Nyolc fordulót követően Budaörsön tudott újra nyerni a Haladás

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2022.04.03. 15:50
Nagyot küzdöttek a csapatok, végül a fehér mezes szombathelyiek örülhettek (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB II 30. fordulójában a Szombathelyi Haladás Doktorics Áron találatával 1–0-ra legyőzte a Budaörsöt. A vasi gárda január vége óta először tudott mérkőzést nyerni.

LABDARÚGÓ NB II

30. FORDULÓ

BUDAÖRS–SZOMBATHELYI HALADÁS01 (00)
Budaörs, Árok utca, 400 néző.Vezette: Antal Péter (Punyi Gyula, Bede Tamás)
BUDAÖRS: Tóth G.– Kojnok (Halácsi, 63.), Fényes, Tányéros Á., Molnár Cs. (Winkler A., 63.) – Sajbán Miklós, Zsidai, Molnár T., Vankó (Gyurácz, 91.)– Tóth K., Balázs.Vezetőedző: Toldi Gábor
HALADÁS: Rózsa – Kállai, Csató, Németh Milán, Bosnjak– Holdampf, Kiss B., Tóth Máté (Szekér, 72.), Doktorics (Stieber A., 85.) – Tóth-Gábor (Lencse, 57.), Tóth Milán.Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Doktorics (81.)
Toldi Gábor: – A játék képe alapján a Haladás megérdemelte a győzelmet, de fájó, hogy ilyen megpattanó átlövésgóllal nyerte meg a meccset.
Németh Szabolcs: – Azt gondolom, hogy megérdemelten győztünk, nagyon kellett már ez a három pont. Sok időnk nincs ünnepelni, hétfőn edzés, szerdán már játszunk is.

Az első félidőben a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, a hazaiak láthatóan védekezésre és ebből indított kontrákra rendezkedtek be. A szombathelyiek fölényben futballoztak, szinte kizárólag a budaörsi térfélen folyt a játék. Nagyobb helyzetet azonban csak egyet, Tóth-Gábor Kristóf révén tudtak kidolgozni a vendégek: ám ezt el is hibázták.

A szünet után sem változott a játék képe, viszont nagyot esett a színvonal. A Haladás uralta a meccset, de rengeteg hibával futballozott. Aztán a nagy nyomás meghozta eredményét: Doktorics góljával megszerezték a vezetést – és mint később kiderült, győztes gólt a vendégek, 0–1.

A Haladás végig uralta a mérkőzést, megérdemelten nyert.

20. Szolnoki MÁV FC305101525–44–1925
Kállai (72) is próbálkozott, de végül Doktorics góljával szerezte meg a három pontot a Hali (Fotó: Szabó Miklós)

Vége a mérkőzésnek, a Haladás 1–0-ra nyert és tavasszal idegenben továbbra is veretlen.

91. perc: Csere a hazai csapatban, Vankó helyett Gyurácz állt be.

85. perc: Csere a vendégegyüttesben, a sérült gólszerzőt, Doktoricsot Stieber váltotta.

81. perc: GÓÓÓL! Doktorics vezette jobbról befelé a labdát, majd 18 méterről, középrőll, ballal lőtt, a labda az egyik budaörsi védőt érintve a léc alá vágódott, 0–1.

72. perc: Csere a vasiaknál, Tóth Máté le, Szekér Ádám be.

A második félidőben is a vendégek irányítanak, de helyzetet nem sikerül kidolgozniuk.

63. perc: Kettős csere a Budaörsben. Kojnok helyett Halácsi, míg Molnár helyett Winkler állt be.

57. perc: Csere a Haladásban, Tóth-Gábor helyett Lencse érkezett.

54. perc: Vankó cselezgetett a bal oldalon, majd 13 méterről a léc fölé bombázott.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

Végig fölényben játszott a fehér mezes Haladás (Fotó: Szabó Miklós)

Vége az első félidőnek.

39. perc:Fényes kapott sárga lapot.

36. perc: Tóth Máté 23 méteres, középre tartó lövése nem okozott gondot a hazai kapusnak.

A Haladás uralja a játékot, a Budaörs szinte kizárólag csak védekezik.

32. perc: Az eddigi legnagyobb helyzet. Kiss Bence indította Tóth-Gábor Kristófot, a csatár bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, majd jobbról, hét méterről a jobb sarok mellé lőtt.

27. perc: Tóth-Gábor balról, 20 méterről lőtt, de Tóth biztosan védett.

Kicsit visszaesett az iram, mezőnyben gyűrik egymást a csapatok.

8. perc: Gyorsan elvégzett hazai szabadrúgás után Balázs tíz méterről a kifutó Rózsa mellett a jobb oldalhálóba lőtt.

6. perc: Egy gyors vasi támadás végén Holdampf 22 méterről, középről, alig lőtt a bal felső sarok mellé.

Élénk iramban kezdtek a csapatok, különösen a szombathelyiek vezettek lendületes támadásokat.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A mérkőzést Raduly József emlékére egyperces gyásszünet előzte meg

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kiesés ellen harcoló, és legutóbb Tiszakécskén gólzáporos meccsen alulmaradó Budaörs a mezőnyben jelenleg leghosszabb ideje, nyolc forduló óta nyeretlen Szombathelyi Haladás ellen.