Pontot mentett az Ajka a Dorog ellen

KUN ATTILAKUN ATTILA
2021.10.03. 14:50
Az Ajka (fehérben) sokáig emberhátrányban játszva szerzett pontot (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)
A labdarúgó NB II 11. fordulójában a Dorog az Ajkát látta vendégül Tatabányán. Az első félidőben emberhátrányba kerülő vendégcsapat fegyelmezett védekezéssel kiharcolta a döntetlent.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

DOROGI FC–FC AJKA 0–0
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Rózsa Dávid, Sinkovicz Dániel)
Dorog: Tulipán – Kárász, Dlusztus, Izing (Berkó, 32.), Papp M. – Szerencsi, Lénárt, Hajdú (Barna, 74.), – Girsik, Szabó L. (Pálinkás, 74.), Szedlár. Vezetőedző: Fenyvesi László
Ajka: Horváth D. – Szűcs K., Heffler, Tar, Csemer – Stoiacovici, Tóth G. – Orosz (Csizmadia, a szünetben), Sejben (Dragoner, 75.), Berzsenyi – Gaál B. Vezetőedző: Kis Károly
Kiállítva: Gaál B. (37.)
Fenyvesi László:
– Az első perctől kezdve uraltuk a mérkőzést, kapufát lőttünk, ordító helyzeteket hagytunk ki. Amíg azonban a támadóharmadban nincs olyan játékosunk, aki el tudja dönteni az ehhez hasonló mérkőzéseket, addig emberelőnyben játszva sem fogunk tudni nyerni.
Kis Károly:
– Nem kaptunk egyenlő feltételeket, nagyon sok időt játszottunk emberhátrányban, éppen ezért rendkívül értékes az egy pont. Rendkívül szervezetten védekeztünk, a játékosaim minden dicséretet megérdemelnek.

A két csapat eltérő előjelekkel készülhetett a mérkőzésre, hiszen míg a Dorog a szerdai hétközi fordulóban győzött Soroksáron, addig az Ajka hazai pályán alulmaradt a Szegeddel szemben. A várakozásoknak megfelelően a riválisát a mérkőzés előtt hét hellyel és hat ponttal megelőző Dorog kezdett aktívabban, a 11. percben a vezetést is majdnem megszerezte a vendéglátó, Szabó azonban ziccerben nem találta el a labdát négy méterre a kaputól.

A fölényben játszó hazai csapatban a 32. percben kényszerű változást hajtott végre Fenyvesi László vezetőedző, a megsérülő középhátvád, Izing helyére Berkó állt. A 35. percben Hajdú 20 méterről, kapásból a lécet találta telibe, az ajkaiak szerencséjére kifelé pattant a labda. Két perccel később megfogyatkozott az Ajka, a második sárga lapját begyűjtő Gaál Bálintot küldte le a pályáról a játékvezető. A félidő hátralévő részében is a Dorog volt fölényben, de Szerencsi távoli lövése és Lénárt nagy helyzetben leadott fejese sem talált utat a kapuba.

Ahogy várható volt, a második félidőben a piros-feketék rögtön a kapujuk elé szegezték a területet addig is átadó Ajkát, de Szabó előbb az oldalhálóba lőtt, majd éppen lemaradt Szedlár beadásáról. A Dorog fölénye a kellő kreativitás hiányában továbbiakban is meddőnek bizonyult, miközben az Ajka is szervezetten védekezett. A hajrához közeledve mindkét edző cserékkel próbált frissíteni, ami az Ajkának tett jobbat. Miközben a dorogiak hiába keresték a rést a vendégek védőpajzsán, addig a kontrákra játszó vendégek ellentámadásai veszélyt rejtettek magukban. Ahogy azonban a hazaiaknál, úgy a vendégeknél sem akadt olyan játékos, aki ígéretes helyzetben kellően higgadt tudott volna maradni.

A hősiesen küzdő Ajka sikerrel őrizte meg kapuját a góltól, így csaknem egy órát emberhátrányban játszva is sikerült pontot mentenie. A hazai csapatnak bőven megvoltak a lehetőségei a találkozó eldöntésére, de – ahogy a legutóbbi két hazai bajnokiján – ezúttal sem sikerült a kapuba találnia. 0–0

Október 4.
20.00: Nyíregyháza–Siófok (Tv: M4 Sport)

20. Tiszakécske112911–25–142

Itt a vége, az Ajka kihúzta, maradt a gól nélküli döntetlen. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

91. perc: BarnaGergő rántja le Dragonert, sárgát kap.

Két perc lesz a ráadás.

89. perc: Pálinkás fejesét védi bravúrral Horváth. Kihúzza az Ajka?

87. perc: veszéleyesek az ajkai kontrák, de ezúttal Csizmadia önzőzi el a lehetőséget.

