Alacsony színvonalú, gól nélküli mérkőzést játszott a Dorog és a Budafok

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2022.09.04. 16:50
A Diósgyőrből visszatérő Oláh Bálint (jobbra) rögtön a Budafok kezdőjében kapott helyet (Fotó: Hagymási Bence/24óra)
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a játéknap előtt 18. Dorog a sereghajtó Budafokot látta vendégül. Az eseménytelen első félidőt követően a másodikban előbb a Budafok lőtt egy kapufát, majd a hajrában a Dorog állt közelebb a gólszerzéshez. A 0–0-s eredménnyel záruló mérkőzést követően egyik csapat sem vonulhatott elégedetten az öltözőbe.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

DOROGI FC–BUDAFOKI MTE 0–0
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 500 néző.Vezette: Molnár Attila (Kiss Balázs, Vörös Dániel)
DOROG: Molnár Zs. – Tóth B., Gyurácz, Keresztes, Papp M. – Lénárth T. – Szerencsi, Lustyik (Albert Á., 63.), Sztojka (Oldal, 63.), Rácz F. (Szalai J., 83.) – Magyari (Paudits, 57.). Vezetőedző: Fenyvesi László
BUDAFOK: Gundel-Takács – Bíró M. (Sós M., 21.), Jagodics M., Romics, Kalmár O. (Horváth O., 66.) – Adorján (Nándori, 76.), Csonka A., Oláh B. – Györgyi (Soltész I., a szünetben), Tischler (Németh M., 76.), Takács R. Vezetőedző: Mátyus János
Fenyvesi László: – A mezőnyben jól játszottunk, több veszélyes helyzetet is sikerült kialakítanunk. Rúgtunk egy gólt is, de a játékvezető les címén érvénytelenítette. Sajnos ezenkívül nem találtunk a kapuba, így nem sikerült megszereznünk a győzelmet.
Mátyus János: – Pozitív, hogy nagyon stabilan játszottunk, a hazaiaknak alig akadt lehetőségük. Támadásban eljutottunk helyzetekig és egy kapufáig, de a folytatásban ennél több kell.

Színvonaltalan első félidőt láthatott az a mintegy 500 néző, aki vasárnap délután kilátogatott a dorogi Buzánszky Jenő Stadionba. Sokszor hallhatjuk egy-egy szakvezetőtől, hogy a tabellán elfoglalt helyezés nem tükrözi a csapat játékerejét. Nos, a mondás ezen a délutánon hatványozottan is igaznak bizonyult. A második félidőben sem változott sokat a játék képe, eleinte a Budafok támadott többet, és Takács révén a kapufát is eltalálta. Az utolsó húsz perc egyértelműen a Dorogé volt, ám Keresztes révén csak lesgólig jutottak el a piros-feketék. 0–0

20. Budafoki MTE7435–12–74

90+4. perc: ITT A VÉGE! Ezt a mérkőzést vélhetően egyik csapat sem fogja előkelő helyen feltüntetni majd az év végi összefoglalókban... Köszönjük figyelmüket!

90+3. perc: Albert kapott sárgát reklamálásért.

90+2. perc: Veszélyes budafoki szabadrúgás után rendezett tűzijátékot a vendég csapat, de kétszer a védők tudtak blokkolni, harmadjára pedig Soltész bombázott a kapu mellé.

90. perc: Három perc lesz a hosszabbítás.

90. perc: Tóth Barnabás kapott sárga lapot.

88. perc: Szerencsi ívelt középre az alapvonalról, Oldal kiszorított helyzetből kapura fejelt, de Gundel-Takács könnyedén fogta a labdát.

85. perc: Egy szöglet után kivágott labdát Oldal lőtt kapura, de a középre tartó labda Gundel-Takácsnak nem okozott gondot.

83. perc: Szalai érkezett Rácz helyére a hazai csapatban.

81. perc: A megítélt szabadrúgást Albert lőtte kapura 18 méterről, de Gundel-Takács könnyedén fogta a jobb alsóba tartó labdát.

80. perc: Csonka buktatta Albertot, sárga.

76. perc: Kettőt cserélt a Budafok, Németh érkezett Tischler, Nándori pedig Adorján helyére.

76. perc: Keresztes talált a kapuba, de les miatt érvénytelen a találat.

75. perc: Adorján rúgta meg Ráczot, sárga lap.

74. perc: Újabb hazai lehetőség, Szerencsi lövése szállt a budafoki kapu mellé.

72. perc: A meccs legnagyobb helyzete maradt ki...Oldal a jobb szélen megforgatta védőjét, majd bepasszolt a lendületből érkező Kereszteshez, aki csúnyán eltörte a labdát. A lecsorgó viszont Ráczé lett, ő azonban 11 méterről az oldalhálóba lőtt.

