Értékes, mégis bosszantó döntetlent harcolt ki Siófokon a Dorog

Vörös SándorVörös Sándor
2022.04.24. 16:50
A fehér mezes dorogiak 22 percig vezettek Siófokon, ahol végül egy pontot szereztek (Fotó: Németh András)
Nem bírt egymással a BFC Siófok és a Dorogi FC labdarúgó NB II 34. fordulójában: az első félidőben Rácz Ferenc szabadrúgásból szerezte meg a vezetést a vendégeknek, amire a második játékrész elején Jagodics Bence bombagóllal válaszolt, kialakítva az 1–1-es végeredményt.

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–DOROGI FC 11 (01)
Siófok, Városi Stadion, 200 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Huszár Balázs, Király Zsolt)
SIÓFOK:
Hutvágner – Polényi, Jagodics B., Horváth M., Deutsch B. – Szakály A., Krausz (Benczenleitner, 82.) – Balogh B. (Medgyesi M., 72.), Eördögh, Kiss B. – Horváth P. Vezetőedző: Domján Attila
DOROG:
Mursits – Nyíri, Dlusztus, Izing (Szerencsi, a szünetben), Papp M. – Keresztes – Oldal (Szedlár, a szünetben; Zabari, 90.), Tóth B., Hajdú R. (Barna, 84.), Rácz F. – Szabó L. (Horváth R., 71.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző:
Jagodics B. (50.), ill. Rácz F. (28.)
Kiállítva: Rácz F. (a második sárga lap után) a 82. percben
Domján Attila:
– Kényelmesen kezdtük a mérkőzést, örülhetünk, hogy csak egygólos hátránnyal mehettünk a szünetre. A második félidőben sem javult sokat a játékunk, de egy jól eltalált lövésnek egy pontot köszönhetünk.
Fenyvesi László: – Jól játszottunk, mindent megtettek a játékosok a három pont megszerzéséért, még emberhátrányban is volt a találkozó végén meccslabdánk, de sajnos kimaradt. Győzelmet érdemeltünk volna, meg kellett azonban elégednünk az egy ponttal.

Deutsch Bence (kékben) labdabiztos volt, nem engedte közel ellenfelét (Fotó: Németh András)

2001. október 20-át írtunk akkor, amikor a siófokiak pályaválasztóként legutóbb tétmérkőzést nyertek a bányászvárosiakkal szemben. A teljességhez hozzátartozik, hogy a két együttes 2016 óta fut össze egymással ismét bajnoki mérkőzéseken, de az azóta Siófokon lejátszott öt találkozón a DFC kivétel nélkül pontot szerzett – szám szerint tizenegyet – két döntetlent és három győzelmet számlálva.

A balatoniak az „egyszer minden sorozat megszakad" elvben bízva arra készültek, hogy ennek a szériának a végére április utolsó vasárnapján pontot tesznek, s erre reális esélyük is volt, hiszen a két együttest 18 pont és tíz hely választotta el egymástól a forduló előtt.

A tabellán elfoglalt helyezések közötti különbség a találkozón nem köszönt vissza, ahogy szokták mondani: látszott, hogy a három pont megszerzése melyik csapatnak fontosabb. A dorogiak agresszívebb, koncentráltabb és dinamikusabb játékkal rukkoltak ki, többet is tettek a vezetés megszerzése érdekében, amit a 28. percben Rácz Ferenc révén 16 méteres szabadrúgásból szereztek meg: a vendégek játékosa gyönyörű mozdulattal eltekerte a labdát a sorfal felett, kilőve a kapu jobb felső sarkát (0–1).

Két bombagól, egy pont – nem bírtak egymással a csapatok Siófokon (Fotó: Németh András)

A folytatásban kiegyenlített játékkal teltek a percek, sokáig nem is jegyezhettünk fel említésre méltó eseményt, majd a második félidő elején Jagodics Bence bombagóljával egyenlítettek a házigazdák: a csapatkapitány gondolt egyet, s mindenkit meglepve mintegy 30 méterről a nappal szemben álló Mursits mellett kilőtte a kapu jobb alsó sarkát (1–1). A két gól miatt már érdemes volt kilátogatni a Révész Géza utcai Stadionba!

Az egalizálás nem zavarta össze a vendégeket, akik ezt követően is többet tettek a győzelemért, de nem volt szerencséjük, hiszen a 78. percben Nyíri Vince az ötösön óriási helyzetbe került, ám a fejese a lécről kipattant. A bányászvárosiak nem sokkal később emberhátrányba kerültek, Rácz Ferenc két minutum alatt két sárga lapot kapott, bár a hátralévő időben a létszámkülönbség sem látszott. A találkozó összképét tekintve talán kijelenthetjük, hogy a Dorogi FC két pontot hagyott Siófokon.

20. III. Kerületi TVE347101730–53–2331

90+2. perc: Véget ért a mérkőzés, amely 11-es döntetlennel zárult. Rácz Ferenc első félidőben szerzett góljára Jagodics Bence válaszolt, így mindkét csapat egy ponttal gazdagodott. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Kovács J. Zoltán kettő percet hosszabbít.

