Góleső Nyíregyházán; az MTK könnyedén, a Kisvárda nehezen nyert

2017.12.03. 12:54
A Budaörs nagy csatában vitte el a három pontot a Gyirmót otthonából (Fotó: Gyirmót/Facebook)
Vasárnap délután rendezték a labdarúgó NB II 20. fordulóját. A két éllovas, az MTK és a Kisvárda is begyűjtötte a három pontot, előbbi simán nyert otthon a Csákvár ellen, utóbbi a végén csikarta ki a győzelmet Mosonmagyaróváron.

A listavezető MTK-nak nem okozott gondot a kieső helyen tanyázó Csákvár legyőzése, Torghelle Sándor közeli találattal nyitotta meg a kék-fehérek góljainak sorát, a volt válogatott támadó már tizedszer volt eredményes ebben a bajnokságban. Ezt követően Lencse László duplázott – a szünet előtt akcióból, fordulás után büntetőből talált be. A vendégeknek csak a hosszabbításban sikerült szépíteniük de Bokros Szilárd góljának már nem volt különösebb jelentősége.

Az MTK első számú üldözője, a Kisvárda Mosonmagyaróváron szerepelt, és Vágó Levente öngóljával már rögtön a mérkőzés elején előnyhöz jutott. A hazaiak Laki Balázs találatával még az első játékrész közepén egyenlíteni tudtak és sokáig úgy tűnt, sikerül döntetlenre menteniük az összecsapást. A hajrában azonban jött a horvát Matija Misic, és góljának köszönhetően győzelemmel térhetett haza a szabolcsi együttes.

Miután a fordulót a harmadik helyen kezdő Ceglédnek csak döntetlenre futotta a Szeged 2011-GA ideiglenes otthonában, Gyulán, így tovább nőtt az MTK és a Kisvárda előnye a mezőnnyel szemben. A Szeged 2011–Cegléd találkozó krónikájához tartozik, hogy a kezdés csaknem 40 percet csúszott, mert a játékot csak azután tudták elkezdeni, hogy a frissen lehullott havat letakarították a pályáról.

A Békéscsaba Tiszaújvárosban lépett pályára – a sorsolás szerint a Kazincbarcika vendégeként. A hóesés miatt nem alakulhatott ki jó játék a rossz minőségű talajon, a meccset végül a hajrában megítélt büntető döntötte el, amelynek jogosságát a hazaiak vitatták. A tizenegyest Birtalan Botond értékesítette, s a három pont azt jelentette, hogy a csabaiak a Ceglédet megelőzve felléptek a dobogó harmadik fokára.

Nemcsak hó-, hanem gólzápor is volt Nyíregyházán, ahol a Budafok vendégszerepelt. A hazai játékosok a délelőtt folyamán még a pálya letakarításából is kivették a részüket, majd Pekár László szabadrúgását követően már a 7. percben előnybe kerültek. A labda Margitics Andoron megpattanva került a hálóba, így öngólként került be a jegyzőkönyvbe. Félóra sem telt el, máris háromszor rezdült meg belülről a vendégek hálója – igaz, közben Ihrig-Farkas Sebestyén révén a budafokiak is betaláltak. Kirják Henrik szünet utáni góljával már csak felzárkózni tudott a Budafok, de így is vereséggel távozott a szabolcsi megyeszékhelyről.

Két középcsapat csatájában a Dorog hazai pályán esélyeshez méltóan legyőzte az utóbbi hetekben sorra veszítő Szolnokot. A házigazdák az első játékrészben kihasználták ellenfelük két megingását, s bár a második félidőre visszaestek, a vendégek nem tudtak élni a lehetőségeikkel, így Schindler Szabolcs együttese egy pontra megközelítette a szolnokiakat.

Hét fordulón át tartó nyeretlenségi sorozatának vetett véget a Soroksár, amely a vendég Vácot verte 2-1-re. Lipcsei Péter együttese ezt megelőzően október 8-án, a Mosonmagyaróvár otthonában tudott nyerni. A találkozót egy tetszetős támadás végén Lakatos István találata döntötte el.

Egyelőre nem hozott pozitív változást az edzőváltás Zalaegerszegen, hiszen a kék-fehér együttes a megbízott edző, Felipe Matos irányításával is vesztesen távozott Győrből, az ETO otthonából. Magasföldi József góljára még volt válaszuk a zalaiaknak, szünet után azonban Erdélyi László találatára már nem tudtak felelni.

A szomszédban, Gyirmóton viszont a vendég budaörsiek örülhettek, hiszen Bognár György gárdája Horváth Roland triplájával mind a három pontot hazavitte a tavaly még élvonalbeli együttes otthonából.

A kiesés ellen küzdő csapatok csatájában, Sopronban is a látogatók győztek, a Siófok ezzel a sikerével hármat lépett előre a tabellán és már nincs kieső pozícióban.

