Hozta a kötelezőt a DVSC a debreceni házi rangadón

Bereczky BenceBereczky Bence
2020.12.13. 12:50
Nagy Krisztián (96) és társai az első félidőben sokszor csak a hátát nézték a Loki játékosainak (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)
A labdarúgó NB II 21. fordulójában a listavezető Debreceni VSC az utolsó helyen tanyázó Debreceni EAC-ot fogadta. A Loki az első félidőben bedarálta városi ellenfelét, eldöntve ezzel a három pont sorsát. Győzelmével a DVSC megőrizte hibátlan mérlegét a Nagyerdei Stadionban és magabiztosan vezeti a bajnokságot.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

DEBRECENI VSC–DEBRECENI EAC 4–1 (4–1)
Debrecen,
Nagyerdei Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Pintér Csaba (Kovács II Gábor, Király Zsolt)
DVSC: Gróf– Kinyik, Szatmári Cs., Pávkovics – Baráth P. (Varga J., a szünetben) – Bévárdi (Kenderesi, 84.), Bódi (Haris, 66.), Dzsudzsák, Ferenczi J. (Sós B., 66.) – Szécsi M. (Pintér Á., a szünetben), Bárány. Vezetőedző: Kondás Elemér
DEAC: Tóth D. – Nagy Z. (Papp F., 37.), Soltész (Szabó K., a szünetben), Belényesi, Orosz M. – Spitzmüller –Kiss B. (Kertész, 64.), Nagy K., Nikitscher, Sándor T. – Székely D. (Damásdi, 74.).Vezetőedző: Sándor Tamás
Gólszerző: Szécsi (15., 29.), Bárány (33., 36.), ill. Kiss B. (43.)
Kondás Elemér:
– Az volt a legfontosabb, hogy győzzünk, így elégedett vagyok a csapattal. Az első félidőben jól futballoztak a játékosaim, kihasználták az adódó lehetőségeket, így hamar eldőlt a három pont sorsa.
Sándor Tamás: – A DVSC ellen nem a legszerencsésebb bátran futballozni, mi megpróbáltuk a meccs elején… Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, a Loki ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. Annak örülök, hogy az előre játékunkban látszik a fejlődés.

A listavezető DVSC, és az utolsó helyen szerénykedő DEAC találkozott az NB II. 21. fordulójának debreceni házi mérkőzésén. Az erőviszonyokat ismerve egyértelműen a Loki számított a találkozó favoritjának. Kicsit több mint négy hónapja, 6187 néző előtt, igazi futballhangulatban mérkőzött meg egymással a két csapat, akkor 3–0-ra nyert a DVSC a Nagyerdei Stadionban.

Esélyeshez méltóan kezdte a mérkőzést a Loki, hatalmas nyomás alá helyezte ellenfelét. A DEAC a saját térfelére tömörült, az egyetemi klub játékosai megpróbálták szűkíteni a területet, de a 15. percben Szécsi Márk révén megszerezte a vezetést DVSC (1–0).A gól után sem változott a játék képe, tovább rohamozott a Loki, és a 29. percben Szécsi újabb találata után már 2–0-ra vezetett.

Rögtön szépíthetett volna a DEAC, de Sándor Tamás ziccerét Gróf Dávid védte, és ez megbosszulta magát. A 33. percben ugyanis egy jó ritmusú hazai kontra után Bárány Donát volt eredményes, háromgólosra növelve ezzel a Loki előnyét(3–0).A DVSC fiatal támadója három perc múlva egy gyönyörű egyéni akció után duplázott, ezzel már 4–0-ra vezetett a jobb erőkből álló debreceni csapat.
A szünet előtt szépíteni tudott a DEAC, Kiss Bence előbb kicselezte Grófot, majd az üres kapuba passzolt,4–1-re alakítva az állást.

A második játékrészben kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés képe, a DVSC visszavett a tempóból, és a DEAC játéka is feljavult. A mezőnyben folyt a játék, egyik csapat előtt sem adódtak nagyobb helyzetek. Az egyetemi csapat játékosai ugyan néhány távoli lövéssel veszélyeztettek, de Gróf Dávid mindig résen volt. A hajrában Varga József találta el a felső lécet, ez volt a második félidő legveszélyesebb momentuma, gól azonban nem született a játékrészben.

A DVSC magabiztosan hozta tehát a kötelezőt, és biztossá vált, hogy legalább hatpontos előnnyel vonulhat a téli szünetre. A Nagyerdei Stadionban hibátlan Loki az új év első tétmérkőzésén is a DEAC-cal találkozik, január 27-én ugyanis Magyar Kupa-mérkőzést vív egymással a két csapat.

