Hátrányból fordítva győzte le a Budaörs a Budafokot

Patai GergelyPatai Gergely
2022.04.10. 15:50
Fontos győzelmet aratott a Budaörs (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB II 32. fordulójában a Budafok hamar vezetést szerzett a Budaörs otthonában, de Vankó Imre szögletből szerzett góllal gyorsan válaszolt, a szünet után pedig Winkler András fejesével fordított a házigazda. A 3–1-es végeredményt Gyurácz András állította be, a budaörsiek ezzel megszakították riválisuk négymeccses győzelmi sorozatát.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

BUDAÖRS–BUDAFOKI MTE31 (11)
Budaörs,
Árok utca,400néző.Vezette:Nagy Róbert (Varga Gábor, Tőkés Róbert)
BUDAÖRS:Tóth G.– Tóth K.., Tányéros, Gyurácz, Pintér D. – Zsidai, Lengyel B. (Molnár Cs., 57.) – Molnár T. (Halácsi, 90.), Vankó (Sajbán Miklós, 82.), Winkler (Horváth B., 82.) – Balázs Zs. (Kojnok, 57.).Vezetőedző: Toldi Gábor
BUDAFOK: Oroszi (Horváth A., a szünetben) – Margitics, Fótyik, Vaszicsku, Jagodics M., Kalmár O. – Soltész I. (Kulcsár K., 69.), Kovács D. (Györgyi, a szünetben), Adorján – Zuigéber (László D., 69.), Szabó L. (Beke, 76.).Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző:Vankó (22.), Winkler (67.), Gyurácz (75.), ill. Adorján (9.)
Toldi Gábor
: – Rendkívül fontos győzelmet arattunk. Hátrányból sikerült nyernünk, így még inkább rászolgáltunk a három pontra. Többet tettünk a sikerért, keményen dolgoztak a srácok.
Csizmadia Csaba: – Ennél jobban nem is kezdhettük volna a mérkőzést, de nem értem, ezután mi történt a csapattal. Az, hogy öt meccsen egyszer kikapunk, nem végzetes, de ez a vereség fájó.

A régiós rangadónak különösen nagy volt a tétje, ugyanis a Budaörs és a Budafok egyaránt a bennmaradásért küzd, Toldi Gábor alakulata kieső helyről várhatta a két gárda Árok utcai összecsapását. Ősszel nem született gól ebben a párosításban, vasárnap délután azonban ideális futballidőben nyílt sisakos, élvezetes mérkőzést játszottak a felek.

A Budafok négy győztes mérkőzéssel a háta mögött várhatta a budaörsi találkozót, amelyet jobban is kezdett, tíz perc sem telt el, amikor Adorján Krisztián szépségdíjas találatával előnyhöz juttatta csapatát (0–1). Sokat nem kellett várni a válaszra, a játékrész feléhez érve Vankó Imre szögletből tekert a hosszúba, Oroszi István tehetetlen volt (1–1). A budafokiak kapusa a szünet előtt ütközött a gólszerzővel, így a fordulás után már Horváth András állt a gólvonalon.

A második félidőben sem unatkoztak a szurkolók, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, a legközelebb Winkler András járt a gólhoz, lecsúszott beadása a keresztlécen csattant. A budaörsi balszélső nem sokkal később már ünnepelhetett, miután Kojnok Zsolt beadását a hosszúba fejelte, megfordítva a mérkőzést a házigazdának (2–1). A hajrában fellazult a Budafok védelme, a kegyelemdöfést Gyurácz András vitte be, a Budaörs pedig a kiesés elkerüléséért zajló harc szempontjából rendkívül fontos győzelmet aratott riválisa felett. 3–1

20. Szolnoki MÁV FC326101627–48–2128

93. perc: Véget ért a mérkőzés, a Budaörs hátrányból fordítva31-es győzelmet aratott a Budafok felett. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

92. perc: Tányéroskapott sárga lapot elkésett belépőjéért.

Három perc hosszabbítás következik.

90. perc:Kihasználta utolsó cserelehetőségét a Budaörs, Halácsi váltotta Molnár Tibort.

89. perc:Pintér beadását Molnár Tiborfejelte kapu mellé.

87. perc: Jagodicslövése Györgyin megpattanva vált igazán veszélyessé, Tóth Gábornak nagyot kellett nyújtóznia.

85. perc: Pintérnekmutatta fel a játékvezető a sárga lapot.

82. perc:Winkler helyére Horváth Barnabás érkezett, míg Vankót Sajbán Miklós váltotta.

80. perc:Fellazult a Budafok védelme, ezúttal Kojnok került lövőhelyzetbe, de nem talált kaput.

78. perc: Vankóéles szögből leadott lövése elment keresztbe a kapu előtt.

Kevesen gondolták volna ezt az első tíz perc után...

75. perc: GÓÓÓL, OTT A HARMADIK! Vankó szögletét követően nem tudtak felszabadítani a budafoki védők, az előre húzódó Gyurácz András pedig félfordulatból, hét méterről a kapu jobb oldalába lőtt.31!

73. perc: Kulcsárkapott sárga lapos figyelmeztetést.

69. perc:Kettős budafoki csere, Zuigéber és Soltész le, Kulcsár és László Dávid be.

67. perc: GÓÓÓL, FORDÍT A BUDAÖRS! Kojnok jobbról érkező beadását Winkler András nyolc méterről a hosszú alsóba csúsztatta.21!

66. perc: Kojnokkét csel után a rövid alsót vette célba, nem sokat tévedett.

