A Csákvár a hajrában csikarta ki az egy pontot

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2022.04.10. 16:50
Ominger Gergő munkabírásával kiemelkedett a mezőnyből (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 32. fordulójában a nagy szél alaposan megnehezítette a csapatok dolgát Csákváron. Az első félidő a dorogiaké, a második a hazaiaké volt, így az 1–1-es döntetlen igazságosnak mondható.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–DOROGI FC 1–1 (0–1)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette:Gaál Ákos (Kulman Tamás, Ország Péter)
AQVITAL: Auerbach – Hosszú (Makrai, 72.), Koval, Dulló, László – Mészáros D. (Takács T., 72.), Ominger – Tamás N., Magyar Zs., Baracskai (Torvund, 63.) – Mim. Vezetőedző: Tóth Balázs
DOROG: Tulipán – Nyíri, Dlusztus, Izing, Papp M. – Keresztes (Tóth B., 83.) – Oldal (Vígh, 88.), Szerencsi, Hajdú R. (Barna G., 65.), Szedlár (Nagyházi, 88.) – Horváth R. (Girsik, 65.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: László (öngól, 0–1) a 32., Makrai (1–1) a 80. percben
Tóth Balázs: –Az első félidőben nem találtuk a játékunkat, de a szünetben sikerült rendeznünk a sorokat. A második játékrész már a miénk volt, és az egyenlítés után akár nyerhettünk volna.
Fenyvesi László: –Az első félidő a miénk, a második a hazaiaké volt. Sajnos egy pontrúgást követően nagy kavarodásból gólt kaptunk, így nem tudtunk nyerni.

Nem volt könnyű helyzetben a találkozó előtt a hazaiak szakvezetője, Tóth Balázs, hiszen hat játékosára sem számíthatott szerdai csapatából. Major, Vaskó, Karacs, Kártik és Derekas sárga lapok miatt, Molnár betegség miatt volt kénytelen kihagyni a Dorog elleni kiesés helyosztót. Az első félidőben a vendégeket támogatta a nagy szél, éltek is a lehetőséggel, és végig irányították a játékot. Igaz, helyzetet nem igen tudtak kidolgozni, ám egy szerencsétlenül felpörgő labdából, László Noel öngóljával mégis megszerezték a vezetést, 0–1.

A szünet után felcserélődtek a szerepek, a hazaiak teljesen beszorították kapujuk elé vendégeiket, de helyzetet nekik sem igazán sikerült kialakítaniuk. A hajrában aztán már öt támadóval rohamozott a Csákvár, s végül siker koronázta akarását, Makrai Gábor megérdemelten egyenlített. Hogy a most szerzett egy pont melyik csapatnak jó, az majd a végelszámolásnál kiderül, 1–1.

Vége a találkozónak.

92. perc: Nagyházi labdaelrúgásért sárgát kapott.

91. perc: A vendégek vezetőedzője, Fenyvesi László kapott sárga lapot.

Öt perc a hosszabbítás.

90. perc: Makrai bal oldali beadását Dlusztus az utolsó pillanatban vágta ki Takács elől.

88. perc: Kettős dorogi csere: Oldalt Vígh, Szedlárt Nagyházi váltotta.

85. perc: Ominger 18 méteres lövését a jobb saroknál fogta Tulipán.

83. perc: Dorogi csere: Keresztes helyére Tóthérkezett az utolsó percekre.

81. perc:Girsik műesésért sárga lapot kapott.

80. perc: GÓL!!! Magyar bal oldali szöglete után a hosszú saroknál, Makrai estében a bal sarokba húzta a labdát, 1–1.

76. perc:Tulipán időhúzásért sárga lapot kapott.

72. perc: Két támadót cserélt a Csákvár: a védő Hosszú helyére Makrai, a védekező középpályás Mészáros helyére a hosszú sérüléséből felépült Takács érkezett.

71. perc: Torvund két védőt kicselzve 25 méterről a kapu fölé lőtt.

68. perc:Szerencsi kapott sárga lapot.