NB II, 20. FORDULÓ:

MTK BUDAPEST–AQVITAL FC CSÁKVÁR 3–1 (2–0)
Budapest,
Hidegkuti Nándor Stadion, 888 néző. Vezette: Molnár Attila (Kormányos II Gábor, Kis Zoltán)
MTK: Szentpéteri – Katona M., Baki, Gengeliczki, Deutsch – Vass P. (Jakab D., 82.), Schäfer (Szerencsi, 75.), Vass Á., Gera D. (Korozmán, 77.) – Lencse, Torghelle. Vezetőedző: Feczkó Tamás
CSÁKVÁR: Markek – Rétyi, Csonka (Bokros Sz., 25.), Tar, Baranyai Á. – Sándor Gy., Mészáros D. (Kiprich D., 54.) – Molnár T. (Máté J., 63.), Polonkai, Nagy Zs. – Oldal. Vezetőedző: Szijjártó István
Gólszerző: Torghelle (1–0) a 38., Lencse (2–0) a 44., Lencse (11-esből, 3–0) az 58., Bokros Sz. (3–1) a 92. percben
Feczkó Tamás: – Jól szervezett, taktikusan játszó ellenfelet győztünk le magabiztos játékkal. Ezzel a teljesítménnyel tartoztunk az egész évben mellettünk álló és mérkőzéseinket végigszurkoló közönségünknek.
Szijjártó István: – Jól kezdtük a mérkőzést, de később az MTK fölénk kerekedett. Az eredményt ezúttal reálisnak tartom.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BUDAFOKI MTE 3–2 (3–1)
Nyíregyháza, 948
néző. Vezette: Ducsai József (Varga Zsolt, Márkus Tamás)
NYÍREGYHÁZA:
Jova – Hinora, Fodor F., Kelemen D., Farkas M. – Kártik, Holdampf – Szinanovics (Papp M., 62.), Kesztyűs (Rubus, 89.), Pekár (Rudolf 78.) – Gajdos. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
BUDAFOK:
Szabó B. – Margitics, Vaszicsku, Csizmadia Cs., Vég – Vass M., Filkor – Nagy T. (Fekete M., 81.), Kerekes K., Kirják – Ihrig-Farkas (Pölöskey, 79.). Vezetőedző: Tóth Bálint
Gólszerző: Margitics (öngól, 1–0) a 7., Ihrig-Farkas (1–1) a 17., Kártik (2–1) a 23., Gajdos (3–1) a 26., Kirják (3–2) a 49. percben
Lucsánszky Tamás:
– Sírni csak a győztesnek szabad, ezért, ha nem győztes mérkőzés után lennénk, nem mondanám el, hogy a futball nem az esetlegesség sportága. A pályán legfeljebb sífutóversenyt lehetett volna rendezni, ezért le a kalappal játékosaim előtt, hogy az első félidőben még ragyogóan is játszottunk.
Tóth Bálint:
– Humor, hogy ezt a mérkőzést meg kellett rendezni, mert futballra alkalmatlan volt a pálya, de megszokhattuk, hogy az MLSZ „rugalmasan” intézkedik. A mérkőzés első szakaszában a hazai csapat belekényszerített a „rúgd előre és fuss utána” játékba, közben két gólt is ajándékoztunk az ellenfélnek.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–2 (1–1)
Mosonmagyaróvár, 300
néző. Vezette: Radványi Ádám (Kepe Arnold, Mohos Milán)
MOSONMAGYARÓVÁR: Tarczy – Bohner (Bartos, 90.), Szépe, Szpirulisz, Katona K. (Zsigmond, 86.) – Huszárik, Vágó – Lőrinczy, Laki B., Kapacina V. (Kószás, 63.) – Tóth M. Vezetőedző: Várhidi Péter
KISVÁRDA: Zöldesi – Izing, Rjasko, Papucsek – Melnyik, Oltean (Oláh G., 28.), Misic, Lucas, Vári (Hefler N., 79.) – Lukács R. (Horváth Z., 83.), Ilics. Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Vágó (öngól, 0–1) a 7., Laki B. (1–1) a 26., Misic (1–2) a 81. percben
Várhidi Péter:
– Irreális körülmények, irreális mérkőzés, a szerencsésebb csapat nyert.
Kondás Elemér: – Mindkét csapat próbált alkalmazkodni a pályaviszonyokhoz, nagy küzdelemben értékes győzelmet arattunk.

