Folytatódott a Budafok vesszőfutása, újra dobogón a Kecskemét

2022.03.10. 18:05
A Kecskemét meggyőző játékkal szerezte meg a három pontot Budafokon (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 27. fordulójának csütörtöki mérkőzésén a Budafok hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Kecskeméttől. A lila-fehérek győzelmükkel feljöttek a tabella harmadik helyére.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–KECSKEMÉTI TE 1–3 (0–1)
BMTE-Sporttelep
, 150 néző. Vezette: Rúsz Márton (Márkus Tamás, Becséri Gergely)
BUDAFOK: Oroszi – Farkas B. (Zuigéber, 59.), Margitics, Jagodics M., Fótyik, Kotula M. – Csonka, Filkor (Györgyi, 59.), Adorján K. – Kulcsár K. (Szabó L., 59.), Kovács D.Vezetőedző: Csizmadia Csaba
KECSKEMÉT: Kersák – Szabó A., Rjasko, Szalai G. – Buna (Katona B., 72.), Nagy K. (Győri B., 90+2.), Vágó L., Szuhodovszki (Tóth D., 72.), Grünwald – Paudits (Tóth B., 65.), Lukács D. (Szökrönyös, 90+2.). Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Zuigéber (62.), ill. Lukács D. (33.), Vágó L. (53.), Szabó A. (72.)
Csizmadia Csaba
: – Az első félidőben megkaptuk a „tipikus" gólunkat, így hátrányból kellett futballoznunk, ami nem volt könnyű. Bíztam benne, hogy a szépítés után ki tudunk egyenlíteni, de nem sikerült. Ilyen passzban sem vagyunk, az üres kapuba sem tudunk betalálni... Maximálisan bízom a bennmaradásban továbbra is, nem adjuk fel! Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen negatív spirálba bele tud kerülni egy csapat. Nem is alszom nyugodtan, de folyamatosan azon gondolkodom, hogyan tudunk kimászni ebből a helyzetből.
Szabó István
: – Számítottunk rá, hogy hasonló játékrendszerben fog játszani a Budafok, mint mi – ez nekünk nem volt idegen, hiszen huszonhét forduló óta ebben futballozunk. Fekszik nekünk, amikor előnyt szerezve játszhatunk, ezt ma is ki tudtuk használni. Ott még nem tartunk, hogy az egész meccset kontrollálni tudjuk, ennek ellenére megérdemelten nyertünk. Szeretek rotálni, ma is ez történt, hat olyan játékos kezdett, akik az előző fordulóban nem játszottak. Ötven pontunk van, ez lélektani határ, elégedettek vagyunk az eddigiekkel.

A Budafok és a Kecskemét is győzelmi reményekkel lépett pályára az NB II 27. fordulójának csütörtök esti mérkőzésén. A Budafok szeretett volna zárkózni a még bennmaradást jelentő helyek közelébe, míg a Kecskemét vissza szerette volna szerezni a harmadik helyet. Az első félidő egyáltalán nem hozott élvezetes játékot, a Budafok kapura veszélytelenül játszott, amiért joggal lehettek bosszúsak a hazai nézők. A Kecskemét sem sziporkázott, azonban a vezetést így is meg tudta szerezni a 33. percben Lukács Dániel találatával, 0–1.

A második félidő már eseménydúsabb volt, mint az első. A Kecskemét nyolc perc elteltével megduplázta előnyét Vágó Levente révén (0–2), majd a Budafok hamar szépített. A 62. percben Zuigéber Ákos szinte első labdaérintéséből vette be a kecskeméti kaput (1–2). A Budafok nagyjából tíz percig reménykedhetett abban, hogy sikerül kiegyenlítenie, amikor Szabó Alex egy szögletet követően ismét kétgólosra növelte a kecskeméti előnyt (1–3). A hajrában újabb találat nem született, a Kecskemét újabb győzelmével visszaszerezte a harmadik helyet a Szegedtől.

20. Szolnoki MÁV FC27581424–42–1823

90+4. perc: VÉGE! A Kecskemét elvitte a három pontot Budafokról! Köszönjük figyelmüket!

90+3. perc: Szalai kapott sárga lapot.

90+2. perc: Kettőt cserélt a Kecskemét, Szökrönyös jött Lukács helyére, ésGyőri váltotta Nagyot.

90. perc: 3 perc lesz a hosszabbítás.

88. perc: Kovács Dávid lőtt 22 méterről a kapu mellé.

84. perc: Szabó Levente kapott sárga lapot.

83. perc: Eldőlhetett volna a mérkőzés, Katona ugratta ki Lukácsot, aki a védőjét lerázva egy az egyben mehetett kapura, de lövését Oroszi bravúrral védte.

82. perc: Kersák rosszul mozdult ki a kapujából, a labda Csonka elé került, aki 20 méterről az üres kapu mellé ívelte a labdát.

81. perc: Egy lecsorgó labdát Györgyi lőtt a kapu fölé 17 méterről.

77. perc: Katona ugratta ki Lukácsot, aki 16 méterről a kapu fölé lőtt.

72. perc: GÓÓÓL! Újra kétgólos a kecskeméti előny! Nagy Krisztián jobb oldali szögletét Tóth Barna csúsztatta meg középen, a hosszún érkező Szabó Alex egy méterről, a kapufa tövétől lőtt a kapuba, 1–3.

72. perc: Kettőt cserélt a Kecskemét, Buna helyére Katona, Szuhodovszki helyére Tóth D. érkezett.