65. perc: Cserélt a Dorog is: Horváth helyére Girsik, Hajdú helyére Barna érkezett.

Teljesen beszorult a Dorog, de mindez helyzetekben nem érzékelhető.

63. perc: Hazai csere: Baracskai helyére Torvund érkezett.

60. perc: Nyíri visszahúzásért sárga lapot kapott.

A második félidőben megfordulta játék iránya, immár a csákváriakat támogatja a szél.

50. perc: Tamás a jobb oldali alapvonalról középre lőtte a labdát, mely felpörgött a lábon, így Keresztesnek kellett kifejelni a rövid saroknál, a kapu torkából.

47. perc: Horváth Roland kapott sárga lapot, miután buktatta Magyart.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, egyik csapat sem cserélt.

Vége az első játékrésznek.

Egy perc lesz a hosszabbítás.

42. perc: Tamás húzta meg a jobb oldalt, belőtt labdája Izing kezén csattant, aki eljátszotta a "nagy halált", a játékvezető pedig labdaejtéssel folytatta a játékot.

37. perc: Szedlár Zoltán kapott sárga lapot.

33. perc:Magyar kapott sárga lapot.

32. perc: GÓL!!! Szerencsi szabadrúgás beívelése László Noelen felpörgött és a tehetetlen Auerbach fölött a léc alá hullott, 0–1.

31. perc: Baracskai talpalásért sárga lapot kapott.

27. perc: Hosszú szerzett labdát a jobb oldali szögletzászló közelében, keményen középre lőtt, de Baracskai kecsegtető helyzetben elpepecselte a lehetőséget.

25. perc: Mim csapta be emberét a felezővonalnál, majd kiugratta a mellette meglóduló Tamást, ám a kapujából kilépő Tulipán felszedte a labdát a szélső elől.

23. perc: Szedlár futotta meg Hosszút a bal szélen, az alapvonalról belőtt labdáját a rövid saroknál Auerbach szedte fel Horváth Roland elől.

18. perc: Mim szabadrúgása levágódott a sorfalról, Magyar egy csel után jobbal rátűzte, a labda egy védőt érintve centikkel suhant el a jobb kapufa mellett.

17. perc:Dlusztus húzta vissza az őt kicselezni készülő Mimt a dorogi kaputól 20 méterre. Sárga lap és szabadrúgás.

15. perc: Szerencsi jobbról belőtt szabadrúgása a hosszún elsuhant a berobbanó támadók előtt.

Az erős szél támogatását kihasználva a Dorog irányítja a játékot, ám Auerbachnak egyelőre nem kellett játékba avatkozni.

5. perc: Bal oldali dorogi szabadrúgás után középen Dlusztus 5 méterről a léc alá lőtt, ám mindezt lesről tette, így a játékvezető szabadrúgást ítélt kifelé.

4. perc: Mim kapott egy remek kiugratást a jobbösszekötő helyén, az ötös jobb sarkáig futott vele, ám lövését végül blokkolta Izing.

A vendégeknél a kezdés előtt történt egy csere, Rácz Ferenc helyett Oldal Tibor került a kezdőbe.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés: a hazaiak tiszta kékben, a vendégek fehérben léptek pályára.

A csákváriak 10 napja kinevezett új vezetőedzője eddig két meccsen ült az Aqvital kispadján, s mindkétszer ugyanazt a tizenegyet küldte pályára. A mai meccsre azonban alaposan bele kellett nyúlni kezdőcsapatában, ugyanis a legutóbbi fordulóban, Szegeden négyen kisárgultak. Szinte a komplett védelem a lelátóra kényszerült (Major Gergő, Vaskó Tamás és Karacs Roland), valamint a karmester, Kártik Bálint játékára sem számíthat a kiesési rangadón Tóth Balázs. Sőt, a meccs napjára Molnár Rajmund is kidőlt a sorból betegség miatt.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kiesés ellen menekülő Csákvár a tavasszal gyengélkedő Dorog ellen.