Két meccslabdát is elhibázott a Csákvár, így továbbra is nyeretlen

2020.08.26. 18:55
Küzdelem volt, gól viszont nem esett a Csákvár és a vendég Pécsi MFC mérkőzésén (Fotó: Kricskovics Antal)
Ugyan mindvégig a vendég pécsi együttes irányította a játékot, igazi helyzete csak egy akadt, és azt is elhibázta Óvári Zsolt. A hajrában aztán nyerhettek volna a házigazda csákváriak, de Helesfay Donát kapussal nem bírtak, így maradt a gól nélküli döntetlen a labdarúgó NB II 6. fordulójában rendezett mérkőzésen.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–PÉCSI MFC 0–0
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 400 néző. Vezette: Molnár Attila (Szécsényi István, Kis Zoltán)
CSÁKVÁR: Markek – Vukaszovics (Papp M., 55.), Albert I., Koch – Mim, Mészáros D. (Major, 76.), Madarász, Kocsis B. – Baracskai, Daru, Ganbayar (Nándori, 59.). Vezetőedző: Visinka Ede
PÉCS:
Helesfay – Sági, Króner, Preklet, Katona B. – Futó – Kónya D., Geiger, Hegedűs M. – Tihanyi (Batizi-Pócsi, 76.), Óvári (Adamcsek, 63.). Vezetőedző: Vas László
Visinka Ede:
– Nagyon jó Pécs ellen harcos, küzdelmes meccset játszottunk. Nagyon sajnálom, hogy a hajrában két meccslabdát is elhibáztunk, így továbbra is várnunk kell a hőn áhított első győzelemre.
Vas László:
Nemcsak akkor vagyok büszke a csapatomra, amikor nyer, hanem most is. Nagyon sokat tettünk a győzelemért, de hiányzott az utolsó passzok pontossága, így meg kellett elégednünk az egy ponttal.

A két csapat első bajnoki találkozója nagy küzdelmet igen, de gólt nem hozott. A hazaiaknak nagyon nem ízlett a vendégek bátor, agresszív letámadása, így nem tudták azt a rövid passzokra épülő játékukat nyújtani, amit korábban megszoktak tőlük a szurkolók. Ugyanakkor hiába volt mezőnyfölényben az első félidőben a pécsi gárda, helyzete egyáltalán nem akadt. Igaz, a hazaiak is csak helyzetecskékig jutottak.

A szünet után továbbra is a vendégek irányították a játékot, ám Óvári Zsolt ordító helyzete kivételével továbbra is csak meddőnek bizonyult fölényük. Mindez tulajdonképpen a hazaiak dicséretét is jelenthetné, hiszen a rájuk korántsem jellemző fegyelmezett védőjátékuknak volt köszönhető a pécsiek eredménytelensége.

A hajrára aztán felgyorsultak az események, a szorításból kiszabaduló vendéglátók két ajtó-ablak helyzetet is kidolgoztak, a mindvégig remekül védő Helesfay Donát eszén azonban nem tudtak túljárni, így maradt a gól nélküli, igazságos döntetlen. 0–0

ETO FC Győr–Nyíregyháza Spartacus 1–0

Vége a találkozónak, nem esett gól. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

91. perc: Madarász jobb oldali szögletét Albert 8 méterről fejelte kapura, Helesfay eszén azonban ma nem tudtak túljárni a hazai játékosok.

A játékvezető három perc hosszabbítást rendelt el.

88. perc: Mintaszerű hazai támadás, major a jobb oldali alapvonalról pontosan gurított vissza, Madarász érkezett, 8 méterről lőtt, Helesfay azonban hihetetlen bravúrral hárított.

84. perc: Meccslabda! Négy a kettő ellen vihették a labdát a csákvári támadók a pécsi védelemre, de Major Gergő a tizenegyes pontnál hosszan vette át a labdát és így Helesfay kapus hárítani tudott.

78. perc: Króner Martin kapott sárga lapot miután buktatta Kocsist ajobb oldali vonal mellett, a pécsi térfél közepén.

76. perc: Utolsó csákvári csere: Mészáros Dávid helyére Major Gergő érkezett.

75. perc: Pécsi csere: Tihanyit Batizi-Pócsi váltotta.

74. perc: Koch Attila tartotta fel a mellette meglóduló Kónyát, sárga lap lett a jutalma.

69. perc: Mim Gergő kapott sárga lapot műesésért.

68. perc: Tihanyi 20 méteres, jobb lábas lövése nem sokkal kerülte el a jobb felső sarkot.

