Békéscsabai győzelem, másfél hónap után

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2020.12.06. 12:50
Hasonló helyzetekben nem volt hiány a mérkőzésen (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
Október 18. után ismét gólt szerzett, sőt egyből négyet lőtt a Békéscsaba, és ezzel hétmeccses nyeretlenségi sorozata is megszakadt az NB II 20. fordulójában. Az „áldozat" a Szeged-Csanád Grosics Akadémia volt.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SZEGED-CSANÁD GA 4–1 (1–0)
Békéscsaba,
zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács Imre (Kovács II Gábor, Kovács Gábor)
BÉKÉSCSABA: Uram – Farkas M., Bora, Nagy S., Mészáros M. (Máris, 54.) – Horváth P., Király P. (Kovács Á., 80.), Szabó P. (Fazekas, 92.), Babinyecz – Lukács R. (Paudits, 54.), Pantovics (Gránicz, 54.). Vezetőedző: Preisinger Sándor
SZEGED: Varga B. – Ódor, Moga, Deák I., Pejovics – Germán, Oláh G., Simon Á. (Takács T., 78.) – Dobos Á., Grumics (Gajdos, 68.), Gréczi (Varga Sz., 62.). Vezetőedző: Dobos Barnabás
GÓLSZERZŐ: Lukács R. (11.11-esből), Gránicz (60., 88.az elsőt 11-esből), Paudits (90.), ill. Oláh G. (50.)
Preisinger Sándor: – Fizikailag mindig lépkedtünk előre, de még nem tudjuk azt a szintet elérni, ami a betegségek előtt volt. Most csapatként tudtunk működni. Aki a pályán volt hatvan percig, nagyon jól melózott, akik utána bejöttek, nagyon sokat tettek hozzá a meccshez. Mindenki sokat tesz azért, hogy a saját hajunknál fogva húzzuk ki magunkat a gödörből. Ha ez így megy tovább, valószínűleg pont a karácsonyi ünnepekre leszünk jók erőben.
Dobos Barnabás: – Amire készültünk, harminc percig nem tudtuk megvalósítani, de utána fel tudtuk venni a kesztyűt. A második félidőben nagyon jól kezdtünk, szerkezetet váltottunk, és jól is mentek a dolgok. Aztán jött a tizenegyes, ami szerintem egy téves ítélet volt. Ezek után kinyíltunk, támadni akartunk, ám sajnos a védelmünk nem tudta a feladatát megoldani.

A találkozó előtt vészes gólszegénységben szenvedtek a békéscsabaiak, még október 18-án, a Csákvár otthonában találtak be legutóbb, igaz, akkor öt alkalommal is. Győzelmet is ekkor könyvelhettek el eddig utoljára.

Erősen kezdett a Békéscsaba, a láthatóan nagy kedvvel futballozó Nikola Pantovics szinte minden akcióban fontos előkészítő szerepet vállalt. A 11. percben ő harcolta ki a büntetőt is. Lukács gólja még a szokásosnál is nagyobb örömöt váltott ki a csabai labdarúgókból. Nem álltak le ezután sem a hazaiak, egyre-másra vezették a támadásokat, bár növelni nem tudták az előnyüket. A szegediek csak ritkán jutottak el Uram kapus „felségterületére”, komoly helyzetet nem is dolgoztak ki. Jó iramú, eseménydús első félidőt láthattunk, melyből nem hiányoztak a keményebb megmozdulások sem.

Az első félidő sem volt eseménytelen, a második aztán végképp nem. A szegediek rögtön a játékrész elején ki akarták egyenlíteni a hátrányukat, ami Oláh közeli fejese révén sikerült is. Túl sokáig nem örülhettek a vendégek, mert Simon újabb szabálytalansága után ismét büntetőt rúghatott a Csaba, amit a csereként beállt Gránicz Patrik értékesített, aki egyébként is kitűnő cserének bizonyult. A lilák nem elégedtek meg a minimális vezetéssel és az utolsó percekben ismét Gránicz, majd a szintén csereként beállt Paudits is betalált, magabiztossá téve a hazai győzelmet. 4–1

20. Debreceni EAC2041616–37–2112

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés! Köszönjük a megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: A végén még a csereember, Gajdos is besárgult.

90+2. perc: Fazekast is pályára küldte a játékvezető, aki Szabó Pétert váltotta.

90+2. perc: Paudits kapott sárgát szövegért.

90. perc: Ismét hazai gól! Gránicz a saját térfelérő Pauditsot indította, aki kilőtte a bal alsó sarkot, 4–1

88. perc:Újabb csabai gól! Nagy Sándor nagy bedobása után Gránicz kissé kisodródva 6 méterről a jobb alsó sarokba lőtt,3–1

85. perc: Gránicz nagy helyzetben a kapusba lőtte a labdát.

80. perc: Király le, Kovács Ádám fel a csabaiaknál.

78. perc: Takács Tamás a pályán, aki Simont váltotta.

72. perc: Király tekerte rá külsővel, a labda centikkel szállt a bal kapufa mellé.

71. perc: Gránicz cselezte be magát a tizenhatoson belülre, beadott, ám labdájára nem értek oda a társak, a védők szögletre mentettek.

A békéscsabaiak láthatóan nagyon akarták a győzelmet (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

68. perc: Ismét a szegediek váltottak: Grumics helyett Gajdos a pályán.

66. perc: Nagy Sándornak mutatta fel reklamálásért a játékvezető a sárga lapot.

65. perc: Szabó Péter bombázta ballal kapuba a labdát, Varga Bence nagy bravúrral tolta ki a a jobb felső sarok felé szálló labdát.

62. perc: Gréczi helyett Varga Szabolcs folytatja a szegedieknél.

