Női NB I: simán nyert a DVTK, kapaszkodik a Kelen

M. D.M. D.
2021.04.25. 18:30
Bianca-Marilena Sandu (fehérben) már hét gólnál jár az NB I mostani kiírásában (Fotó: dvtk.eu)
A DVTK és a sereghajtó Kelen SC is háromgólos győzelmet aratott a női labdarúgó NB I 18. fordulójában vasárnap.

A 7. HELY MÉG NEM ÉR AUTOMATIKUS BENNMARADÁST
Az alapszakasz után a tabella alsó felében végző csapatok nem játszanak több mérkőzést, az 5–8. helyezettek végső sorrendje a 21 forduló során kialakul. Az utolsó helyezett kiesik a másodosztályba, melynek győztese feljut az NB I-be. A hetedik helyezett csapat osztályozót játszik az NB II második helyezettjével az élvonalbeli tagságért.

A ligautolsó Kelen SC a 42. perctől tíz emberrel küzdő Szent Mihály ellen nyert 5–2-re Csepelen, ezzel életben tartotta esélyét az osztályozót jelentő hetedik hely megszerzésére, bár még így is négy pont a hátránya az ETO és a szegedi együttes mögött, és az utolsó három fordulóban a felsőházi csapatok közül játszik még az MTK-val, valamint az Astrával is – majd az utolsó körben a Győrrel.

A hétvége záró meccsén a DVTK 4–1-re győzött Üllőn az Astra vendégeként, így biztossá vált, hogy a harmadik helynél hátrébb már nem végezhet az alapszakaszban – és nagy valószínűséggel előrébb sem fog, úgyhogy az Astrával a bronzcsatában ismét összecsaphat majd.

NŐI NB I
18. FORDULÓ
Kelen SC–Szent Mihály 5–2
(Tatai 2., Barkóczi 26., Árvay 68., Ács 71., Bernhardt 73., ill. Koprena 19. – 11-esből, Sweatman 51.)
Astra–DVTK 1–4 (Vicsek 70., ill. Higgins 21., Sandu 31., Barker 48., Nádudvari I 84. – öngól)

KORÁBBAN
ETO FC Győr–Ferencváros 1–4 (Sali 49. – 11-esből, ill. Vágó F. 22., 31., 44. – az elsőt 11-esből, Czellér 86.)
Haladás-Viktória–MTK 0–3 (Diószegi 22., Csányi 49., Pápai 73.)