Az utolsó pillanatban szerzett góllal elvitt egy pontot Kaposvárról a Csaba

2021.02.07. 13:50
Vajon kié lett a labda? (Fotó Lang Róbert/ Somogyi Hírlap)
A labdarúgó NB II 23. fordulójában a Békéscsaba hősiesen küzdve, olykor jobban játszva, emellett tíz főre fogyatkozva a ráadásban szerzett góllal mentett pontot a Kaposvár otthonában.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 1–1 (1–0)
Kaposvár, zárt kapuk mögött
. Vezette: Szőts Gergely (Becséri Gergely, Kovács Gábor)
KAPOSVÁR:
Pogacsics – Ur L., Dvorschák, Lakatos Cs. – Nagy J., Balog A. (Szederkényi, 80.), Zsirai, Erdei (Szabó A., 88.), Hadaró – Szarka, Balázs Zs. (Andrics, 65.).Vezetőedző: Várhidi Péter
BÉKÉSCSABA: Uram – Nagy S., Farkas M., Bora, Kasik (Lukács R., a szünetben) – Máris, Király P., Szabó P. (Kitl M., 80.), Horváth P. (Fazekas, 85.) – Kovács Á. (Styecz, 71.), Paudits. Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző
: Balázs Zs. (11-esből, 1–0) a 35., Paudits (1–1) a 90+3. percben
Kiállítva:
Király P. a 64. percben

Balázs Zsolt szerzett vezetést a Rákóczinak (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

Az első tíz perc kiegyenlített játékot hozott, de Pogacsicsnak egyszer kellett védenie, míg Uram Jánosnak nem volt dolga. Ezután a vendégek átvették a játék irányítását, és sorra alakították ki a helyzeteket, illetve távoli lövésekkel hozták kellemetlen helyzetbe a hazaiak kapusát, akinek többször is bravúrral kellett hárítania. Érett a vendégek gólja, de a zöldek állták a sarat. Szőts Gergely játékvezetőnek többször kellett a sípjába fújnia, olykor túl kemény összecsapások jellemezték a mérkőzést. Próbálta engedni a kemény játékot, de olykor még azon túl is mentek a csapatok.

A 35. percben aztán egy ártalmatlannak tűnő összecsapásnál a lilák 16-osának sarkánál Szarkát leütközte az egyik csabai védő. Kovács Gábor asszisztens jelzését elfogadva a játékvezető a vendégek nem kis meglepetésére megadta a büntetőt. Balázs Zsolt magabiztos végrehajtónak bizonyult.

A második félidőben újra a Csaba akarata érvényesült. A játék képe nem változott, sorra jöttek a lapok, nagyon paprikás volt a mérkőzés. Rátett erre egy lapáttal Király Patrik két sárgás piros lapja. Meglepetésre ekkor sem tört meg a vendégcsapat, sőt, a ráadásbanPaudits egyenlített, és elmondható, hogy nem érdemtelenül.1–1

20. Debreceni EAC2341919–48–2912

90+4 perc: Vége a mérkőzésnek. Az utolsó pillanatban egyenlített a Békéscsaba 1–1. Köszönöm figyelmüket!

90+4. perc: Fazekas kapott sárgát.

90+3 perc : GÓÓÓL, egyenlítettek a vendégek. Paudits fejelt 8 méterről gólt, majd mezlevételért sárgát kapott.1–1

90. perc: Négy perc a ráadás.

88. perc: Erdei helyett Szabó Alex a pályán.

85. perc: Horváth P. helyett Fazekas.

81. perc: Lukács kapott sárgát.

80. perc Mindkét csapat cserélt. Balog helyett Szederkényi és Szabó Péter helyett Kitl a pályán.

79. perc: Horváth Péter csúnyán fölé lőtt egy szabadrúgást.

73. perc: Dvorschák kapott sárga lapot.

71. perc: Kovács Ádám helyett Styecz Bence folytatja.

