Megszakadt egy nagy sorozat: a Siófok közel négy év után győzte le a Budafokot

Vörös SándorVörös Sándor
2022.02.27. 16:50
Kiss Balázs (sárgában) véghajrában szerzett góljával dőlt el a három pont sorsa Budafokon (Fotó: Dömötör Csaba)<br />
A labdarúgó NB II 25. fordulójában megszerezte harmadik tavaszi győzelmét a BFC Siófok, amely sok sebből vérezve, több alapemberét nélkülözve aratott 1–0-s sikert a kiesés elkerüléséért küzdő Budafoki MTE otthonában.&nbsp;

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ
BUDAFOKI MTE–BFC SIÓFOK 0
–1 (0–0)
Budapest, BMTE Stadion, 400 néző. Vezette: Móri Tamás (Bede Tamás, Vörös Dániel)
BUDAFOK: Oroszi – Margitics, Horgosi, Fótyik, Kotula – Soltész I., Filkor – Kovács D., Csonka A. (Kulcsár K., 64.), Farkas B. (Zuigeber, a szünetben) – Szabó L. (Beke, 63.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
SIÓFOK: Hutvágner – Lorentz (Varga B., 71.), Jagodics B., Varjas Z., Deutsch B. – Krausz, Szakály A. (Medgyesi M., 76.) – Kiss B., Nikházi (Farkas G., 90.), Kerezsi (Benczenleitner, 90.) – Elek B. Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Kiss B. (86.)
Csizmadia Csaba: – Tipikus egygólos mérkőzést játszottunk – a gond az, hogy gólt rúgattunk az ellenféllel.
Domján Attila: – Tartottunk a meccstől, mivel a héten csak tizenkét mezőnyjátékossal edzettünk. A játék minősége lehetett volna jobb is, de örülünk a győzelemnek.

Ha a Budafok és a Siófok találkozik egymással, akkor nagy az esélye a döntetlennek. Röviden így lehetett felvezetni a két együttes bajnokiját, melyet kétségkívül a balatoniak várhattak kényelmesebb helyzetből. A csapatok tizenegyedik egymás elleni NB II-es találkozójukra készültek, s a múltban hat alkalommal is remivel ért véget a kilencven perc.

A kiesés elkerüléséért küzdő BMTE ezen az estén egy ponttal aligha lett volna elégedett, különösen annak tükrében, hogy különböző okok miatt több alapember sem állhatott a siófoki szakmai stáb rendelkezésére, amely rögtön a kezdőcsapatba nevezte a fiatal Kerezsi Zalánt.

A házigazdák agilisan kezdtek, próbáltak élni az eséllyel, de komolyabb helyzetet nem jegyezhettünk fel. A félidő derekára kiegyenlítődött a játék, majd az idő előrehaladtával megérkeztek az emlékezetes lehetőségek is, s a házigazdák csak Elek Bencének köszönhették, hogy tizenegy perc leforgása alatt nem kerültek kétgólos hátrányba: a siófokiak támadóját előbb Fótyik szerelte az utolsó pillanatban, majd a Horgositól elvett labdát egy az egyben vezethette a kapura, de mintegy tíz méterről fölé lőtt.

A piros mezes budafokiak próbálkoztak, de nem tudták bevenni a vendégek kapuját (Fotó: Dömötör Csaba)

A térfélcserét követően is a piros-feketék kezdtek aktívabban, Kovács Dávidék próbáltak kezdeményezően fellépni, többet is birtokolták a labdát, ám nem tudták bevenni a siófokiak kapuját. Az elsősorban a kontrákra berendezkedő vendégek a hajrában megbüntették a budafoki hibákat: a 86. percben Oroszi rossz kijövetele után Kerezsi megszerzett egy elveszettnek tűnő labdát, elvitte a hazaiak kapusa mellett, majd a középen érkező Kiss Balázshoz passzolt, aki öt méterről az üres kapu közepébe gurította (0–1).

