Sándor Tamás vereséggel mutatkozott be

Bereczky BenceBereczky Bence
2020.10.25. 13:20
Nagy küzdelem zajlott a pályán a két kiesőjelölt csapat között (Fotók: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló) <br />
A labdarúgó NB II 13. fordulójában a játéknap előtt az utolsó előtti helyen álló Debreceni EAC a sereghajtó Csákvárt fogadta a Dóczy József Utcai Egyetemi Sporttelepen. Mindkét csapatnak égetően szüksége volt a pontokra, a DEAC edzőt is váltott a héten, a Loki klubikonja, Sándor Tamás lett a hazaiak szakvezetője. A debütálás azonban nem sikerült jól, 2–1-re nyert a Csákvár, és megelőzte ellenfelét a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

DEBRECENI EAC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–2 (0–1)
Debrecen, Dóczy József Utcai Egyetemi Sporttelep, 411 néző.Vezette: Dolnegó Bálint (Kulman Tamás, Ország Péter)
DEAC: Szabados–Nagy Z. (Karikás, 75.), Belényesi, Papp F., Szabó K.– Nagy K. (Spitzmüller, 70.), Sándor T., Takács P. (Kertész, 88.), Székely D. (Burai, 70.)– Urbin (Bíró, 75.), Nikitscher. Vezetőedző: Sándor Tamás
Csákvár: Markek – Radics (Nándori, 68.), Koch (Papp M., 78.), Albert I., László N. (Vörös, 68.) – Kocsis B., Mészáros D., Posztobányi (Ganbayar, 78.), Mim – Madarász (Vukaszovics, 68.) – Daru. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Urbin (57.), ill.Daru (16. – 11-esből), Kocsis B. (80.)
Sándor Tamás:
–Három napot készülhettem a csapattal, ez nem sok idő. Szerettük volna elkerülni, hogy előnyt szerezzen az ellenfél, ám egyéni hibák miatt mégis gólt kaptunk. A második játékrészben minden energiánkat mozgósítottuk, és egy egy után akadtak is lehetőségeink, ha ezek közül valamelyiket értékesítjük, talán meg is nyerjük a mérkőzést. A cserékkel próbáltam frissíteni a csapatot, nem biztos, hogy jó döntést hoztam.
Visinka Ede:–Harcos meccset játszottunk, mindkét együttes az életben maradásért küzdött. A második játékrészben nem érdemtelenül egyenlített a DEAC, ekkor tizenkilencre lapot húztunk, minden bevethető támadónkat pályára küldtük, s ez bejött. Nagyon sokat jelent, hogy megvan az első győzelmünk!

Helycsere történt a tabella alján, a forduló előtt még nyeretlen, utolsó helyen szerénykedő Csákvár 2–1-re nyert Debrecenben, ezzel megelőzte a DEAC-ot.

Nagy tétje volt a mérkőzésnek, ez érződött is a találkozó elején, óvatosan kezdett mindkét együttes. A vendégek játszottak kisebb mezőnyfölényben, ennek a 16. percben meg is lett az eredménye: Mim harcolt ki büntetőt, a tizenegyest Daru értékesítette. A kapott gól után magára talált a hazai csapat, átvette a mérkőzés irányítását, de igazi helyzetet nem tudott kialakítani szünetig.

A második játékrészben nagyobb kockázatot vállalt az egyetemi csapat, kisebb lehetőségei voltak az egyenlítésre, amely az 57. percben össze is jött: Takács szöglete után Urbin volt közelről eredményes.

Kiegyenlítetté vált a játék, úgy tűnt, mindkét csapatnak be kell érnie az egy ponttal. A 80. percben azonban Kocsis Bence megvillant, és eldöntötte a találkozót. 1–2

Idénybeli első győzelmével a Csákvár megelőzte a hazaiakat, a hat forduló óta nyeretlen újonc DEAC ezzel visszacsúszott a tabella legaljára.

20. Debreceni EAC1321110–26–166

90+ 3. perc: Véget ért a mérkőzés, 2–1-re nyert a Csákvár, ezzel megelőzte a forduló előtt utolsó előtti helyen álló DEAC-ot. Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

90. perc: 3 percet hosszabbít a játékvezető

88. perc: Takács Péter helyett Kertész a pályán a hazaiaknál.

87. perc: Vukaszovics kapott sárga lapot a labda elrúgásáért.