61. perc: Reklamálásért sárga lapot kapott Varga Bence kapus.

60. perc: a buktatásért Simonnak egy sárgát is kiosztott a játékvezető.

60. perc: Ismét vezet a Békéscsaba! Újabb csabai büntető, ismét Simon buktatott, ám ezúttal Szabó Pétert. Gránicz a kapu közepébe bombázta a labdát, 2–1

54. perc: Egyszerre hármat is cserélt Preisinger Sándor: Mészárost Máris, Pantovicsot Gránicz, Lukácsot Paudits váltotta.

50. perc: Szegedi gól! Germán kőkemény lövése után Uramról kipattant a labda, éppen Oláh elé, aki 2 méterről a hálóba fejelt,1–1

Horváth Pétert próbálja meg szerelni Danilo Pejovics (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

48. perc: A lábára rúgást kapó Grumicsot ápolták hosszasan, de végül folytathatta a játékot.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Véget ért az első félidő.

43. perc: Gréczi cselezte be magát a 16-oson belülre és a védője szorításában lőtt, de a labda a kapus zsákmánya lett.

42. perc: Uramnak mutatta fel a sárga kártyát a játékvezető, időhúzásért.

41. perc:Germán kísérletezett mintegy 18 m-ről, ám labdája ha kevéssel, de a felső léc fölött hagyta el a játékteret.

34. perc: Lukács iramodott meg a jobb oldalon középre tette a labdát, ám Horváth elől az utolsó pillanatban elfejelték a labdát.

Simon Ádám (46) és Lukács Raymond (30) fejpárbaja a csabai kapu előtt (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

29. perc: Jobb oldali csabai szöglet után alakult ki kisebb zavar a szegedi kapu előtt, Horváth Péter előtt felpattant a labda, majd Babinyecz elől Varga Bence lehúzta a labdát.

25. perc: Mészáros lépett oda keményen Mogának, ezért sárga lapot kapott, mint ahogy reklamálásért Oláh Gergő is.

23. perc: Pantovics kevergetett ismét, jobbra tolta a labdát, de Horváth, ha centikkel is, lemaradt róla.

A Békéscsaba egy hosszú, október 18-a óta góltalansági sorozatot szakított meg ezzel a találattal.

Lukács Raymond gólöröme (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

11. perc: Csabai gól! Simon Ádám buktatta a 16-oson belül Pantovicsot, a játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott. Lukács állt a labda mögé és nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtt, 1–0

8. perc: Ismét Pantovics az egyik főszereplő, aki pontosan ívelt balról a túloldalon felbukkanó Horváth Péter elé, aki 12 m-ről nagy erővel lőtt, de Varga Bence nagyot védett.

5. perc: Pantovics cselezgetett a bal oldalon, mintaszerűen adott középre és a berobbanó Lukács a jobb kapufát találta el.

2. perc: Nem sok hiányzott a csabai gólhoz. Ódor próbálta kivágni a labdát, éppen Lukácsot találta el, a róla visszapattanó kis híján a szegedi kapuba került.

1. perc: Elkezdődött a dél-alföldi rangadó!

A mérkőzés előtt nagyon fogadkoztak a csabaiak, hogy megtörik a góltalansági szériát (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

Immár „tavaszi” mérkőzéseket játszanak a Merkantil Ligában, hiszen két fordulót is előrehoztak a 2021-es programból. Egyébként az időjárás is a tavaszt idézte, hiszen napsütésben, 14 fokban rendezik a találkozót. A felek a 2020–2021-es bajnokságban egyszer már összecsaptak egymással. A békéscsabaiak kellemes emlékként tekinthetnek vissza az augusztus 2-ai Szent Gellért Fórumban lejátszott párharcra, hiszen Lukács Raymond és Máris Dominik góljára csak Takács Tamás tudott válaszolni a hosszabbításban. Azóta sok víz lefolyt a Tiszán, de a Körösökön is, a csapatok megéltek jót, s rosszat. A lila-fehérek az utóbbi hét mérkőzésükből hatot (!) elbuktak, és csak Szolnokon tudtak egy döntetlent kicsikarni, a gólarányuk pedig 0–15. A legutóbbi két hazai mérkőzését az utolsó pillanatokban kapott gólokkal vesztette el Preisinger Sándor együttese.

A 13. Békéscsaba tabellaszomszédja, csak több győzelmének (7) köszönhetően áll a lilák előtt. A kép vegyes, hiszen otthon csúnyán megégtek a Győr ellen, viszont egy hete otthonában verték meg a Kazincbarcikát. A Tisza-partiak elsősorban idegenben erősek, ami nem jó előjel a csabaiak számára, hiszen győztek Szolnokon, Kaposváron és Nyíregyházán is, míg Szegeden három sikert számlálnak.

Mindkét oldalon vannak hiányzók, a csabaiaknál Kitl Miklós és Hursán György 5-5 sárga lap miatt nem léphet pályára. Hodonicki Márk saroksérülése okán idén már nem játszhat. Király Patrik szereplése sokáig bizonytalan volt a combsérülése miatt, végül vállalta a játékot. A szegediek edzője továbbra sem számíthat majd a hosszabb ideje sérüléssel bajlódó Tóth Gáborra, Kóródi Nándorra és Szilvási Péterre sem. Nem lesz ott a pályán a rutinos balhátvéd, Mohl Dávid sem – aki Kazincbarcikán megkapta szezonbeli ötödik sárga lapját.

Gránicz Patrik pályára lépése esetén 100. mérkőzését játssza a Békéscsaba színeiben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy a bajnokságban október 18. óta gólképtelen Békéscsaba a vele azonos pontszámmal álló, ám a legutóbbi fordulóban meglepetésre Kazincbarcikáról győztesen hazatérő Szeged-Csanáddal.