Hétfő, 20.00: :
PMFC–Nyíregyháza Spartacus (Tv: M4 Sport)

20. Debreceni EAC2141717–41–2412

90. perc: Véget ért a mérkőzés, a második félidőben nem született találat,4–1-re nyert a DVSC! Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

87. perc: Sós Bence szöglete után Varga József lőtt 10 méterről ballal a felső lécre.

83. perc: Bévárdi helyett Kenderesi Dávid a pályán a Lokinál.

78. perc: Bévárdi beadása után Szabó Kornél mentett szögletre.

74. perc: Utolsó cserelehetőségét is kihasználja a DEAC, Székely Dávidot Damásdi váltja.

66. perc: Kondás Elemér kettős cserére szánja el magát. Lemegy Ferenczi és Bódi, pályán Haris, illetve Sós Bence.

64. perc: Cserél Sándor Tamás: Kiss Bence helyett Kertész érkezik.

63. perc: Sándor Tamás távoli lövését Gróf ütötte ki.

58. perc: Ferenczi élesen középre lőtt labdájáról éppen lemaradt Bárány.

54. perc: A szögletre remekül érkező Székely Dávid 10 méterről lőtt kapu fölé.

54. perc: Nagy Krisztián 22 méteres lövését Gróf ütötte szögletre.

52. perc: Dzsudzsák lőtt 18 méterről, de Spitzmüller blokkolni tudott.

51. perc: Orosz Marcell csúszott oda a félpályánál Pintérnek, sárga lapot kapott.

46. perc: A szünetben mindkét szakvezető cserélt. A Lokinál Szécsi Márk és Baráth Péter ment le, Varga József és Pintér Ádám érkezett. A DEAC-nál Szabó Kornél váltotta Soltészt.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

A Loki játékosa az első félidőben négy gólnak örülhettek (Fotó: Kovács Péter)

45. perc: Véget ért az első játékrész, soha rosszabb félidőt!

43. perc: Szépít a DEAC! Székely ugratta ki Kiss Bencét, aki Gróf kicselezése után, 7 méterről ballal a kapu közepébe passzolt. 4–1

37. perc: Cserél a DEAC, Nagy Zoltánt Papp Ferenc váltja.

36. perc: 4–0 a Lokinak! Bárány csapta be a félpályánál Belényesit, egyedül vezethette Tóth Dánielre a labdát, és nem hibázott ziccerben: 12 méterről a kapu jobb alsó sarkába passzolt.

33. perc: 3–0-ra vezet a DVSC! Egy kontra után Szécsi passzolt Dzsudzsákhoz, aki Báránynak készítette le lövésre a labdát, a fiatal támadó 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt.

31. perc: Ziccert hibázott a DEAC! Kiss Bence passzolt Sándor Tamáshoz, akinek 7 méteres lövését Gróf védte.

Szécsi Márk már két gólnál jár (Fotó: Kovács Péter)

29. perc: Megduplázta előnyét a Loki! Ferenczi adott be laposan balról, a röviden érkező Szécsi 3 méterről a kapu bal oldalába pörgette a labdát. 2–0

27. perc: Hatalmas nyomás alatt tartja a DVSC városi riválisát, most Ferenczi beadása után lőhetett Bévárdi, de eltörte a labdát.

22. perc: Szatmári rántotta vissza a Loki kapujától 28 méterre Nikitschert, sárga lap a jutalma.

Negyedóra elteltével máris gólnak örülhetett a hazaiak csatára, Szécsi (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló

15. perc: GÓÓL! Vezet a DVSC! Dzsudzsák sarkalt nagyszerűen Szécsihez, a Loki támadója 8 méterről a kapu bal oldalába csavarta a labdát. 1–0

13. perc: Dzsudzsák szögletébe Kinyik csúsztatott bele, a hosszún azonban nem érkezett senki.

12. perc: Nagy Krisztián szögletét Gróf húzta le könnyedén.

Meglepetést okoznának a DEAC játékosai a listavezető DVSC ellen (Fotó: Kovács Péter)

7. perc: Bárány adott be laposan a jobb oldalról, a röviden érkező Szécsi a kapufára pörgetett.

6. perc: Bévárdi beadása után Belényesi mentett becsúszva az érkező Bárány elől.

A két csapat legutóbb augusztus 5-én találkozott egymással, azt az összecsapást 6187 néző előtt a Loki nyerte 3–0-ra.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A DVSC tiszta pirosban, a DEAC fehérben játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire megy az éllovas Loki a még harmadannyi pontot sem gyűjtő, Sándor Tamás által vezetett debreceni egyetemisták ellen.