Győrből sem távozott pont nélkül a Siófok

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2022.03.20. 13:50
A zöld mezes győriek nem tudták megakadályozni a Siófok újabb pontszerzését (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 29. fordulójában a forduló előtt kilencedik helyen álló ETO FC a hatodik BFC Siófokot látta vendégül. A kilencven perc során egyik csapat sem tudta bevenni a másik kapuját, így a találkozó 0–0-s eredménnyel zárult.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

ETO FC–BFC SIÓFOK 00
Győr, ETO Park,400néző. Vezette: Nagy Róbert (Huszár Balázs, Punyi Gyula)
ETO FC: Fadgyas – Kovács K., Bagi, Csonka, Kiss M. – Óvári, Tuboly (Szimcso, 64.), Toma, Vitális – Farkas B. (Priskin, 64.), Bacsa (Berki, 81.). Vezetőedző: Klausz László
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi G. (Elek B. 42.), Jagodics B., Varjas Z., Varga B. – Szakály A. (Nikházi, 70.), Krausz – Balogh B. (Medgyesi M., 85.), Eördögh, Kiss B. – Horváth P. (Deutsch, 85.). Vezetőedző: Domján Attila
Klausz László: – Ezúttal elmaradt a gólzápor. Mindkét játékrész elején álmosan játszott a társaság, de voltak helyzeteink, csak a győzelemhez szükséges gól hiányzott.
Domján Attila: – Jól kezdtünk, nagy lehetőségekkel, ekkor kellett volna eldönteni a mérkőzést, mert később feljavult a hazai csapat. Főként azért vagyok bosszús, mert nem először marad el a győzelmünk úgy, hogy megőriztük a kapunkat a góltól.

A vendégek tavasszal csak kétszer kaptak ki, a Diósgyőrtől és a Kecskeméttől. Az ETO viszont bajnokin csak a Csákvárt tudta legyőzni a naptári évben. A mérkőzés elején úgy tűnt, talán nemcsak helyzetekben, hanem gólokban is gazdag meccset játszik egymással a két együttes. Az első húsz percben mindkét kapu többször is veszélyben forgott, gól azonban nem esett. A félidő végére kissé leült a játék.

A második félidő siófoki helyzetekkel kezdődött, Fadgyas Tamásnak többször is védenie kellett. A meccs hajrájára mindkét csapatban egy-egy rutinos játékos becserelése hozott újult erőt. A vendégeknél Nikházi három perccel a becserélése után kapufát lőtt, míg hazai oldalon Priskin beadásai jelentettek veszélyt, de gól nem született. A győri csapatnak ez volt az első gól nélküli mérkőzése a szezonban, míg a Siófoknak már hatszor ért így véget meccse – legutóbb a Pécs ellen is 0–0-t játszott.

20. Szolnoki MÁV FC29591524–43–1924

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+1. perc: Három perc a hosszabbítás a meccs végén.

88. perc: Megint Priskinnek sikerül középre adnia a labdát jobbról, de Berki lemarad róla az ötös sarkánál. A második hullámban érkező Óvári lövését blokkolják a védők.

85. perc: Horváth Pétert Deutsch Bence váltja, Balogh Bence helyére pedig Medgyesi Márk áll be.

83. perc: Priskin lőtte be a labdát középre majdnem az alapvonalról, de a siófoki védőknek sikerült tisztázni.

81. perc: Bacsa helyére Berki érkezett.

80. perc: Bacsa és Kiss Balázs fejelt össze a vendégek kapuja előtt: ápolni kellet mindkét játékost.

76. perc: Varga B. ütköztele a labdát szerző Kovácsot, sárga lap.

73. perc: Nikházi találta el 16 méterről a jobb kapufát, a kipattanót Varga B. Fadgyas kezébe emelte.

70. perc: Szakály Attila helyére az egykor az ETO-ban nevelkedett Nikházi Márk állt be.

64. perc: Farkas Balázshelyére Priskin Tamás, Tuboly Máté helyére pedig Szimcso Viktor állt be a hazai oldalon.

59. perc: Kiss B. helyzete után Fadgyas védett.

53. perc: Balogh B. lövését hárította Fadgyas.

49. perc: Elek B. csúsztatta fejjel a kapu mellé a labdát.

46. perc: Folytatódik a meccs. A szünetben nem volt egyik oldalon sem csere.

45+1. perc: Már az egyperces ráadásban jártunk, amikor Kiss M. felívelt labdáját Farkas B. elől Hutvágner vette a kezébe. Nem sokkal később véget ért az első félidő.

42. perc: Cseréltek a vendégek: Polényi Gáborhelyett Elek Bence a pályán a folytatásban.

37. perc: Bagi kapott sárgát.

35. perc: A szöglet után Csonka fejelt a kapu fölé.

34. perc: Farkas B. közeli lövése egy védőről pattant szögletre.

Eördögh András és Óvári Zsolt küzdelme a labdáért (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

28. perc: Óvári 16 méterről lőhetett, a kapáslövése azonban elszállt a kapu mellett.

19. perc: A szöglet nem volt veszélyes.

18. perc: Vitális 27 méteres szabadrúgása is a sorfalat találta el, szöglettel jöhetett az ETO.

17. perc: Jagodics Bence kapott sárga lapot Óvári felrúgásáért. A győri játékost ápolni kellett.

16. perc: Eördögh balról lőtte el a labdát a kapu előtt.

12. perc: Kiss Máté 25 méteres szabadrúgása a sorfalat találta el.

11. perc: Szakály közeli lövését védte bravúrral Fadgyas.

10. perc: Kovács K. lőtte el a labdát a kapu előtt keresztben.

Jagodics Bence (20) szigorú őrizete mellett Bacsa Patrik (zöldben) nem tudott a kapuba találni (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

5. perc: Vitális lőhetett egy jobboldali szöglet után 16 méterről, de rosszul találta el a labdát, és az gyengén Hutvágner kezébe pattogott.

5. perc: Jobboldali siófoki szöglet után az ötösön álló, a védőjét megelőző Varjasról pattant a labda a kapu mellé.

1. perc: A mérkőzés gyászszünettel kezdődött: Cs. Kovács Lászlóra emlékeztek a csapatok. Fehérben a vendégek, zöldben a hazaiak játszanak ma. Az ünnepélyes kezdőrúgást a 80 esztendős Szániel János végezte el, aki korábban nemcsak játékosa, hanem elnöke is volt a győri csapatnak. A meccset a hazai együttes kezdte.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavasszal egyedül a Csákvárt legyőző ETO a legutóbbi hat bajnokijából csak egyet, a Kecskemét ellenit elvesztő Siófokkal.