Bár a budafokiak nagyot harcoltak, végül mégis pont nélkül maradtak, és visszacsúsztak a tabella utolsó előtti helyére. A sok sebből vérző Siófok amellett, hogy sikerével fellépett a tabella hatodik helyére, annak is örülhet, hogy lezárt egy hosszú sorozatot, hiszen 1407 nap után tudta újra legyőzni a BMTE együttesét: a sárga-kékek 2018. április 18-a óta vártak erre.

20. Szolnoki MÁV FC25581224–38–1423

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, melyet Kiss Balázs 86. percben szerzett góljával 1–0-ra a BFC Siófok nyert meg. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Móri Tamás három percet hosszabbít.

90. perc: Kettős csere a siófokiak oldalán: Nikházi Márk helyett Farkas Gábor a pályán, Kerezsi Zalán pedig Benczenleitner Barnának adta át a helyét.

86. perc: GÓÓÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A BFC SIÓFOK! Egy hosszú indítás után Oroszi rosszul jött ki a kapujából, Kerezsi pedig megszerezte az elveszettnek tűnő labdát: elvitte a hazaiak kapusa mellett, majd a középen érkező Kiss Balázshoz passzolt, aki 5 méterről az üres kapu közepébe gurította. 0–1!

82. perc: Kulcsár Kornél végezhetett el egy szabadrúgást mintegy 29–30 méterre a siófoki kaputól: próbálkozása nem sokkal ment el a kapu mellett.

S akkor essen szó a kapott találatokról is... A budafokiak neve mellett a forduló előtt 31 állt, melyek közül 11 az első, 20 a második félidőben született (00–30. perc között: 5, 31–59. perc között: 13, 60–90. perc között: 13). A sárga-kékek védelme 24 alkalommal kapitulált, melyek közül az ellenfelek tizenötször az első félidőben, kilencszer a második játékrészben találtak be (00–30. perc között: 10, 31–59. perc között: 7, 60–90. perc között: 7).

76. perc: Újabb változtatás a Balaton–partiak oldalán: Szakály Attilát Medgyesi Márk váltotta.

75. perc: Móri Tamás ismét elővette a sárga lapot, melyet ezúttal Zuigeber Ákosnak mutatott fel: a budafokiak játékosa Kerezsit buktatta az oldalvonal mellett.

74. perc: Margitics Andor a jobb oldalról tekerte középre a labdát, melyre Zuigeber érkezett a tizenhatoson belül. A piros–feketék játékosa elesett, a hazai kispad a szurkolókkal együtt büntetőt reklamált, miután úgy ítélték meg, hogy a támadót meglökték a levegőben. Ez azonban nem befolyásolta Móri Tamást, aki határozottan továbbot intett.

72. perc: Ezek most a csereként pályára küldött Beke Péter percei voltak: a hazaiak játékosának első lövését a vendégek védői szögletre tisztázták, majd nem sokkal később betört a tizenhatoson belülre, s az oldalhálóba lőtte a labdát.

A BMTE az eddig lejátszott 24 forduló alatt 24 gólt szerzett, melyek közül 10 az első félidőben, 14 pedig a második felvonásban született (00–30. perc között: 5, 31–59. perc között: 6, 60–90. perc között: 13). Ezzel szemben a vendégek 28 alkalommal találtak az ellenfelek kapujába, az első játékrészben 11, míg a másodikban 17 gólt jegyezve (00–30. perc között: 8, 31–59. perc között: 7, 60–90. perc között: 13).

71. perc: Cserélt a balatoniak szakmai stábja: Lorentz Márton le – Varga Bence be.

67. perc: Feljegyezhettük a mérkőzés második sárga lapját, miután Szakály Attila buktatta a siófoki térfél közepén Kovács Dávidot. A vendégek játékosa idénybeli hatodik sárgáját gyűjtötte be.

66. perc: Kiss Balázs kapott remek labdát a budafoki védelem mögött, a siófokiak játékosa azonban bő tíz méterről fölé lőtt.