85. perc: Papp Ferenc rúgta fel Ganbayart, sárga lap a jutalma.

80. perc: GÓÓÓL!!! Vezet a Csákvár!!! Vörös passzolt Kocsishoz, aki 14 méterről ballal kilőtte a bal alsó sarkot. 1–2

78. perc: Utolsó cserelehetőségeit is kihasználja Visinka Ede. Papp Milán érkezik Koch helyett, Posztobányit pedig Ganbayar váltja.

A mérkőzés hivatalos nézőszáma: 411

75. perc: Ismét kettőt cserél Sándor Tamás. Karikás váltja Nagy Zoltánt, Bíró pedig a gólszerző Urbin Péter helyett a pályán.

73. perc: Mim kapott sárgát színészkedésért.

69. perc: A DEAC "csak" kettőt cserél, Spitzmüller és Burai érkezik, Székely és Nagy Krisztián helyett.

68. perc: A Csákvár hármat cserél egyszerre. Pályán Nándori, Vörös és Vukasovics, lejött Mészáros, László és Radics.

63. perc: Daru távoli szabadrúgása nem okozott gondot Szabadosnak.

Debreceni gólöröm, Urbin egyenlítése után

57. perc: GÓÓÓL!!!Egyenlít a DEAC! Takács Péter szöglete utánUrbinról feledkeztek meg a vendégek, a hazaiak támadója 3 méterről a kapuba vágta a labdát.1–1

54. perc: Nagy Zoltán beadása utánNagy Krisztánhoz került a labda, a hazaiak középpályása 10 méterről lőhetett, de Markek könnyedén fogta a labdát.

50. perc: Nagy Zoltán beadása csúszott le, így sem volt veszélytelen, Markek ütötte szögletre.

48. perc: Sándor Tamás kapott sárga lapot reklamálásért, a hazaiak edzője azt nehezményezte, hogy Papp Ferencet rántotta le az egyik csákvári védő a tizenhatoson belül, a játékvezető sípja azonban néma maradt.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész, egyik szakvezető sem cserélt a szünetben.

45. perc: Véget ért az első félidő, a játék képre alapján megérdemelten vezetnek a vendégek.

38. perc: Kocsis tekert 25 méterről ballal kapura, lövését Szabados fogta.

Daru Bence sok fejtörést okozott a debreceni védőknek

36. perc: Daru csúsztatása után Kocsis lőtt kiszorított helyzetből kapu mellé.

33. perc: Éledezik a DEAC! A bekapott gól után átvette az irányítást az egyetemi csapat, komolyabb helyzetet egyelőre nem sikerült kialakítaniuk.

24. perc: Takács Péter végezhetett el szabadrúgást a Csákvár kapujától 25 méterre, lövése a sorfalba vágódott.

16. perc:Szabó Kornél sárgát is kapott Mim lerántásáért.

16. perc:11-esből megszerezte a vezetést a Csákvár. Kocsis ugratta ki Mim Gergelyt, aki Szabadosra vezethette rá a labdát, de Szabó Kornél lerántotta a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest Daru a kapu jobb oldalába bombázta. 0–1

14. perc: Madarász beadása után Belényesi fejelte ki a labdát az érkező Daru elől.

Az első 10 percben nem rágták le a körmüket a szurkolók, a Csákvár játszik mezőnyfölényben, komolyabb helyzet egyik csapat előtt sem adódott.

5. perc: Egy csákvári szöglet után Albert fejelt kapu fölé.

A mérkőzést megközelítőleg 300 néző tekinti meg.

A hazai csapatnál edzőváltás volt a héten, Balogh Pált a DVSC klubikonja, Sándor Tamás váltotta a kispadon.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a DEAC tiszta fehérben, a vendégek sárgában játszanak.

A DEAC először játszik az idei szezonban a Dóczy József Utcai Egyetemi Sporttelepen, a feljutás kiharcolása után a Nagyerdei Stadionban játszotta hazai mérkőzéseit az egyetemi csapat. Ezen a héten kapták meg a szükséges felújítások után az engedélyt arra, hogy igazi otthonukban fogadhassák ellenfeleiket.

A DEAC játékosai először játszanak az idei szezonban a Dóczy József Utcai Egyetemi Sporttelepen
Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, mire jut egymással a két kiesőjelölt, a héten edzőt váltó DEAC és a mezőnyben egyedül nyeretlen Csákvár.