ETO FC GYŐR–ZTE FC 2–1 (1–1)
Győr, ETO-park, 400 néző. Vezette: Kovács Gergely (Huszár Balázs, Király Krisztián)
ETO:
Szatmári Z. – Kovács K., Vadász, Gyagya (Szatmári L., 44.), Rokszin – Pongrácz, Tajthy, Magasföldi – Szabó L. (Beliczky, 80.), Erdélyi (Zamostny, 66.), Szánthó. Vezetőedző: Szentes Lázár
ZALAEGERSZEG: Szappanos – Nagy G., Koszó, Nagy T., Bedi, Fujsz (Ekker, 56.) – Ágoston D. (Végh G., 60.), Patvaros, Dubek – Vernes (Paudits, 67.), Balázs Zs. Megbízott edző: Felipe Matos
Gólszerző: Magasföldi (1–0) a 10., Vernes (1–1) a 44., Erdélyi (2–1) az 56. percben

Szentes Lázár:
– Változatos, eseménydús mérkőzésen örömteli tény, hogy győztünk, de ezt az eredményt nehéz volt belső védő nélkül elérni.
Felipe Matos: – Az edzőváltás következtében nem volt könnyű pszichésen felkészíteni a csapatot. A találkozó elején sikerült megvalósítani az elképzelésünket, aztán fölénk nőtt az ETO, de a hajrában nagy egyenlítési lehetőséget hagytunk ki.

GYIRMÓT FC GYŐR–BUDAÖRSI SC 1–3 (0–2)
Győr-Gyirmót, 300 néző. Vezette: Bogár Gergő (Kóbor Péter, Becséri Gergely)
GYIRMÓT:
Sebők Zs. – Achim Sz., Lengyel D., Lázár P., Présinger – Kiss M. (Farkas Z., 55.), Varga P. – Paku (Czár, 71.), Nagy P., Stieber A. (Vörösbaranyi, 88.) – Sandal. Vezetőedző: Hannich Péter
BUDAÖRS: Bese – Marques-Airosa, Tányéros Á., Kékesi, Medgyes – Csobánki, Lengyel B. (Sajbán Miklós, 80.) – Horváth E. (Fodor D., 75.), Sajbán Máté, Czvitkovics (Ódé, 90.) – Horváth R. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Horváth R. (0–1) a 32., Horváth R. (0–2) a 44., Nagy P. (11-esből, 1–2) a 76., Horváth R. (1–3) a 93. percben
Hannich Péter:
– A mérkőzés elején nagyon gyengén futballoztunk, a szünet után azonban már elfogadható volt a teljesítményünk, de a szerencse sem pártolt mellénk. Érthetetlen, hogy az ETO és az MTK elleni jó futball után hogyan lehet ennyire gyengén játszani.
Bognár György: – Nagyon elégedett vagyok a csapattal, végig jobbak voltunk, sok helyzetet dolgoztunk ki, győzelmünkhöz kétség sem férhet.

SOPRONI VSE–BFC SIÓFOK 0–1 (0–1)
Sopron, 300
néző. Vezette: Farkas Tibor (Pápai Zoltán, Baghy Csaba)
SOPRON:
Molnár M. – Angyal Zs., Ágh, Koronczai, Szabó L. – Tóth M. (Fazakas, 77.) – Batizi-Pócsi B., Gyürki (Kokenszky, 75.), Horváth P., Bor – Karda (Krizsonits, 80.). Megbízott edző: Bánfalvi Zsolt
SIÓFOK:
Balajcza – Opavszky, Fehér Zs., Lorentz, Szilágyi Z. – Lázár Zs., Gál M. (Kozma R., 57.) – Nagy D., Elek B., Petneházi (Erőss, 91.) – Bévárdi (Berde, 74.). Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Petneházi (0–1) a 23. percben
Bánfalvi Zsolt:
– Az első félidőben jobb volt a Siófok, a másodikban viszont csapatom játszott jobban. Nem érdemeltünk vereséget, a döntetlen igazságosabb lenne.
Varga Attila: – Ismertük, felkészültünk a Sopron játékából, így az első félidőben érvényesült a taktikánk, és egy gyönyörű lövéssel megszereztük vezetést. A második félidőben visszaestünk, de az akarat és a küzdeni tudás döntött.

