Benczés nélkül is robog a Puskás Akadémia

2013.05.01. 20:31
Szakály Dénes duplával járult hozzá a Puskás Akadémia sikeréhez (Fotó: pfla.hu)
A Puskás Akadémia 5–2-re győzött a Baja ellen idegenben a labdarúgó NB II 30., előrehozott fordulójában, így továbbra is őrzi veretlenségét, és magabiztosan vezeti a tabellát. A harmadik Gyirmót 3–0-ra megnyerte az Ajka elleni rangadót, míg a második Kozármisleny a Kaposvár ellen diadalmaskodott 4–1-re.

A Puskás Akadémia sikeréhez nem férhetett kétség, és a csapatot még az sem zavarta meg, hogy Benczés Miklós vezetőedző nem ült ott a kispadon, mivel Nyonba utazott az UEFA továbbképzésére, és Elekes József irányította a csapatot.

Zsolnai Róbert már a negyedik percben megszerezte a vezetést, majd Szakály Dénes két perc alatt duplázott (a 11. és a 13. percben is betalált), majd Margitics Andor góljával már 4–0-ra vezetett az akadémia a 25. percben, és végül nagyon simán nyert 5–2-re.

A Gyirmót 3–0-ra megnyerte az Ajka elleni rangadót, így három ponttal ellépett a riválistól. Gévay Zsolt a 19. percben vezetést szerzett, a hajrában Csizmadia Csaba és Erős Gábor biztosította be a sikert.

Hiába szerzett vezetést a Kaposvár II a Kozármisleny otthonában, a második félidőben négyszer is betaláltak a hazaiak.

A Szigetszentmiklós nagy küzdelemben harcolta ki a döntetlent a Győri ETO II ellen: a 79. percben még háromgólos hátrányban volt, de Urbán Gábor duplájával és Karion találatával egyenlített.

A Sopron 3–0-ra győzött a Tatabánya ellen hazai pályán. A soproniak már a kilencedik percben kétgólos előnybe kerültek: Laczkovich Donát az ötödik percben vezetést szerzett, négy perccel később Szabó László is betalált. A végeredményt Horváth András állította be a 85. percben. A vendégektől Almási László a 90. percben piros lapot kapott.

LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI CSOPORT
30. (ELŐREHOZOTT) FORDULÓ

BAJAI LSE–PUSKÁS AKADÉMIA 2–5
(0–4)
Baja, 150 néző. Vezette: Lovas (Szpisják, Kormányos II G.)
BAJA: Tulipán (Orbán, a szünetben) – Faller, Szabó Gy., Farkas A., Szénási – Szilasi – Szentgyörgyi, Turi, (Szabó Sz., 35.) Illés D., Balázs D. – Csokics (Szávuj, 67.). Vezetőedző: Goretich Krisztián
PUSKÁS AKADÉMIA: Somodi – Margitics, Vaszicsku, Aposztolopulosz (Papucsek, a szünetben), Fabio – Polonkai (Soós, 67.), Tóth B. – Baracskai, Szakály D., Kleinheisler – Zsolnai. Megbízott edző: Elekes József
Gólszerző: Zsolnai (11-esből, 0–1) a 2., Szakály D. (0–2) a 10., Szakály D. (0–3) a 12., Margitics (0–4) a 25., Balázs D. (1–4) az 50., Kleinheisler (1–5) az 57., Szentgyörgyi (2–5) a 74. percben
Goretich Krisztián: – Az első félidőben ünnepelte a munkát a csapat. Viszont a másodikban dolgoztunk, és a játékrészt hoztuk kettő egyre egy minden tekintetben jobb csapat ellen.
Elekes József: – Csak gratulálni tudok csapatomnak, rúgtunk öt szép gólt, és rúghattunk volna még ennyit. Mindennel, így a hozzáállással is elégedett vagyok, csak a két kapott góllal nem.

