kellett ahhoz, hogy megszerezze az egy pontot.

LABDARÚGÓ NB II, 21. FORDULÓ
NYUGATI CSOPORT

SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI II 3–0 (2–0)
Szigetszentmiklós, 150
néző. Vezette: Nagy R. (Galán R., Kulcsár J.)
SZIGETSZENTMIKLÓS:
Horváth L. – Milos, Jakovljevics, Ducic (Cziráki, 61.) – Barna Zs. (Karion, 60.), Kvekveskiri – Besztercei, Khous, Deutsch – Urbán G., Fekete Á. (Takács T., a szünetben) Vezetőedző: Zoran Kuntics
KAPOSVÁR:
Campar – Kuckó, Zmukics, Kiss A., Fotiasz – Kovacsics (Garai K., 70.) – Földes M., Böröczky, Thian (Pfeiffer, 59.), Házi – Diallo (Caccamo, a szünetben) Edző: Barna László
Gólszerző:
Urbán G. (1–0) a 14., Besztercei (2–0) a 17., Milos (3–0) a 49. percben
Zoran Kuntics:
– Tudtam, hogy fiatal társaság jön, ám ezek a kötelező győzelmek a legnehezebbek. Az első másodpercektől kezdve komolyan vettük és uraltuk a játékot.
Barna László:
– Kellemes edzőpartnerek voltunk, ezt a sportágat nyuszikkal nem lehet játszani.

MVM PAKSI FC II–BAJAI LSE 0–2 (0–0)
Paks, 100
néző. Vezette: Mészáros I. (Márton Zs., Iványi I.)
PAKS:
Kiss M. – Pap M., Berkó, Lakatos, Blatt (Rab, 83.) – Feil, Laták, Pintér N. (Kesztyűs, a szünetben), Czinger – Pap R., Hahn (Horváth M., a szünetben). Edző: Lengyel Ferenc
BAJA:
Tulipán – Hajnal, Farkas A., Szabó Gy., Szénási – Turcsik, Illés D., Szentgyörgyi (Turi T., a szünetben), Szávuj (Balázs D., 71.) – Szöllősi T., Csokics (Rónai, 83.). Vezetőedző: Goretich Gábor
Gólszerző:
Csokics (0–1) a 67., Illés D. (0–2) a 80. percben.
Lengyel Ferenc:
– Csapatom jobban játszott, mint az ellenfél, de a gólokat nem mi lőttünk, így a bajaiak megérdemelten győztek. Sajnálom a csapatomat.
Goretich Gábor:
– A szerencse, ami eddig elpártolt tőlünk, most mellénk állt. Küzdelmes mérkőzésen motivált Paksot győztünk le. A győzelem értékét növeli, hogy a pályánk állapota miatt nem tudtunk teljes edzésmunkát végezni.

KELETI CSOPORT

DVSC–DEAC–PUTNOKI VSE 0–0
Debrecen, 100
néző. Vezette: Lovas (Szvetnyik, Buzás)
DVSC:
Szécsi G. – Kuti, Ludánszki B., Szűcs I., Engel – Gál M., Bereczki (Molnár T. 87.), Sl. Bouadla, Lucas – Sós, Angyal (Györky B., 91.) Edző: Szalánczi Tamás.
PUTNOK:
Faris – Kelemen L., Kovács R., Crisan, Polényi – Illés R. (Bene A., a szünetben), Zabos, Üveges, Mayor – Monyók (Luptak, 75.), Elek B. (Stanciu, 64.) Vezetőedző: Koszta Péter
Szalánczi Tamás:
– A masszív Putnok ellen mezőnyben jól futballoztunk, ám a kapu előtt rendre rossz döntéseket hoztunk, így nem tudtunk gól szerezni.
Koszta Péter:
– Gyenge játékkal szereztünk egy pontot. Sajnos csatáraink ezen a délutánon be voltak oltva gólszerzés ellen.