Kiütötte barcikai vendégét a Békéscsaba

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2022.08.07. 18:50
A szünetben még döntetlen volt az állás a Békéscsaba és a Kazincbarcika összecsapásán, aztán a második félidő elején a vendégek tíz főre fogyatkoztak. Innentől kezdve a hazaiak vérszemet kapva egymás után lőtték a gólokat, és közönségszórakoztató mérkőzésen 6–1-es győzelmet arattak a labdarúgó NB II 2. fordulójában.
Horváth Péter a csabaiak egyik legjobbja volt (Fotó: Békés Megyei Hírlap/Für Henrik)

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–KAZINCBARCIKA SC 6–1 (1–1)
Békéscsaba
, 1340 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Puskás, Albert I., Fazekas L., Mikló – Horváth P. (Farkas M., 87.), Zvara, Kitl M. (Varga T., 87.), Talpalló (Czékus, 61.) – Máris (Hamed, 69.), Lukács R. (Váradi, 69.).Vezetőedző: Brlázs Gábor
KAZINCBARCIKA: Megyeri II G. – Szemere, Ur, Szekszárdi, Süttő – Székely D. (Kálnoki-Kis Zs., 64.), Pálinkás (Laczkó, 64.), Nagy J. (Sztankó, 73.), Heil, Csatári (Rédling, 77.) – Kurdics (Ádám F., 64.). Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Lukács R. (26. – 11-esből), Kitl M. (54.), Váradi (74., 84.), Horváth P. (81. – 11-esből), Czékus (90+2.), ill. Heil (25.)
Kiállítva:
Heil(51.)
Brlázs Gábor:
– Nem kezdtük rosszul a mérkőzést, viszont az elején egyéni hibából hátrányba kerültünk, de fordulópont volt, hogy két percen belül sikerült egyenlítenünk. Onnantól végig kézben tartottuk a meccset, és megérdemelten győztünk, bár lehet, hogy a gólkülönbség túlzó.
Varga Attila: – Nagyon csúnyán kikaptunk, de nem vagyok ideges, mert nincs miért. Tudtuk, hogy frissen feljutó csapatként nem csak az ellenfelekkel kell megküzdenünk ebben az osztályban, de ami itt történt, az nagyon szemtelen munka volt egy ember részéről. A csabai játékosoknak csak éppen virágot nem vitt...

Az első negyedóra az ismerkedés jegyében telt el, még helyzetecskét sem láttunk, aztán hirtelen beindultak a csapatok, és a 25. percben előbb szépségdíjas ívelés után Heil Valter fejjel, majd egy percre rá Lukács Raymond büntetőből bizonyult eredményesnek. A játékosok nem riadtak vissza a keménykedéstől sem, de a játékvezető sokáig türelmes volt, az első 45 percben csupán két sárgát osztott ki, mindkettőt hazai játékosnak.

A szünet után a kazincbarcikaiak Heil kiállítása miatt tíz főre fogyatkoztak, a csabaiak pedig innentől kezdve vérszemet kaptak, és egymás után szerezték a gólokat, meg sem álltak hatig – közönségszórakoztató mérkőzésen biztos győzelmet arattak. 6–1

20.15
: Diósgyőri VTK–Soroksár SC (Tv: M4 Sport)

20. Dorogi FC221–6–50

92+2. perc:A játékvezető véget vetett a találkozónak, 6–1-re nyert a Békéscsaba. Köszönjük a megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: KIÜTÉS! ÚJABB HAZAI GÓÓL! Ismét Hamed a főszereplő, aki szépen tette középre a labdát, Czékus levette és 6 m-ről jobbal a jobb alsó sarokba helyezett, 6–1.

90. perc: Két percet hosszabbít a játékvezető.

89. perc: Újabb két barcikai sárgult be, Szekszárdi és Süttő személyében.

84. perc: ÚJABB CSABAI GÓÓÓL! Hamed ezúttal a bal oldalon tűnt fel, pontosan lőtt középre és Váradi közelről, egy védő szorításában a bal alsóba fejelt, 5–1.

83. perc: Horváth P. helyén Farkas Márk, Kitl helyén Varga Tamás Károly játszik a hazaiaknál.

81. perc: GÓÓÓL! Hamed robogott el a jobb oldalon, beadott, de a labdába Rédling kézzel beleért, 11-es! A büntetőt Horváth Péter jobbal a jobb alsó sarokba helyezte,4–1.

77. perc: Újabb barcikai csere: Csatári jött le, Rédling Kevin föl.