90. perc: A hajrá percei a változtatásokról szólnak: ezúttal Szedlár Zoltán jött le, Zabari Dávid pedig be.

84. perc: Cserére csere a válasz: a dorogiak oldalán Barna Gergő váltotta Hajdú Rolandot.

82. perc: A második siófoki változtatás alkalmával Krausz Raul-Zoran adta át a helyét Benczenleitner Barnának.

82. perc: EMBERHÁTRÁNYBA KERÜLT A DOROGI FC! Rácz Ferenc szabálytalankodott Kiss Balázzsal szemben a dorogi tizenhatos jobb oldalánál, amiért előbb megkapta második sárga lapját, majd a pirosat is, így két perc alatt jutott a kiállítás sorsára.

80. perc:Krausz Raul-Zoran és Rácz Ferenc is besárgult.

78. perc: Mi maradt ki! Horváth Roland bal oldali beadását követően Nyíri Vince az ötösön óriási helyzetbe került, de fejese a felső lécről kipattant.

S akkor essen szó a kapott találatokról is... A siófokiak neve mellett a forduló előtt 32 állt, melyek közül 18 az első, 14 a második félidőben született (00–30. perc között: 12, 31–59. perc között: 10, 60–90. perc között: 10). A piros-feketék védelme 51 alkalommal kapitulált, melyek közül az ellenfelek huszonkétszer az első félidőben, huszonkilencszer a második játékrészben találtak be (00–30. perc között: 16, 31–59. perc között: 12, 60–90. perc között: 23).

72. perc: Cseréltek a siófokiak is: Balogh Bence Benitó helyére Medgyesi Márk érkezett.

71. perc: Ismét változtatott a Dorogi FC szakmai stábja: Szabó Lukas le – Horváth Roland be.

A házigazdák az eddig lejátszott 33 forduló alatt 37 gólt szereztek, melyek közül 16 az első félidőben, 21 pedig a második felvonásban született (00–30. perc között: 12, 31–59. perc között: 10, 60–90. perc között: 15). Ezzel szemben a vendégek 30 alkalommal találtak az ellenfelek kapujába, az első játékrészben 21, míg a másodikban 9 gólt jegyezve (00–30. perc között: 11, 31–59. perc között: 12, 60–90. perc között: 7).

62. perc: Polényi Gábor végezhetett el egy szabadrúgást kissé balról, 22 méterről: a siófokiak védője remekül találta el a labdát, ami kevéssel ment el a jobb felső sarok mellett.

58. perc: Jagodics Bence buktatta sárga lapot érően Szedlár Zoltánt a kezdőkörben.

A házigazdák öröme érthető, bombagóllal egyenlítettek a második játékrész elején (Fotó: Németh András)

A BFC Siófok a mögöttünk hagyott 33 forduló alatt tizenegy mérkőzésen – pályaválasztóként háromszor – nem szerzett gólt, míg a Dorogi FC tizenhat alkalommal – idegenben hétszer – maradt lőtt gól nélkül. A házigazdák eddig tizenöt (!) találkozót hoztak le kapott gól nélkül – ebből hatot pályaválasztóként –, míg a vendégek hét alkalommal – ebből kétszer idegenben – tudták nullán tartani az ellenfelet.

50. perc: GÓL! ÓRIÁSI TALÁLATTAL EGYENLÍTETT A BFC SIÓFOK! Jagodics Bence gondolt egyet, s mindenkit meglepve mintegy 30 méterről lövésre szánta el magát: a labda a nappal szemben álló Mursits mellett a kapu jobb alsó sarkában kötött ki. A siófokiak védője idénybeli harmadik gólját jegyezte. 1–1!

A közös történelemmel kapcsolatban meg kell említeni, hogy a Balaton–partiak pályaválasztóként legutóbb 2001. október 20-án nyertek (1–0) tétmérkőzést a Dorogi FC ellen, amely a 2016 óta lejátszott öt bajnokin kivétel nélkül pontot szerzett Siófokon, szám szerint tizenegyet. Szinte hihetetlen, de sárga-kékek hazai környezetben 7491 nap után győzhetnék le a bányászvárosiakat!

46. perc: A szünetben két helyen is változtatott a dorogiak szakmai stábja: Oldal Tibor helyett Szedlár Zoltán kap lehetőséget a folyatásban, Izing Martint pedig Szerencsi Miklós váltotta.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

45+1. perc: A jelzett hosszabbítást követően véget ért az első játékrész, melyet követően a Dorogi FC Rácz Ferenc 28. percben szerzett góljával 1–0-ra vezet. Maradjanak velünk, hamarosan jövünk a második félidővel!

Kovács J. Zoltán egy percet hosszabbít az első félidő végén.

