Magabiztos győri siker az Ajka ellen

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2020.12.06. 12:50
Priskin gólöröme az első találat után (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 20. fordulójában az ETO FC Győr a vele azonos pontszámmal álló FC Ajkát látta vendégül. A gólokban gazdag mérkőzést a hazai csapat nyerte meg.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

WKW ETO FC GYŐR–FC AJKA3–1 (10)
Győr,
ETO Park, zárt kapuk mögött. Vezette: Barna Gábor (Kis Zoltán, Kiss Balázs)
ETO: Gundel-Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári, Kerkez (Fejes, 79.) – Bagi, Kiss M. – Sipőcz (Vaskeba, a szünetben), Berki I., Májer (Erdei M., 69.) – Priskin.Vezetőedző: Csató Sándor
Ajka: Horváth T. – Görgényi (Szűcs K., 63.), Heffler T., Tar, Tóth G. – Kenderes, Szekér (Nagy I., a szünetben) – Rétyi (Zamostny, a szünetben), Irimiás (Zvara, 85.), Csizmadia Z. (Présinger, 60.) – Nagy M. K.Vezetőedző:Kis Károly
Gólszerző
: Priskin (21.), Lipták (50.), Kiss M. (57.), ill. Nagy M. K. (73.)
Csató Sándor: – Küzdelmes mérkőzés volt, fegyelmezett, zárt ajkai védekezést törtünk fel három szép góllal. A végén kiengedtünk, de az akkori kapkodás ellenére a győzelmünkhöz nem fért kétség.
Kis Károly: – Az akarással ezúttal sem volt gond, de ránk ezidáig nem jellemző hibákat követtünk el. Próbáltunk a hajrában is javítani, de játékban sem tudtuk folytatni az elmúlt időszak sorozatát.

A két csapat augusztusi mérkőzését a hazai pályán játszó ajkaiak 2–1-re nyerték meg, az ETO most nagyon szeretett volna visszavágni az akkori vereségért. Már a 2. percben megszerezhette volna a vezetést a győri csapat, ám Lipták lövését Kenderes még a gólvonal elől ki tudta rúgni. Az Ajkát mintha felpörgette volna az eset, mert a következő gólszerzési lehetőségeket a vendégek nevéhez lehetett lejegyezni: előbb az egykori győri Tar csúsztatott kapura, aztán Nagy Mihály Krisztián lőtt az oldalhálóba. A 21. percben aztán sikerült előnyhöz jutnia a hazaiaknak: egy szöglet után Priskin fejelt közelről a hálóba (1–0).Lesről szó sem lehetett, mivel a győri játékos a labda vonala mögül érkezett. A félidő második felében Csizmadia révén próbálkozott többször is egyenlítéssel a Veszprém megyei csapat, ám újabb gól nem esett.

A második félidőre mindkét csapat edzője változtatott az összeállításon. Az 50. percben egy szépségdíjas találattal növelte előnyét az ETO: szabadrúgás után Lipták kapásból vette be Horváth Tamás kapuját (2–0). A harmadik győri találatot ezúttal nem pontrúgás, hanem labdaszerzés, no meg Priskin nagyszerű helyzetfelismerése előzte meg – Kiss Máté megpattanó lövése ellen is tehetetlen volt az ajkai kapus (3–0). A szépítés a 73. percben sikerült a vendégeknek, ekkor remek indítást váltott gólra Nagy Mihály Krisztián(3–1).

Az ETO megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, hiszen pontosabban és harciasabban is játszott a győri csapat.

20. Debreceni EAC2041616–37–2112

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet!

90. perc: Három perc a ráadás.

85. perc: Irimiás helyére érkezik Zvara Levente az FC Ajka csapatában.

84. perc
: Erdei kézzel sodorja el a labdát az ajkai térfélen, Barna G. felmutatja neki a sárgát.

82. perc
: Jobboldali győri szöglet után Erdei fejel kapu mellé.

79. perc: Kerkez helyére Fejes áll be a győri együttesben.

75. perc: Nagy M. K. próbálkozik ismét, a lövése ezúttal elmegy a kapu mellett.

74. perc: Szalka jön Berki helyett az ETO-ban.