GYIRMÓT FC GYŐR–FC AJKA 3–0 (1–0)
Győr-Gyirmót, 1000 néző. Vezette: Vad II I. (Király K., Kóbor)
GYIRMÓT: Holczer – Nagy II G., Csizmadia, Balog Z., Gévay – Regedei (Hajba, 82.), Tölgyesi (Erős G., 54.) – Cseri, Magasföldi, Illés Gy. (Fitos, 64.) – Oross. Vezetőedző: Csank János
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai (Kovács Sz., 72.), Gunther – Horváth A. – Szabó L. (Szabó P., 52.), Czanik, Sipos N., Major (Kanta Sz., 79.) – Sowunmi. Vezetőedző: Vass László
Gólszerző: Gévay (1–0) a 19., Csizmadia (2–0) a 83., Erős G. (3–0) a 88. percben
Csank János: – Bár több egyéni hibát elkövettünk a mérkőzésen, csapatként jól dolgoztunk, s ennek, illetve a kivédett tizenegyes eredménye a nehezen, de megérdemelten megszerzett győzelmünk.
Vass László: – Egy szöglet utáni figyelmetlenségből kerültünk hátrányba, majd kihagytunk egy tizenegyest. A szünet után játékban domináltunk, de eredményességben alulmaradtunk.

GYŐRI ETO II–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 3–3 (1–0)
Győr, ETO-park, 100 néző. Vezette: Farkas T. (Lémon, Aradi)
ETO II: Molnár P. – Kálmán, Stanisics, Lang, Had – Medgyes (Kollár, 71.), Köles, Paku – Bellar, Farkas II. B., Matetits (Serfőző, 58.). Vezetőedző: Sándor István
SZTK: Horváth L. – Milos (Kollega, 22.), Szamosszegi (Fekete Á., 58.), Ducic, Puskás G. – Barna – (Doucoure, 78.) – Cziráki, Besztercei, Deutsch – Karion, Urbán G. Vezetőedző: Zoran Kuntics
Gólszerző: Paku (1–0) a 41., Matetits (2–0) az 55., Farkas II B. (3–0) a 62., Urbán G. (3–1) a 79., Urbán G. (3–2) a 81., Karion (11–esből, 3–3) a 89. percben
Sándor István: – Nagyon hamar kezdtünk ünnepelni, pedig a labdarúgás keményen képes büntetni, így úszott el két pontunk.
Zoran Kuntics: – A második félidőben már azt játszottuk, amit szerettünk volna, és végül sikerült a döntetlen kiharcolása.

CSÁKVÁRI TK–BKV ELŐRE 0–1 (0–1)
Csákvár, 350 néző. Vezette: Karakó (Márkus, Kulcsár J.)
CSÁKVÁR: Hegedűs F. – Ambrus, Racskó, Burucz, Hajdú S. (Domokos, 51.) – Domonyi (Burányi, 24.), Imrik, Csordás Sz. – Molnár Cs. (Domján A., 61.), Vinicius – Bondarenko. Vezetőedző: Bognár György
BKV ELŐRE: Horváth G. – Tóth A., Nyárasdi, E. Wilson – Berki, Csikós (Máj, a szünetben), Mayer, Tányéros Á., Sebők I. – Folmer (Szabó V., a szünetben), Eszlátyi (Michel, 91.). Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Eszlátyi (0–1) a 15. percben
Kiállítva: Mayer (durva szabálytalanság Bondarenko ellen) a 18., Ambrus (dulakodásért) a 82. percben
Bognár György: – Végig irányítottunk, de a támadójátékunk nagyon passzív volt. Rosszul játszottunk, a BKV Előre pedig kivédekezte a kilencven percet.
Soós Imre: – Nehéz mérkőzésre számítottunk, s ez be is igazolódott. Nagy küzdelemben értékes győzelmet arattunk a Csákvár otthonában.

MVM PAKS II–ZALAEGERSZEG 1–4 (1–1)
Paks, 200 néző. Vezette: Nagy R. (Varga Zs., Demeter)
PAKS II: Kiss M. – Szalontai, Berkó, Féhr, Feil – Czinger (Blatt, a szünetben), Laták, Mészáros I. (Horváth M., 79.), Pintér N. – Eisenberger, Pap R. (Rab A., 79.). Vezetőedző: Lengyel Ferenc
ZTE: Vlaszák – Simonfalvi, Kocsárdi (Sluka, 62.), Nánási, Kovács G. – Seye (Babos, 83.), Máté P., Grbics, Hajdú N. – Frizoni, D. Pavicsevics (Vágó, 79.). Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Pap R. (1–0) a 3., D. Pavicsevics (1–1) a 10., Máté P. (1–2) a 72., Simonfalvi (1–3) a 77., Frizoni (1–4) a 90. percben
Lengyel Ferenc: – Csapatom nagyszerűen teljesített, két méter alatt felvettük, két méter felett viszont elveszítettük a párharcokat.
Simon Antal: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk egy jó csapat ellen. A második félidőben rutinunknak köszönhetően nyertünk.