65. perc: Helyzet volt ez is, egy gyors kontra végén SzabóLeventelőtt az oldalhálóba.

Ezek most a Budaörs percei, beszorulnak a vendégek.

63. perc:Vankó indította Zsidait, aki húsz méterről a kapu fölé lőtt.

62. perc: Molnár Csabalőtt a tizenhatos előteréből a jobb alsó mellé.

60. perc: KAPUFA! Ismét Winkleradott középre balról, a labda a keresztlécről vágódott az alapvonalon túlra.

57. perc:Kettőt cserélt a Budaörs, Balázs Zsolt és Lengyel helyére Kojnokés Molnár Csabaérkezett.

56. perc: Winklerlecsúszott beadása veszélytelen volt a budafoki kapura.

Aktívabban kezdte a második félidőt a Budafok.

52. perc: Fótyikközeli fejesét fogta Tóth Gábor.

51. perc: Soltész lövését Gyurácz blokkolta, a budafoki szurkolók kezezést reklamálnak, de mehet tovább a játék.

49. perc: Soltész kiugratásából Szabó Leventelőhetett, de nem talált kaput.

46. perc:Sérülés miatt kapust cserélt a Budafok, Oroszit Horváth Andrásváltotta, Kovács Dávid helyére pedig Györgyi érkezett.

46. perc: Pályán a csapatok, folytatódik a mérkőzés!

Nyílt sisakos küzdelmet hozott az első félidő (Fotó: Meder István)

Mindeközben Baranya megyében...

46. perc: Vége az első félidőnek, élvezetes a mérkőzés, a szünetben11-re állnak a felek.

Egy perc a jelzett hosszabbítás.

45. perc: Jagodics akasztott meg egy budaörsi ellentámadást, sárga lap árán.

43. perc: Vankóhúzott befelé a jobbösszekötő helyéről, a tizenhatos előteréből leadott, lapos lövését azonban könnyedén fogta Oroszi.

38. perc:Tóth Keve indítását követőenOrosziütötte el a labdát Vankó elől.

36. perc:Zuigeber lapos beadását Kovács Dávidlőtte kapura, de a bevetődő Tányéros hatalmasat mentett.

32. perc:Margitics beadását követően Tóth Gábor kezéből kicsúszott a labda, Kovács Dávidlövésénél azonban javított a budaörsi kapus.

29. perc:Szabó Levente lövését Tányéros, Kovács Dávid ismétlését Gyurácz blokkolta.

25. perc:Ismét Vaszicskumentett fejjel, ezúttal Winklertekerésénél.

Ritkán látható gólnak örülhettek a budaörsiek (Fotó: Meder István)

22. perc: GÓÓÓL, EGYENLŐ! A jobb oldali szögletet Vankó Imre a hosszúba tekerte. Klasszismegoldás, 11!

21. perc:Pintér beadását Vaszicsku csúsztatta ki szögletre.

19. perc:Vankó beadását Jagodics fejelte ki, de éppen Molnár Tibor elé, aki tíz méterről, kapásból a keresztléc fölé lőtt.

15. perc: Zuigeberoldalszabadrúgását Tányéros fejelte vissza a mezőnybe.

12. perc:Oroszi kint állt a kapujából, Balázs negyven méterről megpróbálta átemelni, de célt tévesztett.

Az eddig látottak alapján teljesen megérdemelten vezetnek a vendégek.

Korán vezetést szerzett a fehér mezes Budafok (Fotó: Meder István)

9. perc: GÓÓÓL, VEZET A BUDAFOK! A bedobás után a hosszún érkező Adorján Krisztián elé került a labda, aki egy pattanás után, tizenhét méterről hatalmas gólt ragasztott a jobb felsőbe.01!

8. perc: Zuigeber cselezte be magát a tizenhatoson belülre, de a keresztező Lengyel bedobásra tisztázott.

Zöld mezben és fekete nadrágban a Budaörs, tiszta fehérben a vendégek.

1. perc: Útjára indult a labda az Árok utcai Stadionban, a Budafok kezdte a mérkőzést!

A másodosztályban eddig hétszer találkozott egymással a két gárda, öt budaörsi és egy budafoki győzelem mellett egy döntetlen született, utóbbi éppen tavaly októberben, a Promontor utcában.

Négy győztes mérkőzéssel a háta mögött látogatott az Árok utcába a Budafok, jó sorozatának köszönhetően Csizmadia Csaba együttese ellépett a kieső helyekről, jelenleg a 16. pozíciót foglalják el a fővárosi piros-feketék. Az elmúlt hetekben a Haladás, a Szolnok, a Szentlőrinc és a Pécs is fejet hajtott a budafokiak előtt, akik ennek ellenére nem nyugodhatnak meg, ugyanis továbbra is hatalmas a harc a bennmaradásért.

Legutóbbi hat hazai bajnokijából ötször gólképtelen maradt a Budaörs, a Dorog felett aratott 3–0-s győzelem jelenti az üdítő kivételt. Toldi Gábor együttese nincs könnyű helyzetben, ugyanis a tabella 19. helyéről várhatja a fordulót, ráadásul három mérkőzés óta nyeretlen a zöld-fehér gárda. A Szentlőrinc otthonában játszott döntetlent megelőzően a Haladástól és a Tiszakécskétől is egygólos vereséget szenvedtek a budaörsiek, ezúttal pedig a pazar formában lévő Budafokot kellene megfékezniük.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző hat fordulóban csupán négy pontot gyűjtő Budaörs az utóbbi hetekben megtáltosodó és sorozatban négy meccset nyerő Budafok ellen.