Érvényesült a papírforma, biztos MTK-siker Békéscsabán

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2022.08.17. 18:50
A hazaiaknál Mikló Roland (19) igyekezetére nem lehetett panasz (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)
Nem tévedtek azok, akik biztos MTK-sikerre tippeltek a vasárnap Gyirmótról három ponttal hazatérő Békéscsaba ellen, ám a Békés megyeiek nem játszottak alárendelt szerepet. Szépítő találatuk után a szünet után visszazárkóztak, de végül összeroppantak, és a végén bedarálta őket az MTK (1–4).

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–MTK BUDAPEST 1–4 (0–1)
Békéscsaba, 1850
néző. Vezette: Rúsz Márton (Punyi Gyula, Márkus Péter)
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Puskás G., Albert I., Fazekas L., Mikló – Horváth P., Zvara (Váradi, a szünetben), Kitl M. (Sipos G., 61.), Talpalló (Czékus, a szünetben) – Máris (Hamed, 61.), Lukács R. (Szabó Cs., 72.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
MTK: Somodi – Poór, Szépe, Nagy Zs., Medgyes S. (Nagy B., 70.) – Kata, Horváth A., Mezei, Bognár I. (Lehoczky, 77.) – Németh K. (Kovácsréti, 86.), Stieber Z. (Futács, 70.).Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző:
Lukács R. (63. – 11-esből), ill.Németh K. (44., 82.), Stieber Z. (51.), Futács (90+2. – 11-esből)
Brlázs Gábor:
– A jobb csapat nyert, megérdemelten, bár az eredmény talán kicsit túlzó. Sajnos nem tudtuk kipihenni a hétvégi mérkőzést, nem volt meg a frissesség, nem volt meg az agresszivitás.
Bognár György: – Az első félidőben mi irányítottuk a játékot, és egészen jól játszottunk. A Békéscsabával meggyűlik majd a baja mindenkinek, sok lehetőséget látok ebben a csapatban. Értékesnek tartom ezt a győzelmet.

Ahogy várható volt, az MTK lépett fel támadólag, az első tíz percben a 2016-os Európa-bajnokságot is megjáró Németh Krisztián kétszer is veszélyeztetett, a csabaiak szigorúan, de sportszerűen védekeztek. Nem játszott bunkerfocit az Előre, amikor tudott, kiszabadult a kékek nyomása alól, és Máris gyorsaságára, valamint Lukács erőszakosságára alapozva bátran támadott. A játékrész derekán kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, a vendégek ritkábban jutottak el a hazaiak kapujáig. A hajrára aztán besűrűsödtek az események, előbb Medgyes veszélyeztetett, majd a két válogatott, Stieber Zoltán és Németh Krisztián lépett elő főszereplővé, előbbi lövését Bukrán szerencsétlenül éppen a berobbanó Németh elé öklözte, aki jó lesipuskás módjára a hálóba tessékelte a labdát.

Góllal fejezte be az első félidőt, majd a másodikat is góllal kezdte az MTK (ezúttal Stieber Zoltán használta ki Bukrán újabb égbekiáltó hibáját), s innentől kezdve mintha kezdte volna elveszíteni lelkesedését a Békéscsaba. Azért nem adta fel a mérkőzést, Lukács Raymond a 63. percben büntetőből szépített, és csapata újra elkezdhetett reménykedni. A kapitális védelmi és kapushibákat azonban nem bírta el a lila-fehér mezes legénység, és a frissebb fővárosi együttes összeroppantotta, bedarálta. 1–4

20. Budafoki MTE4223–7–42

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés! Köszönjük a figyelmüket!

90+2. perc: A tizenegyest Futács ballal a jobb alsó sarokba lőtte, 1–4.

90+1. perc: Puskás rúgta meg Lehoczkyt a büntetőterületen belül, 11-es!

90. perc: Három percet hosszabbít a játékvezető.

Mindkét csapat nagyot harcolt, végül a kék mezben játszó MTK örülhetett a három pontnak (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

88. perc: Kata cselezte be magát a 16-oson belülre, lövését a kifutó Bukrán fejjel hárította.

86. perc: Németh helyén Kovácsréti Márk lépett pályára.

82. perc: ÚJABB MTK-GÓL! Mezei bal oldali szöglete után Nagy Zsombor fejelt, Bukrán kiütötte, de Németh ismét jó helyen állt és két méterről jobbal a kapu közepébe passzolt,1–3.

80. perc: A nemrég beállt Szabó Csaba rálépett Mezei lábára, ez is sárga lapot ért.

77. perc: Bognár István helyén Lehoczky Roland folytatja a látogatóknál.

73. perc: Kata talpalta le Sipost a felezőnél, ezért is járt a sárga.