74. perc: GÓÓÓL! Jobb oldali csabai szöglet után a frissen beállt Váradi kapcsolta le a labdát, majd éles szögből 7 m-ről jobbal lőtt, a labda megpattanva Megyerin a kapu közepébe hullott, 3–1.

73. perc: Nagy János Patrik helyén Sztankó Dávid játszik.

69. perc: Kettős csere a csabaiaknál: Lukács helyén Váradi Ádám, Máris helyén Hamed Yasin játszik.

64. perc: Hármas csere a vendégeknél: Székelyt Kálnoki-Kis Zsombor, Pálinkást Laczkó Milán, Kurdicsot Ádám Ferenc váltotta.

61. perc: Csere a hazai oldalon Talpalló helyén az egy hete igazolt Czékus Ádám játszik.

59. perc: Kurdics lökte el Puskást, ez is sárgát érdemlő megmozdulás volt

58. perc: Máris kísérletezett, de nagy helyzetben a jobb kapufa mellé lőtt.

54. perc: Varga Attiláé a következő sárga, amit a barcikai edző reklamálásért kapott.

54. perc: GÓÓÓL! Még a Zvara buktatásáért megítélt szabadrúgást Kitl végezte el, aki ballal 18 méterről a felső kapufára bombázta a labdát, ami a felső kapufáról a gólvonal mögé pattant, 2–1.

53. perc: Ur kapott sárgát, szövegért.

51. perc: Zvara iramodott meg középen, Heil Valter pedig a 16-os vonala előtt buktatta, s mivel már volt egy sárgája, Nazsa játékvezető kiállította.

50. perc: Pálinkás lőtte középre a labdát, de egy védőben elakadt a labda, amely végül Bukrán zsákmánya lett.

A békéscsabai Mikló Roland lépéselőnyben (Fotó: Békés Megyei Hírlap/Für Henrik)

48. perc: Pálinkáskerült ajtó-ablak helyzetbe, közelről lőtt, Bukrán óriásit védett, majd a kipattanót már a kapus kezébe fejelte.

47. perc: Heil Viktor lökte fel a félpályánál Puskást, ezért neki is kijárt a sárga kártya.

46. perc:Megkezdődött a második félidő.

45+1. perc:A játékvezető lefújta az első félidőt.

45. perc: Egy perc hosszabbítás.

43. perc: A félidő hajrájában Urt lökte meg keményen Lukács, és ez már valóban sárgát érő megmozdulás volt.

A gólok után paprikássá vált a játék, sokszor kerültek a földre a játékosok (főleg a borsodiak), Nazsa Tamás egyelőre beérte azzal, hogy figyelmeztette a szabálytalankodókat.

34. perc: Lukács bukkant fel a jobb szélen, mintaszerűen ívelt középre, az érkező Máris közelről kevéssel a léc fölé bólintott.

30. perc: Máris hozta helyzetbe Lukácsot, aki a 11 méterről nagy helyzetben lőtt, de a labda kapu fölé szállt.

26. perc: CSABAI GÓÓÓL! Fazekas Lóránt lőtte a saját térfeléről előre a labdát, ami a 16-oson belül helyezkedő Márishoz került, akit azonban a kifutó Megyeri elsodort. A kapus sárga lapott kapott, a Csaba pedig büntetőt, amit Lukács Raymond a jobb felső sarokba bombázott, 1–1.

25. perc: GÓÓÓL! VEZET A BARCIKA! Nagy János Patrik tértölelő átadása után Heil Valter 6 méterről a jobb alsó sarokba fejelt, 0–1.

A hivatalos nézőszám: 1340.

12. perc: Korán villant a sárga, amit Kitl kapott buktatásért. Ezt megelőzően Lukács cselezte magát be a 16-oson belülre, Csatári elsodorta, de a bíró sípja akkor néma maradt.

1. perc: Elkezdődött a találkozó. A hazaiak lila-fehér csíkos, a vendégek a tiszta sárgában léptek pályára.

A békéscsabaiak elszántan készültek az újonc Kazincbarcika ellen (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az első bajnokiját elveszítő Békéscsaba a Kazincbarcika ellen. A lila-fehéreknél több poszton is változtatott Brlázs Gábor vezetőedző a pécsi mérkőzéshez képest, a védelemben Albert, a középpályán Horváth Péter, a támadósorban pedig Lukács Raymond kap szerepet.

A vendégek ugyanakkor győzelemmel tértek vissza a másodosztályba magától értetődő természetességgel győzték le a Dorog csapatát, így érthetően nagy önbizalommal várták a csabai ütközetet.