Senkinek sem jó döntetlen Békéscsabán

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2022.02.27. 13:50
Mindkét kapu, így a békéscsabai is állandó veszélyben forgott a mérkőzés alatt (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
Hihetetlen akarás jellemezte a Békéscsaba és a Budaörs játékát, rengeteg helyzet maradt kihasználatlanul mindkét oldalon, senki nem lepődött volna meg azon, ha 4–4-gyel zárul a találkozó. Végül egyetlen gól sem esett, a csapatoknak a közönségszórakoztató találkozó után meg kellett elégedniük az egy-egy ponttal.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–BUDAÖRS 0–0
Békéscsaba,
410néző. Vezette: Nazsa Tamás (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
BÉKÉSCSABA: Winter– Puskás G., Farkas M., Bora, Bor – Szabó P. (Ilyés, 63.), Sipos G., Király P. (Váradi, 72.), Pantovics (Gránicz, 83.) – Lukács R., Máris (Tóth D., 72.).Vezetőedző: Schindler Szabolcs
BUDAÖRS: Slakta – Tóth K., Tányéros, Gyurátz, Galambos – Petneházi (Zsidai, 66.), Molnár Cs. (Csillag D., 66.), – Winkler (Kapronczai, 66.), Halácsi, Murai (Balázs Zs., 90.) – Molnár T. (Vankó, a szünetben).Vezetőedző: Toldi Gábor

Schindler Szabolcs: – Az első félidőben jól játszottunk, el kellett volna döntenünk a mérkőzést. A második felvonásban – bár volt két százszázalékos ziccerünk – nem úgy alakultak a dolgok, ahogy kellett volna, sajnos ilyen passzban vagyunk.
Toldi Gábor: – Rendkívül küzdelmes találkozó volt, de az NB II-ben majdnem mindegyik ilyen. Élet-halál kérdése volt ez a meccs a csapat számára. Közel álltunk a győzelemhez, számtalan lehetőséget dolgoztunk ki, itt hagytunk két pontot.

Három forduló óta volt nyeretlen mindkét gárda, mindkettő célja a kiesőzónából való menekülés. Még el sem kezdődött a mérkőzés, Schindler Szabolcsnak, a hazaiak vezetőedzőjének máris változtatnia kellett, ugyanis Czinanó Antal a bemelegítésnél megsérült, így a mérkőzést Winter Dániellel a kapujában kezdte meg a Békéscsaba.

Alaposan belekezdtek a felek, Murai helyzete vezette fel a találkozót. Lüktető, jó iramú meccset láthatott a publikum, a hazaiaknál Máris Dominik felfutásai, a vendégeknél Winkler András megmozdulásai jelentették a legnagyobb veszélyt. Pörögtek a csapatok, szinte minden támadás komoly helyzettel ért véget, azonban a szünetig mindkét háló érintetlen maradt, pedig azon sem csodálkozott volna senki, ha éppen 3–3-at mutat az eredményjelző.

A második félidőben folytatódott a nagy küzdelem: bár ekkor már valamivel kevesebb helyzetet dolgozott ki a két együttes, a védelmek egy pillanatig sem maradtak munka nélkül. Az utolsó pillanatokban a budaörsiek kétszer is össztűz alá vették a csabai kaput. Végül egyetlen gól sem esett, így a közönségszórakoztató találkozó után meg kellett elégedniük az egyik gárdának sem túl jó egy-egy ponttal.

20. Szolnoki MÁV FC25581224–38–1423

90+2. perc: Nazsa Tamás játékvezető lefújta a találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Újabb budaörsi tűzijáték, de a hazai védők végül mentettek.

90. perc: Murait Balázs Zsolt váltotta a vendégoldalon.

90. perc: A játékvezető 2 percet hosszabbít.

89. perc: Tűzijáték a csabai kapu előtt, de végül egyik próbálkozásból sem született gól.

88. perc: Lukács került nagy helyzetbe a budaörsi kapu előtt, ám egy védő az utolsó pillanatban mentett.

83. perc: Pantovics helyett Gránicz Patrik folytatta a csabaiaknál.

Helyzetkép a budaörsi kapu előtt (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

81. perc:Pantovics sárgult be, mert buktatta Vankót.

80. perc: Vankó ívelt középre, Murai fejese centikkel szállt fölé.

77. perc: Pantovics nagy helyzetben, 15 méterről jobbal lőtt, ám a labda elszállt a kapu fölött.