72. perc: Lukácsot lehívta Brlázs Gbor a pályáról, Szabó Csaba játszik a helyén.

70. perc: Cserélnek a vendégek is, Stieber helyén Futács Márkó, Medgyes helyén Nagy Barnabás folytatja.

Az MTK-s Bognár István (10.) és Kitl Miklós versenyfutása a labdáért (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

63. perc: BÜNTETŐHÖZ JUTOTT A CSABA! Horváth lőtte előre a félpályától a labdát, ami Lukácsot találta meg a 16-oson belül. Nagy Zsombor lerántotta a hazaiak csatárát, amiért a játékvezető 11-est adott a csabaiak javára, Nagy pedig sárgát kapott. Lukács kíméletlen végrehajtónak bizonyult, 1–2.

61. perc: Jaszin Hamed és Sipos Gábor is a pályán a lila-fehéreknél, előbbi Márist, utóbbi Kitlt váltotta.

55. perc: Kata erős lövése után a labda kevéssel ugyan, de elkerülte a csabai kaput.

51. perc: GÓÓÓL! NÖVELTE ELŐNYÉT AZ MTK! Bognár lőtt nagy erővel, középről mintegy 22 méterről, Bukrán ismét rosszul ért a labdába, érkezett Stieber, aki 3 méterről ballal a kapu közepébe helyezett,0–2.

47. perc:Németh Krisztián próbálkozott, de azt oldalhálóba lőtte a labdát.

47. perc: Váradi indította Horváthot, akinek 14 m-ről leadott lövése kevéssel fölé szállt.

46. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Zvarát Váradi Ádám, Talpallót Czékus Ádám váltotta.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Egy percet hosszabbít a játékvezető.

44. perc: GÓÓÓL! VEZET AZ MTK! Stieber iramodott meg középen, 20 méterről lőtt, Bukrán a levegőbe öklözte a labdát, amire az érkező Németh csapott rá és három lépésről a kapu közepébe kotorta a labdát,0–1.

42. perc: Horváth futott el a jobb oldalon, majd egy csel után belőtte a labdát, Medgyes pedig kapásból a kapu fölé lőtt.

Sűrűn előkerült a játékvezető zsebéből a sárga lap (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

41. perc: Mikló ugratta ki az egyedül álló Márist, aki már lőtt volna, de les miatt megállították a játékot.

36. perc: Medgyes Sinan kapott sárgát reklamálásért.

33. perc: Bognár tálalt Mezei elé, aki 8 méterről azonnal lőtt, Bukrán azonban óriásit védett.

32. perc: Jobb oldali békéscsabai szöglet után Fazekas Lóránt fejelt, a labda kevéssel a bal kapufa mellé szállt.

24. perc: Ivószünet, szusszanhatnak egy percet a játékosok.

20. perc: Lukács éles szögből a bal oldalról, az alapvonal közeléből leadott beadásszerű lövését hárította a kapus.

19. perc: Stieber rossz ütemű szerelési kísérlete Kitl Miklóssal szemben sárgát ért.

17. perc: Mikló lopakodott előre és középről, 16 méterről próbálkozott, labdája azonban elkerülte az MTK kapuját.

12. perc: Ismét a volt válogatott volt a főszereplő, aki ígéretes passzt kapott a félpályáról, de éppen, hogy csak lemaradt a labdáról.

11. perc: Németh viharzott el a jobb oldalon, befelé cselezett, 14 m-ről ballal lőtt, de a kapus megfogta a labdát.

9. perc: Németh Krisztián került a földrevédője szorításában, a játékvezető műesésért sárga lappal jutalmazta a produkciót.

A hivatalos nézőszám: 1850.

2. perc: Lukács szerzett labdát és már bent járt a 16-oson belül, amikor Nagy Zsombor az utolsó pillanatban tisztázott előle.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A csabaiak fehér felsőben lila nadrágban, a vendégek kék-fehér szerelésben léptek pályára.

A csabaiak nem csak a szokásos elszántsággal, hanem önbizalommal is készültek a mérkőzésre (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, a Gyirmót után az éllovas MTK-t is meg tudja-e lepni a vártnál talán jobban rajtoló Békéscsaba hazai pályán.

A hazaiaknál ugyanaz a tizenegy kezd, amelyik vasárnap Gyirmóton győzött, a vendégeknél azonban több helyen is változtatott Bognár György szakmai igazgató, egyebek között a kapus posztján is, Balázs József helyett Somodi Bence Mátét, a középpályán a békéscsabai nevelésű Mezei Szabolcsot, illetve Horváth Artúrt, a támadósorban pedig Futács Márkó helyett Stieber Zoltánt jelölte a kezdő tizenegybe.