63. perc: Pécsi csere: Óvári le, Adamcsek be.

61. perc: Kocsis Bence 25 méteres, bal lábas szabadrúgását Helesfay óriási bravúrral tornázta szögletre a bal sarok elől.

59. perc: Újabb hazai csere: Ganbold Ganbayart Nándori Botond váltotta.

55. perc: Az első csere. Vukaszovics helyére papp Milán érkezett a csákvári oldalon.

54. perc: Ez csak Markeken múlott: Kónya a jobb oldalról, az alapvonaltól 5 méterre remekül adta középre a labdát, érkezett Óvári és 3 lépésről kapura pörgette, a hazaiak kapusa zonban óriási bravúrral hárítani tudott.

51. perc: Vukaszovics paszsolta el magát a jobb oldali alapvonalnál, Óvári a kaputól 10 méterre átvette, majd a rövid sarkot vette célba, Markek azonban szép vetődéssel mentett.

48. perc: Katona a tűzzel játszik: sárga lapja birtokában lerántotta Baracskait a jobb oldali vonal mellett, az alapvonal közelében. Madarász szabadrúgását Ganbayara rövid saroknál, előre vetődve a kapu mellé fejelte.

46. perc: Megkezdődött a második félidő, csere nem volt egyik oldalon sem.

A játékvezető lefújta az első félidőt.

45+1 perc: Katona Levente kapott sárga lapot Baracskai visszahúzásáért.

Egyperces hosszabbítás következik.

43. perc: Hegedűs jobb oldali szögletét Króner fejelte kapura, Markek a léc alól tornázta ismét szögletre a labdát.

41. perc: Baracskai vezette keresztbe a labdát a tizenhatos előterében, a jobbösszekötő helyén betört a büntetőterületre, majd 10 méterről, jobbal megcélozta a hosszú sarkot, Helesfay vetődve hárított.

39. perc: Madarász a jobb oldali vonal mellől kanyarított középre szabadrúgást, Preklet estében, az ötösről vágta ki a labdát Daru elől.

32. perc: Ganbar Ganbayar és Króner Martin összefejeltek a pécsi térfél közepén, mindkét játékost ápolni kell.

30. perc: Mészáros Dávid hosszú felszabadítás szerű indítására Daru rajtolt a felezővonaltól, Helesfay azonban a pécsi térfél közepén eltérdelte előle a labdát.

Továbbra is a pécsi együttes irányítja a játékot, ám helyzetig eddig nem jutott.

23. perc: Baracskai erőszakosan tört be a pécsi tizenhatos jobb sarkához, majd ballal laposan rátűzte, Helesfay kapus a rövid saroknál vetődve hárított.

16. perc: Az első igazi helyzet! Kocsis Bence hámozta át magát a pécsiek jobb oldali védelmén, hárman sem tudták megállítani, centerezését Daru próbálta meg előrevetődve kapura fejelni, de az ötösön Preklet elsodorta a labda elől.

Népes pécsi tábor kísérte el a baranyaiakat Csákvárra, s a kezdő sípszótól kezdve rendületlenül buzdítják övéiket.

22. perc: Hegedűs Márk húzta meg a bal oldalt, a tizenhatos vonalán megpróbálta becsapni Vukaszovicsot, ám a hazai védő szögletre tisztázott.

Agresszív letámadással kezdte a meccset a vendégegyüttes, s ez nem ízlik a hazaiaknak, akik pillanatokra sem tudják egyelőre megtartani a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak tiszta kékben, a vendégek tiszta pirosban léptek pályára.

Az Aqvital FC és a PMFC még soha nem találkozott egymással bajnoki összecsapáson.Mikor a Baranya megyeieket 2015 nyarán az MLSZ kizárta az NB I-ből, a csákváriak már - és azóta is - a másodosztályban szerepeltek. A piros-feketéknek pedig öt(!) esztendőre volt szükségük, hogy a megyei első osztályból visszaküzdjék magukat az NB II-be. Ez idén nyárra sikerült, így ma este sporttörténelmi pillanatként először néz farkasszemet egymással a két együttes.

Az idei bajnokságban eddig várakozás alatt teljesítő, az előző szezont a negyedik helyen záró Aqvital FC Csákvár a 2020-21-es pontvadászatot újoncként kezdő és az első öt fordulóban a várakozás felett teljesítő Pécs együttesét fogadja. Hogy a két ellentétes formát mutató együttes összecsapásából melyik gárda jön ki jobban, este kilenc órára kiderül.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az eddig még nyeretlen Csákvár a jól rajtoló újonc pécsiek ellen.