Magabiztos győzelmet aratott a vármegyei rangadón a Kozármisleny

PEHR NÁNDORPEHR NÁNDOR
2023.09.27. 17:50
A veretlenségüket az előző fordulóban elveszítő pécsiek simám kikaptak Kozármislenyben (Fotó: NS-archív)
A Kozármisleny három gólt is tudott rúgni az eddig a bajnokság során csak egyet kapó PMFC-nek, és simán tartotta Kozármislenyben a három pontot a labdarúgó NB II 9. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

HR-RENT KOZÁRMISLENY–PÉCSI MFC 3–0 (1–0)
Kozármisleny, 1000
néző. Vezette: Antal Péter (Bornemissza Norbert, Garai Péter)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke, Gajág, Egerszegi (Füredi, 33.), Turi – Nagy E. (Major S., a szünetben), Kozics – Molnár Á. (Barkóczi, 64.), Hegedűs (Vajda, 64.), Kirchner – Tóth Z. (Horváth P., 76.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
PÉCSI MFC:
Helesfay –Svedjuk, Krausz, Rácz L., Majnovics – Terbe,Hudák M. (Szeles, 61.) – Harsányi (Gyurkits, 61.), Bachesz, Szabó M. (Gera Z., 61.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerző:
Kirchner (42.), Tóth Z. (57.), Turi (60.)
Aczél Zoltán:
– Rendkívül boldogok vagyunk, az elején ugyan a Pécsnek voltak helyzetei, de tizenöt-húsz perc után már kontrolláltuk a játékot. A második félidőre mi váltottunk jobban, amit megbeszéltünk, azt csináltuk.
Weitner Ádám: – Az első félidőben több lehetőségünk volt, de kaptunk egy buta gólt. A másodikban egy gyönyörű egyéni megoldással növelte előnyét a Kozármisleny, utána az ész kikapcsolt, csak a szív vitt minket, rohantunk előre.

A mérkőzés elején agresszívan letámadta a vendégcsapat a Kozármislenyt, de a Pécs inkább pontrúgásokból tudott kialakítani helyzeteket. A félidő második felében azonban már a hazaiak kezdeményeztek többet, és a félidő végén Kirchner révén meg is szerezték a vezetést.

A második játékrészt dinamikusabban kezdte a Kozármisleny, helyzeteket alakított ki, és három perc alatt két gólt is szerzett, éspedig Tóth Z. ésTuri által. Ezzel el is döntötte a három pont sorsát. A Pécs egy leshelyzetből ugyan elért egy találatot, de több helyzetet nem tudott kialakítani. A Kozármisleny további gólokat is szerezhetett volna, Helesfay azonban jól védett, így csak egy lesállás után született még egy érvénytelen hazai gól. 3–0

18. Mosonmagyaróvár9367–21–143

90+2. perc: A játékvezető lefújta a találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Vendégcsere, Krausz helyére érkezett Takács Zs.

89. perc: Aczél Zoltán kapott sárgát.

89. perc: Helesfay futott ki a kapuból és fejelte el a labdát, amit Kirchner egyből kapura rúgott, de a labda elakadt Helesfayban.

86. perc: A vendégek kispadjának mutatott fel sárga lapot a játékvezető.

80. perc: Major játszott össze Kirchnerrel, majd Major elől Helesfay rúgta ki a labdát.

78. perc: Horváth P. passzolt Bekének, aki erősen a kapu elé lőtte a labdát, ahonnan Terbe rúgta ki a mezőnybe.

76. perc: Tóth Z. helyére érkezett Horváth P.

75. perc: Major passzolt a szélről Kirchnernek, aki kapásból lőtt, Helesfay hárított, a kipattanót Tóth Z. lőtte a kapuba, de lesen volt így ez a találat érvénytelen.

73. perc: Turi lépett ki akit az utolsó pillanatban, a lövés előtt becsúszva szereltek, így elesett, a játékvezető pedig műesésért neki adott sárga lapot.

67. perc: Barkóczi indította Vajdát, aki egy csel után kapu mellé lőtt.

66. perc: Vendégszabadrúgás érkezett a kapu elé, Rácz L. fejelt a kapuba, de lesen állt, így érvénytelen a találat.

66. perc: Kozics kapott sárga lapot.

64. perc: Hazai csere, Molnár Á. helyett Barkóczi, Hegedűs M. helyett Vajda.

61. perc: Hármas vendégcsere, Szabó M., Harsányi és Hudák M. ment le, és érkezett Gera Z., Gyurkits és Szeles.

Három nap alatt kétszer is alulmaradt az előző fordulóig veretlen pécsi csapat (Fotó: Kurdi József/ PMFC)

60. perc: GÓÓÓÓL!!! Egy szöglet után Kirchner próbálkozása még nem jutott a kapuba, de Turi a kipattanót közelről a hálóba rúgta.3-0!!!

58. perc: Kirchner ugratta ki Molnár Ádint, aki a kapu mellé lőtt.

Próbálkozik a PMFC, de már kettő gól a Kozármisleny előnye

57. perc: GÓÓÓL! Tóth Z. és Molnár Á. kényszerítő után előbbi előtt maradt a labda, aki 12 méterről kilőtte a hosszú sarkot, Helesfay nem tudott hárítani. 2–0!

56. perc: Molnár Á. ugratta ki Kirchnert, aki elől a kapuból érkező Helesfay szedte fel a labdát.

52. perc: Füredi készített le egy labdát a szünetben beállt Majornak, aki kapásból kapu mellé lőtt.

51. perc: Hegedűs és Szabó Máté is sárga lapot kapott.

46. perc: Cserélt a hazai csapat a szünetben, Nagy Erik helyére érkezett Major Sámuel.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: 1 perc a hosszabbítás

Hátrányba került Weitner Ádám csapata. (Fotó: Kurdi József/ PMFC)

42. perc: GÓÓÓL!!!! Egy labdaszerzés után Hegedűs Márk indult meg a kapu felé és passzolt a jobb szélen érkező Bekének, aki az alapvonalig vitte, felnézett, majd az üresen érkezőKirchnernek passzolt, aki 10 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 1–0!

40. perc: Sárga lapot kapott Svedjuk.

36. perc: A hazai csapatból Tóth Z. kapott sárga lapot.

33. perc: Kényszerű hazai csere, sérülés miatt Egerszegi jön le és érkezik Füredi.

31. perc: Tóth-Gábor is besárgult a vendégcsapatból.

30. perc: Bachesz kapott sárga lapot, Hegedűs buktatásáért.

28. perc: Hosszú indítást kapott Harsányi, aki egy csel után lőtt, Lékai öklözte ki a próbálkozást.

26. perc: Hudák passzolt bal szélről Harsányinak, aki levette és fél fordulatból lőtt a kapu fölé.

25. perc: Hegedűs cselezett befelé majd passzolt Molnár Ádinnak, aki távolról lőtt kapu fölé.

24. perc: Turi szerzett labdát majd kapu felé vezette és távolról lőtt kapu mellé.

11. perc: Bachesz passzolt a bal szélről középre, ahol ketten is érkeztek a vendégjátékosok közül, végül Tóth-Gábor lőtt, de erőtlen próbálkozását Lékai könnyen fogta.

9. perc: Hegedűs Márk lőtt távolról kapu mellé.

8. perc: Szabadrúgás érkezett a hazai kapu elé, Krausz a leshatáron állt és fejelt,Lékai azonban kitolta ki a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a két baranyai csapat, az 5. helyen álló Kozármisleny és a 6. helyezett Pécs.