NB II-es felk.: a Soroksár ikszelt Dunaszerdahelyen, azeri csapattól kapott ki az MTK

2023.01.14. 23:12
Nem bírt magyar másodosztályú szerepével a Dunaszerdahely (Fotó: DAC)
Számos másodosztályú labdarúgócsapat játszott felkészülési mérkőzést szombaton. A Soroksár 1–1-es döntetlent ért el a szlovák élvonalbeli (Fortuna Liga) DAC otthonában, míg a Törökországban edzőtáborozó MTK 1–0-ra kikapott azeri ellenfelétől. A Nyíregyháza ikszelt a Kassával, az ETO nem bírt a Komarnóval, a Szentlőrinc pedig a Pécs otthonában diadalmaskodott.

A DAC–Soroksár találkozót a vendégek kezdték jobban, a hazai kaput őrző Ricardónak többször kellett hárítania, ezt követően viszont a DAC került mezőnyfölénybe. A szünet előtt nem sokkal a Soroksár szerzett vezetést: Sipos 15 méterről leadott lövése a kapu bal oldalába kötött ki. Szinte rögtön válaszolt a Dunaszerdahely, Gavric remekül csavart a bal felső sarokba. A második játékrészben is maradt a hazai fölény, Szánthó kapufáig jutott, Holczer pedig több alkalommal is nagyot védett.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
DAC–SOROKSÁR 1–1 (1–1)
Dunaszerdahely,
Mol Akadémia, műfüves pálya, 400 néző. Vezette: Smolák (szlovák)
DAC:Ricardo (Veszelinov, 63.) – Pinto (Kachút, a szünetben), Kruzliak (Csinger, a szünetben), Brunetti (Muhamedbegovic, a szünetben), Mendez (Davis, a szünetben) – Fazlagic (Dimun, 63.) – Nebyla (Szolgai M., a szünetben), Veselovsky (Csóka, a szünetben) – Gavric (Szánthó, a szünetben), Niarkhosz (Leginus, a szünetben), Ramadan (Balic, 63.). Vezetőedző: Adrián Gula
Soroksár:Holczer – Ternovan (Ikonomu, 63.), Króner (Pintér, 87.), Valencsík, Pintér (Kajan, 63.) – Németh E. (Rácz, 63.), Hudák M. – Köböl (Nagy O., 63.) – Sipos Z., Hajdu Á. (Varga, 63.), Hegyi P. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző:
Gavric (41.), ill. Sipos Z. (40.)

AZ NB II-ES CSAPATOK TOVÁBBI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEI

Kapaz (azeri I.)–MTK 1–0 (1–0)
Antalya
MTK:
Somodi – Kaka, Poór, Szépe, Asante – Horváth A., Mezei, Bognár I. – Palincsár, Zsóri, Zuigeber. Csereként pályára lépett: Csenterics, Kocsis B., Varju, Kapronczai, Merényi, Miknyóczki, Molnár, Kovácsréti, Barkóczi
G: Nabiyev

Nyíregyháza Spartacus–FC Kosice (Kassa, II.) 1–1 (1–1)
Nyíregyháza, Örökösföld
Nyíregyháza:
Fejér – Farkas M., Gengeliczki (Baki), Jánvári (Deutsch B.), Nagy B. – Gresó (Pekár), Sigér Á., Csősz (Nisztor), Pataki (Szerető) – Adamcsek (Novák Cs.), Ramos (Szokol)
G: Gresó (11-esből), ill. Turcák

Kolorcity Kazincbarcika SC–FK Slavoj Trebisov (Tőketerebes, szlovák II.) 3–0 (2–0)
Kazincbarcika
Kazincbarcika:
Megyeri II G. – Szemere, Ur, Szekszárdi M., Süttő – Nagy J., Hleba, Székely, Csatári – Kurdics, Takács T. Csereként pályára lépett: Zilahy, Székely, Lippai T., Heil, Szabó B., Benkő, Pálinkás, Puska, Mucsányi, Filkóházi, Nagy Á.
G: Szekszárdi M., Takács T. (11-esből), Nagy J.

