Döntetlent játszott a Budaörs és a DEAC Csákváron

2021.05.16. 16:50
Nem látszott a két csapat közötti jelentős helyezésbeli különbség (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)
A labdarúgó NB II 38. fordulójában a DEAC döntetlent ért el a Budaörs ellen, így egy újabb pont megszerzésével búcsúzik a másodosztálytól.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

BUDAÖRSI SC–DEBRECENI EAC 1–1 (1
0)
Csákvár, 50
néző. Vezette: Görög Márió (Bertalan Dávid, Bede Tamás)
BUDAÖRS: Tóth G. – Fényes (Sajbán Miklós, 13.), Vágó, Gyurácz, Pintér D. (Czár, 36.) – Molnár T., Petneházi, Zsidai, Molnár Cs. (Horváth E., 79.) – Pethő, Halácsi. Vezetőedző: Márkus Tibor
DEAC: Tóth D. – Nagy Z. (Sigér Á., 61.), Zachán, Papp F., Orosz M., Sándor II Tamás – Kiss B. (Sárosi, 76.), Nikitscher, Spitzmüller, Kundrák – Székely D. (Bereczki, 86.). Vezetőedző: Sándor Tamás
Gólszerző:
Zsidai (45+1.), ill. Nagy Z. (57.)
Márkus Tibor
– A kapott gól mindig benne van a játékunkban, a rúgottak viszont ezúttal bennünk maradtak. Ettől függetlenül nem vagyok elégedetlen, több fiatal játékosunk is bizonyította, hogy van bennük potenciál.
Sándor Tamás:– Örülök, hogy az utolsó mérkőzésre sem engedett ki a csapat. Végig jól játszottunk, uraltuk a mérkőzést, és a ziccerek alapján két-három góllal is nyerhettünk volna.

A hazai csapat lépett fel támadólag, de az első félidő közepére kiegyenlítődött a játék, majd a ziccert is hibázó Debrecen átvette az irányítást. Ezért is volt némileg váratlan, hogy az első félidő ráadásában Zsidai révén a Budaörs szerezte meg a vezetést.

A második játékrészben végig fölényben játszott a vendégcsapat, sikerült is egyenlítenie, ám a vezetést már nem tudta átvenni, pedig a lehetősége megvolt rá. A jó játékkal és a döntetlennel legalább szép búcsút vett a másodosztálytól Sándor Tamás csapata.1–1

20. Debreceni EAC38652732–68–3623
*A Kaposvári Rákóczitól egy játékos jogosulatlan szerepeltetése miatt egy pontot levontak.

Itt a vége, döntetlennel búcsúztak a csapatok a szezontól. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Két perc lesz a ráadás.

86. perc: Székely Dávid helyére Bereczki Dániel áll a vendégeknél.

85. perc: Tóth védi Kundrák ziccerben leadott lövését.

80. perc: Petneházi Márk kap sárgát a Kundrákkal szemben elkövetett szabálytalanság miatt.

79. perc: Molnár Csaba befejezi, Horváth Emil áll a helyére a hazaiaknál.

Jobban futballozik a DEAC, közelebb áll a vezetés megszerzéséhez.

76. perc: csere a vendégeknél: Kiss Bence helyére Sárosi Norbert áll.

73. perc: Zsidai és Orosz csúszik össze, előbbi jár rosszabbul.

69. perc: Petneházi bedása után Pethő fejel fölé.

63. perc: Czár Richárd buktatja Nikitschert, sárgát kap.

61. perc: Nagy megkapja a jól megérdemelt pihenőjét, Sigér Ákos váltja.

57. perc: egyenlített a DEAC!Nagy Zoltán kapott remek labdát a jobbösszekötő helyén és 14 méterről a jobb felső sarokba lőtt. 1–1

56. perc: Orosz Marcell kap sárgát Pethő felrúgásáért.

50. perc: Pethő lép ki ígéretes helyzetben, de mellé lő.

48. perc: Nagynak nincs szerencséje, most a budaörsi kispadnak esik neki, de rövid ápolás után folytathatja.

Elkezdődőtt a második játékrész.

A félidőben a Budaörs (feketében) vezet  (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

45+1. perc: GÓÓÓL!!! vezet a Budaörs! Egy jobboldali szöglet után Zsidai fejelt 4 méterről a kapu jobb oldalába. És ezzel vége is az első játékrésznek, középkezdésre sincs idő. 1–0

44. perc: Petneházi kirúgja a sorfalból Nagy Zoltánt, Orosz kihúzza a csapattársát, mehet tovább. Egy perc lesz a ráadás. B

Úgy tűnik, Pintér részleges bokaszalag-szakadást szenvedett.

38. perc: Papp durrant fölé egy szabadrúgást.

36. perc: ahogy az várható volt, Pintér Dominik nem tudja folytatni, Czár Richárd áll a helyére.

33. perc: Pintér került a földre egy rossz lépést követően, komoly fájdalmai vannak. – Reccsent – mondja a balhátvéd. Ebből csere lesz.

Egyenrangú ellenfél a DEAC, nem látszik a két csapat közötti helyezésbeli különbség.

24. perc: Nikitscher 20 méterről leadott életerős lökete szállt fölé.

21. perc: debreceni kontra végén Kiss Bence került ziccerbe, de 13 méterről leadott lövését TóthGábor kivédte.

13. perc: máris cserélt a Budaörs, Fényes Szabolcs helyére Sajbán Miklós állt be.

9. perc: egy vendégszöglet után Kundrák fejelt fölé.

3. perc: Halácsi löki ki a pályáról Nagyot, aki nekiesik a korlátnak. Ápolás következik, de szerencsére nincs nagy baj.

1. perc: a Budaörs kezdi a mérkőzést.

Melegít a  vendégcsapat (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)
Melegít a vendégcsapat (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

A Budaörs 2016 áprilisában Csákváron játszott először otthon is idegenben, majd 2017 tavaszától a tatabányai Grosics Gyula Stadion lett a csapat otthona. Mivel a Tatabánya 18 órától fogadja a Mosonmagyaróvárt az NB III-ban, ezért a Budaörs – keretbe zárva a fél évtizedes történetet – ismét Csákváron fogadja aktuális riválisát.

Úgy tűnik, öt év után az utolsó pályaválasztóként játszandó mérkőzését vívja albérletben a Pest megyei alakulat, a klub honlapja szerint a következő szezont már az új budaörsi stadionban kezdi a csapat.

A két csapat őszi mérkőzését 3–2-re a Budaörs nyerte, Pethő Bence a 90. percben szerezte meg a vendégek győztes találatát.

A Budaörs egy négy mérkőzésből álló győzelmi szériát követően legutóbb 4–3-ra kikapott a Haladástól Szombathelyen, míg a négy meccse veretlen DEAC hazai pályán 2–2-t játszott a Péccsel.

Ez a forduló egyetlen olyan párosítása, amely a helyezések szempontjából már mindkét csapat számára tét nélküli. Az 58 pontos Budaörs biztosan a 6. helyen végez, a jelenleg 22 ponttal álló DEAC pedig 20., utolsó lesz (igaz, ez már a 33. fordulóban eldőlt).

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a már biztosan a hatodik helyen végző Budaörs a sereghajtóként búcsúzó DEAC ellen.