KAZINCBARCIKAI SCBÉKÉSCSABA 0–1 (0–0)
Tiszaújváros, 100 néző. Vezette: Böcskei Balázs (Szalai Dániel, Vígh-Tarsolyi Gábor)
KAZINCBARCIKA:
Gábor – Tóth Sz. (Kristófi, 81.), Palmes, Belényesi, Lőrincz – Hegedűs D. (Constantinescu, 72.), Kovács O. – Sigér, Mikló, Süttő – Boros G. (Engel, 72.). Vezetőedző: Vitelki Zoltán
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Pilán, Dlusztus, Szélpál N., Mészáros M. (Babinyecz, 26.) – Nagy S., Nagy I., Szatmári I. (Király, 66.), Viczián – Birtalan, Tóth D. (Urbin, 61.). Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Birtalan (11-esből, 0–1) a 88. percben
Vitelki Zoltán: – Nagyon el vagyok keseredve, mert úgy gondolom, hogy a mérkőzés jelentős részében mi kezdeményeztünk és irányítottuk a játékot, ráadásul szinte csak nekünk voltak helyzeteink. A végén sajnálatos módon elkövettünk egy bosszantó hibát, a döntetlenre mindenképpen rászolgáltunk volna.
Boér Gábor: – Folyamatos játék nem alakulhatott ki a rendkívül rossz talajon. Nem volt szép mérkőzés, csak a pontrúgások és a felívelt labdák jelentettek halovány veszélyt a kapuk előterében. Várható volt, hogy amelyik csapat gólt szerez, az meg is szerzi a három pontot. Szerencsére, ez nekünk sikerült, de elismerés illeti a Kazincbarcikát is.

DOROGI FC–SZOLNOKI MÁV FC 2–0 (2–0)
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 350 néző.Vezette: Gaál Ákos(Szabó Péter, Aradi József)
DOROG:
Vajda D. – Szalai A., Csató, Bora, Németh Á. (Grabant P., 84.) – Mészáros Á., Lénárt – Faragó T. (Simon A., 67.), Berkó, Szedlár – Vígh Á. (Kamarás, 85.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
SZOLNOK:
Hrabina – Ágoston K., Balogh M., Horgosi, Papp Sz., Molnár R. (Lakatos Cs., 42.) – Berdó, Kenderes (Tóth B., 28.), Pantovics (Katona Gy., 79.) – Tóth L., Angyal N. Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Mészáros Á. (1–0) a 29., Bora (2–0) a 44. percben
Schindler Szabolcs:
– Dicséretes, hogy a nehéz időjárási körülmények ellenére mindkét csapat játszotta a futballt. Kicsit bosszant, hogy szünet után visszaestünk, és kihagytuk a helyzeteket, de a lényeg, hogy megszereztük a három pontot
Balogh Pál: – Rengeteg hibával futballoztunk, s az első félidőben a Dorog ezt ki is kihasználta. Mivel a szünet után a jobbnál jobb lehetőségeinket sem értékesítettük, megérdemelt a hazai győzelem.

SZEGED 2011-GA–CEGLÉDI VSE 1–1 (0–0)
Gyula,
Grosics Gyula Akadémia, 100 néző. Vezette: Nagy Róbert (Szilágyi Norbert, Punyi Gyula)
SZEGED: Szántai – Achim Á., Farkas M., Causic, Zabari – Coroian, Horváth A., Pászka, Szabó P. – Balogh G. (Molnár J., 58.), Zádori. Vezetőedző: Supka Attila
CEGLÉD: Mursits – Heffler N., Albert I., Preklet, Farkas A. – G. Bíró, Sándor I. (Peres, a szünetben), Nyilas (Peszmeg, 92.) – Damásdi, Asztalos, Szilágyi P. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Damásdi (0–1) az 57., Zabari (1–1) a 67. percben
Supka Attila:
– Ezúttal is kihagytuk a helyzeteinket, ráadásul az utóbbi időben gyermeteg gólokat kapunk, ezért nem nyerünk.
Klausz László: – Nagyon rossz talajú pályán játszottunk, de legalább szereztünk egy pontot, s így már kilenc mérkőzés óta veretlenek vagyunk.

SOROKSÁR SCVÁC FC 2–1 (1–0)
Budapest,
Haraszti u., Szamosi Mihály Sporttelep, 300 néző. Vezette: Veizer Roland (Iványi István, Berényi Ákos)
SOROKSÁR:
Kersák – Fülöp, Dvorschák, Gyömbér, Valencsik – Derekas (Lakatos I., 68.), Huszák – Gárdos (Csillag, 91.), Tamási Zs., Albert Á. – Pál A. Vezetőedző: Lipcsei Péter
VÁC: Halasi – Hegedűs Cs., Szabó N., Króner, Gulyás M. – D'Urso (Búrány, 46.) Görgényi (Major M., 46.) – Tóth G., Nagy R. (Kákonyi, 68.), Zsolnai R. – Balajti. Vezetőedző: Horváth Károly
Gólszerző: Albert Á. (1–0) a 36., Major M. (1–1) az 57., Lakatos I. (2–1) a 70. percben
Lipcsei Péter:
– Küzdeni tudásunknak köszönhetően, az irreálisan rossz talajon nagyon jó csapatot győztünk le. Minden pontra nagy szükségünk van.
Horváth Károly:
– A hazaiak talán jobban akartak győzni, csapatom pedig kicsit még a szerdai Magyar Kupa-siker hatása alatt volt. A talaj minősége nem kedvezett a játékstílusunknak.