Óriási harc volt az egész mérkőzésen (Fotó: Lang Róbert/ Somogyi Hírlap)

70. perc: Bora beadását Lukács alig fejelte mellé, egy védő beleért, szöglet lett belőle.

67. perc: Andrics lövésébe belepiszkált Szarka, alig ment a jobb kapufa mellé a labda.

65. perc: Balázs helyett Andics a pályán.

64. perc Király Patrik Patrik buktatta Balogot, megkapta második sárga lapját, ezért a játékvezető kiállította.

62. perc: Hadaró is besárgult.

60. perc: Máris beadását Paudits ügyetlenkedte el, elpattant tőle nagy helyzetben a labda, Pogacsics kezében landolt.

59. perc: Lakatos kapott sárga lapot.

57. perc: Balázs Zsolt balról belőtt szabadrúgását Dvorschák találta el rosszul, oda a helyzet.

49. perc: Lukács cselezett a büntetőterületen belül, majd csúnyán mellé lőtt.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.
Csere a vendégeknél, Kasik helyett Lukács a pályán.

45. perc: Vége az első félidőnek.

42. perc: Zsirai kapott sárga lapot.

35. perc: GÓÓÓL. Balázs Zsolt magabiztosan a kapu jobb oldalába vágta a labdát.

Rákóczi-gólöröm (Fotó: Lang Róbert/ Somogyi Hírlap)

35. perc: Szarka ellen szabálytalankodott Farkas Márk, az asszisztens jelzésére Szőts játékvezető megadta a 11-est.

24. perc: Szarka cselezte be magát a 16-oson belülre, lövését Uram vetődve védte.

21. perc: Horváth Péter vezette a labdát és 18-ról nagy erővel kapura lőtt, Pogacsics bravúrral ütötte szögletre.

19. perc: Hadaró rövid felszabadítását lőtte egyből Szabó Péter kapura, Pogacsics bravúrral védett.

17. perc: Király szögletére rosszul jött ki a hazai kapus, a lecsorgó labdát az utolsó pillanatban vágta ki a hazai védő.

14. perc: Király szögletét Paudits vette le az ötös sarkánál, kapura fordult, de a blokkba lőtte, szöglet.

9. perc: Király Patrik kapott sárga lapot Balog Alex visszahúzásáért.

7. perc: Bora nagy erejű távoli lövését ütötte ki Pogacsics, a kipattanót Kovács Ádám nagy helyzetben

1. perc: A Békéscsaba kezdte a mérkőzést.

Bemelegítés a meccs előtt (Fotó Lang Róbert/ Somogyi Hírlap)

A hazaiak tiszta zöldben, a vendégek tiszta lilában játszanak.

Várhidi Péter, a somogyiak vezetőedzője dicsérte a békéscsabaiak idegenbeli szereplését, hiszen pontjainak döntő többségét otthonuktól távol szerezték. Ez mindenképpen óvatosságra inti a hazai együttest, mert vendégként rendre taktikailag fegyelmezett és pontos kontrákra építő csapatjátékot mutatnak be a lila-fehérek. A múlt heti idegenbeli pontszerzés erőt adhat a Kaposvárnak az Előre ellen, de csapatjátékban sokat kell még fejlődnie csapatának. Két eltiltottra (Nagy Tamás és Szakály Attila) nem számíthat a szakvezetés, viszont két sérülésből visszatérő játékossal( Dvorschák Gábor, Nemanja Andric) bővülhet a taktikai repertoár.

Preisinger Sándorék a hazai vereség után az öltözőben megbeszélték a hibákat, ezért abban a reményben keltek útra Kaposvárra, hogy ezeket kijavítva három ponttal induljanak haza.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy a tavaszi szezont döntetlennel kezdő Kaposvár a legutóbb hazai pályán fájó vereséget szenvedő (0–3 az Ajka ellen) Békéscsaba ellen.