64. perc: Kettős csere a hazaiak oldalán: Csonka András helyett Kulcsár Kornél a pályán, Szabó Leventét pedig Beke Péter váltotta.

59. perc: Ismét Elek Bence került főszerepbe: a siófokiak támadóját remekül ugratták ki, ám a kapujából kitörő Oroszi előbb a labdát, majd a játékost is eltalálta. Az esetet követően Elek ápolásra szorult, melyet követően budafoki szabadrúgással folytatódott a játék

A küzdelmes találkozón nem kímélték egymást a játékosok (Fotó: Dömötör Csaba)

A Budafoki MTE 24 forduló alatt 24 gólt szerzett, ami a legkevesebbnek számít a mezőnyben. Érdekesség, hogy a XXII. kerületieken kívül a Dorogi FC, III. Kerületi TVE, Szolnoki MÁV FC, Tiszakécskei LC négyes is egyaránt 24 találatot jegyzett az idény eddigi szakaszában.

58. perc: Megszületett a mérkőzés első sárga lapja, melyet Csonka András gyűjtött be, miután elkövette a sokadik taktikai szabálytalanságot.

47. perc: Szabó Levente próbálkozott egy távoli, közel 25 méteres lövéssel, Hutvágner azonban könnyűszerrel hatástalanította.

A Budafoki MTE a mögöttünk hagyott 24 forduló alatt tíz mérkőzésen – pályaválasztóként ötször – nem szerzett gólt, míg a BFC Siófok kilenc alkalommal – idegenben hatszor – maradt lőtt gól nélkül. A házigazdák eddig öt találkozót hoztak le kapott gól nélkül – ebből hármat pályaválasztóként –, míg a vendégek kilenc alkalommal – ebből ötször idegenben – tudták nullán tartani az ellenfelet.

46. perc: Csizmadia Csaba a szünetben egy helyen változtatta meg csapata összeállítását: Farkas Bálint nem jött ki a folytatásra, helyette Zuigeber Ákos kap lehetőséget.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

45+1. perc: A jelzett hosszabbítás követően véget ért az első játékrész, amely nem hozott gólt. Maradjanak velünk, hamarosan jövünk a második félidővel!

45+1. perc: Kovács Dávid végezhetett el egy szabadrúgást a tizenhatos oldalvonalától: a léc alá tartó próbálkozását Hutvágner magabiztosan tolta szögletre, melyből nem alakult ki veszély.

Letelt az első negyvenöt perc, melynek végén Móri Tamás egy minutum ráadást rendelt el.

Elek Bence (sárgában) tizenegy perc alatt kétszer is közel került a gólszerzéshez (Fotó: Dömötör Csaba)

39. perc: Hihetetlen, hogy mi maradt ki! A hazaiak hozhatták fel a labdát, Horgosi azonban bizonytalan volt, Elek Bence pedig elvette tőle: a siófokiak támadója egy az egyben vezethette a kapura, de mintegy 10 méterről nagyon csúnyán fölé lőtt.

Csizmadia Csaba tanítványai egy héttel korábban egy komoly, tizenkét bajnokit számláló nyeretlenséget zártak le azzal, hogy 2–0-s győzelmet arattak a Dorogi FC otthonában: a budafokiak ennek köszönhetően 140 (!) nap után örülhettek ismét három pontnak.

28. perc: Kerezsi ugratta ki a leshatáron egy remek labdával Elek Bencét, aki óriási helyzetbe kerülhetett volna, ám Fótyik még odaért, s az utolsó pillanatban becsúszva szögletre tisztázott.

A piros mezes házigazdák agilisan kezdték a találkozót (Fotó: Dömötör Csaba)

A mögöttünk hagyott 24 forduló alatt a Budafoki MTE 23, míg a BFC Siófok 37 pontot gyűjtött. A házigazdák ebből tizennégyet szereztek pályaválasztóként, a siófokiak pedig tizenhármat vendégként. Érdekesség, hogy a tópartiak az idegenbeli tizenkét bajnokijukon mindössze 6 gólt szereztek, ami e tekintetben a legkevesebbnek számít a mezőnyben.