72. perc: Változtattak a csabaiak: Máris helyén Tóth Dániel, Király helyén Váradi Ádám játszik.

70. perc: Farkas Márk buktatta Halácsit, amiért sárga lapot kapott.

Máris Dominik igyekezett, de gólt nem sikerült rúgnia (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

66. perc:Hármas csere a Budaörsénél. Molnár Csabát Csillag Dárius, Winkler Andrást Kapronczai Gergely, Petneházi Márkot Zsidai László váltotta.

63. perc: Cseréltek a békéscsabaiak. Szabó Péter helyettIlyés Tamáslépett pályára.

54. perc: Winklerfutott fel a bal oldalon, egy csellel becsapta Farkast és 10 méterről jobbal a bal kapufa mellé lőtt.

48. perc: Winkler belőtt labdája Winter kapus zsákmánya lett.

A szünetben cseréltek a budaörsiek:Molnár Tibor helyén Vankó Imre folytatta.

46. perc. Megkezdődött a második félidő.

45. perc: A játékvezető nem hosszabbított, lefújta az első félidőt.

43. perc: Molnár Csaba kapott sárga lapot, mert elrúgta a labdát.

A budaörsiek egyik legjobbja a szünetig Winkler András (fehérben) volt (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

37. perc: Király jobb oldali szöglete után Farkas Márk Siposhoz fejelt, akinek csúsztatása után Slakta bravúrral kiöklözte a labdát.

33. perc: Máris vitte elGalambos elől a labdát, megiramodott, a 16-os vonaláról lőtt is, de Tóth Keve önfeláldozóan belevetődött a lövésbe.

A békéscsabai Puskás Gábor igyekszik helyzetbe hozni társait (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

28. perc: Winkler adott be balról,Murai tette bele a fejét a labdába, ám az kevéssel kapu mellé szállt.

20. perc: Lukács Raymond tette vissza mellel Máris elé a labdát, aki 16 méterről kapásból lőtt, de a labda egy védőn irányt változtatva az alapvonalon túlra pattant.

18. perc: Újra Winkler az egyik főszereplő, beadását Murai fejelte közelről kapu mellé.

17. perc: Winkler lövését védte bravúrral Winter.

Máris Dominik elfutásaival többször is veszélyeztetett az első félidőben (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

16. perc: Farkas Márk játszott a bal oldalon érkező Pantovicshoz, aki 13 m-ről lőtt, de a labda fölé szállt.

14. perc: Máris indult meg középen a saját térfeléről , jól játszott a 16-oson belül üresen álló Pantovicshoz, aki azonban elbizonytalanodott és belepöckölte a labdát az egyik védőbe. Óriási helyzet volt!

Szabó Péter küzd a budaörsi védőkkel (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

A hivatalos nézőszám: 410.

10. perc: Egymás után már a második szögletet végezhették el a csabaiak, Farkas Márk visszafejelte a labdát Bor fejére, ám a labda centikkel elkerülte a budaörsi kaput.

7. perc: Máris cselezte le magát az alapvonal közelébe, beadásába a kapus belelépett, Tóth Keve pedig az utolsó pillanatban a mezőnybe vágta a labdát.

6. perc: Winkler kísérletezett, de ballábas lövése célt tévesztett.

5. perc: Máris játszott be középre az alapvonal közeléből, Szabó Péter 10 méterről jobbal nem találta el jól a labdát, de az így is veszélyesen tekeredett a kapu felé, és centikkel suhant el a jobb kapufa mellett.

2. perc: Murai veszélyeztetett rögtön a mérkőzés elején, a 16-os vonaláról megküldött lövése azonban megpattant az egyik védő hátán és elkerülte a csabai kaput.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Czinanó Antal, a csabaiak kapusa a bemelegítésnél megsérült, ezért Winter Dániel állt be a hazaiak kapujába.

A békéscsabaiak nagyon készültek arra, hogy megszakítsák hárommeccses nyeretlenségüket (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a három forduló óta nyeretlen két csapat, a 16. helyen álló Békéscsaba és a csak rosszabb gólkülönbséggel mögé szoruló Budaörs. Színes lapok miatt ebben a fordulóban egyik csapat keretében sem lesz eltiltott, így ebből a szempontból egyik mesternek sem kell törnie a fejét az esetleges helyettesítéseken.