Dorogon ünnepelhetett a Budafok

KUN ATTILAKUN ATTILA
2022.02.20. 13:50
A Budafok (sárga szerelésben) elhozta a három pontot Dorogról (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)
A lehetőségeivel jobban gazdálkodó Budafok alacsony színvonalú mérkőzésen két góllal nulla ellenében megverte idegenben  a gyengén futballozó Dorogot a labdarúgó NB II 24. fordulójában. A fővárosi csapat ezzel a sikerrel ellépett az utolsó helyről.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ
DOROGI FC–BUDAFOKI MTE 0–2 (0–0)
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 500 néző. Vezette: Gaál Ákos (Király Zsolt, Rózsa Dávid)
DOROG: Mursits – Kárász (Nyíri, a szünetben), Dlusztus, Izing, Papp M. – Tóth B. – Girsik (Rácz F., 63.), Szerencsi (Keresztes, 84.), Hajdú (Barna, 84.), Szedlár – Szabó Lukas (Vígh Á., 63.). Vezetőedző: Fenyvesi László
BUDAFOK: Oroszi – Margitics, Fótyik, Vaszicsku (Kulcsár, 43.), Horgosi, Kotula – Beke (Kovács D., a szünetben), Filkor, Nándori (Soltész, 21.), Farkas B. (Varga D., 69.) – Szabó Levente. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Varga D. (71.), Fótyik (85.)
Fenyvesi László:
– Jól játszottunk, helyzeteink voltak, de egy védelmi hiba eldöntötte a három pont sorsát.
Csizmadia Csaba:
– Nagyon nehéz helyzetben, igazi csapatként arattunk győzelmet, bizonyítva, hogy az elmúlt időszak negatív spirálja nem a csapategység hiánya miatt volt. Ma minden pályára lépő futballistám kitett magáért.

Két, idén még nyeretlen csapat feszült egymásnak a Buzánszky Jenő Stadionban. Az első félidő nagyon alacsony színvonalú játékot hozott, a kapuk alig forogtak veszélyben, épkézláb támadást is csak elvétve láthattak a jelenlévő szurkolók.

A második játékrészben a Dorog átvette az irányítást, de egy védelmi hibát követően a vendégcsapat szerzett vezetést. Öt perccel a rendes játékidő letelte előtt a Budafok megduplázta előnyét, amivel eldöntötte a mérkőzést. Csizmadia Csaba visszatérése óta első győzelmét aratta csapatával, és a sikerrel az állását is megmentette. 0–2

20. Tiszakécske24631524–47–2321

90+2. perc: Itt a vége, győzött a Budafok. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Közben Csizmadia Csaba a kispadnál bemutatott oxiját dicsérik meg a szurkolók.

90. perc: Két perc lesz a ráadás.

A hazai szurkolók egy része elindul hazafelé...

Lassan vége, miközben a Dorog játékában semmi veszély nincs. Eldőlt?

Volt mit ünnepelniük Dorogon a budafoki labdarúgóknak (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

85. perc: GÓÓÓL! Egy bal oldali beadás után az egyedül hagyott Fótyik Dominik elé kerül a labda, aki 10 méterről a kapuba lő, 0–2.

84. perc: újabb kettős csere a hazaiaknál: Hajdú Roland Gábor helyett Barna Gergő Ákos, Szerencsi Miklós helyett pedig Keresztes Krisztián folytatja.

80. perc: Izing Martin kap sárgát.

79. perc: Vígh fejel fölé.

Szépen tartja a labdát a Budafok, így eljátszhatnak a lefújásig...

71. perc: GÓÓÓL! Vezet a Budafok!Nagy védelmi hiba, a kapus és a védő egymásra vár, a két perce pályán lévő Varga Donát pedig szemfülesen a kapuba lő, 0–1.

70. perc: az első lap: Filkor Attila rúgja le a felezővonalnál Szerencsit egy sárgáért.

69. perc: a vendégek is cserének: Farkas Bálint helyén Varga Donát.

63. perc: kettős csere a hazaiaknál: Girsik Áron Róbert helyére Rácz Ferenc, Szabó Lukaséra Vígh Ádám áll. Mindkettő érett már.