85. perc: ajkai helyzet, de Szűcs passz helyett nullszögből inkább az oldalhálóba lő egy dorogi védő segítségével. A szöglet után Tar fejel fölé.

84. perc: Szerencsi szabadrúgása csak Horváth kapusnak jó.

75. perc: Kis Károly is vált: Sejben Viktor helyére Dragoner Dávid áll.

74. perc: kettős csere a Dorognál: Hajdú Roland és Szabó Lukas le, Barna Gergő és Pálinkás Gergő fel.

73. perc: Kárász Krisztián buktatja Berzsenyit, sárgát kap.

71. perc: eltékozolt ajkai lehetőség a jobb oldalon.

A Dorog keresi a lyukat az ajkai védőfalon, de egyelőre nem találja.

68. perc: Berzsenyi futott el a jobb szélen, de mielőtt ziccerben lőhetett volna, a visszaérő Szedlár gyönyörűen lefedezte.

Szedlárt kellett ápolni, rövid ideig azonos létszámmal játszott a két csapat.

64. perc: Hajdú lövését fogja meg Horváth, majd Csizmadia Zoltán kap sárga lapot Szedlár lekönyökléséért.

61. perc: egy jobb oldali szöglet-variáció után kezezést reklamálnak a dorogiak, de végül az Ajka kapja meg a labdát.

58. perc: Szedlár jobbról belőtt labdájáról éppen, hogy lemarad Szabó.

57. perc: az Ajka kap szabadrúgást 30 méterre a dorogi kaputól, Stoiacovici fölé lő.

Egyszerű a képlet: a Dorog támad, az Ajka kontrázni próbál. De ebben nincs is semmi meglepő.

53. perc: Papp csúsztatja el a labdát Csizmadia elől, nagy mentés volt.

49. perc: egy ütközés után Heffler marad a földön, de folytatni tudja a játékot.

A Dorog rögtön a kapuja elé szegezi az Ajkát.

A szünetben cserélt az Ajka, Orosz Márk helyére Csizmadia Zoltán állt.

46. perc: kezdődik a második félidő. Szabó rögtön helyzetbe is kerül, de előbb blokkolják a lövését, majd az oldalhálót találja el.

Az első félidő dorogi fölénnyel telt (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Vége az első játékrésznek. Dorogi fölény, ajkai emberhátrány, gól még nincs.

45+1. perc: Lénárt nagy helyzetben rosszul találja el a labdát fejjel.

41. perc: Szerencsi 30 méterről nem sokkal téveszti el az ajkai kaput. Ez is szép megoldás volt.

Eddig is a Dorog játszott fölényben, ebben a tekintetben nem várható változás a mérkőzésen.

37. perc: Gaál Bálint lerúgja Kárászt, amiért megkapja a második sárga lapját és természetesen a pirosat is.

35. perc: Hajdú 20 méterről, kapásból a felső lécre lő, ahonnan kivágódik a labda. Gyönyörű löket volt, az Ajka pedig ezúttal is megúszta.

33. perc: Girsik 15 méteres lövését blokkolják a védők.

32. perc: ahogy az várható volt, Izing Martin nem tudja folytatni, Berkó Ádám áll a helyére.

Izing a bal lábát fájlalja, miközben érkezik a hordágy is.

30. perc: Izing nincs jól, a vendégek kirúgják a labdát. Ápolás.

26. perc: formás dorogi akció futott végig a pályán, aminek a vége ajkai szabadrúgás lett...

23. perc: az első sárga: GaálBálint küldi a földre Izinget.

21. perc: Kárász löki el Gaált, aztán értetlenkedik egy sort az ajkai szabadrúgás miatt. Amit Csemer fölé bikáz.

19. perc: Orosz birkózza le Girsiket, szóbeli feddést kap.

15. perc: Girsiket buktatják 25 méterre a kaputól, középről. Ez komoly lehetőség a Dorog előtt, de Hajdú a sorfalba bombázza a szabadrúgást.

13. perc: Sejben teker ballal a jobb alsó sarok felé, a lövés nem sokkal kerüli el a hazaiak kapuját.

11. perc:Girsik jobb oldali beadás után Szabó négy méterről, ziccerben nem találja el a labdát. Ezt megúszta az Ajka...

6. perc: Orosz jobbról beívelt szabadrúgása száll a dorogi kapu fölé.

4. perc: Szedlár durrant mellé. Eddig aktívabb a Dorog.

2. perc: Szabó gyenge lövése éppencsak elkerüli az ajkai kaput.

1. perc: a vendégcsapat kezdi a játékot.

Heffler Tibor és Dlusztus András csapatkapitányok köszöntik egymást (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Érkeznek a játékvezetők és a csapatok, hamarosan kezdünk.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a három forduló óta veretlen Dorog Tatabányán az előző fordulóban a Szeged ellen hazai pályán vesztő Ajka ellen.