73. perc: Szépít az Ajka! Szabálytalanság történik a félpályánál, a játékvezető előnyszabályt alkalmaz, Nagy M. K. kap egy jó kiugratást a jobb oldalon, aztán a kimozduló Gundel-Takács mellett a rövid kapufa mellett a kapuba lő, Kovács Krisztián már csak a gólvonalon túl ér a labdába. 3–1

71. perc: Présinger kap labdát tisztán a bal oldalon, a beadását lehúzza a magasból Gundel-Takács.

A fehérmezes ajkaiaknak csak a szépítés jött össze a második félidőben (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

69. perc: Cserél az ETO, Erdei Milán váltja Májer Milánt.

64. perc: Újabb ajkai csere: Görgényit Szűcs Kristóf váltja.

60. perc: Présinger érkezik Csizmadia helyére az ajkai csapatban.

60. perc: Sárga lapot mutat fel a játékvezető Görgényinek.

57. perc: Újabb győri gól! Labdát szerez az ETO az ajkai térfélen, aztán Priskin viszi le az alapvonalig, a visszapasszolt labdát a második hullámban érkező Kiss Máté 10 méterről lövi a jobb alsóba. 3–0

52. perc: Zamostny baloldali beadása veszélyesnek tűnik, a győri védők szögletre mentenek.

50. perc: Kiss Máté íveli a labdát szabadrúgásból a tizenhatoson belülre, Lipták 14 méterről kapásból belsővel a kapu bal oldalába lő. 2–0

46. perc: Sipőcz helyére Vaskeba érkezett az ETO-ban a szünetben. A vendégek is cseréltek, Szekér helyett Nagy I., Rétyi helyett pedig Zamostny folytatja a játékot az imént elkezdődött második félidőben.

Küzdelmes első félidő után az ETO vezet (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

45+1. perc: Pár másodperc hosszabbítás után fújja le az első félidőt Barna Gábor.

45. perc: Kenderes 18 méterről lő, de nem talál kaput.

44. perc: Újabb sárga, utólag – ez is jogos. Temesvári kapja.

40. perc: Rétyi beívelését Szekér fejeli hét méterről kapu fölé.

38. perc: Nagy M. K. szabadrúgása után Csizmadia lő az ötösről, a labda Temesváriról pattan szögletre.

36. perc: Szekér kap sárgát utólag, egy felezővonalnál elkövetett szabálytalanságért.

31. perc: Kavarodás az ETO kapuja előtt, a védők nem tudnak felszabadítani, végül Csizmadi lövi a labdát kapu mellé 10 méterről.

21. perc: A tizenhatos vonaláról végezhet el szabadrúgást az ETO. A beívelés kijön a védőkről, Májer azonban balról ismét egy beíveléssel próbálkozik, a hosszúról Berkifejeli be labdát középre, az érkező Priskin pedig közelről a kapuba fejel. 1–0

Priskin fejes góljával szerzett vezetést az ETO (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

16. perc: Berki 17 méterről lő kapura, Horváth Tamás védi a középre tartó labdát.

15. perc: Sipőcz lövése elmegy a kapu mellett.

14. perc: Heffler Tibor kap sárgát.

12. perc: Nagy Mihály Krisztián iramodik meg a bal oldalon, végül éles szögből az oldalhálóba löv ia labdát.

8. perc: 25 méterről jár szabadrúgás az Ajkának, a beívelt labdát Tar csúsztatja kapura, Gundel-Takács magabiztosan fogja.

2. perc: Kiss Máté jobboldali szöglete után Lipták lő 8 méterről, Kenderes a gólvonalról vágja ki a labdát.

1. perc: A zöldben játszó ETO kezdi a meccset. Fehérben a vendégcsapat.

A kezdés előtt – zöldben a hazai csapat, az ETO. (Fotó: Csapó  Balázs/Kisalföld)
A kezdés előtt – zöldben a hazai csapat, az ETO. (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy a hármas győzelmi sorozata után legutóbb a Vasassal szemben otthon alulmaradó ETO az elmúlt héten meglepetésre Nyíregyházán diadalmaskodó Ajka ellen.

Kettejük augusztusi összecsapásán 2–1-re az Ajka győzött.