GAJDÁCS PÁL 2022.04.06 17:50 Frissítve: 2022.04.06 22:55

A békéscsabai Lukács Raymond egymaga elintézte a Siófokot

Bár a 8. percben még a Siófok vezetett, Jagodics Bence kiállítása után az NB II-es a gólkirályi címre esélyes Lukács Raymond négy találatával a Békéscsaba nyerte meg a számára roppant fontos összecsapást.

Máris Dominik (a labdával) sokszor okozott zavart a siófoki védelemben (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–BFC SIÓFOK 4–1 (2–1)
Békéscsaba, 620 néző. Vezette: Nagy Norbert (Szilágyi Norbert, Szabó Ferenc Szilárd)
BÉKÉSCSABA: Winter – Puskás G., Farkas M., Fazekas L., Hodonicki – Horváth Péter, Király P. (Váradi, 58.), Sipos G. (Farkas B., 77.), Pantovics (Varga Sz., 71.) – Máris (Szabó P., 71.), Lukács R. (Tóth D., 77.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
SIÓFOK: Hutvágner – Jagodics B., Varga B., Deutsch B. – Varjas, Benczenleitner (Farkas G., 56.) – Kiss B. (György, 64.), Szakály A., Medgyesi – Balogh B. (Horváth M., 56.), Elek B. (Horváth Péter, 56.). Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző:
Lukács R. (19., 40., 48., 56. – az elsőt 11-esből), ill. Varjas (8.)
Kiállítva:
Jagodics B. (18.)
Schindler Szabolcs:
– Nulla hat után felállni óriási bravúr. A csapat bebizonyította, hogy van mentális tartása, jó közösséget alkot. Csak így lehet eredményt elérni, gratulálok a fiúknak.
Domján Attila:
 – Jól kezdtük a meccset, az első tizenöt percben az történt, amit szerettünk volna, ám azután csináltunk egy butaságot. Tudtuk, hogy Lukács Raymond szereti ezeket a szituációkat.

Nyolc percet kellett várni az első gólra, ami Varjas Zoltán szép egyéni megmozdulását dicsérte. Jagodics Bence fegyelmezetlensége – gyorsan összeszedett két sárgát és ezzel együtt a pirosat is – után Lukács Raymond büntetőből egyenlített, majd az első félidő hajrájában szépségdíjas találattal a vezetést is megszerezte csapatának.

A második játékrészben sem álltak le a békéscsabaiak, és az eltiltása után visszatérő Lukács Raymond újabb két találattal, klasszikus mesternégyest jegyezve gyakorlatilag egymaga lerendezte a mérkőzést. A Békéscsaba fontos három pontot szerezve igyekszik menekülni a kiesőzónából. 4–1

20. Szolnoki MÁV FC315101626–48–22 25

90+2. perc: A játékvezető lefújta a találkozót, 4–1-re nyert a Békéscsaba. Köszönjük szépen a megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Két perc a ráadás.

90. perc: Váradi lőhetett volna gólt, de közelről Hutvágnerbe lőtte a labdát.

82. perc: A csabai Horváth Péter lőhetett szabadrúgást a 16-os bal sarka közeléből, de Hutvágner kitenyerelte a labdát.

79. perc: Medgyesi célzott távolról, de a labda elkerülte a Winter kapuját.

77. perc: Lukács helyett Tóth Dániel, Sipos helyett Farkas Botond a pályán a csabaiaknál. A levonuló Lukács nagy tapsban részesült.

71. perc: Kettős csere a Békéscsabánál: Pantovics helyett Varga Szabolcs, Máris helyett Szabó Péter a pályán.

64. perc: Újabb csere a siófoki oldalon: Kiss Balázs jött le és György Nico Julian ment fel a pályára.

58. perc: Váltás a hazaiaknál Király helyett Váradi Ádám a pályán.

56. perc: Hármas csere a vendégeknél: Benczenleitnert Farkas Gábor, Baloghot Horváth Milán, Eleket Horváth Péter váltotta.

A csabai Horváth Péter szereli ellenfelét (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

55. perc: GÓÓÓL! Máris futott el a jobb oldalon, becselezte magát a 16-oson belülre, az alapvonal közeléből Lukácshoz játszott, aki kapásból a kapusba lőtt, a visszapattanót pedig középre a léc alá bombázta, 4–1.

48. perc: GÓÓÓL! Pantovics szöglete után Horváth Péter célozta meg 18 méterről a kaput, a labda a bal kapufáról a mezőnybe éppen a kapu előtt tartózkodó Lukács elé került, aki jobbal a bal felső sarokba bombázott, 3–1.

47. perc: Horváth Péter ballal 17 méterről lőtt,a labda a kapufára, onnan a kapus hátára pattant, onnan az alapvonalon túlra pattant.

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

45. perc: A játékvezető nem hosszabbít, lefújja az első félidőt.

A hivatalos nézőszám: 620.

44. perc: Benczenleitner sárgult be, aki felező vonalnál felrúgta Puskást.

40. perc: GÓÓÓÓL! Király Patrik adott forintos labdát az üresen helyezkedő Lukácsnak, aki 8 méterről jobb külsővel a kapust becsapva a jobb alsó sarokba passzolt, 2–1.

39. perc: Medgyesi Márk tüzelt 28 méterről, ám a labda fölé szállt.

31. perc: Király Patrik lövését védte Hutvágner kapus.

24. perc: Pantovics kísérletezett mintegy 23 méterről, de a labda kevéssel a jobb kapufa mellett elzúgott.

Márist többen is kísérték a csákváriak (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

19. perc: A büntetőt Lukács jobbal a kapu közepébe helyezte,  1–1.

18. perc: Máris ívelt középre Lukácshoz, de Jagodics a 11-es pontnál lerántotta, büntető! Jagodicsot pedig kiállította a játékvezető.

17. perc: Jagodics kapott sárgát mert a félpályánál kibillentette egyensúlyából Pantovicsot.

8. perc: GÓÓÓL! Varjas lopta a távolságot, majd gondolt egyet és 23 méterről jobbal nagy gólt lőtt a bal alsó sarokba, 0–1.

1. perc: Megkezdődött a mérkőzés.

A békéscsabai Farkas Márk talán már le is pörgette magában a mérkőzést (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző fordulóban hat gólt kapó Békéscsaba a négy meccse veretlen Siófokkal szemben.

Színes lapok miatt lesz hiányzó a hazai csapatban, hiszen Mikló Rolandot a Vasas elleni mérkőzésen kiállították, így az automatikus eltiltás sorsára jutott. Lukács Raymond, Szabó Péter és Király Patrik ugyanakkor ismét pályára léphet, hiszen ők letöltötték a büntetésüket. A Balaton-partiak keretében is lesz bőven hiányzó, hiszen a Nyíregyháza elleni legutóbbi mérkőzésükön Eördögh András, Nikházi Márk és Krausz Raul-Zoran is begyűjtötte ötödik sárga céduláját.

2022.10.05 00:29:24

Labdarúgó NB II nemzetisport.hu

Egy találat jött össze a Tisza-parti csapatok mérkőzésén.

2022.10.05 00:41:27

Kosznovszky szünet után nem sokkal elért gólja döntötte el a mérkőzést.

2022.10.05 12:12:40

Nem esett gól, így a Balaton-partiak hazai pályán 150 napja nem találtak legyőzőre.