Szedlár Zoltán (piros-feketében) lendületes játéka sem segített a Dorogon

60. perc: végre valami! Szedlár lódul meg a bal oldalon, lövését Oroszi védi, majd Fótyik ment a gólvonalról.

A folyamatos szurkolói reakciók mindent elárulnak...

Valamivel élénkebb a mérkőzés, de a színvonal azért továbbra is hagy kívánnivalót maga után.

53. perc: Kulcsár kerül helyzetbe, de fölé lő.

50. perc: Hajdú veszít labdát a saját tizenhatosa előtt, Horgosi tiszta helyzetben lőhet, de gyenge próbálkozását könnyedén fogja Mursits. Az ellentámadásnál aztán szépen tisztáz a budafoki középhátvéd.

48. perc: Szedlár jó keresztlabdát kap, de ismét lesen.

Mindkét csapat cserélt a szünetben. A hazaiaknál a fejsérülést szenvedő Kárász Krisztián helyére Nyíri Vinve Tóbiás állt, a vendégeknél Beke Pétert Kovács Dávid váltotta.

46. perc:elkezdődött a második félidő. Az elsőnél csak jobb lehet...

Gyenge első játékrészt produkáltak a csapatok (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

45+3. perc: vége az első félidőnek. A színvonalat tekintve nem nagy baj...

45+1. perc: Kulcsár szabadrúgása után megpattan a labda, Mursits azonban résen van.

Az összefejelés utáni hosszú ápolás miatt több is lehetne.

Három perc lesz a ráadás.

44. perc: Szedlár lő, Oroszi véd. Ismét.

43. perc: nem véletlenül pihent meg Vaszicsku Gergő, megsérült. Kulcsár Kornél áll a helyére.

39. perc: Vaszicsku éles szögből csúnyán fölé-mellé lő, aztán üldögél egy kicsit. Ápolni azért nem kell.

37. perc: Szabó Lukas dajkálja a labdát egy kontránál, oda is lesz az akció. A hazai szurkolól nem dicsérik meg...

35. perc: most a bal oldalról veszélyeztet a hazai csapat, de ismét ment a vendégvédelem.

34. perc: hazai lehetőség, de Oroszi a helyén van. Aztán Szedlár és Szabó Lukas hozhatna össze egy gólveszélyes akciót, de a jól helyezkedő Vaszicsku megakadályozza a próbálkozást.

29. perc: most éppen Szedlár a földön, de hamar meggyógyul. Magától.

26. perc: Tóth labdját Kárász mellel veszi le (fejjel nyilván nem meri), majd kapásból zúdítja kapura és nem téveszt sokat. Szép jelenet volt!

A félidő derekánál járunk, kevés az említésre méltó esemény.

21. perc: a megsérülő Nándori Botond helyére Soltész István Zoltán áll a vendégeknél.

21. perc: Szedlár éles szögből leadott lökete kerülte el a vendégek kapuját, középen mindenki lemaradt.

16. perc: Kárász és Nándori fejel össze. A hazaiak játékosa turbánt kap, a vendégeknél viszont cserélni kell.

13. perc: előbb Beke próbálja meglepni messziről Mursitsot (sikertelenül), majd a hazai kontra végén Oroszi véd.

11. perc: Szabó Lukas kap jó labdát, de ő is lesen van.

9. perc: Mursits kirúgása után Szedlár lesen.

7. perc: Szabó Leventét terítik le, szabadrúgással jöhetnek a vendégek.

3. perc: Kárász a földön, ápolás.

2. perc:Szedlár hazaadását Mursits nem tudja megszelídíteni, szöglet. Majd szabadrúgás kifelé.

1. perc: a hazai csapat kezdi a játékot.

Gyászszünet. Dr. Fenyvesi Mátéra emlékeztünk.

A kezdéshez készülődnek a csapatok (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Pályán a csapatok, mindjárt kezdünk!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 10. helyre visszacsúszott, ebben a naptári évben csupán egy pontot kasszírozott Dorog a Csizmadia Csaba második vezetőedzői kinevezése óta nyerni még képtelen, és így már sereghajtó Budafoki MTE ellen.