65. perc: Cserélt a Kecskemét Tóth B. érkezett Paudits helyére.

62. perc: GÓÓL! Kovács ugratta ki remekül Zuigebert, aki bevezette a labdát a 16-oson belülre, majd 13 méterről a kapu bal oldalába lőtt! 1–2

61. perc: Gyorsan elvégzett szabadrúgást követően Lukács az alapvonal közeléből lőtt a kapu mellé.

59. perc: Hármat cserélt a Budafok. Farkas helyére Zuigeber, Filkor helyére Györgyi, Kulcsár helyére Szabó L. érkezett.

53. perc: GÓÓÓL! Kettővel vezet a Kecskemét! Nagy a jobb oldalról ívelt szabadrúgásból a kapu elé, az ötös vonalán Rjasko megcsúsztatta a labdát, amely Csonkáról éppen Vágó elé pattant, a vendégek középpályása pedig 6 méterről a léc alá bombázott, 0–2.

51. perc: Egy formás hazai támadás végén Filkor került ziccerbe, de a Szalai az utolsó percben elrúgta előle a labdát.

50. perc: Szalai gondolt egyet és 25 méterről kapura lőtt, de Oroszi könnyedén fogta a labdát.

49. perc: Kovács Dávid kapott sárga lapot.

46. perc: Elkezdődött a második félidő! Csere egyik csapatban sem volt a szünetben.

45. perc: Véget ért az első félidő!

45. perc: Kotula beadása után Adorján fejese jelentette az első budafoki helyzetet, de gól ebből sem szültett.

34. perc: Vágó kapott sárga lapot Kulcsár megrúgásáért.

33. perc: GÓÓÓÓL! Vezet a Kecskemét! Nagy ívelését követően Paudits fejelte a labdát Lukács elé, aki egy átvételt és testcselt követően 8 méterről a léc alá lőtt, 0–1!

30. perc: Farkas iramodott meg a jobb szélen, az alapvonal közeléből a kapu elé lőtte a labdát, de Kersák gyors vetődéssel megszerezte azt a berobbanó Kovács elől.

20. perc: Egy bal oldali szögletet követően Adorján elé került a labda, a hazai középpályás 16 méterről lőtt centikkel a felső léc fölé.

17. perc: Veszélyesen kapu elé lőtt szabadrúgásról Paudits maradt le középen, majd a hosszún érkező Szabó lőtt az oldalhálóba.

15. perc: Csonka ugratta ki hosszan Kovácsot, így oda lett az ígéretes hazai támadás.

12. perc: Ismét Nagy Krisztián végzett el szögletet, középen Paudits Patrik 10 méterről fejelt a kapu fölé.

8. perc: Nagy Krisztián szöglete után ketten is érkeztek az ötösön belül a vendégek közül, de végül Oroszi szerezte meg a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Budafok indította útjára a labdát.

Érkeznek a csapatok a pályára, a Budafok piros-feketében, a Kecskemét lila-fehérben lép majd pályára.

A két csapat ősszel, a nyolcadik fordulóban találkozott Kecskeméten. A házigazdák akkor Tóth Dániel hajrában született találatával tartották otthon a három pontot.

Hiába a két csapat közötti jelentős különbség a tabellán, Szabó István, a Kecskemét edzője nem számít könnyű mérkőzésre. „Többször elmondtam már, de ezt továbbra is igaz: az NB II-ben egyetlen könnyű meccs sincsen, mindenki ellen nagyon meg kell küzdeni a pontért, pontokért. Képesnek tartom a csapatomat arra, hogy ezt Budafokon is véghez vigyük, ehhez viszont a ránk jellemző nagy lelkesedéssel és szívvel kell futballoznunk most is.” – árulta el a szakvezető akecskemétiek honlapjának adott nyilatkozatában.A Kecskemét a legutóbbi bajnokiját úgy nyerte meg Siófokon, hogy a 87. percben még hátrányban volt, így a lila-fehérek motivációjával minden bizonnyal nem lesz gond ma este. Szabó István csapata ráadásul egy újabb győzelemmel visszaveheti a harmadik helyet a tabellán, a tegnap hatgólos győzelmet arató Szegedtől.

„Sajnos az utóbbi időben hadilábon állunk a góllövéssel és hátul is elkövetünk olyan hibákat, amelyeket az ellenfeleink könyörtelenül kihasználnak.” válaszolta a budafokiak honlapjánakkérdésére Margitics Andor, a csapat hátvédje. A Budafok az idei hat mérkőzésén mindössze három gólt szerzett és a megszerezhető 18 pontból mindössze négyet gyűjtött ne, így nem is meglepő, hogy Csizmadia Csaba együttese mindössze az utolsó előtti, 19. pozíciót foglalja el a tabellán. Az utolsó helyezett Szolnokot is csak jobb gólkülönbségüknek köszönhetően előzik meg. Intő példaként lebeghet a budafoki játékosok szeme előtt a kaposváriak példája, akik jelenleg az NB III Nyugati csoportjában vitézkednek úgy, hogy két szezonnal ezelőtt még első osztályúak voltak. A Budafok gondjait valamelyest enyhítheti az, hogy a mai mérkőzésen három játékosra (Jagodics Márk, Vaszicsku Gergő és Györgyi Arthur)újra számíthat majda keret összeállításakor Csizmadia Csaba.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző 15 bajnokijából mindössze egyet (!) megnyerő Budafok az összességében várakozáson felül szereplő újonc Kecskemét ellen.