Eger SE (NB III)–Aqvital FC Csákvár 1–2 (0–1)
Eger
Csákvár, 1. félidő:
Zelizi – Dulló, Vaskó, Karacs, László N. – Mészáros D., Körmendi – Torvund, Gazdag, Beliczki, Baracskai. 2. félidő: Jánky – Fejős, Alaxai, Koval, Mészáros Á. – Ominger, Kocsis B., Magyar Zs. – Tamás N., Janyickij, Jovan
G: Jacsó, ill. Vaskó, Koval

Hódmezővásárhelyi FC (NB III)–Békéscsaba 1912 Előre 3–1 (2–1)
Algyő
Békéscsaba:
Póser – Hodonicki, Farkas M., Bora, Mikló – Ilyés, Futó Zs., Zvara, Horváth P., Lukács R., Czékus. Csereként pályára lépett: Krnács, Puskás G., Szabó Cs., Albert I., Kitl M., Talpalló, Váradi, Bónus, Farkas B., Zádori, Kóródi
G: Barta, Irmes, Boda, ill. Lukács R.

PMFC–Szentlőrinc 0–1 (0–1)
Pécs
PMFC:
Helesfay (Varasdi) – Terbe (Svedjuk), Rácz L. (Miklós), Katona (Takács Zs.), Bor (Kotula M.) – Kocsis B. (Hegedűs M.), Szeles (Bachesz), Kesztyűs (Mayer), Harsányi I. – Tóth-Gábor (Kövesdi), Gera Z. (Orbán)
Szentlőrinc: Bese – Farkas, Keresztes, Havas, Berekali – Marsa, Pintér, Daróczi, Grumics – Vidnyánszky M., Szabó M. Csereként pályára lépett: Prokop, Tamás L., Kiss-Szemán, Lénárt, László, Rétyi, Mervó
G: Grumics

Kaposvári Rákóczi FC (NB III)–Budafoki MTE 0–1 (0–0)
Kaposvár
Budafok, 1. félidő
: Gundel-Takács B. – Csonka A., Horgosi, Fótyik, Kalmár O. – Molnár B., Oláh B. – Bíró M. (Horváth B.), Soltész I., Bakti – Kovács D. 2. félidő: Horváth A. – Margitics, Vaszicsku, Jagodics M., Horváth O. – Nándori, Adorján, Németh M. – Horváth B., Vasvári, Sós M.
G: Horváth O.

ETO FC Győr–KFC Komarno (Révkomárom, szlovák II.) 0–0
Gyirmót, Alcufer Stadion
ETO FC Győr:
Kovácsik (Ruisz) – Kiss Balázs (Kovács K.), Papp F. (Urblík), Fodor F. (Obadal), Keresztes – Vingler (Kiss M.), Tuboly (Toma), Vitális (Morínigo), Óvári (Borsos F.) – Kiss Bence, Szendrei (Priskin)

FC Ajka–Practical VLS Veszprém (NB III) 1–0 (0–0)
Ajka
Ajka:
Horváth D. (Szabados, Balogh M.) – Fodor M. (Gyüre), Jagodics B. (Tar), Kenderes (Görgényi), Présinger (Csemer) – Vogyicska (Tajthy), Csizmadia Z. (Nagy B.) - Doncsecz (Szabó B.), Berzsenyi (Gyuris), Molnár M. – Szarka (Dragoner)
G: Dragoner

Szombathelyi HaladásFC Nagykanizsa (NB III) 3–2 (2–1)
Szombathely, Illés Akadémia
Haladás:
Verpecz – Nyíri, Csató, Németh M., Bosnjak – Csernik, Csilus T., Tóth M. (Zvekanov) – Borvető, Lencse, Mohos (Nagy R.)
G: Lencse (2, a másodikat 11-esből), Borvető, ill. Lőrincz, János

Szombathelyi Haladás–Csornai SE (NB III) 6–1 (4–0)
Szombathely, Kondics utcai edzőpálya
Haladás:
Mursits (Pálfi) – Simut, Bolla (Nagy R.), Devecseri, Hursán, Devecseri – Derekas, Tarján, Bartusz – Molnár R., Katona (Kovács P.), Horváth R.
G: Derekas (2, egyet 11-esből), Horváth R., Devecseri, Molnár R., Nagy R., ill. Böcskey

Egyik mérkőzésen sem lépett pályára Alban Taipi a Haladásban. Az ősszel csereként hat bajnokin szóhoz jutó, s egy gólt szerző csatár tavasszal kölcsönben a szintén NB II-es Szentlőrincen futballozik.

Credobus Mosonmagyaróvár–FK Raca Bratislava (szlovák II.) 2–1