23. perc: Csonka szabálytalankodott a kezdőkörnél Nikházi Márkkal: a hazaiak játékosa megúszta sárga lap nélkül, a siófokiak futballistája pedig a bokáját fájlalta, ápolásra szorult, de mintegy két perc után folytatni tudta a játékot.

A két klub egymással szemben 11. alkalommal szállt harcba a győzelemért. A felek közös történelmét három budafoki és egy siófoki győzelem mellett hat döntetlen teszi teljessé, a gólkülönbség (15–7) pedig a vendégeknek kedvez. Budafokon ez a hatodik bajnoki, korábban kettő hazai és egy vendégsiker mellett kettő döntetlen született, 2 budafoki, valamint 7 balatoni góllal. A teljességhez tartozik, hogy a balatoniak legutóbb 2018. április 22-én, azaz 1407 napja győzték le a mai ellenfelüket (0–2).

8. perc: Feljegyezhettük a balatoniak első kísérletét is: Lorentz Márton egy legurított labdát mintegy 25 méterről kapura lőtt, de sokat tévedett, próbálkozása jócskán elkerülte a házigazdák kapuját.

6. perc: Csonka adott remek passzt Kovács Dávidnak, aki kisodródva, éles szögből kapura lőtte a labdát, Hutvágner azonban lábbal szögletre tisztázott.

A találkozót Móri Tamás vezeti, munkáját Bede Tamás és Vörös Dániel segíti. Móri pályafutása 21. másodosztályú bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 78 sárga mellett 5 piros lap a mérlege. A 41 esztendős győri játékvezető a Budafoknak egyszer, míg a Siófoknak négyszer vezetett mérkőzést – a piros-feketék ezeken a találkozókon nulla, míg a somogyiak három pontot szereztek.

A két csapat tizenegyedik alkalommal feszült egymásnak az NB II-ben (Fotó: Dömötör Csaba)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Budafoki MTE indította kilencven perces útjára a labdát!

Eltiltás miatt egyedül a siófokiak játékosa, Polényi Gábor hiányzik, a hazaiak oldalán színes lapok miatt senki nem kényszerült a lelátóra. A teljességhez tartozik, hogy a budafokiaknál a Filkor Attila, Kalmár Olivér, Kovács Dávid hármas, míg a balatoniaknál Krausz Raul-Zoran, valamint Nikházi Márk lép(het) pályára négy sárga lappal a neve mellett, az eltiltás veszélyétől fenyegetve.

Érkeznek a csapatok, néhány perc múlva kezdődik a mérkőzés! A házigazdák piros–fekete csíkos mezben, fehér nadrágban és sportszárban szerepelnek a mai napon, míg a vendégek tiszta sárgában lépnek pályára. A hazaik hálóőre, Oroszi István és a vendégek kapusa, Hutvágner Gergely egyaránt fekete dresszben véd.

Az már a mérkőzést megelőző napokban eldőlt, hogy a tópartiak nem a legerősebb összeállításukban lépnek pályára a Promontor utcában, hiszen különböző okok miatt több alapember sem állhat a szakmai stáb rendelkezésére. Ennek tudható be, hogy a fiatal Kerezsi Zalán – aki a Budapest Honvéddal kötött együttműködési megállapodás keretében erősíti a siófokiakat – is a kezdőcsapatban kapott helyet.

Helyszíni tudósításunkat a szokásoknak megfelelően helyzet és időjárás-jelentéssel indítjuk: az utolsó februári vasárnap délutánon közepesen felhős égbolt fogadta a csapatokat, bő másfél órával a kezdősípszó előtt 9 Celsius-fokot mérhettünk.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a XXII. kerületi BMTE Stadionból, ahol az eddig 23 pontot gyűjtő, ezáltal a tabella 18. helyén Budafoki MTE a 37 ponttal a hetedik pozícióban állomásozó BFC Siófokkal találkozik.