A két klub egymással szemben 18. alkalommal szállt harcba a győzelemért. A felek közös történelmét hét dorogi és hat siófoki győzelem mellett négy döntetlen teszi teljessé, a gólkülönbség (22–18) pedig a házigazdáknak kedvez. Siófokon ez a kilencedik bajnoki, korábban három-három hazai és vendégsiker mellett kettő döntetlen született, 9 siófoki, valamint 7 dorogi góllal.

29. perc: Szakály Attila szabálytalankodott Oldal Tiborral szemben, amiért megkapta a mérkőzés első, idénybeli nyolcadik sárga lapját.

Rácz Ferenc gyönyörű szabadrúgása utat talált a siófoki kapuba (Fotó: Németh András)

28. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A DOROGI FC! Rácz Ferenc végzett el egy szabadrúgást, majdnem a tizenhatos vonaláról. A vendégek játékosa gyönyörű mozdulattal eltekerte a labdát a sorfal felett, kilőve a kapu jobb felső sarkát. 0–1!

A két együttest tizennyolc pont és tíz hely választotta el egymástól a fordulót megelőzően. A BFC Siófok a megszerzett 54 pontjából harmincegyet szerzett pályaválasztóként, míg a Dorogi FC 36 pontjából tizenhetet zsebelt be vendégként. Érdekesség, hogy amennyiben csak az első félidőket vesszük figyelembe, akkor mindkét csapat neve mellett 41–41 pont áll.

24. perc: A dorogiak hatodik szöglete a bal, a hetedik a jobb oldalról kanyarodott középre, de ahogy az előző sarokrúgásoknál, úgy ezúttal sem alakult ki veszély a balatoniak kapuja előtt.

A múltbeli adatokban kutakodva megállapíthattuk, hogy Kovács J. Zoltán korábban 8 mérkőzést vezetett a BFC Siófoknak, mely fellépéseken három győzelem, három döntetlen és két vereség a balatoniak mérlege. A hivatásos tisztként is tevékenykedő játékvezető korábban a Dorogi FC kilenc mérkőzésén működött közre, melyeken a piros-feketék négy győzelmet és négy vereséget, valamint egy döntetlent számlálnak.

9. perc: Egy hosszú indítást követően Horváth Milán röviden fejelt haza, Hutvágner pedig alászaladt a labdának: Szabó Lukas majdnem ajtó-ablak helyzetbe került, de az időközben visszaérő Horváth Milán becsúszva hatalmasat mentett az üresen tátongó kapu előtt.

7. perc: Az első siófoki próbálkozásra sem kellett sokat várni: Eördögh – Balogh volt a labda útja, majd utóbbi bevezette középre, s 17 méterről nem sokkal lőtt fölé.

6. perc: Néhány pillanat leforgása alatt három szögletet is elvégezhetett a vendégegyüttes, de egyikből sem alakult ki veszélyes lehetőség a balatoniak kapuja előtt.

4. perc: Két dorogi lövési kísérlet indította a találkozót: előbb Rácz Ferenc próbálkozott 18 méterről, majd pedig Hajdú Roland mintegy 20 méterről. Mindkét lövés elkerülte a házigazdák kapuját.

A mérkőzést Kovács J. Zoltán vezeti, munkáját ezen a napon Huszár Balázs és Király Zsolt segíti. A 46 esztendős játékvezető pályafutása 194. NB II-es mérkőzésén működik közre vezetőbíróként, s az eddigi fellépésein 750 sárga mellett 59 piros lapot osztott ki.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a BFC Siófok indította kilencven perces útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok, néhány perc múlva kezdődik a mérkőzés! Domján Attila tanítványai tiszta kékben játszanak, Hutvágner Gergely narancssárga szerelésben áll a gólvonal elé. A dorogiak ezen a napon tiszta fehérben szerepelnek, Mursits Roland pedig citromsárgában véd.

A jobb formában lévő siófokiak idénybeli tizenötödik győzelmüket szereznék meg (Fotó: Németh András)

Eltiltás miatt csak a hazaiaknál van hiányszó, szám szerint kettő: Varjas Zoltán és Varga Bence 5–5 sárga lappal a neve mellett kényszerült a lelátóra. A vendégek oldalán színes lapok miatti eltiltás nem nehezítette a felkészülést, ugyanakkor a négy sárgával rendelkező Barna Gergőt egyetlen kártya választja el a kényszerpihenőtől.

Helyszíni tudósításunkat a szokásoknak megfelelően helyzet és időjárás-jelentéssel indítjuk: az ötödik áprilisi bajnoki forduló napján közepesen felhős égbolt és erős, néha viharos délnyugati szél fogadta a csapatokat. Bő másfél órával a kezdősípszó előtt 17 Celsius-fokot mérhettünk.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig 54 pontot gyűjtő, ezáltal a tabella 5. helyén álló BFC Siófok a 36 egységgel a 15. pozícióban állomásozó Dorogi FC együttesével találkozik. Meglátjuk, mire megy a felsőházhoz tartozó Balaton-parti csapat a hét mérkőzés óta nyeretlen bányászvárosiak szemben.