66. perc: Cserélt a Budafok, Kalmár helyére Horváth érkezett.

63. perc: Kettőt cserélt a Dorog, Lustyik helyére Albert, Sztojka helyére Oldal érkezett.

59. perc: Veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást a Dorog, de Lustyik 18 méterről a kapu fölé lőtte a labdát.

57. perc: Cserélt a Dorog, Paudits érkezett Magyari helyére.

53. perc: KAPUFA! Takács Ronald vezette be középre a labdát, majd 17 méterről kapura lőtt, Molnár Zsombor a levegőben úszva, nagy bravúrral tolta kapufára a lövést.

A szünetben cserélt a Budafok, Györgyi helyére Soltész érkezett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Tischler Patrik (középen) támadó létére csak messziről figyelte a labdát az első félidő során (Fotó: Hagymási Bence/24óra)

45. perc: Ezt már a játékvezető sem bírta tovább, hosszabbítás nélkül lefújta az első félidőt.

42. perc: Lustyik szinte letépte a mezt a meglóduló Oláh testéről, megérdemelten kapott sárga lapot.

40. perc: Oláh lőtte be erőből a kapu elé a labdát, a berobbanó Györgyi elől Papp tudott tisztázni az utolsó pillanatban.

36. perc: Tischler lökte fel Lénárthot, sárga lap.

35. perc: Egy jobb szélről visszagurított labdát Rácz lőtt 18 méterről a kapu fölé.

34. perc: Oláh gondolt egyet és 24 méterről célba vette a dorogi kaput, de Molnárnak nem okozott gondot a gyengécske kísérlet hárítása.

Bár ez még csak a hetedik forduló a bajnokságban, de a játék eddigi képe hűen tükrözi a csapatok tabellán elfoglalt helyezéseit...

28. perc: Újabb hazai lehetőséget jegyezhettünk, de Magyari 17 méteres lövése magasan a kapu fölé szállt.

26. perc: Sztojka buktatta Györgyit, sárga lap.

23. perc: Magyari rúgta meg Csonkát, sárga lap.

21. perc: Sós Máté érkezett a megsérült Bíró Márk helyére a Budafoknál.

Egy ütközést követően Bíró Márk maradt lent a földön és úgy tűnik, nem is tudja folytatni a játékot...

12. perc: Szerencsi cselezte ki a védőjét az alapvonal közelében, majd Ráczhoz passzolt, a hazai játékos azonban túlgondolta a helyzetet, és gyenge lövését Gundel-Takács könnyedén hárította.

Kezdés előtti pillanatok Dorogon (Fotó: Hagymási Bence/24óra)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

Érkeznek a pályára a csapatok, a Dorog piros-feketében, a Budafok arany színű mezben játszik ma.

A magyarfutball.hu adatbázisa alapján a másodosztályban eddig 26-szor mérkőztek egymással a csapatok, ezeken a Budafok 13, a Dorog négy alkalommal tudott nyerni, kilencszer döntetlen született. Az előző két bajnoki idényben a Dorog nem tudta megverni a Budafokot, legutóbb 2019 februárjában tudott nyerni fővárosi ellenfele ellen a Komárom-Esztergom megyei csapat.

A hat forduló után nyeretlenül utolsó helyen álló Budafok még a héten is igyekezett erősíteni a keretén, hiszen visszatért a piros-kékekhez Oláh Bálint Diósgyőrből.„Nagyon örülök, hogy újra Budafokon játszhatok majd, kalandosak voltak a visszatérésem körülményei, de boldog vagyok, hogy újra a BMTE mezét viselhetem. Lényegesen előkelőbb pozíciót kellene elfoglalnia a csapatnak a mostaninál, minden erőmmel azon leszek majd, hogy a közeljövőben felzárkózzunk a középmezőnybe.” –nyilatkozta OIáh a Budafok honlapjának visszatérésétkövetően.

„Egy jó erőkből álló budafoki csapatot fogadunk holnap, amely a vártál gyengébben kezdte a bajnokságot. A játékoskeretükben sokkal több van annál, mint amit eddig mutattak, így egy nagyon nehéz mérkőzésre számítok. A Bányásznapon azonban nem lehet más a célunk, mint itthon tartani a három pontot. Az elmúlt hetekben biztató teljesítményt nyújtottunk, remélem, hogy vasárnap is jól játszunk majd, ami győzelemmel is párosulni fog.” –árulta el a Komárom-Esztergom megyei hírlapkérdésére a Dorog vezetőedzője, Fenyvesi László.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig csak egy győzelmet szerző Dorog a még mindig nyeretlen Budafok ellen.