Puskás–Suzuki-kupa: a Honvéd harmadszor is döntetlenezett

B. B., V. J.B. B., V. J.
2021.07.28. 20:11
Nem bírt egymással a Bp. Honvéd és a Genk (Fotó: Árvai Károly)
A Budapest Honvéd 2–2-es döntetlent játszott a belga Genkkel a Felcsúton zajló a Puskás–Suzuki-kupa B-csoportjának 3. fordulójában.

Elszántan készültek a szerdai mérkőzésre a Honvéd és a Genk játékosai, s a két együttes alaposan belekezdett a mérkőzésbe, az iramra nem lehetett panasz. A honvédosoknak sikerült megszerezniük a vezetést, ami után az apró lelátón hangos buzdításba kezdett a kispesti drukkersereg, csakhogy nem sokáig volt ok az örömre, a Genk fiataljai ugyanis összekapták magukat, és megfordították az állást. Zakaria Gueddar lövése után már a fehér mezesek ölelkezhettek, de a Honvéd fiataljai nem adták fel!

A magyar együttes a folytatásban átvette a játék irányítását, Pinezits Máté tanítványai néhány távoli lövéssel próbálkoztak, és a csereként beálló László Máté lapos lövésével az egyenlítés is összejött. A csereként beálló támadó pályára küldését követően egy perccel máris kilőtte a bal alsó sarkot, egyértelműen lendületet vitt a magyar csapat játékába. A találkozó utolsó perceiben nagy lehetőséget szalasztott el a Honvéd, így a kispestiek harmadik csoportmérkőzésüket is döntetlennel zárták (2–2).

BUDAPEST HONVÉD–KRC GENK (belga) 2–2 (1–1)
Felcsút, Puskás Akadémia, 4. pálya V: Szigetvári Márk (ifj. Varga Gábor, Rózsa Dávid)
Honvéd: Schrankó – Gincsai (Ulbert, 55.), Szabó T., Pekár (Bezzeg, a szünetben), Nagy Z. (Kocsis, 44.), – Keresztes, Morvai – Tarcson (Pollák, 52.), Szűcs T. (László, 44.), Krajcsovics – Rácz B.
Vezetőedző: Pinezits Máté
Genk: Penders – Konde, Kujovic, de Grand (Carpe, 46.), Monamay (Et Taibi, a 31.) – Sakkali, Baskale, Claes (Martens, a 31.), Nuozzi (Michiels, a 31.) – Gueddar (Berten, 46.), Slegers
Vezetőedző: Jan Wuytens
Gólszerző: Krajcsovics (18.), László M. (45.), ill. Claes (30.), Gueddar (36.)

Pinezits Máté: – Három szenzációs mérkőzésen vagyunk túl három topcsapat ellen! A srácok felvállalták a bátor futballt, és nagy akaraterőről tettek tanúbizonyosságot. A Genk ellen az utolsó pillanatokban nagy helyzetünk volt, kár, hogy azt nem rúgtuk be. Bátran játszottunk, szép gólokat lőttünk, végig szervezettek voltunk. A torna előtt úgy voltunk vele, élvezni szeretnénk a kupa minden pillanatát, és nyomot hagyni, eddig mindkettő összejött.

További szerdai eredmények: CR Flamengo–Sporting CP 0–2, Bayern München–NK Osijek 2–1