HALADÁS II–VESZPRÉM FC 2–1 (1–1)
Szombathely, 100 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Kispál, Kovács II G.)
HALADÁS II: Dombó – Angyal Zs., Jagodics M., Zsirai, Farkas M. – Szeles, Rácz B. (Tóth L., 73.) – Czafit (Vlasics, 65.), Hanzl, Medgyes (Jagodics B., 90.) – Simon A. Vezetőedző: Tóth László
VESZPRÉM: Dániel – Molnár Z., Berde (Nagy Á., 34.), Császár, Tóth F. – Osváth (Szöllőskei, 63.), Thiago, Hevesi-Tóth, Bosnjak (Nikolin, 75.) – Szabó Zs., Honma. Vezetőedző: Nagy Tamás
Gólszerző: Honma (0–1) a 10., Medgyes (1–1) a 26., Medgyes (2–1) a 65. percben
Tóth László: – Ismét hátrányból fordítottunk. Jobb csapat vagyunk, mégis állandóan végig kell izgulnom egy mérkőzést.
Nagy Tamás: – Téttel vagy tét nélkül, nem mindegy...?

KOZÁRMISLENY–KAPOSVÁR II 4–1 (0–1)
Kozármisleny, 300 néző. Vezette: Kiss N. (Viszokai, Kulman)
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Fenyvesi, Fellai, Romics, Vég B. – Szabó B. (Birtalan B., 59.), Nagy J. – Bjelanovics (Kovács T., 78.), Nagy D., Zsdrál (Boda J., 72.) – Városi. Vezetőedző: Szabó Zsolt
KAPOSVÁR II: Rusák – Kuckó, Földes M., Zmukics, Laczkó D. (Böjte P., 59.) – Kovacic, Garai (Pfeiffer, 80.) – Kirchner (Horváth Á., 67.), Thian, Házi – Diallo. Vezetőedző: Barna László
Gólszerző: Zmukics (0–1) a 23., Városi (1–1) az 51., Nagy J. (2–1) az 58., Vég B. (3–1) a 83., Birtalan B. (4–1) a 87. percben
Szabó Zsolt: – Az egész mérkőzésen irányítottuk a játékot, csak amíg az első félidőben szokás szerint kihagytuk a helyzeteinket, a fordulás után kijött a tudáskülönbség.
Barna László: – Két ellentétes félidőt játszottunk, amelyből mi jöttünk ki vesztesen. A kozármislenyiek ezzel meghosszabbították NB II-es tagságukat.

SOPRONI VSE–TATABÁNYA 3–0 (2–0)
Sopron, 3500 néző. Vezette: Szabó Zs. (Tóth II V., Farkas B.)
SOPRON: Sásdi – Vadas, Baranyai, Fazekas, Pintér A. – Horváth A., Deme, Varga G. (Seper, 67.), Laczkovich (Balázs R., a szünetben) – Szabó L. (Pados, 58.), Bali. Vezetőedző: Bücs Zsolt
TATABÁNYA: Dombai – Almási, Hegedűs N., Djuric, Törtei – Bakos Sz. (Skriba, 60.), Oláh G., Kovács I., Ferkó (Szekér D., 67.) – Weitner, Huszák (Covic, 78.). Vezetőedző: P. Nagy László
Gólszerző: Laczkovich (1–0) a 5., Szabó L. (2–0) a 9., Horváth A. (3–0) a 85. percben
Kiállítva: Almási (két sárga lap után) a 88. percben
Bücs Zsolt: – A mérkőzés előtt megnéztük az ellenfelet, tudtuk, hogy a széleken sebezhető, ezt szerencsésen sikerült kihasználnunk. Ha a befejezésekre jobban odafigyelünk, fölényesebb is lehetett volna a győzelmünk.
P. Nagy László: – Hibát hibára halmoztunk a védekezésben, nagyon fáradtak voltunk, hiszen tíz nap alatt négy mérkőzést kellett játszanunk. Megérdemelt a hazaiak sikere.

16. MVM Paksi FC II* 25 2 4 19 19–53 –34 10
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.